Niewątpliwie słyszałeś o nadchodzącej fali mobilnej sieci. Najczęstszą rzeczą, którą prawdopodobnie słyszałeś, jest to, że mobilny dostęp do sieci szybko rośnie, a około połowa całego ruchu internetowego jest teraz przez telefon lub tablet. Raport z lutego 2018 r. z Pew Research Center zauważa, że 95% wszystkich Amerykanów posiada telefon komórkowy, podczas gdy udział Amerykanów ze smartfonami wynosi 77%.

Nie musisz szukać daleko, aby zobaczyć Wpływ mobile. Spójrz na swoje własne zachowanie i zachowanie Twojej rodziny. W grudniu 2016 roku comScore poinformował, że przeciętny Amerykanin w wieku powyżej 17 lat spędzał na telefonie dwie godziny i 51 minut dziennie.

Statcounter.com zauważa, że globalny ruch w sieci pochodzi głównie z urządzeń mobilnych od co najmniej roku (51,95% w lutym 2018).

Chociaż możesz pomyśleć, że nie możesz sobie pozwolić na opracowanie natywnej aplikacji dla użytkowników mobilnych do przechowywania na telefonach, istnieje wspaniała alternatywa w zasięgu każdej firmy: Progresywne aplikacje internetowe. Być może słyszałeś o Progressive Web Applications (PWAs) i o tym, jak ludzie używają ich do budowania swojej firmy. W tym poście dowiesz się trochę o PWAs i dlaczego powinieneś bardziej myśleć o ich używaniu w 2018.

Niektóre Definicje

Progressive Web Apps (PWAs) to zbiór standardów internetowych pierwotnie opracowanych przez Google w celu poprawy wydajności witryny na urządzeniach mobilnych. W rezultacie witryny internetowe działają bardziej jak dedykowane aplikacje mobilne, które można znaleźć w Apple App Store lub Google Play.

Inna definicja od deweloperów dla indyjskiej sieci hoteli Treebo (więcej o nich później): “PWAs to aplikacje jednostronicowe, które są stopniowo ulepszane o funkcje, które przynoszą bardziej wciągające, natywne wrażenia z aplikacji.”

Przełamując to trochę, PWAs na urządzeniach mobilnych pozwalają czytelnikom i klientom szybko załadować stronę główną witryny i korzystać z wielu tych samych funkcji na urządzeniu mobilnym, z których korzystałaby natywna aplikacja. Twoja witryna może istnieć poza przeglądarką, nawet jeśli urządzenie nie jest połączone z Internetem. Więcej na ten temat później.

Inne definicje

Do najważniejszych elementów technicznych PWA należą:

Pracownicy serwisu są kluczową technologią związaną z PWAs. Dzięki temu PWAs mogą funkcjonować poza siecią.

Pliki manifestu zawiera ikonę i nazwę, która łączy aplikację na urządzeniu ze stroną internetową. Deweloper może tu również dodać elementy projektu, aby poprawić wrażenia klientów.

Powiadomienia Push komunikuj się z użytkownikami (za ich zgodą), aby ciągle wracali.

Kilka Powodów

Dlaczego więc Twoja strona powinna zawierać PWA? To całkiem proste.

Lepsza wydajność-nawet na pulpicie!

Wiesz, że masz ograniczony czas na pozyskanie pierwszego odwiedzającego-sześć sekund ładowania, zanim potencjalny klient kaczki i odwiedzi następną stronę w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy mobilni są jeszcze bardziej niecierpliwi-połowa potencjalnych użytkowników odchodzi, jeśli załadowanie witryny zajmuje więcej niż 3 sekundy!

Dobra wiadomość: zmiany wprowadzone w celu stworzenia progresywnej aplikacji internetowej sprawią, że Twoja strona będzie działać szybciej!

Przykład: indyjska firma hotelowa Treebo skróciła czas ładowania telefonu komórkowego z sześciu sekund do 1,5 sekundy, tworząc PWA. Strona ładuje się teraz na pulpicie w ciągu jednej sekundy! Ich zespół techniczny poinformował, że rankingi wyszukiwania witryny poprawiły się, a miesięczny Współczynnik konwersji ponad dwukrotnie!

Możliwość Offline

PWAs nie muszą być w Internecie, aby uruchomić. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do całej zawartości aplikacji ze swojego urządzenia lub komputera.

W rzeczywistości jedną z ładniejszych rzeczy na temat PWA jest to, że klient może zapisać witrynę na stronie głównej swojego urządzenia i użyć jej później, aby kupić produkt lub uzyskać więcej informacji.

Na przykład CNET Tech today oferuje codzienne podsumowanie wiadomości związanych z technologią, które są chlebem powszednim witryny. Jeśli otworzysz witrynę za pomocą Google Chrome na urządzeniu z Androidem i przewiń w dół do dolnej części ekranu, zobaczysz to:

Add a PWA to a mobile home screen. No app store required!
Dodaj PWA do mobilnego ekranu głównego. Nie app store wymagane!

Tap Dodaj do ekranu głównego aby pobrać aplikację internetową Tech Today progressive na swoje urządzenie. Stuknij ikonę, aby załadować bieżące 10 najlepszych historii. Przesuń palcem w lewo, aby przeczytać każdą historię. Dotknij logo CNET, aby otworzyć stronę główną CNET w przeglądarce.

Uwaga: W Firefoksie strony z PWAs mają ikonę “Dodaj do strony głównej” (znak plus w małym domku) w pasku adresu. Jeśli PWA jest już zainstalowany, logo Androida na pasku adresu przeniesie cię do PWA.

Jedna rzecz, której nie potrzebuje Twoja strona: widżety “Pobierz naszą aplikację” zajmujące miejsce na twojej stronie (zwykle z logo iTunes i Androida rozpraszającymi użytkowników). Jeśli Chrome zauważy, że użytkownik otworzył witrynę obsługującą PWA kilka razy w tygodniu, poprosi go o dodanie PWA. Aktualizacje są również automatyczne.

Brak potrzeby stosowania złożonych języków programowania

Być może zastanawiałeś się nad stworzeniem natywnej aplikacji mobilnej dla swojej firmy, ale odkryłeś, że tworzenie aplikacji mobilnej to inne zwierzę niż tworzenie strony internetowej. Jeśli współpracujesz z Agencją ds. projektowania stron internetowych, aby utrzymać swoją witrynę, niekoniecznie będą mieli odpowiednie umiejętności, aby stworzyć aplikację dla dominujących dostawców mobilnych.

Aby twój rodzimy produkt pojawił się w Apple App Store, twoi programiści muszą zarejestrować się w Apple Developer Network, użyć narzędzia programistycznego Apple (które działa tylko na komputerach Mac) i znać zatwierdzony przez Apple język programowania: Swift lub Objective C.

Programowanie dla Androida jest trochę łatwiejsze (nie wymaga zgody programisty), ale zdecydowana większość aplikacji na Androida jest napisana w Javie, która może być trudnym językiem do nauczenia się.

Aby aplikacja pojawiła się w sklepach internetowych Apple lub Android, ukończona aplikacja musi uzyskać zgodę strażników w danym sklepie.

W przeciwieństwie do tego, Progresywne aplikacje internetowe są tworzone w popularnych językach internetowych: HTML, kaskadowe arkusze stylów (CSS) i JavaScript. Krótko mówiąc, nawet początkujący programiści mogą tworzyć wysokiej jakości PWA.

Co więcej, nie potrzebujesz dużo edukacji informatycznej, aby stworzyć PWA dla swojej witryny WordPress. Jeśli kiedykolwiek zmieniłeś formatowanie swojej witryny za pomocą motywu podrzędnego, prawdopodobnie możesz również utworzyć PWA. Problemy z kodowaniem zajmiemy się w innym poście.

Zwiększenie wsparcia ze strony gigantów technologicznych

Standardy potrzebują dużo czasu, aby stać się standardami. Google po raz pierwszy promowało PWAs w 2015 roku.

Przez długi czas Chrome był jedyną przeglądarką obsługującą PWAs, ale teraz to się zmienia. W ciągu ostatnich kilku miesięcy:

 • Mozilla dodała obsługę PWA w Firefoksie 58
 • Firma Apple ogłosiła niedawno wsparcie dla aplikacji internetowych w systemie iOS
 • Microsoft będzie wspierać PWAs w kolejnej wersji systemu Windows 10, która ma się odbyć jeszcze w tym roku (2018).

Idąc dalej niż inni producenci systemów operacyjnych, Microsoft powiedział, że” wysokiej jakości ” PWAs zostaną wkrótce zintegrowane w Windows 10 App store zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych.

WordPress i PWAs

WordPress nie obsługuje jeszcze w pełni tworzenia progresywnych aplikacji internetowych w podstawowej aplikacji. Zespół Jetpack jest zaangażowany w dodanie funkcjonalności PWA w nadchodzącym roku. Jest to wspomagane przez JavaScript-ification WordPress.

Jetpack “stopniowo wprowadza funkcje PWA, gdy są gotowe”, według programisty dana Walmsleya w poście na blogu VIP WordPress. Programiści mogą dodawać pliki manifestu za pomocą modułu manifestu Jetpack od wersji 5.6.0 i wprowadzili leniwe ładowanie obrazów, co przyspiesza ładowanie witryny nawet wtedy, gdy na stronie jest dużo obrazów. Więcej funkcji pojawi się w tym roku.

Kilka wtyczek stara się dodać funkcjonalność PWA, ale nie zostały mocno przyjęte.

 • Narzędzie do optymalizacji WordPress zapewnia pracownika serwisu i narzędzie manifest.
 • Super Progressive Web Apps generuje manifest i przycisk Dodaj do ekranu głównego, wśród innych funkcji.
 • WordPress Mobile Pack dodaje również funkcje PWA

Jak korzystać z PWAs?

W tym poście nauczyłeś się trochę o progresywnych aplikacjach internetowych i dlaczego powinieneś rozważyć dodanie ich do swojej witryny biznesowej:

 • Stale rosnąca fala ruchu z urządzeń mobilnych
 • Lepsza wydajność Twojej witryny-mobilnej i stacjonarnej
 • Dostępność nawet w trybie offline
 • Używa standardowych funkcji internetowych: HTML, CSS i Javascript. Tańsze w budowie
 • Zwiększenie wsparcia ze strony przeglądarek i systemów operacyjnych

Być może teraz chcesz wiedzieć, jak zrobić PWA na WordPress? Lub pokazać programistom, jak to zrobić? Przyjrzymy się temu w przyszłym poście.

Czy jesteś niechętny, aby przejść do strategii mobile-first? Co cię powstrzymuje? Czy próbowałeś stworzyć natywną aplikację mobilną? PWA? Czy Twoi użytkownicy dopasowują profil do dostępu mobilnego? Daj nam znać, co myślisz.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…