Jednym z naszych celów na rok 2018 tutaj w WPMU DEV jest, aby więcej naszego zespołu przemawiało na Wordcampach, spotkaniach i innych konferencjach.

Połowa bitwy to wybór tematów, tworzenie atrakcyjnych aplikacji dla mówców i po prostu budowanie odwagi, aby spróbować mówić.

Ale kiedy ta część zostanie wykonana, a twoja data wystąpienia zbliży się do siebie, nadszedł czas, aby zacząć myśleć o tym, jak zorganizować i zaprezentować całą tę wiedzę, którą masz unoszącą się w głowie. Aby w tym pomóc, zebraliśmy listę tego, co widzieliśmy, że działa dobrze. Włączenie nawet kilku z poniższych wskazówek do prezentacji sprawi, że głośnik po raz pierwszy będzie wyglądał i brzmiał jak doświadczony profesjonalista.

Proszę. My. Idź.

Oto powrót do naszego zespołu mieszkającego w WordCamp US. Zawsze świetne połączenie ze społecznością WP!

Pokład Zjeżdżalni

Istnieje sporo postów z zaleceniami, jak budować slajdy, ale najlepszą radą jest, aby Twoje slajdy były proste. Preferujemy Korzystanie z Prezentacji Google, ponieważ dzięki nim slajdy można łatwo edytować z dowolnego urządzenia,a jeszcze łatwiej udostępnić link uczestnikom. Oto 3 rzeczy do rozważenia podczas slajdów:

  1. Kontakt Info – Umieść swoje dane kontaktowe (przynajmniej imię i nazwisko oraz adres e-mail) na pierwszym i ostatnim slajdzie. Twoja publiczność będzie ci wdzięczna!
  2. Kontrast Kolorów -Najbardziej odpychające rzeczy o slajdy jest, gdy są trudne do odczytania. Szukaj jak największego kontrastu między tekstem a kolorami tła lub obrazami.
  3. Udostępniaj slajdy przed prezentacją – Jednym z pomysłów jest zaplanowanie tweeta na kilka minut przed każdą prezentacją, która zawiera link do slajdów. Następnie możesz po prostu poprosić ludzi, aby sprawdzili Cię na Twitterze i chwycili link podczas rozpoczynania prezentacji. Raz za razem widzimy sesję przerywaną około 10 minut, gdy ktoś pyta: “czy dostaniemy kopię tych slajdów?”. To może rozpraszać!
Silny kontrast i dobrze przemyślane slajdy pomogą zaangażować odbiorców.

Wygłaszanie Prelekcji

Nadszedł czas. Dobrze się wyspałeś i zjadłeś lekkie śniadanie. Zrobiłeś skok do toalety, a twój czas na scenie właśnie się zaczyna.

Weź kilka oddechów, a potem:

  1. Połącz Się Przed Prezentacją – Przyjdź do swojego pokoju co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem. Upewnij się, że zjeżdżalnia jest gotowa, ale potem poświęć kilka minut, podchodząc do osób na widowni, uściśnij dłoń i przedstaw się. Może zapytaj kilka osób, co robią i co mają nadzieję wyciągnąć z twojej rozmowy. To pomoże Ci poczuć pokój, ale co ważniejsze, ci ludzie, z którymi się związałeś, prawie na pewno zwrócą większą uwagę i będą bardziej zaangażowani niż gdybyś nie wchodził z nimi w interakcję. Każdy zauważy, a to nadaje ton, który może sprawić, że ogromny różnica w sesji.
  2. Nie mów tak. – Jest to szczególnie ważne, jeśli prezentacja jest zaplanowana na 30 minut lub dłużej. Czy ty i twoja publiczność przysługę i pracować w okazją dla uczestników do rozmowy ze sobą. Jeśli nic innego, po prostu poproś wszystkich, aby zwrócili się do sąsiada, przedstawili się i odpowiedzieli na pytanie, które podajesz na swój temat. Spędź na nim 2 lub 3 minuty, Zbierz wszystkich z powrotem i kontynuuj rozmowę. Pomaga to przerwać sesję, która sprawi, że uczestnicy będą bardziej czujni, i daje szansę na ponowne zgrupowanie i być w najlepszej formie, aby zakończyć mocne.
  3. Dodaj Humoru I Osobowości – Nie wszyscy z nas są standupowymi komikami lub wciągającymi gawędziarzami, włącznie ze mną. Ale zrób celową próbę dodania czegoś zabawnego lub wyjątkowego do swojej rozmowy. Może to być tak proste, jak umieszczenie mema w slajdach i nie bój się być banalnym lub trochę przesadzonym.
  4. Idź Głębiej Niż Myślisz, Że Powinieneś – Jedną z najtrudniejszych części prezentacji na dowolny temat jest to, że osoby w sali będą miały szeroki zakres wiedzy i doświadczenia. Łatwym (i najczęstszym) wyjściem jest traktowanie wszystkich jak początkujących, ponieważ nie chcesz stracić odbiorców. Ale niezależnie od tematu, upewnij się, że zawiera jeden lub dwa punkty lub przykłady, które wykraczają daleko poza zakres małego podsumowania blurb, które napisałeś do harmonogramu konferencji. Oczywiście, tylko garstka uczestników może być w stanie w pełni śledzić, ale wszyscy to docenią. To samo może naprawdę odróżnić prezentację od innych. Chcesz, aby wszyscy, którzy uczęszczają, odeszli z przynajmniej jedną rzeczą, o której wcześniej nie wiedzieli lub nie myśleli. To prawdziwe wyzwanie, ale warte podjęcia.

Zakończenie Sesji

  1. Pytania Crowd Source – Nie ma nic gorszego niż na końcu wykładu, gdy jedna osoba z widowni podchodzi do mikrofonu i zadaje pytania, które są albo zbyt wyjątkowe i specyficzne dla tej osoby, albo zamienia się w małą grę “one-up-manship”, próbując odgryźć głośnik. Że jedna osoba może łatwo zmonopolizować całe 10-15 minut. Jednym ze sposobów, aby do tego nie dopuścić, jest planowanie z wyprzedzeniem i zadawanie pytań crowdsourcingowych, a nie po prostu pozwalanie ludziom ustawiać się w kolejce i pytać. Możesz użyć czegoś takiego jak slido.com a nawet po prostu hashtag na Twitterze unikalny dla twojej sesji. W ten sposób wybierasz pytania, na które chcesz odpowiedzieć, a to utrzymuje je w ruchu. Możesz nawet trochę oszukiwać i prosić ludzi o zadawanie pytań przed rozmową lub mieć na uwadze kilka, których możesz użyć, jeśli nikt naprawdę o nic nie pyta.
  2. Bądź Dostępny I Poinformuj O Tym – Pod koniec sesji Przypomnij wszystkim, jak mogą się z Tobą skontaktować i daj im znać, gdzie mogą cię znaleźć natychmiast po rozmowie. Na przykład, może masz na myśli stronę pokoju podczas lunchu lub następnej przerwy. Chodzi o to, że chcesz być dostępny, usłyszeć pytania i opinie od jak największej liczby osób, a następnie pamiętać o całym doświadczeniu, aby poprawić następny krok.

Więc to jest to! Przemawianie na konferencji może być świetnym sposobem na odwdzięczenie się społeczności, a także solidnym sposobem na budowanie zaufania i Relacji z klientami i potencjalnymi klientami.

Twój głos dodaje wyjątkowej perspektywy, a samo przygotowanie się do rozmowy może dać ci cenne doświadczenie. I nie zapomnij dać nam znać, jak idzie twoja rozmowa.

 

Jeśli masz jakieś dodatkowe wskazówki lub porady, podziel się nimi w komentarzach. Czekamy na twój głos w najbliższej przyszłości!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…