Z Facebook ‘ s Instant Articles program otwarty dla wszystkich wydawców treści od kwietnia 12, 2016, teraz jest czas, aby skonfigurować swoją stronę WordPress, aby wysyłać posty na Facebooka za pomocą odpowiednich znaczników.

Facebook loguje się co miesiąc z urządzenia mobilnego ponad miliard osób, a wydajność treści przeglądanych za pomocą aplikacji mobilnej Facebooka ma większe znaczenie niż kiedykolwiek. Facebook uruchomił Artykuły Błyskawiczne w maju 2015 r.jako sposób na przyspieszenie dostarczania treści i zapewnienie immersyjnego doświadczenia, jakiego oczekują użytkownicy aplikacji mobilnych. Początkowo program był ograniczony do wybranej grupy znanych wydawców, takich jak BuzzFeed, The New York Times i BBC News. Jednak od kwietnia 2016 r. program jest otwarty dla wszystkich wydawców treści.

Facebook tworzy Facebook natychmiastowe Artykuły, gdy odpowiednio sformatowany kanał RSS jest powiązany z zatwierdzoną stroną na Facebooku za pomocą menedżera biznesowego Facebooka. Wydawcy muszą złożyć wniosek o dołączenie do programu, a po zaakceptowaniu mogą dostosować wygląd i zachowanie swoich artykułów błyskawicznych.

Jeśli Twoja organizacja jest aktywna na Facebooku i czerpie znaczną ilość ruchu z Treści udostępnianych w sieci społecznościowej, konfigurowanie witryny tak, aby generowała odpowiednio sformatowany kanał RSS jest teraz możliwe. Jednak dołączenie do programu artykułów błyskawicznych Facebooka nie jest tak proste, jak możesz mieć nadzieję.

Co zyskują wydawcy treści przystępując do programu?

Wydawcy treści, którzy uczestniczą w programie, zyskują większą kontrolę nad sposobem wyświetlania ich treści w aplikacji Facebook. Wydawcy mogą również sprzedawać przestrzeń reklamową w artykułach błyskawicznych i zachować 100% lub 70% przychodów z reklam w zależności od tego, czy wydawca lub Facebook sprzedaje przestrzeń.

Większa kontrola nad UX i zwiększone przychody są potężnymi motywatorami, ale największym powodem do rozważenia przystąpienia do programu jest to, że wrażenia użytkowników Facebooka są lepsze dzięki artykułom natychmiastowym. Facebook twierdzi, że artykuły błyskawiczne ładują się dziesięć razy szybciej niż standardowe treści mobilne, twierdzenie, które zostało niezależnie potwierdzone. Artykuły błyskawiczne renderują również przy użyciu wszystkich dostępnych nieruchomości viewport urządzenia, dzięki czemu artykuły błyskawiczne są znacznie bardziej wciągające, podobne do aplikacji niż treści oglądane w przeglądarce.

Z czasem użytkownicy Facebooka prawdopodobnie będą preferować Artykuły błyskawiczne, a w rezultacie częściej będą z nimi współpracować i udostępniać je. Podczas gdy algorytm Facebooka nie faworyzuje artykułów natychmiastowych, faworyzuje treści, które przyciągają większą uwagę użytkowników. Artykuły błyskawiczne uzyskają organiczny wzrost wydajności, ponieważ użytkownicy wolą je od linków zewnętrznych. Z tego powodu oczekuje się, że prawie wszyscy, od blogów i witryn informacyjnych po marki lifestylowe i agentów nieruchomości, zaczną masowo dołączać do programu, gdy będzie on otwarty dla wszystkich wydawców.

Kto powinien uczestniczyć w programie Instant Articles na Facebooku?

Program jest przeznaczony dla wydawców wiadomości i innych organizacji, które regularnie publikują treści. W rzeczywistości wydawcy nie mogą ubiegać się o dołączenie do programu, chyba że mają co najmniej pięćdziesiąt pozycji kanału gotowych do oceny. Tak długo, jak Twoja organizacja może zapełnić kanał RSS co najmniej 50 postów, powinieneś pomyśleć o rejestracji.

Przygotowanie do natychmiastowych artykułów

Pchanie postów na Facebooka w odpowiednim formacie artykułów natychmiastowych jest tak proste, jak zainstalowanie wtyczki, prawda?

Tak, nie.

Przystąpienie do programu jest proces jedenastostopniowy.

Facebook starał się uczynić to tak Facebook proste, jak to możliwe i stworzył przewodnik, który przeprowadzi Cię przez proces, ale zanim zaczniesz, Twoja organizacja musi zostać zatwierdzona przez Facebook. Chociaż nie możesz poprosić o dodanie do programu, dopóki nie otworzy się w kwietniu, możesz śmiało powiadomić Facebooka, że jesteś zainteresowany programem, co prawdopodobnie oznacza, że poinformują cię, gdy tylko będziesz mógł formalnie aplikować.

W międzyczasie, oto trzy rzeczy, które możesz zrobić, aby być gotowym do przeniesienia minuty Facebook otwiera program do wszystkich wydawców.

Krok 1: spraw, aby Twoja obecność na Facebooku była w porządku

Obecność Twojej organizacji na Facebooku i znajomość platformy muszą być w porządku.

Najpierw upewnij się, że Twoja organizacja ma stronę na Facebooku i że jesteś administratorem lub redaktorem strony. Jeśli Twoja organizacja jeszcze go nie posiada, dodaj swoją stronę na Facebooku do konta i dodaj innych członków swojej organizacji do swojej strony za pomocą Menedżera firmy.

Artykuły błyskawiczne są zarządzane bezpośrednio z konta menedżera firmy, więc śmiało i skonfiguruj to już teraz, abyś nie musiał tego później wymyślać.

Jeśli jeszcze z niego nie korzystasz, pobierz aplikację Facebook Pages. Możesz go znaleźć w App Store firmy Apple na swoim iPhonie lub iPadzie lub w Sklepie Google Play. Będziesz potrzebować aplikacji do podglądu i testowania artykułów błyskawicznych. Śmiało, zdobądź go i naucz się go obejść.

Krok 2: Zbuduj kanał RSS dla artykułów błyskawicznych

Artykuły błyskawiczne są montowane przez Facebooka za pomocą treści HTML importowanych z kanału RSS sformatowanych w określony sposób. Aby zintegrować swoją witrynę WordPress z artykułami natychmiastowymi, musisz wygenerować ten specjalnie sformatowany kanał RSS. Na szczęście jest do tego wtyczka.

Wtyczka, stworzona we współpracy między Automattic i Dekode, zostanie ostatecznie dodana do oficjalnej WordPress.org Katalog wtyczek. W międzyczasie możesz zacząć, pobierając go z GitHub.

click "Download ZIP" to download the plugin file

Wtyczka zostanie pobrana w formacie ZIP i masz dwie opcje instalacji. Możesz albo:

  1. Użyj narzędzia instalacyjnego wtyczki w obszarze administracyjnym WordPress, aby przesłać i zainstalować plik wtyczki w formacie ZIP,
  2. Rozpakuj plik ZIP na komputerze i użyj klienta FTP, aby skopiować wyodrębniony folder wtyczek do / wp-content / wtyczki/ katalog w Twojej instalacji WordPress.

Po zainstalowaniu wtyczki przejdź do strony wtyczki w obszarze administracyjnym WordPress i aktywuj ją.

Aktywacja wtyczki spowoduje utworzenie kanału RSS, który można znaleźć odwiedzając adres URL http://yourdomain.com/feed/instant-articles.

Instant articles feed has been created

Jeśli uruchomisz sieć WordPress Multisite, wtyczka tworzy natychmiastowe kanały RSS artykułów dla każdej witryny w sieci automagicznie. Aby to przetestować, stworzyliśmy witrynę testową w sieci wielostanowiskowej i odwiedziliśmy adres URL kanału, aby potwierdzić, że nowy kanał został wygenerowany.

Feeds are automatically created at all sites within a multisite network

W tej chwili instalacja wtyczki nie spowoduje utworzenia panelu ustawień w obszarze administracyjnym. Podczas gdy readme.txt na GitHub wskazuje, że filtry mogą być używane do manipulowania elementami, które pojawiają się w kanale, nie są dostarczane instrukcje, a implementacja filtrów wymaga ręcznej edycji plików wtyczek. Ponadto notatki na GitHub sugerują, że te filtry mogą się zmieniać w czasie. Naszą rekomendacją jest, aby trzymać się domyślnego kanału na teraz i edytować go, gdy zaktualizowana wersja wtyczki dodaje stronę ustawień do obszaru administracyjnego, z którego można skonfigurować filtry.

Jedną ze zmian, które możesz wprowadzić, jest zmiana adresu URL, pod którym generowany jest natychmiastowy kanał artykułów. Aby to zrobić, otwórz plik zatytułowany facebook-instant-artykuły.php i znaleźć stałą INSTANT_ARTICLES_SLUG. W wersji 0.1 wtyczki, można go znaleźć w linii 18. To śmiało i usuń instant-artykuły i wstaw adres URL, którego chcesz użyć.

change the definition of constant INSTANT_ARTICLES_SLUG to change the feed URL

Uwaga: przed dokonaniem jakichkolwiek zmian Pobierz kopię facebook-instant-articles.php do komputera, dzięki czemu można go użyć do wymiany lub naprawy pliku na serwerze w przypadku przypadkowego złamania czegoś.

Po wprowadzeniu zmian i przesłaniu zmodyfikowanego pliku na serwer przejdź do Ustawienia > Permalinks. Spowoduje to spłukanie reguł przepisywania, co spowoduje, że nowy ślimak zacznie działać. Powinieneś teraz być w stanie zlokalizować kanał artykułów na Facebooku pod nowym adresem URL.

The feed can now be accessed at the new URL

Krok 3: aplikuj, aby dołączyć do programu i postępuj zgodnie z instrukcjami

Następnym krokiem jest poczekać, aż Facebook otworzy program Instant Articles dla wszystkich wydawców w kwietniu. Zakładając Facebook skonfigurowany stronę Twojej organizacji, śmiało i niech Facebook wie, że jesteś zainteresowany programem.

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z przewodnikiem Quickstart, który przygotował Facebook,abyś był gotowy, aby zacząć działać, gdy tylko dostaniesz Zielone światło, aby dołączyć do programu Instant Articles.

Krok 4: Ogranicz kanał do elementów zaktualizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin

Uwaga: nie rób tego, dopóki Facebook formalnie nie doda Twojej organizacji do programu Instant Articles i nie zaimportuje Twoich elementów kanału.

Gdy złożysz wniosek o dołączenie do programu Instant Articles, Facebook będzie chciał zobaczyć co najmniej 50 postów w Twoim kanale RSS. Jednak po zaimportowaniu kanału po raz pierwszy Facebook zignoruje posty, które nie zostały zaktualizowane w ciągu ostatnich 24 godzin. Z tego powodu, po dodaniu organizacji do programu i zaimportowaniu pliku danych, możesz edytować go tak, aby zawierał tylko elementy zmodyfikowane w ciągu ostatnich 24 godzin.

Aby wprowadzić tę zmianę, najpierw pobierz i odłóż kopię facebook-instant-artykuły.php które można wykorzystać w przypadku, gdy coś zostanie złamane. Następnie, używając innej kopii pliku, zdefiniuj stałą INSTANT_ARTICLES_LIMIT_POSTS jako prawda. Chyba najbardziej sensowne jest dodanie tej definicji tuż nad jeśli oświadczenie, które określa, czy ograniczyć kanał. W wersji 0.1 wtyczki dzieje się to wokół linii 150.

define INSTANT_ARTICLES_LIMIT_POSTS as true to limit the feed to items updated in the last 24 hours

Dodaj linię, Zapisz zmiany, prześlij zmieniony plik na serwer, a następnie wróć do natychmiastowego kanału RSS artykułów. Powinieneś teraz zobaczyć kanał ograniczony tylko do tych postów, które zostały zaktualizowane w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeśli nie widzisz zmian, może być konieczne twarde odświeżenie strony.

Przypomnienie: Ponieważ Facebook nie doda Twojej organizacji do programu, chyba że Twój kanał zawiera co najmniej 50 elementów, nie ograniczaj kanału, dopóki Twoja organizacja nie zostanie dodana do programu, a twoje elementy kanału nie zostaną zaimportowane przez Facebooka.

Jak widać, dołączenie do programu Instant Articles nie jest dla wszystkich i będzie wymagało wysiłku z twojej strony. Ale jak wspomniałem powyżej, dołączenie do programu ma zalety i jeśli emocje wokół niego są czymś, co można przejść, warto poinformować Facebooka, że jesteś zainteresowany zarejestrowaniem się.

Co o tym myślisz? Czy warto podjąć wysiłek, aby wziąć udział w programie? Czy może, używając słów założyciela Gawkera, Nicka Dentona, jest to tylko kolejny krok w procesie przyjmowania “pozycji skrajnego poddania się”, jeśli chodzi o publikowanie treści na Facebooku? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…