Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka jest różnica między rozszerzeniami nazw domen. com a. net? Wybór odpowiedniej nazwy domeny ma kluczowe znaczenie, ponieważ może mieć wpływ na twój branding i rankingi wyszukiwania.

W tym artykule wyjaśnimy różnicę między rozszerzeniami domen. com a. net i które z nich jest lepsze dla Twojej witryny.

Difference between Com vs Net domain name extensions

Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?

Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie. Nasze jest wpbeginner.com.

Aby dowiedzieć się więcej o nazwach domen, zobacz nasz przewodnik dla początkujących na temat tego, co to jest nazwa domeny i jak działają domeny.

Nazwy domen zawsze mają rozszerzenie. Czasami jest to również nazywane TLD, co oznacza domenę najwyższego poziomu. Na przykład:

przykład. com
przykład. NET
przykład. org

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy rozszerzeń domen podczas tworzenia witryny.

Większość rozszerzeń domen nie ma żadnych ograniczeń dotyczących użytkowania, a w ostatnich latach stworzono wiele nowych rozszerzeń domen.

Jednak rozszerzenia zostały pierwotnie stworzone dla różnych typów stron internetowych. Mają określone znaczenie.

Musisz wybrać rozszerzenie nazwy domeny, które pasuje do Twojej firmy, jednocześnie pomagając zbudować rozpoznawalną markę w branży.

Rzućmy okiem na różnicę między najpopularniejszymi rozszerzeniami domen. com a. net, aby zobaczyć, co jest lepsze dla Twojej firmy.

Różnica między nazwami domen. Com a. net

The .com vs .net domain extension

Com I Net to dwa najpopularniejsze rozszerzenia nazw domen. Jeśli Twoje preferowane rozszerzenie.Net nie jest dostępne, możesz pokusić się o użycie. NET.

Jednak w większości przypadków.Net nie jest dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

“Com” w nazwie domeny .com oznacza witrynę “komercyjną”. Może to obejmować strony internetowe firmowe, strony internetowe, które chcą zarabiać w Internecie, osobiste strony internetowe, blogi, portfolio i inne.

Z drugiej strony “net “w rozszerzeniu nazwy domeny.NET oznacza”sieć”. Został zaprojektowany dla Dostawców Internetu, sieci i usług e-mail.

Jeśli zastanawiasz się nad .org, oznacza to “organizacja” i pierwotnie był przeznaczony do użytku przez organizacje non-profit.

Kiedy należy wybrać nazwę domeny. Com?

The extension .com on a bulletin board

Rozszerzenie domeny. com jest synonimem Internetu od czasu “bańki dot-com” pod koniec lat 90. ponad 40% wszystkich zarejestrowanych nazw domen to domeny .com.

O wiele łatwiej jest zapamiętać nazwę domeny. com niż jakiekolwiek inne rozszerzenie domeny. Jest znajomy i uspokajający, a także sprawia, że Twoja strona wygląda profesjonalnie.

Ponadto większość klawiatur mobilnych ma dedykowany przycisk. com. Nie znajdziesz tego dla. Net (ani żadnego innego rozszerzenia).

Jest tylko jeden problem. Prawdopodobnie zauważyłeś, że nazwy domen. com są tak popularne, że wydaje się, że wszystkie dobre są już zajęte!

Jednak nadal istnieje wiele sprytnych sposobów na uzyskanie idealnej nazwy domeny. com. Oto kilka rzeczy do wypróbowania:

  • Sprawdź, czy nazwa domeny reprezentuje Twoją firmę i to, co robisz. Na przykład, stargardeningservices.com jest lepszy niż starservices.com.
  • Jeśli wybrana jest preferowana nazwa domeny, możesz dodać słowo przed lub po nim, aby było unikalne. Twoja lokalizacja może tu zadziałać. Na przykład, stargardeninghouston.com.
  • Upewnij się, że nazwę domeny można łatwo wymówić i zapamiętać. Nie używaj myślników ani liczb w nazwie domeny.
  • Skorzystaj z internetowych generatorów nazw domen. Te bezpłatne narzędzia pomogą Ci wymyślić sprytne pomysły na nazwy domen, które są wyjątkowe i nadal dostępne. WPBeginner ma teraz darmowy generator nazw firm oparty na sztucznej inteligencji.

Potrzebujesz pomocy? W naszym artykule znajdziesz wiele praktycznych wskazówek i przykładów z życia wziętych, jak wybrać najlepszą nazwę domeny dla swojej witryny.

Kiedy należy korzystać z rozszerzenia domeny. Net?

Rozszerzenie. NET nadal ma sens w niektórych przypadkach. Możesz go użyć, jeśli oferujesz internet, sieć, hosting baz danych, hosting poczty e-mail lub podobne usługi.

Możesz nawet użyć nazwy domeny. NET, jeśli naprawdę pasuje do Twojej marki.

Na przykład, Behance.net to popularna społeczność projektantów online, która używa rozszerzenia domeny. NET dla swojej witryny. To im odpowiada, ponieważ chcieli być siecią artystów, projektantów i firm szukających talentów.

Poniżej 4% wszystkich zarejestrowanych nazw domen korzysta z rozszerzenia domeny. NET.

Dlaczego warto korzystać z rozszerzenia. Net

Czy kiedykolwiek próbowałeś zarejestrować domenę. com i widziałeś coś takiego?

The .net domain is being promoted as an alternative to the .com one

Rejestratorzy nazw domen często przedstawiają. NET jako najlepszą alternatywę dla. com. może to sprawić, że myślisz, że jest on częściej używany niż w rzeczywistości.

Nawet najbardziej znane firmy świadczące usługi internetowe i sieciowe używają nazwy domeny. com dla swojej firmy.

Oczywiście 4% to nadal wiele nazw domen. Ponad 13 milionów. Możesz się zastanawiać, kto używa tych wszystkich nazw domen. NET.

W wielu przypadkach domeny. Net nie są tak naprawdę używane.

Wiele firm rejestruje rozszerzenie. NET, więc nikt inny nie może go wziąć. Nie mogą korzystać z domeny. NET lub mogą przekierować ją na swoją witrynę. com.

Ponadto niektóre firmy zaczynały od. NET, ponieważ nie mogły uzyskać .com, którego chciały. Większość później przeniesiona do rozszerzenia domeny. com, często zachowując nazwę domeny. NET zarejestrowaną ze względów technicznych i prawnych.

Wybór .Com vs. Net – który z nich jest lepszy dla SEO?

SEO - search engine optimization - in letters

Wielu naszych użytkowników pyta nas, które rozszerzenie domeny pomoże im uzyskać wyższą pozycję.

Jeśli patrzysz na .com lub. NET, nie ma znaczenia, które wybierzesz z perspektywy SEO. Wyszukiwarki będą traktować oba rozszerzenia domen tak samo.

Po prostu skup się na najlepszych praktykach SEO i twórz użyteczne treści ukierunkowane na wyższą pozycję.

Ważną częścią jest sama nazwa domeny, a nie rozszerzenie.

Na przykład, stargardeningservices.com będzie ranking lepszy niż starservices.net ponieważ zawiera słowo kluczowe (usługi ogrodnicze), które ludzie mogą szukać.

Jak kupić nazwę domeny

Istnieją dwa sposoby uzyskania nazwy domeny. Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

1. Uzyskaj bezpłatną nazwę domeny z Bluehost

Aby stworzyć stronę internetową, potrzebujesz hostingu witryny, a także nazwy domeny.

Może to wydawać się nieco mylące, gdy dopiero zaczynasz tworzyć witryny. Upewnij się, że masz jasność co do różnicy między nazwą domeny a hostingiem witryny.

Zazwyczaj płacisz Około $14.99 / rok za nazwę domeny i $7.99 / miesiąc za hosting. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz czuć, że jest to dość drogie.

Na szczęście ludzie w Bluehost oferują użytkownikom WPBeginner bezpłatną nazwę domeny i 65% zniżki na hosting.

→ Kliknij tutaj, aby odebrać bezpłatną nazwę domeny ←

2. Zarejestruj nazwę domeny

Jeśli nie chcesz od razu tworzyć witryny, nadal możesz zarejestrować nazwę domeny i później utworzyć witrynę.

Zalecamy korzystanie z Domain.com za to. Oferują funkcje takie jak rejestracja prywatna, łatwe transfery, łatwe zarządzanie DNS i wiele innych. Ich narzędzie wyszukiwania pokazuje domeny premium,a także zwykłe.

Registering a domain name with Domain.com

Aby uzyskać ekskluzywny 25% rabat na domenę, upewnij się, że przejdziesz przez nasz link do Domain.com. to automatycznie zastosuje nasze Domain.com kod kuponu.

Jeśli szukasz Domain.com alternatywy, następnie zapoznaj się z naszą listą najlepszych rejestratorów domen.

Jeśli rejestrujesz nazwę domeny po raz pierwszy, możesz skorzystać z naszego przewodnika krok po kroku, jak zarejestrować nazwę domeny.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać różnicę między rozszerzeniami nazw domen. com a. net. Możesz również zapoznać się z naszymi przewodnikami krok po kroku, jak założyć bloga i jak założyć sklep internetowy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

22 popularne rodzaje stron internetowych, które można zrobić w WordPress (+przykłady)

W artykule: Pierwsze Kroki Z WordPress1. Blog lub osobista strona internetowa2. Strona…