Więc dopiero zaczynasz w freelance web design / development? Jednym z największych lęków przed freelancerami, zanim zaczną robić to na pełny etat, jest: czy będę w stanie konsekwentnie uzyskać wystarczającą ilość pracy, aby utrzymać siebie i moją rodzinę w dłuższej perspektywie?

To ważna sprawa. W końcu nikt nie chce zrezygnować z bezpiecznej pracy w pełnym wymiarze godzin, jeśli nie jesteś zbyt pewien, że będziesz w stanie zastąpić obecne stałe źródło dochodu (tj. wynagrodzenie z dziennej pracy) jeszcze lepszym strumieniem przychodów.

Jak więc uzyskać spójną pracę freelance? Oto kilka rzeczy, które zadziałały dla mnie.

1. Hustle do istniejącej sieci-to potężne

Jest to jedna z najpotężniejszych rzeczy, które możesz zrobić, gdy dopiero zaczynasz. Możesz być zaskoczony wynikami, które osiągniesz.

Jeśli dokonałeś (lub zamierzasz dokonać) przejścia na freelance web design/tworzenie stron internetowych, większość istniejącej sieci nie będzie świadoma, że to robisz. Większość z nich będzie w rzeczywistości całkowicie nieświadoma, mimo że jest to główny problem w twoim życiu.

Ale w kręgu rodziny i przyjaciół, kolegów i znajomych, prawdopodobnie istnieje kilka małych firm, które nadal nie mają strony internetowej, której strona jest stara, brzydka i nie reaguje i która desperacko potrzebuje aktualizacji.

Jeśli nie stawiać się tam do najbliższej rodziny i przyjaciół, prawdopodobnie będziesz przegapić sporo okazji.

Wykonaj następujące czynności:

 1. Wyślij wiadomość e-mail do znajomych, rodziny, byłych współpracowników i wszystkich innych osób w Twojej sieci i powiedz im, że idziesz na freelancera. Zachowaj to krótko i słodko i poproś ich ładnie, aby mieli oczy i uszy otwarte na wszelkie możliwości, a będziesz bardzo wdzięczny, jeśli wyślą Ci nowy biznes.
 2. Zrobić trochę małe dochodzenie / badania na ludzi, których znasz. Sprawdź strony internetowe dla swoich firm lub pobocznych hustles, a gdzie widzisz potrzebę aktualizacji, zacznij hustling.

Poza zdobyciem kilku nowych klientów, faktycznie stworzyłeś sieć ” słuchaczy.”Będziesz zaskoczony, ile poleceń otrzymasz, upewniając się, że istniejąca sieć jest świadoma, że jesteś teraz dostępny do projektowania/tworzenia stron internetowych.

A znasz najważniejszy i prosty powód, dla którego to robisz?

Zaufanie.

Ci ludzie już Cię znają, jak robisz interesy i że jesteś wiarygodny, czy nie (mam nadzieję, że jesteś!), a także jaka jest twoja etyka pracy. Nie muszą nawiązywać z Tobą relacji od zera, coś, co prawdopodobnie będą musieli zrobić, gdy szukają projektanta stron internetowych.

Potencjalnie mogą być niezadowoleni z istniejącego projektanta/programisty, i to jest miejsce, w którym możesz się wkręcić.

2. Dołącz do kilku dużych niszowych grup na Facebooku (osób, które nie są doświadczone technologicznie)

To. To jest karta w moim rękawie.

Pozwól mi wyjaśnić, jak to działa.

Prawdopodobnie jesteś już na kilku grupach na Facebooku z ludźmi o tym samym pokroju. Używasz ich, aby pytać o rzeczy, których nie wiesz, uczyć się nowych rzeczy, dzielić się wiedzą i znaleźć innych, którzy są w tej samej branży, co ty-to potężne narzędzie sieciowe. W porządku, zawsze coś dobrego.

Ale oto problem: jeśli jesteś projektantem stron internetowych i należysz do grupy projektantów stron internetowych, za każdym razem, gdy ktoś opublikuje nową pracę, wskoczy na nią jak stado głodnych wilków (za dużo oglądałem?). Szanse na dostanie tej pracy nie są na Twoją korzyść. To proste pytanie o liczby.

Są tysiące grup niszowych. Wielu z nich robi to samo, co ty w swojej niszy. Wiele z tych małych firm ma stronę internetową, która jest źródłem potencjalnych klientów / przychodów dla nich, ale która nie jest ich głównym celem i doświadczeniem.

Ci ludzie będą potrzebować pomocy co jakiś czas.

Join niche Facebook groups
Dołącz do niszowych grup na Facebooku i zyskaj sławę

To tutaj masz zdolność błyszczenia. Bądź ich punktem odniesienia, gdy proszą o coś związanego z ich stroną internetową. Bądź źródłem wiedzy na temat wszystkiego, co związane z witryną w grupie. Daj się poznać jako osoba do pomocy/projektowania strony internetowej. Co więcej, gdy już zdobędziesz jakąś pracę, poproś ich o opublikowanie pochmurnej rekomendacji pracy, którą wykonałeś, a możesz zostać zalany pracą.

Jeśli grupa niszowa faktycznie potrzebuje strony internetowej jako swojej działalności, tym lepiej. Twoja pomoc będzie krytyczna.

Pytania, które zadają, mogą nie być ściśle związane z projektowaniem stron internetowych lub nowymi stronami internetowymi per se, ale dając się poznać jako programista/projektant stron internetowych w grupie, będziesz budować swoją osobistą markę.

Jak znaleźć te grupy na Facebooku to inna historia. Musisz znaleźć grupy, które są zajęte i rozmowne, ale nie są tylko autopromocyjne. Zacznij od swoich hobby i zainteresowań, a następnie rozwiń się stamtąd.

3. Miej oko na tablice ogłoszeń

To nie jest moja ulubiona rzecz do zrobienia, ale nie jest to coś, co powinieneś pomijać, więc omówię to szybko.

Nie będziesz jedynym, który patrzy na tablice pracy, więc dwie rady tutaj:

 1. Wymyśl inny kąt dla swojego boiska
 2. Nie spędzaj zbyt wiele czasu na tablicach ogłoszeń

Pozwólcie, że trochę poszerzę oba.

Ludzie, którzy publikują oferty pracy na popularnych tablicach, zostaną zalani żądaniami, więc musisz się wyróżnić. Będąc po obu stronach, mogę powiedzieć, co zadziałało, a co nie zadziałało dla mnie.

Zwróć uwagę na szczegóły w swoim boisku

Jeśli ktoś przesłał oczywiście ogólny pitch i nie odpowiedział na żadne konkretne pytanie, które zadałem lub nie zwrócił się do mnie po imieniu, oznacza to, że prawdopodobnie nawet nie przeczytał uważnie mojej prośby i po prostu wysłał ogólny pitch. Usunąć

Bad example of replying to a pitch
Dzięki, ale nie, dziękuję. Pisz lepsze rzuty-i kapitalizuj zdania!

Jeśli mają złamany Angielski lub problemy z ortografią lub gramatyką, oznacza to, że nie przejmują się jakością. Nie z kimś, z kim chciałbym pracować. Choć może to zabrzmieć surowo, ludzie pracujący dla firm offshore, które nie mówią w ojczystym języku angielskim, powinni poświęcić trochę czasu, aby uzyskać idealne boisko, jeśli poważnie traktują tę pracę. Usunąć

Wszystko, co z jakiegoś powodu wygląda jak kiepska jakość. Usunąć

Ta bezwzględna eliminacja wnioskodawców pomaga sortować pszenicę od plew i w tym momencie wnioskodawcy jakości będą się wyróżniać. Upewnij się, że jesteś na tej krótkiej liście.

Wyróżnij Się

Złożenie dokładnego rzutu zajmie dużo czasu. Biorąc pod uwagę, że liczby są przeciwko tobie, sugerowałbym, aby Twój rzut był inny. Coś jak:

Hej <nazwa>

Jestem pewien, że otrzymasz mnóstwo odpowiedzi, więc nie będę zabierał Ci dużo czasu z długim, ogólnym tonem.

Mój poprzedni klient w podobnej branży uzyskał wzrost przychodów o 170% po swojej nowej stronie internetowej opracowanej przeze mnie, więc porozmawiajmy, jeśli chcesz osiągnąć podobne wyniki dla swojej firmy.

Odpowiedz i umówmy się na rozmowę w celu omówienia tego, mój Skype jest xxxxx 

Cel. Krótko. Daje referencje i już sprzedaje korzyści biznesowe klientowi. Na pewno sposób, aby się wyróżnić, co nie zajmie zbyt wiele czasu. Idealnie, powinieneś dostosować to do konkretnego klienta, z konkretnymi szczegółami, tak aby brzmiało prawdziwe, gdy go przeczytają.

Oprócz tablic pracy możesz również rozważyć spojrzenie na rynki, ale cierpią one na te same problemy, co tablice pracy. Są pełne freelancerów / agencji, którzy próbują zdobyć kawałek ciasta.

Niektóre są bardziej ruchliwe niż inne, więc jeśli jesteś w stanie znaleźć niszowy, tym lepiej. Są te ogólne, takie jak Upwork, i te bardziej ekskluzywne, takie jak Toptal, które wymagają, aby przejść bardzo specjalistyczny test przed wejściem na pokład (TopTalent). Ta ostatnia byłaby oczywiście znacznie lepsza, jeśli jesteś w stanie wykonać cięcie. Jeśli chcielibyście poczytać o różnicy między nimi, niedawno zrobiliśmy porównanie Toptal vs Upwork tutaj.

4. Pozycjonuj swoją stronę pod kątem lokalnych słów kluczowych

Już wcześniej omawialiśmy, jak SEO powinno być wbudowane w strony internetowe, które tworzysz, ale co z własną stroną internetową? Ponieważ tak wielu z nas walczy o więcej pracy w tym cyfrowym, pozbawionym granic świecie, w którym możemy pracować z każdym z dowolnego miejsca, czasami brakuje nam drewna dla drzew. Nie jestem pewien, czy użyłem WŁAŚCIWEGO wyrażenia, ale w twojej wizji uzyskania większej ilości pracy od globalnej publiczności, łatwo jest konkurować o słowa, które są coraz trudniejsze do sklasyfikowania.

Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że ranking, rywalizacja o pracę i wygrywanie pracy na globalnych rynkach jest o wiele trudniejsze niż w przypadku próby rangi lokalnie.

Widzisz, każdy próbuje zrobić to pierwsze, ale mniej osób próbuje zrobić to drugie, a rzeczywistość jest taka, że istnieją bardzo dobre techniki rankingu strony internetowej pod kątem lokalnych słów kluczowych.

Nie będę się zbytnio zagłębiał w próbę rangi dla lokalnych słów kluczowych, ale mogę ci powiedzieć tyle:

Jest to o wiele łatwiejsze do rangi dla ” web design < twoje miasto/Przedmieście(S)>” niż jest do rangi dla “Web design Sydney”, który jest o wiele łatwiejszy do rangi dla niż “Web design Australia”, który jest łatwiejszy do rangi dla “web design” (co jest prawie niemożliwe).

5. Wykonaj zimny (ish) zasięg e-mail

Ostateczna rekomendacja-i kontrowersyjna.

Jeśli prowadzisz stronę internetową, prawdopodobnie otrzymałeś ich mnóstwo. Niechciane wiadomości e-mail za pośrednictwem formularza kontaktowego lub adresu e-mail. Nie mówię o tych:

Spam
Spam

Mówię o tych:

Outreach
Zasięg

Teraz powyższe jest przykładem wszystkiego, co jest nie tak z Zasięgiem poczty e-mail. Właściwie widziałem dużo gorsze, ale powyższe jest śmieszne.

Ale zanim porozmawiamy o tym, co jest nie tak z powyższym, porozmawiajmy o tym, co jest dobre. Powód, dla którego wciąż otrzymujesz te wiadomości e-mail (nie, nie są spamem), jest prosty – działają.

Oczywiście, to gra liczb, ale na pewno możesz przekręcić te liczby na swoją korzyść.

Zasięg poczty e-mail to trochę Sztuka. Ale jeśli opanujesz sztukę, zimny e-mail jest niezwykle potężną taktyką sprzedaży dla wprowadzenia nowej pracy.

Sztuką jest wysłanie odpowiedniego rodzaju e-maila. Na przykład policz liczbę “I” w powyższym e-mailu. Są trzy i “my”. Chodzi o nich-o osobę zajmującą się popularyzacją.

A gdybyśmy musieli to wszystko odwrócić i zastanowić się nad pytaniem: “co z tego będą mieli?”(odbiorca, a nie nadawca) przed wysłaniem e-maila?

Pomyśl o tym i utwórz e-mail, który jest:

 1. Dostosowane do odbiorcy (wymień jego imię, pracę i prawdziwe problemy z witryną, które możesz rozwiązać, na przykład jest stara, nie reaguje, jest zepsuta)
 2. Zaoferuj im prawdziwą wartość, coś, co zatrzyma ich w ich śladach
 3. Trzymaj go krótko i mocno

Skoncentruj się na niszy i spraw, aby wysyłać kilka dobrych e-maili dziennie. Powiedzmy, że wyślij 10 e-maili. Nie zajmie ci to więcej niż piętnaście do dwudziestu minut. Możesz Wybrać Lokalny katalog online i zrobić to dla wszystkich stron internetowych, które Twoim zdaniem wyglądają, jakby wymagały aktualizacji.

Pozwól, że podzielę się z Tobą kilkoma sztuczkami.

 1. Wyślij e-mail do konkretnych osób, a nie ogólnych adresów e-mail, jeśli możesz. Użyj takich narzędzi są VoilaNorbert, lub Findthat.e-mail, aby znaleźć e-maile konkretnych osób.
 2. Wyślij dwie odpowiedzi na swój główny e-mail. Jeśli na początku nie otrzymasz odpowiedzi, kontynuuj w ciągu kilku dni do tygodnia. Następnie kontynuuj ponownie, zawsze przypominając delikatnie bez zrzędzenia.
 3. Użyj odrzuconego e-maila – twój e-mail może łatwo dostać się na czarną listę.
 4. Jeśli możesz rozgrzać odbiorcę, wchodząc w interakcję z nim (Twitter, Facebook lub idealnie LinkedIn) przed wysłaniem zasięgu, Twoje szanse na sukces zostaną znacznie zwiększone. Dzieje się tak dlatego, że prawdopodobnie zapamiętają Twoje imię z poprzednich interakcji (zwłaszcza jeśli już nadałeś im wartość w swoich interakcjach).

Wymaga to trochę planowania i strategii, ale wyniki, które miałem, odkąd zacząłem robić zimne i ciepłe działania, zarówno w przypadku SEO, jak i pracy na zlecenie, pobudzają mnie do kontynuowania tego i zawsze udoskonalania moich metod, gdy odkrywam, co działa najlepiej, a co nie.

Jak Znaleźć Pracę?

Pierwsze rurociąg sprzedaży w porządku jest niekończące się zadanie w rzeczywistości. Powyższe to tylko kilka rzeczy, które możesz zrobić i to, co robi większość freelancerów.

Więc pomóżmy sobie nawzajem, pomóżmy sobie nawzajem.

Dlaczego nie przeprowadzić szczerej dyskusji poniżej i podzielić się z nami taktyką, która działa najlepiej dla ciebie? Nie ma potrzeby dawania nam swojego tajnego sosu, ale ogólne pomysły na to, co robisz, będą mile widziane przez całą społeczność tutaj!

Jeśli masz własne metody lub sztuczki, których używasz, aby utrzymać zdrowy strumień przychodów jako niezależny deweloper lub jak sprawić, by klienci wracali po więcej, chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…