W 2010 roku napisaliśmy nasz popularny przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować FeedBurner. Nieco ponad rok temu zdecydowaliśmy się przestać używać FeedBurner dla wszystkich naszych witryn. Od tego czasu otrzymaliśmy setki pytań dotyczących różnych błędów FeedBurner, problemów itp. W tym artykule omówimy, dlaczego należy unikać używania FeedBurner. Jeśli już go używasz, pokażemy Ci, dlaczego musisz przestać używać FeedBurner i jak możesz przejść do niezawodnych alternatyw FeedBurner.

FeedBurner is Dead

FeedBurner to usługa zarządzania kanałami RSS Google, na której wielu blogerów polegało kilka lat temu (czym jest RSS?). Chociaż Google jeszcze go nie zamknęło, od dłuższego czasu krążą pogłoski, że Google go zamknie.

FeedBurner nie widział żadnych funkcji ani aktualizacji od tak dawna, jak pamiętamy. API feedburnera zostało usunięte. Wycofali również funkcję AdSense dla kanałów. Wszystko to wydarzyło się w 2012 roku.

Dlaczego więc piszesz o tym teraz-dwa lata później?

Cóż, ponieważ wciąż otrzymujemy e-maile od użytkowników dotyczące FeedBurner. W ciągu ostatnich 30 dni nasz stary Przewodnik konfiguracji FeedBurner otrzymał ponad 3500 unikalnych odwiedzających z ruchu w wyszukiwarkach. Ponieważ FeedBurner nie ma wsparcia, otrzymaliśmy dziesiątki zgłoszeń błędów i próśb o wsparcie.

Chcemy wskazać wszystkim zainteresowanym użytkownikom bardziej aktualny artykuł.

FeedBurner Alternatywy

Oprócz analizy abonentów i możliwości zarabiania z Adsense, FeedBurner oferował dwie główne funkcje, które uwielbiali blogerzy.

  1. FeedBurner dał blogerom lepszy sposób wyświetlania ich kanału RSS wraz z oferowaniem użytkownikom opcji udostępniania.
  2. FeedBurner zaoferował darmowy i łatwy sposób na subskrybowanie bloga przez e-mail.

Przyjrzyjmy się, jak zastąpiliśmy FeedBurner alternatywami, które są lepsze.

W WPBeginner używamy domyślnych kanałów WordPress i zarządzamy nimi na własną rękę. Korzystanie z domyślnych kanałów WordPress daje Ci kontrolę nad swoim kanałem. Zalecamy naszym użytkownikom poleganie na domyślnej funkcjonalności WordPress i samodzielne zarządzanie kanałami. Oto dlaczego:

Ładny wyświetlacz kanału z opcjami udostępniania

Google Play Newsstand

Musisz zrozumieć, że ludzie nie odwiedzają twojego adresu URL kanału, aby przeczytać Twoje treści. Zamiast tego większość ludzi wykorzystuje czytniki kanałów, takie jak Feedly, Flipbook, Kiosk Google itp. Te czytniki paszy już wykonać większość zadań, które FeedBurner zrobił jakieś pięć lat temu.

Jeśli używasz FeedBurner do lepszego wyświetlania kanałów i udostępniania społecznościowego, nie musisz już tego robić. Możesz jednak zdecydowanie edukować swoich Użytkowników, jak subskrybować swoją witrynę.

Subskrypcja bloga przez e-mail

Wielu użytkowników nadal woli otrzymywać aktualizacje bloga za pośrednictwem poczty e-mail, dlatego ważne jest, aby zastąpić tę funkcjonalność.

Chociaż wtyczka JetPack oferuje najbliższą alternatywę dla funkcji FeedBurner Subskrybuj za pośrednictwem poczty e-mail, zdecydowanie zalecamy naszym użytkownikom używanie tego.

Dlaczego? Ponieważ podobnie jak FeedBurner, nie możesz wysyłać ekskluzywnych aktualizacji do swoich subskrybentów. Jedynym sposobem na aktualizację subskrybentów jest opublikowanie postu publicznego.

Ponieważ podjąłeś decyzję o zrobieniu rzeczy we właściwy sposób, zalecamy rozpoczęcie budowania listy e-mailowej.

Profesjonalne usługi e-mail marketingu, takie jak MailChimp, AWeber itp., pozwalają oferować subskrypcję bloga za pośrednictwem poczty e-mail, a także zapewniają pełną moc solidnej platformy e-mail marketingu. Otrzymujesz lepsze analizy, takie jak liczba użytkowników otworzyła twój e-mail, ilu kliknęło na niego itp.

Otrzymujesz również wyższą stawkę dostawy, co oznacza, że więcej użytkowników otrzyma Twoje aktualizacje. Wreszcie, masz elastyczność i opcje.

Na przykład możesz zaoferować wiele opcji subskrypcji (codzienne aktualizacje, cotygodniowe aktualizacje itp.) – zobacz nasz przewodnik, jak tworzyć codzienny i cotygodniowy biuletyn.

Używamy MailChimp dla naszej witryny i jest ona darmowa dla maksymalnie 2000 subskrybentów.

Teraz, gdy omówiliśmy alternatywy, rzućmy okiem na to, jak możesz odejść od FeedBurner.

Odejście Od Feedburnera

Jeśli korzystałeś z usługi subskrypcji poczty e-mail FeedBurner, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyeksportować subskrybentów poczty e-mail. Po prostu zaloguj się na swoje konto FeedBurner i kliknij na swój kanał. Następnie kliknij na link “Zobacz więcej o swoich subskrybentach”.

Manage your FeedBurner subscribers

Na następnym ekranie przewiń w dół do Usługi Subskrypcji E-Mail sekcja i kliknij na subskrypcje e-mail FeedBurner. Spowoduje to rozszerzenie sekcji, a będziesz mógł zobaczyć link do zarządzania listą subskrybentów poczty e-mail. Kliknij link, aby zobaczyć swoich subskrybentów wiadomości e-mail.

FeedBurner email subscribers

FeedBurner pokaże teraz listę subskrybentów e-maili. Zobaczysz Eksportuj CSV link nad listą. Po prostu kliknij na niego, a pobierze on Twoją listę w formacie CSV. Następnie możesz zaimportować ten plik do wybranej usługi e-mail marketingu, takiej jak MailChimp, AWeber itp.

Export your FeedBurner email subscribers

Ponieważ używamy MailChimp dla naszej witryny, pokażemy Ci, jak działa funkcja importu w MailChimp. Większość innych dostawców ma podobny proces.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się do pulpitu MailChimp i utworzyć nową listę w MailChimp.

Creating a new list for your blog's email subscribers in MailChimp

Po utworzeniu nowej listy możesz zaimportować subskrybentów wiadomości e-mail za pomocą pliku CSV pobranego z FeedBurner. Zacznij od kliknięcia menu listy w Panelu MailChimp i wybierz nowo utworzoną listę. Spowoduje to przejście do strony zarządzania listą. Tam musisz kliknąć na Abonenci ” Import Abonentów.

Import FeedBurner email subscribers to MailChimp

Na następnym ekranie kliknij opcję “Importuj z pliku CSV lub TXT”, a następnie zaimportuj plik CSV pobrany z FeedBurner.

Po zaimportowaniu listy musisz utworzyć kampanię RSS na e-mail.

Różne usługi e-mail marketingu będą miały różne nazwy dla tej funkcji. W MailChimp nazywają to kampanią RSS na e-mail. W AWeber nazywają to transmisjami. Po prostu Google “nazwa usługi e-mail marketingu i blog RSS”, a znajdziesz tutorial do tego.

Po tej konfiguracji możesz wyłączyć subskrypcje e-mail w FeedBurner, aby użytkownicy nie otrzymywali dwóch e-maili. Możesz to zrobić, przechodząc do zakładki Publikuj w FeedBurner i klikając link subskrypcje e-mail w lewej kolumnie.

Pamiętaj, że po przeniesieniu subskrybentów wiadomości e-mail do nowej usługi e-mail możesz stracić niektórych subskrybentów, ale są to nieaktywni subskrybenci, których prawdopodobnie i tak nie chcesz.

Przekierowanie subskrybentów FeedBurner z powrotem do WordPress Feed

Często blogerzy przekierowywali swój adres URL kanału WordPress na stronę FeedBurner. Niektórzy zrobili to za pomocą wtyczki, takiej jak FD FeedBurner, podczas gdy inni używali wbudowanej funkcjonalności motywu, a bardziej doświadczeni używali fragmentu kodu.

Jeśli używasz którejkolwiek z powyższych metod, aby przekierować domyślny kanał WordPress, przestań go używać od razu.

Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy przekierowujesz kanał, jest odwiedzenie adresu URL kanału RSS:

http://www.yoursite.com/feed/

Jeśli to przekieruje do FeedBurner, nie naprawiłeś tego.

Następnie napisz post na blogu i poproś subskrybentów o aktualizację adresu URL i ewentualnie naucz ich, jak mogą subskrybować Twoją witrynę za pomocą innych czytelników.

Ważne: Nie usuwaj kanału FeedBurner. Jest kilka stron, które każą Ci usunąć kanały FeedBurner, które rzekomo przekierują Twoich subskrybentów, ale tak nie jest.to okropny pomysł i stracisz subskrybentów. Dlaczego?

Ponieważ po usunięciu kanału FeedBurner doda nowy post powiadamiając czytelników, że kanał został przeniesiony. Nie powoduje to automatycznej aktualizacji adresu URL kanału w czytnikach kanałów użytkownika. Jeśli użytkownik nie podejmie żadnych działań w ciągu 15 dni, stracisz tego abonenta na zawsze. Ponadto po 30 dniach konkurent może odebrać Twój adres URL Feedburnera, a wszyscy użytkownicy, którzy nie zaktualizowali swoich kanałów, zaczną otrzymywać jego aktualizacje.

Po raz kolejny nie usuwaj swoich kanałów FeedBurner.

Po prostu napisz post na blogu, aby powiadomić czytelników o aktualizacji adresów URL. Naucz ich zasobów, jak mogą to zrobić.

Po tym po prostu pozwól paszy FeedBurner umrzeć powolną śmiercią.

W ten sposób ci, którzy nie aktualizują adresu URL kanału w swoim czytniku RSS, nadal otrzymują nową zawartość, ale wszyscy nowi czytelnicy subskrybują we właściwy sposób.

Twórz formularze subskrypcji, Subskrybuj stronę i nie tylko

Teraz, gdy utworzyłeś swoją listę e-mail i domyślnie powróciłeś do adresu URL kanału WordPress, powinieneś dokonać odpowiednich aktualizacji swojej witryny, takich jak usunięcie wszystkich wzmianek o adresie URL FeedBurner, aktualizacja formularzy rejestracji e-mail itp.

OptinMonster Banner

Aby dodać formularze rejestracji do swojej witryny, zalecamy użycie OptinMonster. Umożliwia tworzenie skutecznych formularzy opt-in, takich jak formularze rejestracji na pasku bocznym, formularze po postach, pływający pasek stopki, slajdy, wyskakujące okienka lightbox itp.

Używamy go na naszej stronie, a to pomogło nam rozwinąć naszą listę e-mail o 600%.

Następnie prawdopodobnie chcesz utworzyć stronę subskrypcji, która pokazuje czytelnikom, jak mogą subskrybować Twoją witrynę.

Ponieważ używasz domyślnego kanału WordPress, masz wiele opcji elastyczności i dostosowywania.

Możesz dodawać miniatury do kanałów RSS, dodawać inne niestandardowe treści do kanałów RSS lub całkowicie tworzyć niestandardowe kanały RSS.

Kolejną ciekawą funkcją wbudowaną w WordPress są kanały specyficzne dla kategorii. Możesz zezwolić użytkownikom na subskrybowanie poszczególnych kategorii za pomocą kanału RSS kategorii. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak umożliwić użytkownikom subskrybowanie kategorii w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł wam znaleźć sposób na poradzenie sobie z upadkiem Feedburnera i przejście do lepszych opcji. Zdecydowanie zalecamy zaprzestanie używania FeedBurner.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać więcej samouczków wideo WordPress. Możesz również dołączyć do nas na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…