Długo oczekiwany WordPress 2.9 został sfinalizowany przez programistów i jest wystawiony do pobrania jako kandydat do wydania. Niektórzy z was mogą się zastanawiać, czym jest release candidate. Release candidate jest wtedy, gdy deweloperzy czują, że wszystkie funkcje, które miały zostać dodane podczas wersji beta, są dodawane, a ta wersja może potencjalnie być oficjalnie, z wyjątkiem tego, że może korzystać z dodatkowych testów pod kątem błędów. Dlatego jako członek wspierający społeczność, każdy powinien pobrać release candidate i przetestować go, aby sprawdzić, czy wszystko działa dobrze. Jeśli witryna korzysta z wtyczek, powinieneś sprawdzić, czy są one zgodne z nową wersją i pomóc autorom i innym użytkownikom, informując ich, czy działa, czy nie. Możesz to zrobić, patrząc na stronę wtyczek w katalogu. (Przykład)

WordPress jest naprawdę skryptem opartym na społeczności i bez pomocy wszystkich, sugestii i wkładów nie byłoby możliwe, aby wszystko działało.

Możesz pobrać Release Candidate z tego linku. Cóż, jeśli nie chcesz go pobierać, równie dobrze możesz sprawdzić wszystkie te fajne funkcje, które pojawią się w tym nowym wydaniu. Może to zmieni Twoje zdanie, a może rozwali cię tym, co będzie niesamowitym wydaniem.

Wsadowa Aktualizacja wtyczki w WordPress

Kiedy WordPress wprowadził uaktualnienie jednym kliknięciem dla wtyczek, to było jak Boże Narodzenie w lipcu. Ale tym razem może w prawdziwe Boże Narodzenie, a może nieco wcześniej wraz z wydaniem WordPress 2.9, będziemy teraz mogli uaktualnić wiele wtyczek za pomocą jednego kliknięcia z naszego panelu administracyjnego WordPress. Sprawdź zrzut ekranu poniżej:

Batch Plugin Updates

Optymalizacja / Naprawa Funkcjonalności Bazy Danych

WordPress dodał nową funkcję do rdzenia, który pozwala na naprawę i optymalizację bazy danych. Aby aktywować tę funkcję, musisz dodać tę linię do swojego wp-config.php

define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

Po dodaniu go będziesz mógł uruchomić skrypt, który znajduje się pod TYM adresem URL:

http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

Po dotarciu na tę stronę zobaczysz ekran podobny do tego:

Optimize and Repair WordPress Database

WordPress Kosz / Kosz

Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem komputera PC, czy Mac, Wszyscy mieliśmy chwile, kiedy przypadkowo usunęliśmy coś naprawdę ważnego. Ale dobrą rzeczą w systemach operacyjnych jest to, że mają coś, w czym przechowywane są nasze śmieci. W PC nazywa się kosz z recyklingu, a w Mac nazywa się Kosz, niezależnie od tego, jak się nazywa, liczy się fakt, że możemy go przywrócić. WordPress dodał teraz podobną funkcjonalność dla postów, stron i komentarzy. Zamiast trwale je usuwać, możesz je teraz wyrzucić, a następnie opróżnić kosz po całkowitym zakończeniu tego, co robiłeś. Domyślnie WordPress opróżni kosz co 30 dni, ale możesz zmienić limit czasu, po prostu wprowadzając następujący kod w swoim wp-config.php:

define (‘EMPTY_TRASH_DAYS’, 10 );

Sprawdź zrzut ekranu poniżej lub po prostu pobierz wersję i przekonaj się sam:

WordPress Recycle Bin - Trash

Edytor Obrazów

Edytor obrazów jest czymś, na co czekało wielu użytkowników i jest zawarty w tym wydaniu. Ten edytor pozwoli Ci wprowadzać proste zmiany, takie jak kadrowanie, obracanie, skalowanie itp. Sprawdź zrzut ekranu poniżej, aby zobaczyć, jak ta funkcja będzie wyglądać.

WordPress Image Editor

Możliwość dodawania miniaturek postów

Prawdopodobnie widziałeś wiele witryn wyświetlających posty na stronie głównej z miniaturką postów. Lub wiele witryn, które mają miniaturę postu obok każdego postu w swoim indeksie. Przed wersją 2.9 było to wykonywane za pomocą niestandardowych pól. W tej wersji możesz po prostu dodać miniaturę podczas pisania posta, a wyświetlanie jej w szablonie jest jeszcze łatwiejsze.

WordPress Post Image

Aby ta funkcja była dostępna w panelu administracyjnym, musisz mieć motyw, który obsługuje tę funkcję. Dodanie obsługi tej funkcji jest naprawdę proste i wkrótce udostępnimy pełny samouczek na ten temat. Będziesz musiał odwiedzić swój motyw funkcje.php i dodaj następujący kod:

add_theme_support (‘post-thumbnails’ );

Po wybraniu miniatury możesz wyświetlić ją na szablonie za pomocą następującego kodu:

<?php the_post_thumbnail (‘thumbnail’);?>

Wkrótce opublikujemy pełny przewodnik po tej funkcji, ponieważ jest to bardzo przydatna funkcja.

Rozszerz Informacje Kontaktowe Użytkownika

Strona profilu użytkownika WordPress jest dość stara, a wiele nowych sieci zyskało popularność, takich jak twitter i facebook. Przed wersją 2.9 naprawdę trudno było dodać niestandardowe pole w obszarze kontaktu, ale dzięki Joostowi de Valkowi za jego wkład, teraz ta funkcja jest dostępna.

Po prostu otwórz swój funkcje.php i dodaj następującą funkcję:

<?php
function my_new_contactmethods ($contactmethods ) {
// Dodaj Twitter
$contactmethods[‘twitter’] = ‘Twitter’;
// dodaj Facebook
$facebook ‘ [‘facebook’] = ‘Facebook’;

return $contactmethods;
}
add_filter (‘user_contactmethods’, ‘my_new_contactmethods’, 10, 1);
?>

Spowoduje to dodanie dodatkowych pól na stronach profilu użytkownika. Sprawdź na przykład zrzut ekranu poniżej.

Extend User Contact Info

Możesz je wyświetlić na stronie profilu autora, używając zwykłej zmiennej $curauth lub zmiennej_author_meta. Będziemy również pisać o nich w niedalekiej przyszłości, aby wyjaśnić pełne szczegóły, jak ta funkcja działa.

Nowy Filtr Fragmentów

Aż do WordPress 2.8.6, kiedy użytkownik dodaje the_excerpt kod w pętli, wyświetla zawartość z limitem słów 55, a po osiągnięciu limitu słów dodaje […] Dzięki tej nowej zdolności możesz teraz określić funkcję i kontrolować zarówno liczbę fragmentów słów, jak i więcej tekstu. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć swój motyw funkcja.php plik i dodaj następujący kod:

// Zmiana długości fragmentu
function new_excerpt_length ($length) {
powrót 60;
}
add_filter (‘excerpt_length’, ‘new_excerpt_length’);

// Zmiana fragmentu więcej
function new_excerpt_more ($more) {
return ‘…’;
}
add_filter (‘excerpt_more’, ‘new_excerpt_more’);

Wszystkie podziękowania dla Ramiy za zasugerowanie tej funkcji.

oEmbed ułatwia osadzanie

Dzięki ViperBond007, że ta funkcja została dodana do rdzenia WordPress 2.9. Jest to specyfikacja, która umożliwia dostawcom mediów, takim jak Flickr, YouTube i inni, dostarczanie danych dla aplikacji konsumenckich, takich jak WordPress o mediach.

Istnieje wiele, wiele więcej funkcji, które są zawarte w tej wersji. Aby zobaczyć pełną listę sprawdź tę stronę.

Nie wahaj się i zrób swoją część dla społeczności. Pobierz Release Candidate z tego linku i zacznij testować wszystkie funkcje, dzięki czemu ta wersja może zostać wydana jeszcze szybciej.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…