WordPress 3.0 Dashboard

WordPress 3.0 wychodzi bardzo szybko (1 maja 2010). Pierwsza wersja beta WordPress 3.0 jest już dostępna dla użytkowników do wypróbowania. Powinieneś wypróbować go na blogu testowym, aby zobaczyć wszystkie fajne funkcje. Dla tych, którzy nie chcą testować wersji beta, możesz przeczytać ten post, aby zobaczyć przegląd WordPress 3.0.

WordPress 3.0 Zrzuty Ekranu

W tej wersji wprowadzono wiele mini zmian, aby poprawić użyteczność. Wiele z tych zmian nam się podoba, a niektóre nie były tak imponujące. Jedną z lepszych zmian w tej wersji był czysty wygląd pulpitu nawigacyjnego. Treść i dyskusja są zorganizowane we własnej kolumnie.

WordPress 3.0 Dashboard

Kolejną niesamowitą zmianą, która znacznie ułatwia życie, jest masowa aktualizacja wtyczek ze strony wtyczek. Masowa aktualizacja wtyczek była dostępna w poprzednich wersjach, ale to było ze strony aktualizacji, a nie głównej strony wtyczek.

Bulk Plugins Upgrade

W poprzednich wersjach istniała osobna zakładka do dodawania nowych motywów, ale była zbyt mała. Większość nowych użytkowników miała trudności ze znalezieniem go. W WordPress 3.0 sprawili, że opcja instalowania motywów była bardziej widoczna, dodając ją u góry strony motywów. Uważamy, że będzie to świetne rozwiązanie dla nowych użytkowników.

Theme page

Jedną z najbardziej niesamowitych funkcji tego wydania, która ułatwi życie zarówno użytkownikom, jak i projektantom motywów, są zaawansowane menu. Możesz zobaczyć zrzut ekranu poniżej, aby zobaczyć, jak wszechstronny jest ten system menu.

WordPress 3.0 Menu

Nowy motyw 2010 ma bardzo fajne opcje nagłówka. Można to dostosować za pomocą innych motywów stworzonych dla WordPress 3.0 i nowszych.

Header Image

Kolejną świetną funkcją motywu, którą Zawiera to wydanie, jest niestandardowe tła. Możesz teraz dodać niestandardowe tło do wszystkich motywów zgodnych z WP 3.0. To da Twojej witrynie unikalny dotyk w kilku kliknięciach.

Custom Background in WordPress 3.0

Jednym z najbardziej hyped funkcji tego wydania, merge, jest również coś, co większość użytkowników skorzysta. Możesz teraz zarządzać wszystkimi blogami i witrynami z jednej instalacji WordPress.

WordPress 3.0 Multi Site / Network

Jedną z funkcji, które nam się nie spodobały, była aktualizacja motywu UGLY Grey. Uważamy, że obecny szary motyw jest znacznie lepszy niż nowy szary motyw, który pojawi się w tym wydaniu. Logo wygląda stylowo, ale nagłówek nie wyróżnia się. Efekt gradientu wygląda tak, że zrobił to 3-latek. Syed był bardzo rozczarowany tym nowym szarym motywem. Obecnie używa motywu szarego, ale zmieni się na niebieski.

Ugly Grey WordPress 3.0 theme

Zwróć również uwagę na powyższym zrzucie ekranu, że przycisk uaktualnienia jest teraz przesuwany na karcie pulpit nawigacyjny. To się nazywa aktualizacje. Nie wiem, czy to na dobre, czy na złe. Czas pokaże.

Dodano zupełnie nowy domyślny motyw. Ten temat nazywa się Twenty Ten. Ten motyw może służyć jako dobry framework dla nowych programistów, aby rozpocząć. Jest to również domyślny motyw, z którego użytkownicy mogą faktycznie korzystać. Brzydki klasyczny niebieski motyw i motyw kubrick nie będą już zawarte w oficjalnych plikach do pobrania WordPress. Chociaż można je pobrać z katalogu Themes (Nie wiem, dlaczego ktoś chciałby to zrobić).

Twenty Ten WordPress Theme

Aktualizacje Zabezpieczeń

Były dwie bardzo fajne funkcje, które zostały dodane w tej instalacji. Te nowe funkcje z pewnością pomogą setkom leniwych blogerów, którzy zwykle używają nazwy użytkownika “admin” i nigdy nie aktualizują kluczy bezpieczeństwa.

Teraz po instalacji blogów WordPress otrzymasz opcję wyboru nazwy użytkownika. Oznacza to koniec z domyślną nazwą użytkownika ‘admin’.

Ponadto w tej aktualizacji zostaną wygenerowane Klucze Bezpieczeństwa dla użytkowników. Poprawi to bezpieczeństwo tych użytkowników, którzy nigdy nie wracają i nie edytują wp-config.php. Chcemy podziękować WordPressowi za tę nową funkcję, ponieważ wielu początkujących boi się edycji plików php.

Dla tych z Was, którzy chcą więcej sztuczek, aby chronić swoją witrynę WordPress, sprawdź prezentację Syeda.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym wydaniem, ponieważ po tym wydaniu zobaczysz kilka dodatkowych sekcji dodanych do WPBeginner. Wydanie tej wersji zostanie ogłoszone w WordCamp San Francisco, więc jeśli jesteś w okolicy na pewno uczestniczyć w wydarzeniu.

Sprawdź oficjalną listę funkcji WordPress 3.0. Jeśli masz jakieś pytania lub problemy dotyczące WordPress 3.0, to proszę pisać je w komentarzach.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…