Więc spakowałeś idealny adres URL, masz mnóstwo pomysłów na nową witrynę i jesteś chętny, aby zacząć. Zawsze wybierałeś Najtańszy hosting w przeszłości, ale ta strona będzie duża. Zdecydowanie nadszedł czas, aby sprawdzić swoje opcje…

Październik 2020: przetestowaliśmy wszystkie najlepsze hosty WordPress! Dowiedz się, jak się porównujemy.Zobacz Wyniki

Przy wyborze metody hostingu należy wziąć pod uwagę więcej niż tylko koszt.

Patrząc z perspektywy-jeśli czas ładowania strony wzrośnie z 1 do 3 sekund, współczynnik odrzuceń może wzrosnąć nawet o 32%.

Musisz wybrać metodę hostingu zdolną zapewnić, że Twoja witryna działa z najwyższą wydajnością.

Podczas gdy WordPress technicznie działa ze wszystkimi metodami hostingu, niektóre są lepsze niż inne, zwłaszcza jeśli masz na myśli konkretny projekt.

Ponieważ hosting ma różne formy, w tym artykule wyjaśniono różnicę między nimi, ich zalety i wady, ile różnych typów hostingu “WordPress” może obsłużyć i jak wybrać opcję hostingu, która jest odpowiednia dla Ciebie.

Oto opcje hostingu, które będziemy omawiać:

Darmowy Hosting WordPress
Współdzielony Hosting WordPress
WordPress Serwer Dedykowany Hosting
Virtual Private Server (VPS) Hosting
Chmura WordPress Hosting
Hosting Kolokacji
Zarządzany Hosting WordPress
Bezserwerowy (Bezgłowy) Hosting WordPress
WPMU DEV WordPress Hosting
Podsumowanie Opcji Hostingu WordPress

Ale najpierw…

Dlaczego Hosting WordPress?

Znasz CMS WordPress, wtyczki WordPress, motywy WordPress i prawdopodobnie słyszałeś o społeczności wsparcia WordPress.

Ale Hosting WordPress? Kiedy to się stało?

Rozważ to. …

WordPress zasila jedną trzecią światowych witryn CMS. WordPress jest darmowy (jeśli o tym nie wiedziałeś, sprawdź ten wyzwalający artykuł: Dlaczego WordPress jest darmowy?).

Ponadto WordPress jest oprogramowaniem open-source używanym do tworzenia milionów stron internetowych zaprojektowanych do różnych celów.

WordPress udostępnia nawet dziesiątki tysięcy darmowych wtyczek i motywów użytkownikom w swoich repozytoriach i katalogach.

WordPress jest nie tylko darmowy, otwarty i dostępny, ale WordPress jest po prostu PHP, MySQL i JavaScript.

Technicznie rzecz biorąc, każdy stos LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP) może być używany do hostowania witryny WordPress.

Pierwsze pytanie brzmi:, dlaczego czy WordPress potrzebuje Hosting WordPress? Dlaczego nie po prostu dowolny rodzaj hostingu?

Cóż, wraz ze wzrostem popularności WordPressa ludzie zaczęli używać WordPressa do tworzenia witryn do różnych celów – nie tylko blogów i stron internetowych-ale e-commerce, witryn członkowskich, katalogów, instalacji wielostanowiskowych itp.

Ponadto WordPress ma unikalne wymagania, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak optymalizacja wydajności, poprawa szybkości ładowania strony, Bezpieczeństwo sieci, Konserwacja i aktualizacje.

Coraz więcej dostawców hostingu zdało sobie sprawę, że istnieje potrzeba zapewnienia środowiska hostingowego specjalnie zoptymalizowanego do uruchamiania witryn WordPress.

Hosting WordPress pozwala hostom internetowym zapewnić użytkownikom WordPress wiele niestandardowych funkcji, takich jak pulpity zarządzania, integracja z rynkiem wtyczek i motywów, dostęp SFTP, automatyczne kopie zapasowe WordPress, wersjonowanie aktualizacji plików WordPress i tak dalej.

Dlatego właśnie istnieje hosting WordPress.

Teraz, gdy już to wiemy, zanurzmy się i przekonajmy się, która opcja hostingu jest odpowiednia dla ciebie.

Zaczynając od podstaw…

Darmowy Hosting WordPress

Wspominam o tej opcji tylko ze względu na to, że jest wyczerpująca.

Jeśli wszystko, co planujesz zrobić, to założyć bloga, Zdobądź darmowy WordPress.com miejsce. To w zasadzie darmowy hosting dla bloga WordPress.

O ile nie jest to część strategii marketingowej, aby sprzedać płatną aktualizację (np. oferując bezpłatną wersję próbną), wybór hostingu witryny z firmami, które oferują hosting WordPress za darmo, może mieć poważne wady.

Głównym minusem darmowego hostingu jest brak wsparcia, zwłaszcza gdy potrzebujesz go najbardziej. Jeśli planujesz zbudować prawdziwy biznes, potrzebujesz prawdziwej obecności online z doskonałą obsługą hostingu.

Jak mówi stare powiedzenie, ” jedyny darmowy ser jest w pułapce na myszy.”Free zawsze ma swoją cenę (oczywiście z wyjątkiem WordPressa. WordPress naprawdę jest darmowy!)

Photograph of hosting technician trying to fix messy data center.
Wybór niewłaściwego typu hostingu dla witryny WordPress może naprawdę zaszkodzić twojej firmie! (obraz: peterkastner.wordpress.com)

Co To jest Hosting współdzielony?

Współdzielony hosting jest w zasadzie tym, co mówi na puszce-udostępniasz przestrzeń hostingową innym stronom internetowym.

Showing the link between the server and the pcs
Jeden serwer zasila wiele witryn, więc zasoby są między nimi współdzielone.

Główną zaletą hostingu współdzielonego jest obniżony koszt. Dzielisz ciężar utrzymania serwera z innymi właścicielami witryn, co oznacza, że możesz uzyskać dość tanie oferty.

Ale wraz z redukcją kosztów przychodzi wzrost ryzyka.

Gdy udostępniasz zasoby, wzrost ruchu w jednej witrynie może być złym dniem Twojej witryny. Napływ odwiedzających do witryny sąsiada oznacza, że serwer może się zawiesić lub uruchomić ponownie, co spowoduje przestoje w Twojej witrynie.

Mała firma lub początkujący WordPress Zwykle pasowałby do wspólnego planu hostingowego, ale jeśli masz duże pomysły na swoją firmę, przygotuj się na rozwój.

Jeśli średnio odwiedzasz więcej niż kilkaset osób dziennie, może nadszedł czas, aby rozważyć inne opcje hostingu.

Shared Hosting Pros:

 • Bardzo opłacalne – Jest to najbardziej przystępny wybór, często nawet 5 USD miesięcznie lub mniej.
 • Więcej niż wystarczy na bloga – Dobre rozwiązanie dla małych właścicieli witryn lub blogerów, którzy chcą prostego doświadczenia.
 • Jest to przydatne, jeśli jesteś początkującym back-endem – Bezpieczeństwo i konserwacja serwera jest zarządzana dla ciebie przez hosta.
 • Zawiera prawie wszystko, czego potrzebujesz – Większość narzędzi jest już zainstalowanych dla Ciebie (np. cPanel)
 • Opcja przyjazna dla początkujących – Jest szybki do rozpoczęcia i łatwiejszy w użyciu niż inne opcje.

Jeśli kiedykolwiek napotkasz problemy z udostępnionym planem hostingowym, możesz skontaktować się z zespołem wsparcia firmy hostingowej i może on poradzić sobie z każdym problemem.

Dlatego nie musisz się martwić o to, że jesteś wystarczająco biegły technicznie, aby przejąć rolę administratora witryny lub systemu.

Współdzielony Hosting Cons:

 • Bezpieczeństwo nie jest gwarantowane – Ponieważ nie znasz sąsiadów serwera, mogą nie stosować takich samych środków bezpieczeństwa jak ty. Jeśli jedna witryna zostanie naruszona, istnieje ryzyko, że inne witryny na serwerze mogą zostać skradzione lub zainfekowane złośliwym kodem, w tym również Twoją witryną. Ponadto, jeśli nie masz dedykowanego adresu IP, Twoja witryna może zostać umieszczona na czarnej liście z powodu czegoś, co ktoś inny zrobił w innej witrynie na serwerze dzielącym ten sam adres IP.
 • Wsparcie może nie być tak elastyczne  – Jedną z kluczowych różnic między hostingiem współdzielonym a innymi typami opisanymi poniżej jest poziom dedykowanego wsparcia, którego możesz się spodziewać. Dzięki hostingowi współdzielonemu uzyskanie wsparcia lub odpowiedzi od hosta może potrwać dłużej.
 • Masz ograniczony dostęp do ustawień – W przypadku hostingu współdzielonego często nie masz dostępu do roota, niektóre pliki są ukryte i możesz nie mieć dostępu do Ustawień zaawansowanych. Na przykład, jeśli zabraknie pamięci PHP lub chcesz przetestować swoją witrynę, aby była przygotowana na skoki ruchu, nie będziesz w stanie rozwiązać tego problemu samodzielnie. Ponadto wiele współdzielonych usług hostingowych nie pozwala na instalowanie niektórych wtyczek lub aplikacji.
 • Twoja witryna udostępnia ważne zasoby – Ponieważ udostępniasz serwer innym, udostępniasz również zasoby serwera, takie jak przepustowość. Jeśli wiele witryn na serwerze nagle otrzymuje mnóstwo ruchu, tworzy to wąskie gardło, a ponieważ nie ma wystarczającej przepustowości, aby przejść, Twoja witryna może stać się niedostępna dla odwiedzających sporadycznie. Istnieje więc większa szansa, że Twoja witryna ma problemy z wydajnością lub przestoje.
 • To nie jest nieograniczone – Wiele firm hostingowych ma” nieograniczone ” wspólne plany hostingowe, co brzmi, jakby nie nakładały ograniczeń na zasoby, z których możesz korzystać, ale jeśli sprawdzisz ich Warunki korzystania z usługi, na pewno tak nie jest. Gdy firma hostingowa zdecyduje, że używasz zbyt wielu zasobów na serwerze, może zamknąć Twoją witrynę.

Do Kogo Pasuje Ta Opcja Hostingu?

Podczas gdy wady współdzielonego hostingu WordPress mogą wystarczyć, abyś chciał omijać, może to być najlepsze dla Ciebie, jeśli dopiero zaczynasz i nie oczekujesz jeszcze dużego ruchu, lub jeśli Twoja strona (lub Twojego klienta) potrzebuje tylko kilku zainstalowanych wtyczek i kilku stron z okazjonalnym nowym postem.

Co To jest Hosting dedykowany?

Hosting dedykowany odnosi się do usługi hostingowej, która zapewnia jeden serwer dla każdej witryny.

Showing the link between a dedicated server and the pc.
Cały serwer zasilający Twoją witrynę-ale to oznacza, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za jej koszty i utrzymanie!

Masz uruchomiony cały serwer, więc będziesz korzystać z jego pełnych zasobów i możliwości.

Powinno to skutkować niezawodną i szybką stroną, ale oczywiście ma to swoją cenę.

Ten rodzaj hostingu jest zwykle droższy niż inne, ale w przypadku witryn o dużym natężeniu ruchu może być koniecznością.

Bez sąsiednich witryn Twoja witryna jest tak bezpieczna, jak ją tworzysz.

Nie musisz się martwić o naruszenie przez inną witrynę, które wpływa na Twoje bezpieczeństwo, więc jeśli upewnisz się, że Twoja witryna jest dobrze chroniona, będziesz mieć solidną, bezpieczną witrynę.

Aby było jeszcze łatwiej, wtyczka taka jak Defender może szybko zadbać o ochronę.

Dedykowany Hosting Plusy:

 • Nie udostępniasz serwera – Wszystkie zasoby są Twoje – Nie dzielisz się z nikim. Możesz wchłonąć wszystkie te zasoby serwera i zezwolić tylko osobom, które chcesz być administratorami serwera. Możesz też utworzyć konto sprzedawcy i zezwolić innym na hostowanie swoich witryn na twoim serwerze, jeśli chcesz.
 • Dostęp do wszystkich ustawień – Nic się nie powstrzymuje. Masz pełną kontrolę nad witryną i serwerem, w tym dostępem do roota i wszystkimi ukrytymi plikami i zaawansowanymi ustawieniami. Możesz wprowadzić dowolną zmianę na swoim serwerze.
 • Trochę bezpieczniej – Podczas gdy bezpieczeństwo nigdy nie może być w pełni zagwarantowane, ponieważ jesteś jedynym użytkownikiem na serwerze (lub Tym, który kontroluje serwer, jeśli planujesz zezwolić innym użytkownikom na swoim serwerze), nie musisz się martwić o to, że Twoja witryna zostanie naruszona z powodu działań innych użytkowników. Możesz wdrożyć wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa, które chcesz wzmocnić swój serwer, nie obawiając się, że zostaną naruszone przez wpływy zewnętrzne, których nie możesz kontrolować. Brak sąsiadów oznacza brak szans na to, że inne strony powodują problemy dla Ciebie.

Hosting Dedykowany Cons:

 • Ponosisz wyłączną odpowiedzialność za swój serwer – Jeśli coś pójdzie nie tak, to od Ciebie zależy, czy to naprawisz (chociaż szczerze mówiąc, większość firm oferujących dedykowany hosting zarządzany jest zwykle bardzo pomocna i poradzi sobie z większością problemów z serwerem).
 • Nie jest skalowalny – Zasoby, które otrzymujesz, nie mogą zostać zmienione, chyba że przeniesiesz się na większy serwer. Nie można nagle utworzyć więcej miejsca, przepustowości lub innych zasobów.
 • Koszt, koszt i … koszt! – Każdy miałby własny serwer, gdyby był tani, ale niestety, jeśli chcesz cały serwer-będziesz musiał za niego zapłacić. Serwery dedykowane nie są tak przystępne jak VPS. Przygotuj się na wydanie $ 100 miesięcznie lub więcej, a do $300 – $ 700 miesięcznie na większe serwery.

Dla Kogo Ta Opcja Hostingu Pasuje Najlepiej

Serwery dedykowane są lepszą opcją dla złożonych witryn, które wymagają lepszego bezpieczeństwa, niestandardowych aplikacji i pełnej kontroli nad swoim środowiskiem hostingowym.

Jest to również dobra opcja do prowadzenia dużego e-commerce, mediów społecznościowych, katalogu lub witryny członkowskiej. Możesz również z łatwością uruchomić sieć wielostanowiskową, nawet jeśli w sieci jest wiele witryn.

Ostatecznie zależy to od wielkości serwera, ale w większości przypadków serwery dedykowane są dość duże, chyba że płacisz za niższy koniec skali, w takim przypadku hosting może być podobny do VPS pod względem zasobów.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia w przypadku dedykowanego hostingu WordPress jest to, że nie będziesz w stanie dodać więcej zasobów, jeśli Twoja witryna nagle stanie się popularna i zacznie odczuwać stały wzrost ruchu.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości zasobów serwera, możesz znaleźć serwer spadający okresowo, co spowoduje, że Twoja witryna nie będzie działać, dopóki rzeczy nie zostaną przywrócone lub zaktualizujesz się do następnego poziomu.

Mimo to serwery dedykowane mogą być świetne dla programistów lub agencji, które chcą hostować witryny klientów i firmy, których witryny wyrosły z możliwości hostingu VPS.

Jest to również świetna opcja do hostowania setek tysięcy blogów przy użyciu wielu witryn lub mnóstwa interaktywnych użytkowników i członków, jeśli prowadzisz e-commerce, członkostwo lub witrynę społecznościową.

Co To jest Virtual Private Server (VPS) Hosting?

Oto, co lubię nazywać szczęśliwym medium.

VPS to miły kompromis między hostingiem współdzielonym i dedykowanym.

Showing the link between the virtual (VPS) server and the pcs.
Jeden serwer jest podzielony na wiele serwerów wirtualnych, z których każdy prowadzi własną witrynę.

Możesz nie uzyskać pełnego spokoju pod względem bezpieczeństwa, który pochodzi z hostingu dedykowanego, jednak jest to duży krok w górę od udostępnionego.

Istnieje wirtualna bariera między Twoją witryną a innymi witrynami na serwerze, która ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się jakiejkolwiek formy eksploatacji.

Oznacza to również, że możesz korzystać ze wszystkich zasobów serwera wirtualnego, a dzięki wielu planom można je dostosować do własnych potrzeb.

Dzięki VPS często możesz wybrać dedykowaną pamięć, przepustowość i pamięć masową – wielu dostawców pozwala na skalowanie.

Oznacza to, że jeśli Twoja strona zacznie przyciągać większy ruch, serwer będzie miał możliwość radzenia sobie, a twoi odwiedzający nie będą pozostawieni wysoko i sucho.

Różni dostawcy będą mieli różne plany dotyczące takich wydarzeń, od naliczenia dodatkowych opłat w przypadku przekroczenia przydzielonej przepustowości lub po prostu skontaktowania się z Tobą, aby poinformować Cię, że może to być czas na aktualizację.

Mając dodatkowe zasoby, Twoja witryna może potrzebować gotowości, a w trybie gotowości jest zdecydowanym plusem hostingu VPS, jeśli witryny pozostaną niezaznaczone, aby przekroczyć ich przepustowość, wtedy zaczynają być uciążliwe dla swoich sąsiadów.

Jeśli wystąpi duży, nieoczekiwany szczyt ruchu, może to spowodować ponowne uruchomienie serwera lub awarię, co może wpłynąć na inne witryny na serwerze.

Plusy hostingu VPS:

 • Jest to bardziej opłacalne niż wynajęcie serwera dedykowanego – Hosting VPS jest na ogół dużo tańszy niż hosting dedykowany.
 • Masz większą kontrolę – Posiadanie własnego serwera wirtualnego daje dostęp administracyjny. W większości przypadków będziesz mieć dostęp do roota, będziesz mógł przeglądać wszystkie ukryte pliki i mieć dostęp do wszystkich ustawień. Pozwala to zainstalować i skonfigurować dowolne oprogramowanie lub skrypt, dostosować ustawienia konfiguracji serwera i wiele więcej.
 • Masz większą elastyczność – Możesz dostosować swój plan do swoich potrzeb, a Twoja strona w pełni wykorzysta dostępne zasoby. W przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, jeśli jest coś, do czego nie masz dostępu lub chcesz zainstalować w swojej witrynie, Twoja firma hostingowa jest bardziej skłonna zaspokoić Twoje potrzeby.
 • Jest skalowalny – Możliwość skalowania i dodawania dodatkowych zasobów w razie potrzeby oznacza, że Twoja witryna może zawsze działać z optymalną wydajnością. Hosting VPS zazwyczaj zapewnia natychmiastowe wdrożenie, niskie koszty uruchamiania, pozwala płacić tylko za usługi, z których korzystasz, i łatwe aktualizacje. Przez większość czasu możesz uaktualnić swój plan, jeśli potrzebujesz więcej zasobów bez konieczności migracji witryny na nowy serwer, w przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, który zazwyczaj ma ustawiony limit tego, jak daleko możesz się rozwijać.
 • Więcej przydzielonych zasobów – W przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, VPS ma dedykowane zasoby (PAMIĘĆ RAM i procesor) i może być uruchamiany niezależnie od wszystkich innych stron internetowych na serwerze. Ponieważ wynajmujesz większą część serwera, masz dostęp do znacznie więcej zasobów serwera niż hosting współdzielony. Hosting VPS może również obsługiwać znacznie większy ruch niż wspólne plany hostingowe. Niektóre plany są nieograniczone, co oznacza, że nie musisz się martwić o nieoczekiwane wzrosty ruchu w Twojej witrynie (w końcu powinno to być coś do świętowania!)
 • Lepsze bezpieczeństwo – Witryny hostowane na serwerze VPS są bezpieczniejsze niż na wspólnym serwerze.
 • Może być bardziej opłacalne, jeśli działa wiele stron internetowych – Jeśli planujesz zarządzać wieloma witrynami WordPress, pojedynczy plan hostingu VPS może być tańszy niż płacenie za wiele współdzielonych planów hostingowych. Ponadto, jak już wspomniano, VPS pozwala zarządzać własnym kontem hostingowym. Jeśli na przykład Twoje środowisko hostingowe korzysta z cPanel, uzyskujesz dostęp do zarówno cPanel, jak i WHM, co daje możliwość tworzenia wielu kont cPanel dla różnych stron internetowych, a nawet odsprzedawania usług hostingowych.

Hosting VPS Wady:

 • Koszt – Hosting VPS to duży krok naprzód od hostingu współdzielonego, a nie w ramach budżetu każdego. Podczas gdy średni koszt większości planów hostingowych VPS spadł z czasem,nadal możesz spodziewać się zapłaty od $20 do $80 miesięcznie, podczas gdy wiele wspólnych planów hostingowych zaczyna się już od $ 3.95 miesięcznie.
 • Bezpieczeństwo nadal nie jest gwarantowane – Nadal nie będziesz niezwyciężony na zagrożenia ze strony sąsiednich stron. Na Twoją witrynę może nadal wpływać to, co robią inne osoby na serwerze, zwłaszcza jeśli zostaną zhakowane. Wiele obowiązków spoczywa na dostawcy usług, aby zapewnić wystarczającą ochronę przed zagrożeniami z zewnątrz.
 • Serwer jest nadal udostępniany – Mimo, że dzielisz się ze znacznie mniejszą liczbą ludzi, nadal się dzielisz. Oznacza to, że zasoby mogą nie być równomiernie rozłożone między wszystkich użytkowników, więc możesz nie mieć dostępu do wszystkich zasobów, których potrzebujesz, gdy ich potrzebujesz, takich jak przepustowość.
 • Wymagane są umiejętności techniczne – Mimo że jest to serwer wirtualny, zarządzanie nim nadal wymaga większej wiedzy technicznej niż współdzielony hosting. Wsparcie techniczne może nie uzyskać tak dużej pomocy, zwłaszcza jeśli wybierzesz plan niezarządzany, w którym jesteś odpowiedzialny za konserwację, aktualizacje oprogramowania, zabezpieczenia itp.

Dla Kogo Ta Opcja Hostingu Pasuje Najlepiej

Hosting VPS WordPress pasuje do witryn o dużym natężeniu ruchu, takich jak małe i średnie przedsiębiorstwa i popularne blogi, które otrzymują tysiące wizyt dziennie.

Jeśli planujesz uruchomić jedną lub więcej witryn, w których każda witryna wymaga zainstalowania wielu różnych wtyczek, VPS jest zwykle dobrym rozwiązaniem.

Ponadto, jeśli spodziewasz się tysięcy odwiedzających witrynę każdego miesiąca, hosting VPS jest również dobrym rozwiązaniem. Jest również wystarczająco przestronny, aby dobrze działać na wielu miejscach.

Oto kilka przykładów rodzajów witryn WordPress, które można skonfigurować za pomocą hostingu VPS:

 • Nowa firma, która wymaga złożonej witryny, ale nie spodziewa się zbyt szybkiego rozwoju.
 • Witryna fotograficzna lub blog planujący regularnie publikować tony zdjęć lub innych rodzajów mediów (np. filmów).
 • Witryna, która wymaga uruchamiania niestandardowych skryptów i wtyczek.

Wybierając rozwiązanie hostingowe WordPress VPS, rozważ równowagę funkcji, cen i wydajności.

A jeśli interesuje Cię elastyczność hostingu VPS, ale nie chcesz zarządzać wszystkimi szczegółami technicznymi, takimi jak instalacja oprogramowania i aktualizacje konserwacji, rozważ następną opcję poniżej.

Co To jest Hosting w chmurze?

Słowo “chmura” jest obecnie tak często rzucane, że nie powinno dziwić, że Hosting w chmurze istnieje.

Showing how the a cloud server cluster services a group of sites.
Klaster serwerów współpracuje ze sobą w celu zasilania wielu witryn.

W przypadku hostingu w chmurze hostem jest sieć lub “klaster” serwerów.

Twoja witryna może wziąć to, czego potrzebuje, kiedy tego potrzebuje, ponieważ między serwerami jest wystarczająco dużo zasobów, aby poradzić sobie z popytem.

Większość innych metod hostingu ma wspólny problem-jeśli serwer napotka problem,Twoja witryna zostanie dotknięta.

Tak nie jest w przypadku hostingu w chmurze.

Ponieważ istnieje sieć serwerów, które współpracują ze sobą, jeśli jeden z nich upadnie, reszta jest gotowa odebrać Luz.

Oznacza to, że Twoja witryna nie powinna mieć praktycznie żadnych przestojów!

Meme of Dev Man wearing sunglasses like Morpheus from the Matrix with a line that says 'What if I told you that the cloud is just someone else's computer?'
Morfeusz-Dev Man, zna się na rzeczy.

Zanim zaczniesz się ekscytować, hosting w chmurze najlepiej nadaje się do witryn o bardzo dużym natężeniu ruchu, więc jeśli nie prowadzisz popularnej witryny ze stałym strumieniem odwiedzających, prawdopodobnie jest to nieco przesada.

Ta zwiększona niezawodność i zdolność do korzystania z praktycznie nieograniczonych zasobów oczywiście ma swoją cenę.

Hosting w chmurze jest na ogół droższy niż jakikolwiek inny rodzaj hostingu stron trzecich i zwykle jest rozliczany nieco inaczej.

Jeśli Twoja witryna ma wzrost liczby odwiedzających i wymaga większej przepustowości, łatwo jest to zapewnić klastrowi serwerów, ale oznacza to, że zostaniesz odpowiednio obciążony.

Łatwo jest myśleć o tym jako o dodatkowym rachunku za media-płacisz za to, czego używasz.

Plusy Hostingu W Chmurze:

 • Super niezawodny – Inne serwery w klastrze mogą odebrać luki każdemu, kto napotyka problemy.  Plany są również wyposażone w lepsze funkcje bezpieczeństwa niż hosting współdzielony.
 • Wysoce skalowalne – Łatwo skalować swój plan w oparciu o popyt. Jeśli nagle potrzebujesz więcej zasobów lub dostępu do większej przepustowości, możesz ją automatycznie uzyskać.
 • Elastyczne ceny – Z hostingiem w chmurze płacisz tylko za to, czego faktycznie używasz. Wiele firm CDN oferuje podobne plany.
 • Redundancja i szybkie wdrażanie – Witryny ładują się szybciej, a ponieważ witryna może automatycznie zmieniać rozmiar, gdy potrzeba więcej zasobów, Twoja witryna jest o wiele mniej podatna na upadek. Dzięki hostingowi w chmurze otrzymujesz również funkcję redundancji, która pozwala na klonowanie witryny w innych środowiskach, aby jeszcze bardziej skrócić czas przestoju. Wiele serwerów oznacza, że zasoby mogą być kierowane bezpośrednio tam, gdzie są potrzebne, zapewniając maksymalną wydajność witryny.
 • Szybciej wprowadzaj Innowacje – Chmura zapewnia szybki i łatwy dostęp do szerokiej gamy technologii, umożliwiając szybsze wprowadzanie innowacji.

Dodatkowe zalety hostingu w chmurze mogą obejmować pełną własność całego oprogramowania i danych, pełny dostęp do większości ustawień serwera, których potrzebujesz (zależy to od firmy hostingowej i wybranego planu), a także lepsze wrażenia użytkownika, ponieważ firma hostingowa utrzymuje całą infrastrukturę i może dostarczać niesamowicie szybkie prędkości.

Ponadto wiele rozwiązań CDN oferuje zaporę ogniową i inne funkcje bezpieczeństwa, w tym certyfikaty SSL, aby zwiększyć ogólne bezpieczeństwo.

Hosting W Chmurze Cons:

 • Koszt – Hosting w chmurze jest zazwyczaj droższy niż inne rodzaje hostingu.
 • Bezpieczeństwo i prywatność nie są gwarantowane  – Wykorzystując zdalną infrastrukturę opartą na chmurze, zasadniczo outsourcujesz wszystko i całkowicie polegasz na zewnętrznych protokołach bezpieczeństwa i prywatności. Ponadto, ponieważ nadal udostępniasz zasoby, na Twoją witrynę może mieć wpływ to, co dzieje się z innymi witrynami korzystającymi z hostingu w chmurze.
 • CDN wyświetlają tylko statyczne strony – Większość witryn WordPress jest dynamiczna, więc w większości przypadków CDN nie zrobi wiele, jeśli chodzi o przyspieszenie front-end witryny (ale może znacznie poprawić i przyspieszyć back-end.)
 • Zależność od platformy – w zależności od wybranej platformy możesz zostać “zablokowany” w aplikacjach używanych do uruchamiania witryny, co utrudnia rekonfigurowanie aplikacji, migrację z jednej platformy hostingowej w chmurze na inną lub narażenie danych na dodatkowe luki w zabezpieczeniach i prywatności.
 • Krzywa uczenia się – Hosting w chmurze nie jest łatwym rozwiązaniem do skonfigurowania i często może być trudny nawet dla technicznie myślących programistów. To nie jest niemożliwe, ale nie jest również dla początkujących. Z drugiej strony CDN są często niezwykle łatwe do skonfigurowania, ale poruszanie się po opcjach może być nieco trudniejsze, jeśli chodzi o uzyskanie odpowiedniej równowagi dla dynamicznych witryn WordPress.

Dla Kogo Ta Opcja Hostingu Pasuje Najlepiej

Ogromne firmy i instytucje, takie jak Netflix, Airbnb i NASDAQ, korzystają z hostingu w chmurze. Jeśli Twoja witryna jest tak duża, jak każda z nich, powinieneś rozważyć hosting w chmurze jako najlepszą opcję.

W rzeczywistości napisaliśmy nawet samouczek, Jak zainstalować WordPress na Amazon Web Services (AWS), jeśli chcesz skonfigurować WordPress w chmurze i zarządzać własną usługą hostingu WordPress w chmurze.

Prawie każda witryna WordPress może korzystać z CDN innego niż proste witryny z małą grupą odbiorców.

Możesz również sprawdzić naszą recenzję CloudFlare, aby uzyskać więcej informacji na temat ich bezpłatnej usługi CDN, a także niektórych zalet i wad korzystania z CDN.

Możesz także sprawdzić niektóre z naszych innych artykułów, aby uzyskać więcej informacji na temat hostingu w chmurze i CDN: przenoszenie multimediów WordPress do chmury za pomocą Amazon S3 i CDN77 Recenzja: Przyjazny dla użytkownika CDN dla WordPress szybciej niż Amazon CloudFront.

Co To jest Hosting kolokacji?

Hosting kolokacyjny zdecydowanie nie jest najczęstszą formą hostingu-w rzeczywistości najlepiej nadaje się do doświadczonych programistów.

Showing how the concept or renting space on a server rack works.
Z kolokacją, zazwyczaj jesteś właścicielem serwera i wynajmujesz przestrzeń.

Jest to koncepcja zakupu lub wynajmu własnego serwera, a następnie umieszczenia go w centrum danych.

Zaletą tego jest to, że jest to twój serwer, dzięki czemu możesz go skonfigurować w dowolny sposób, co oznacza, że masz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem i aplikacjami.

Jest to dobra alternatywa dla hostingu go na serwerze we własnym domu lub firmie. Środowisko centrum danych jest zoptymalizowane pod kątem przechowywania serwerów, z systemami chłodzenia i klimatyzacji.

Mają również premię przepustowości “siły przemysłowej”, z której możesz skorzystać – jedną z rzeczy, które musisz negocjować, gdy wynajmujesz miejsce na serwerze, jest to, ile przepustowości potrzebujesz.

Kolokacja może nie jest dla wszystkich, ale nie ma nic złego w wiedzy, co to pociąga za sobą.

Co To jest hosting zarządzany?

Jeśli jesteś małą firmą, która chce uruchomić swoją pierwszą witrynę, jedną z rzeczy jest poświęcenie czasu i wysiłku, aby nauczyć się korzystać z WordPress i stworzyć atrakcyjną, działającą witrynę.

Innym jest mieć czas i zasoby, aby zainwestować w naukę, jak dbać o serwer.

Dlatego istnieje hosting zarządzany.

Jest to świetne rozwiązanie dla firm z małymi działami IT lub nieposiadających wiedzy technicznej niezbędnej do zarządzania serwerem.

Jedną z największych zalet tego jest to, że zawsze będziesz mieć dostęp do wsparcia, co oznacza, że jeśli Twoja witryna kiedykolwiek przestanie działać, masz zespół gotowy i czeka, aby pomóc ci ją odzyskać.

Dostawca zazwyczaj zajmuje się aktualizacjami, zarządzaniem zasobami, konfiguracją infrastruktury oraz identyfikowaniem i naprawianiem problemów.

Możesz wtedy skoncentrować się na front-endzie, wiedząc, że reszta jest w dobrych rękach.

Dla Kogo Ta Opcja Hostingu Pasuje Najlepiej

Ponieważ twoja mała firma lub obecność cyfrowa przekształca się w witrynę o dużym natężeniu ruchu, może być konieczne zwiększenie skali i w tym miejscu ma sens wybór zarządzanego hostingu WordPress dla Twojej witryny.

Przejście na wyższy poziom wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach oraz zaletach i wadach, lub czy ta opcja jest w ogóle odpowiednia dla Ciebie, napisaliśmy kompleksowy przewodnik na temat zarządzanego hostingu WordPress.

Co To jest Hosting Bezserwerowy?

Hosting bezserwerowy, bezgłowy, Statyczny – to kilka słów, które ostatnio stają się nieco szumne.

Chociaż wszystkie oznaczają to samo, nie są technicznie rodzajem hostingu per se … raczej metodą zarządzania WordPress.

Dzięki standardowemu WordPress logujesz się na swoje konto i wprowadzasz zmiany w swojej witrynie za pomocą Pulpitu nawigacyjnego. To zmienia pliki, które są przechowywane na serwerze hosta gdzie indziej.

Bezgłowy WordPress to koncepcja oddzielenia przedniego i tylnego końca WordPress. Oznacza to, że pulpit administratora zostanie odłączony od twoich plików.

Pliki zawierające elementy strony internetowej, tj. HTML, CSS i JS, są następnie hostowane na serwerze. Strona Pulpitu nawigacyjnego WordPress może znajdować się na oddzielnym serwerze lub działać lokalnie z komputera.

Ponieważ dane nie muszą być przekazywane między witryną a bazą danych, witryny statyczne są zwykle szybsze.

Kod można łatwo wysłać bezpośrednio do przeglądarki internetowej, gotowy do wyświetlenia na ekranie przeglądarki.

Oznacza to jednak, że Ponieważ pliki są statyczne, tracisz korzystanie z większości wtyczek, które wymagają jakiejkolwiek formy interaktywności, takiej jak twórcy formularzy lub e – commerce-ponieważ dane są przekazywane tylko w jedną stronę między przeglądarką a serwerem.

Na dobre, jest mniejsza szansa na jakąkolwiek formę cyberataku, ponieważ wszystko, co jest hostowane na serwerze, to statyczne pliki kodu.

Jeśli hostujesz WordPress na własnym komputerze, pulpit administracyjny i większość danych jest dostępna tylko z własnego komputera – dzięki czemu jest w pełni chroniona przed intruzami.

Wiem-to wszystko brzmi świetnie!

Jedynym problemem jest to, że jest naprawdę odpowiedni tylko dla doświadczonych programistów. Przeciętny użytkownik WordPressa nie miałby wiedzy technicznej, aby oddzielić WordPressa w ten sposób i ogólnie zajmuje to dużo wysiłku.

Ale jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem szukającym nowego wyzwania i nowych sposobów na uelastycznienie swoich umiejętności, bezgłowy WordPress wydaje się być drogą naprzód – spójrz na samouczek i zobacz, co myślisz.

Czym jest WPMU DEV WordPress Hosting?

Ok … to zabrzmi, jakbyśmy walczyli o własny róg, ale tutaj w WPMU DEV naprawdę oferujemy unikalny Hybrydowy i lepszy rodzaj hostingu dla WordPressa, który jest w samej kategorii.

Używamy technologii hostingu tak zaawansowanej, że niedokładne byłoby opisanie jej za pomocą którejkolwiek z powyższych definicji.

Widzisz, każda strona, którą hostujemy, znajduje się w swojej własnej, w pełni oddzielonej, odizolowanej, dedykowanej i zarządzanej “kropli”. Witryna otrzymuje przydzielone zasoby, które nie są udostępniane ani zależne od witryny innej osoby.

Każda witryna jest skonfigurowana wewnątrz własnej bezpiecznej, zwirtualizowanej maszyny, która znajduje się na bezpiecznym, zwirtualizowanym sprzęcie, w środowisku hostingowym, które zostało fachowo skonfigurowane i jest zarządzane i obsługiwane 24/7 przez nasz zespół techniczny, aby upewnić się, że Twoja witryna działa na optymalnym poziomie, działa z niewiarygodnie szybkimi prędkościami i jest w pełni wspierana w globalnie rozproszonej sieci nadmiarowych serwerów, gdyby coś się stało.

Możesz wybierać spośród (w momencie pisania) 8 różnych lokalizacji geograficznych, a Twoja witryna jest wyposażona w IPv6, buforowanie obiektów i inne.

Podsumowanie Opcji Hostingu WordPress

Poniższa tabela zawiera szybkie podsumowanie różnych typów hostingu dostępnych dla WordPress, których typów zalecamy używać w zależności od poziomu ruchu oraz zalet i wad każdej opcji.

Rodzaj hostingu
Ruch drogowy
Plusy
Wady
Współdzielony Hosting WordPress
Niskie
Niedrogie. Szybko zacząć. Środowisko jest skonfigurowane i zarządzane dla Ciebie.
Wsparcie może nie być tak elastyczne. Bezpieczeństwo może być zagrożone przez innych użytkowników. Wspólny adres IP może mieć wpływ na Twoją witrynę. Ograniczone ustawienia (np. niedozwolone wtyczki lub aplikacje. Wspólne zasoby.
WordPress Serwer Dedykowany Hosting
Bardzo Wysoka
Własny serwer. Pełna kontrola / dostęp do wszystkiego. Lepsza wydajność i niezawodność. Szybciej. Może odsprzedać hosting.
Wyższe inwestycje. Nie skalowalny. Wymagany wysoki poziom umiejętności technicznych. Jesteś odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów (chyba że jest to zarządzana usługa hostingowa). Sporadyczne awarie sprzętu mogą prowadzić do przestojów.
Hosting wirtualnych serwerów prywatnych (VPS)
Wysoka
Większa elastyczność i kontrola. Większa elastyczność. Więcej prywatności. Na bezpieczeństwo witryny nie mają wpływu inni użytkownicy współdzielący serwer. Mniej użytkowników niż współdzielony serwer hostingowy.
Wyższy koszt niż hosting współdzielony. Brak wsparcia ze strony hosta (chyba że jest to zarządzana usługa hostingowa). Alokacja zasobów nie zawsze jest równomiernie rozłożona. Umiejętności techniczne wymagane do zarządzania serwerem.
Chmura WordPress Hosting
Bardzo Wysoka
Posiadaj wszystkie swoje dane. Wysoce skalowalny. Elastyczne ceny. Redundancja i szybkie wdrażanie. Szybciej wprowadzaj Innowacje. Szybkość, odporność i wsparcie techniczne.
Bezpieczeństwo i prywatność nie są gwarantowane. CDN wyświetlają tylko statyczne strony. Zależność od platformy. Krzywa uczenia się.
Hosting Kolokacji
Bardzo Wysoka
Lepsza łączność. Redundancja. Miejsce na wzrost.
Koszt. Tylko zaawansowani Programiści.
Zarządzany Hosting WordPress
Wysoka
100% koncentruje się na WordPress. Szybciej. Zwiększone bezpieczeństwo. Automatyczne aktualizacje i kopie zapasowe. Zarządzanie zlecone. Pełne wsparcie techniczne i fachowe doradztwo.
Wyższy koszt niż hosting współdzielony i VPS. Mała lub Żadna kontrola techniczna. Mogą mieć ograniczenia dotyczące niektórych wtyczek. Tylko WordPress. Brak innych platform.
Bezserwerowy (Bezgłowy) Hosting WordPress
Bardzo Wysoka
Swoboda tworzenia front-endu dopasowanego do projektu.
Tylko zaawansowani Programiści.
WPMU DEV WordPress Hosting
Wszystkie Poziomy Ruchu
W pełni dedykowany i zarządzany. Płonące-szybkie prędkości.
Cena jest wyższa niż w przypadku innych typów hostingu, ale ponieważ jest wyposażony w wsparcie 24 / 7 i całą masę niesamowitych wtyczek, czy to naprawdę oszustwo?!

Jeśli nie chcesz zbudować małej witryny, która pozostanie mała, najlepszą opcją dla większości startupów i małych firm jest zwykle hosting VPS WordPress lub zarządzany hosting WordPress.

W przypadku większych firm, sieci i witryn e-commerce lub serwisów społecznościowych, które mają duży ruch i interakcję z użytkownikiem, lepiej pasuje serwer dedykowany WordPress lub hosting w chmurze.

Koszt hostingu jest zawsze ważny, ale jeśli dopiero zaczynasz, zbyt małe myślenie może ograniczyć twój wzrost i wymagać późniejszej aktualizacji do nowego serwera.

Z drugiej strony, jeśli myślisz za wcześnie, możesz utknąć z potężnym rachunkiem za zasoby, których nie będziesz potrzebować lub używać przez dłuższy czas.

Bez względu na to, jaki jest Twój wybór hostingu, pomyśl o ostatecznym celu i zaplanuj trasę skalowalności.

W ten sposób, wraz z rozwojem witryny, będziesz mieć plan, który pozwoli Ci łatwo uaktualnić zasoby i przejść do nowego środowiska hostingowego znacznie łatwiej przy minimalnych zakłóceniach lub przestojach.

Ważne jest również, aby pamiętać, że wszystkie firmy hostingowe mają własne preferowane środowiska hostingowe i plany hostingowe, więc upewnij się, że wiesz, czego potrzebujesz i skontaktuj się z nimi, aby dowiedzieć się dokładnie, co dostajesz, zanim się zarejestrujesz.

I wreszcie, bez względu na to, którą firmę, Typ hostingu lub plan wybierzesz, pamiętaj, że żaden dostawca hostingu nie jest odporny na przerwy w świadczeniu usług.

Wszystko, co jest sprzętowe, może zawieść lub przewrócić się, a wszystko, co zależy od połączenia internetowego, może pozostawić cię bez dostępu.

Teraz, gdy odwiedziliśmy wszystkie główne typy hostingu, nadal masz problem z wyborem dostawcy…

Wypróbowałeś Już Nasz Hosting?

Uruchomiliśmy własny hosting we wrześniu 2019 – członkowie WPMU dev otrzymują wystarczająco dużo kredytów, aby hostować nie jednego, Nie dwóch, ale Trzy strony internetowe-bez dodatkowych kosztów!

Wraz ze zbliżającą się premierą Hub 2.0, będą one wkrótce jeszcze bardziej marzeniem do zarządzania.

Dostajesz mnóstwo zasobów dla każdej witryny, ale zawsze możesz uaktualnić, jeśli potrzebujesz więcej.

Showing some of the benefits of our hosting including 1GB dedicated memory, 1vCPU, 10GB SSD storage, 1TB bandwidth and 20k monthly visitors allowance.
A to tylko plan z brązu…

Możesz dodać więcej witryn lub zasobów do swojego planu w razie potrzeby i mieć pełny spokój, wiedząc nigdy nie ukarzemy cię za przekroczenie przepustowości.

Skalowanie jest bardzo proste, więc jeśli zauważysz, że Twoja witryna jest o wiele bardziej ruchliwa niż zwykle, będziemy współpracować z Tobą, aby upewnić się, że masz odpowiednie zasoby dla ruchu w witrynie.

Usuwamy również ból związany z zarządzaniem serwerem – nasz zespół hostingowy jest za tobą, aby poradzić sobie z rutynową konserwacją, dzięki czemu możesz skupić się na samej stronie.

Wszystko to jest zawarte w członkostwie WPMU DEV, więc na dodatek masz dostęp do naszego fantastycznego pakietu wtyczek i niesamowitej 24/7 obsługi WordPress.

Czy kiedykolwiek zmieniłeś się z jednego typu hostingu na inny? Czy zauważyłeś jakąś poprawę wydajności witryny? Daj nam znać w komentarzach!
You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…