Przewodnik dla początkujących, Jak Dodać Karty Twittera w WordPress

Czy chcesz dodać karty Twittera do swojej witryny WordPress? Karty na Twitterze to obrazy i opisy, które pojawiają się na Twitterze, gdy ktoś udostępnia Twoje treści.

Pomaga kontrolować, jak Tweety będą wyglądać na Twitterze, uzyskać kredyt, automatycznie umieszczając swoje imię w tweecie i zwiększyć zaangażowanie użytkowników.

W tym artykule pokażemy, jak dodać karty Twittera w WordPress, aby twoje tweety mogły się wyróżniać.

Beginners Guide on How to Add Twitter Cards in WordPress

Dlaczego warto używać kart Twittera w WordPress?

Karty na Twitterze umożliwiają dodanie tytułu, podsumowania, obrazu oraz pliku wideo lub audio do tweeta. W ten sposób częściej otrzymujesz więcej kliknięć i retweetów.

Możesz zobaczyć przykład na żywo, przechodząc do naszej strony na Twitterze.

twitter card example

Największą zaletą posiadania kart na Twitterze jest to, że zwiększa liczbę osób śledzących Twoje konta na Twitterze poprzez przypisywanie treści. Często ludzie tweetują twoje linki, nie dając ci odpowiedniego kredytu.

Na przykład @syedbalkhi retweetuje post z @wpbeginner bez przypisania, a inne osoby retweetują @syedbalkhi. Następnie użytkownicy przeglądający te retweety częściej śledzą @syedbalkhi niż @wpbeginner.

Często kuratorzy treści robią to, aby długość Tweetów była krótka i zapewnić retweety własnych Tweetów.

Dzięki kartom na Twitterze ten problem jest rozwiązany, ponieważ otrzymujesz kredyt na swojej stronie z każdego tweeta, który wspomina o Twoim artykule.

Teraz, gdy znasz zalety kart Twittera, przyjrzyjmy się, jak je wdrożyć w WordPress.

Metoda 1: użyj wtyczki AIOSEO, aby dodać karty Twittera

Najprostszym sposobem dodawania kart Twittera do swojej witryny jest użycie wtyczki All in One SEO (AIOSEO) dla WordPress. Jest to najlepsza wtyczka SEO WordPress i jest używana przez ponad 2 miliony stron internetowych.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę AIOSEO. Aby uzyskać więcej informacji, postępuj zgodnie z naszym samouczkiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Możesz użyć darmowej wersji AIOSEO, ponieważ oferuje funkcję konfigurowania kart Twittera na swojej stronie WordPress.

Po aktywacji wtyczki przejdź do obszaru administracyjnego WordPress i przejdź do Wszystko w jednym SEO ” sieci społecznościowe. Następnie kliknij kartę “Twitter” i upewnij się, że opcja “Włącz kartę Twittera” jest włączona.

enable twitter card option

Po włączeniu kart Twittera możesz zmienić ich wygląd za pomocą różnych ustawień.

AIOSEO pozwala wybrać domyślny typ karty dla zawartości. Wtyczka ustawi “podsumowanie” jako domyślny typ karty, który pokazuje tytuł, podsumowanie i miniaturę treści.

Możesz jednak zmienić go na “podsumowanie z dużym obrazem” z rozwijanego menu, a Twitter pokaże tweet z dużym obrazem.

default card type

Następnie musisz wybrać domyślne źródło obrazu Post. Jest to obraz, który chcesz wyświetlić na swoich kartach na Twitterze.

Istnieją różne opcje do wyboru za pomocą rozwijanego menu. Na przykład możesz przesłać lub wybrać domyślny obraz, który pojawi się na karcie Twittera lub wybrać polecany obraz, załączony obraz, pierwszy obraz w treści itp.

select default post image source

Następnie dodaj domyślny obraz posta na Twitterze, który będzie używany jako kopia zapasowa na wypadek, gdyby twoja zawartość nie miała obrazu.

Na przykład, jeśli źródło obrazu postu jest polecanym obrazem, ale w poście brakuje polecanego obrazu, Twitter użyje zamiast tego domyślnego obrazu.

upload default post twitter image

Poza tym AIOSEO oferuje więcej opcji wyświetlania dodatkowych danych, takich jak autor postu i czas potrzebny na przeczytanie artykułu.

Istnieje również opcja ustawienia domyślnego źródła obrazu, ale do korzystania z tej funkcji potrzebna jest AIOSEO Pro lub wyższa licencja.

Teraz, jeśli przewiń w dół, zobaczysz ustawienia strony głównej Twittera. Wtyczka pokaże podgląd tego, jak będzie wyglądać Twoja strona główna na karcie Twittera.

home page settings

W tej sekcji możesz zmienić typ karty i dodać obraz strony głównej. Jest to podobne do kroków, które pokazaliśmy wcześniej, ale jedyną różnicą jest to, że te ustawienia dotyczą strony głównej.

home page card type and image

Następnie wprowadź tytuł i opis strony głównej, które pojawią się na karcie Twittera.

home page title and description

Po zakończeniu kliknij przycisk “Zapisz zmiany”.

Poza tym AIOSEO pozwala również zmienić ustawienia karty Twittera dla poszczególnych postów i stron.

Aby to zrobić, edytuj dowolny post na blogu lub stronę, a następnie przewiń w dół do ustawień AIOSEO w edytorze treści. Teraz kliknij kartę “Social” i wybierz “Twitter”.

aioseo settings

Wtyczka pokaże podgląd karty Twittera Twojego posta i da Ci możliwość korzystania z danych z karty Facebook. Pozwala również edytować tytuł i opis Twittera.

Możesz napisać nowy tytuł i opis lub użyć inteligentnych tagów. Na przykład, jeśli użyjesz tagu “+ tytuł postu ” pod tytułem Twittera, AIOSEO automatycznie użyje tytułu Twojego postu na karcie Twittera.

twitter card settings for posts and pages

Następnie przewiń w dół i wybierz źródło obrazu dla swojej karty na Twitterze. Użyj menu rozwijanego, aby wybrać obraz, który chcesz wyświetlić dla swojego postu, taki jak polecany obraz, dołączony obraz, pierwszy obraz w treści i tak dalej.

Na koniec możesz wybrać typ karty Twittera z rozwijanego menu. Domyślnie AIOSEO ustawi go na ‘podsumowanie’, ale możesz go zmienić na ‘ podsumowanie z dużym obrazem.’

image source and card type

Następnie zaktualizuj lub Opublikuj swój post na blogu. Teraz z powodzeniem dodałeś karty Twittera do swojej witryny WordPress.

Metoda 2: Dodaj karty Twittera w WordPress (metoda kodu)

Ta metoda wymaga dodania kodu do motywu lub plików motywu podrzędnego. Po prostu otwórz nagłówek.pliku php i dodać ten kod tuż przed < / head> tag.

<?php
# twitter karty hack
if (is_single () / / is_page ()) {
 $twitter_url = get_permalink();
 $twitter_title = get_the_title();
 $twitter_desc = get_the_excerpt();
  $twitter_thumbs = wp_get_attachment_image_src (get_post_thumbnail_id ($post- > ID), full);
  $twitter_thumb = $twitter_thumbs [0];
   jeśli(!$twitter_thumb) {
   $twitter_thumb = "http://www.gravatar.com/avatar/8eb9ee80d39f13cbbad56da88ef3a6ee?rating=PG&size=75';
  }
 $twitter_name = str_replace('@', ", get_the_author_meta('twitter'));
?>
< meta name=" twitter:card "value = "summary" / >
<meta name="twitter:url" value="<?PHP echo $twitter_url;?>" />
< meta name="twitter:title" value="<?PHP echo $twitter_title;?>" />
< meta name="twitter:description" value="<?PHP echo $twitter_desc;?>" />
< meta name="twitter:image" value="<?PHP echo $twitter_thumb;?>" />
< meta name="twitter:site" value="@libdemvoice" / >
<?
 if ($twitter_name) {
?>
< meta name="twitter:creator" value="@<?PHP echo $twitter_name;?>" />
<?
 }
}
?>

Źródło: Ryan Cullen @artesea

Jeśli nie wiesz, jak pracować z PHP lub masz problemy z metodą 2, użyj metody 1.

Przetestuj i potwierdź swoje karty na Twitterze

Zanim linki z witryny WordPress zaczną wyświetlać karty Twittera, musisz najpierw sprawdzić je w walidatorze kart Twittera.

Po prostu przejdź do strony walidatora kart na stronie deweloperów Twittera. Wprowadź adres URL dowolnego postu z witryny WordPress i kliknij przycisk karty podglądu.

twitter card validator

Twitter pokaże Ci podgląd Twojej karty na Twitterze.

Aktualizacja: Wcześniej trzeba było ubiegać się o udział w kartach Twitter. Twitter wdrożył jednak system, który automatycznie wyświetla białe listy domen podczas testowania ich za pomocą walidatora lub po prostu udostępnia adres URL na Twitterze.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać karty Twittera w WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek Twittera dla WordPressa i nasz wybór ekspertów musi mieć wtyczki WordPress, aby rozwijać swoją stronę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…