Myślisz o założeniu sklepu internetowego? Nie wiesz, czy powinieneś używać Shopify czy WooCommerce?

Shopify i WooCommerce to dwie najlepsze platformy e-commerce na świecie, każda z własnymi zaletami i wadami.

Jako właściciel firmy, wybór odpowiedniej platformy eCommerce, która pasuje do Twoich potrzeb biznesowych, ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.

W tym przewodniku pokażemy Ci szczegółowe porównanie Shopify vs WooCommerce. Celem jest rozbicie ich zalet i wad, aby pomóc Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojego sklepu eCommerce.

Full comparison of Shopify vs WooCommerce

Ponieważ jest to szczegółowe porównanie Shopify vs WooCommerce, oto szybki spis treści:

 • Przegląd: WooCommerce vs Shopify
 • Czego szukać na platformie eCommerce?
 • Porównanie kosztów
 • Porównanie łatwości użytkowania
 • Metody płatności
 • Porównanie dodatków
 • Porównanie Dropshipping
 • Porównanie skalowalności
 • Opcje wsparcia
 • Wniosek: WooCommerce vs Shopify-co jest lepsze?
 • Często zadawane pytania dotyczące Shopify vs WooCommerce

Przegląd: Shopify vs WooCommerce

Zanim zaczniemy od dogłębnego porównania dwóch najpopularniejszych platform e-commerce w Internecie, ważne jest, abyśmy omówili podstawy i podkreślili, co wyróżnia tę platformę.

Czym jest Shopify?

Shopify to kompleksowe rozwiązanie e-commerce, które ułatwia tworzenie sklepu internetowego, przyjmowanie płatności i zarządzanie zapasami, wszystko z jednej platformy.

Dzięki Shopify nie musisz się martwić o techniczne aspekty zarządzania witryną e-commerce, takie jak hosting, bezpieczeństwo, buforowanie itp.

Czym jest WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka e-commerce o otwartym kodzie źródłowym stworzona dla WordPressa. Pozwala na wykorzystanie najpotężniejszego systemu zarządzania treścią (CMS) i wykorzystanie go do prowadzenia sklepu internetowego.

Ze względu na otwartą naturę WooCommerce możesz dostosować każdy aspekt swojego sklepu i łatwo dodawać niestandardowe rozszerzenia.

Decyzja o wyborze pomiędzy dwoma platformami zależy wyłącznie od twoich potrzeb i poziomu umiejętności.

Czego szukać na platformie eCommerce?

Jest kilka rzeczy, o których absolutnie musisz pamiętać, rozpoczynając sklep internetowy. Te kluczowe czynniki pomogą Ci zdecydować, która platforma jest lepiej dostosowana do Twoich potrzeb.

 • Budżet – Początkowy koszt uruchomienia w pełni funkcjonalnego sklepu ecommerce.
 • Łatwość użycia – Powinien być łatwy w użyciu nawet dla początkujących.
 • Metody Płatności – Powinien mieć wsparcie dla wielu metod płatności (np. PayPal, Stripe, innych procesorów handlowych).
 • Integracje – Liczba usług i narzędzi stron trzecich, które możesz zintegrować, aby rozwinąć swój biznes eCommerce.
 • Skalowalność – Platforma powinna być w stanie skalować się wraz z rozwojem firmy.

Są to bardzo podstawowe wymagania, które muszą wziąć pod uwagę wszyscy właściciele sklepów internetowych. Jednak w zależności od potrzeb Możesz również spojrzeć na inne opcje, takie jak wysyłka, zarządzanie zapasami, fakturowanie, podatki, dropshipping itp.

Naszym celem w tym artykule jest dogłębne przyjrzenie się temu, jak Shopify i WooCommerce stoją na tych podstawowych wymaganiach i który z nich jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Mając to na uwadze, zacznijmy nasze porównanie Shopify vs WooCommerce.

Koszt: Shopify vs WooCommerce

Koszt jest często najważniejszym czynnikiem dla właścicieli witryn eCommerce. Należy ocenić koszt rozpoczęcia pracy, pamiętając jednocześnie o zmiennych kosztach dodatkowych usług i oprogramowania.

Prawdziwy koszt korzystania z Shopify

Shopify bardzo ułatwia uruchomienie sklepu online. Shopify Shopify jest dostępny w cenie 79 USD, a Plan Advanced Shopify-w cenie 299 USD miesięcznie.

Shopify Pricing

Każdy z tych planów obejmuje certyfikat SSL i hosting. Będzie on dostarczany z subdomeną marki Shopify (np. https://your-store.myshopify.com).

Jeśli chcesz użyć własnej nazwy domeny. com, musisz ją kupić osobno. Ceny dla zwykłej nazwy domeny. com zwykle zaczynają się od $14 / rok.

Podstawowy plan Shopify zawiera wystarczającą liczbę funkcji, aby skonfigurować nowy sklep online. Możesz dodać nieograniczoną liczbę produktów, 2 konta użytkowników, nieograniczoną ilość miejsca na pliki i wiele więcej.

Ta cena nie obejmuje jednak narzędzi i dodatków innych firm, które będą potrzebne do przeniesienia sklepu Shopify na wyższy poziom. Wraz z rozwojem Twojej firmy koszty te zaczną się sumować, a wkrótce zapłacisz o wiele więcej niż podstawowy plan.

Płatności są kolejnym czynnikiem, który wpływa na koszty. Shopify oferuje własne rozwiązanie Shopify Payments, które kosztuje 2,9% + 30 centów za transakcję w planie podstawowym.

Jeśli chcesz korzystać z zewnętrznych bramek płatniczych lub własnego konta sprzedawcy, zostaniesz obciążony stałą opłatą w wysokości 2,0% dla wszystkich transakcji. Możesz zmniejszyć tę opłatę do 0.5%, korzystając z planu Shopify Advanced, który kosztuje $ 299 miesięcznie.

Te opłaty za przetwarzanie płatności są dość strome w przypadku korzystania z zewnętrznych bramek płatności. Jeśli jednak dopiero zaczynasz i chcesz korzystać z rozwiązania Shopify Payments, opłaty są dość porównywalne z popularnymi platformami, takimi jak Stripe i Braintree.

Shopify oferuje również plan a o nazwie Shopify lite, który kosztuje 9,00 USD / miesiąc. Ten plan umożliwia dodawanie przycisków Kup do dowolnej witryny lub korzystanie z Shopify do sprzedaży osobistej w wybranych regionach.

Na przykład możesz utworzyć witrynę WordPress i dodać tam przyciski kup Shopify. Jeśli jednak tworzysz już witrynę WordPress, korzystanie z WooCommerce pozwoli Ci zaoferować znacznie lepsze wrażenia.

Prawdziwy koszt korzystania z WooCommerce

WooCommerce jest wtyczką eCommerce dla WordPress.org (znany również jako self-hosted WordPress). Jest open source i dostępny jako bezpłatny plugin.

Potrzebujesz jednak nazwy domeny, certyfikatu SSL i konta hostingowego WordPress, aby uruchomić sklep WooCommerce.

Zazwyczaj nazwa domeny kosztuje $14.99, certyfikat SSL kosztuje $ 69.99, a hosting kosztuje około $ 7.99 / miesiąc. Nie jest to tanie, szczególnie gdy dopiero zaczynasz.

Na szczęście istnieje kilka firm hostingowych, które oferują teraz specjalistyczne plany hostingowe WooCommerce, co znacznie obniża koszty.

Bluehost special offer for WPBeginner readers

Bluehost, oficjalny dostawca usług hostingowych WordPress i WooCommerce, zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i zniżkę na hosting.

To pomoże Ci uruchomić sklep internetowy za jedyne $2.75 / miesiąc.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Jak widać, koszt uruchomienia podstawowego sklepu WooCommerce jest znacznie niższy niż Shopify. WooCommerce nie pobiera również opłaty procentowej od transakcji, co jest bardzo miłym atutem.

Należy pamiętać, że koszty WooCommerce zaczynają się sumować wraz z zakupem płatnych rozszerzeń. Koszty hostingu również wzrosną wraz ze wzrostem Twojego sklepu internetowego.

Jednak jedną z wyraźnych zalet korzystania z WooCommerce jest to, że często można znaleźć bezpłatne alternatywy dla motywów premium i płatnych rozszerzeń. Możesz także kontrolować swoje koszty, kupując tylko narzędzia i wtyczki, które ich potrzebujesz.

Dzięki liczbie darmowych motywów i darmowych dodatków dostępnych dla WooCommerce, jest to zdecydowanie zwycięzca, jeśli chodzi o koszty.

Zwycięzca: WooCommerce

Łatwość użycia: Shopify vs WooCommerce

Większość użytkowników rozpoczynających sklep internetowy nie jest projektantami stron internetowych ani programistami. Nawet użytkownicy, którzy znają podstawowe pojęcia, potrzebują platformy, która jest łatwa w użyciu i ustępuje im z drogi.

Zobaczmy, jak Shopify i WooCommerce wypadają pod względem łatwości obsługi.

Shopify-łatwość użycia

Shopify to w pełni hostowana Platforma, co oznacza, że nie musisz instalować, zarządzać ani aktualizować żadnego oprogramowania. Nie musisz też martwić się o bezpieczeństwo, wydajność, kopie zapasowe i problemy ze zgodnością.

Jak tylko się zarejestrujesz, możesz wybrać projekt z wielu darmowych motywów Shopify. Następnie przeprowadzają Cię przez dostosowywanie, a następnie pomagają dodawać produkty.

Shopify theme customizer

Shopify jest wyposażony w intuicyjny interfejs przeciągania i upuszczania. Zarządzanie stronami produktów, sprzedażą i zapasami w Shopify jest proste.

Jedną z wad tego kierowanego, dopracowanego i wysoce zoptymalizowanego doświadczenia użytkownika jest to, że ogranicza kontrolę. Możesz korzystać tylko z narzędzi projektowych i programistycznych dostarczanych przez Shopify lub dodatki dostępne w ich marketplace.

Nie jest to jednak tak źle, jak się wydaje. Dla większości użytkowników duży wybór rozszerzeń i motywów dostępnych w Shopify to więcej niż wystarczające, aby rozpocząć i rozwijać swój sklep online.

WooCommerce-łatwość użycia

WooCommerce nie jest platformą hostowaną, taką jak Shopify. Oznacza to, że będziesz musiał zainstalować wtyczkę WooCommerce, zarządzać aktualizacjami, przechowywać kopie zapasowe i upewnić się, że Twoja witryna jest Bezpieczna. Istnieje wiele darmowych i płatnych wtyczek, które mogą zautomatyzować większość tych zadań.

WooCommerce Wizard

WooCommerce jest bardzo elastyczny, jeśli chodzi o dostosowywanie. Masz pełną kontrolę nad całą platformą. Możesz dodać dowolną funkcjonalność do swojej witryny za pomocą ponad 58,000 + wtyczek WordPress.

Nie ma jednak wbudowanego kreatora projektów przeciągnij i upuść. Możesz użyć jednego z kreatorów stron WordPress, takich jak SeedProd lub Beaver Builder, ale Zwiększa to twój koszt.

Największą wadą elastyczności jest to, że wiąże się ona z krzywą uczenia się i wymaga bardziej praktycznego zarządzania witryną. Musisz również zarejestrować konto sprzedawcy lub podobną usługę jak Stripe / PayPal.

Chociaż Kreator konfiguracji z przewodnikiem WooCommerce jest pomocny, nie zbliża się do wdrażania i łatwości korzystania z Shopify.

Zwycięzca: Shopify

Metody płatności: Shopify vs WooCommerce

Istnieje wiele bramek płatności, których możesz użyć do akceptowania płatności online. Niektóre metody płatności mogą nie być odpowiednie dla Ciebie, a inne mogą nie być dostępne dla Twoich klientów.

Dlatego ważne jest, aby wybrana platforma oferowała wiele opcji płatności. Przyjrzyjmy się, jak Shopify i WooCommerce porównują się, jeśli chodzi o integrację płatności.

Opcje płatności w Shopify

Shopify oferuje wiele opcji płatności, z których klienci mogą korzystać podczas realizacji transakcji. Posiada własne rozwiązanie płatnicze o nazwie Shopify Payments (zasilane przez Stripe), a także wszystkie popularne bramki płatnicze innych firm.

Shopify Payments

Problem polega na tym, że Shopify pobiera dodatkowe 2% opłaty za każdą transakcję dokonaną za pośrednictwem zewnętrznych bramek płatniczych. Jest to dodatek do opłat transakcyjnych pobieranych przez bramkę płatności. Możesz zmniejszyć opłatę do 0.5%, płacąc $ 299 miesięcznie za Plan Advanced Shopify.

Shopify Payments pobiera opłaty za kartę kredytową, ale nie pobiera żadnych innych opłat transakcyjnych. Stawki kart kredytowych zaczynają się od 2,9% + 30¢ dla podstawowego planu i stają się niższe dla innych planów.

Opcje płatności w WooCommerce

WooCommerce oferuje płatności PayPal i Stripe domyślnie. Mają również rozwiązanie płatności WooCommerce, które jest zasilane przez Stripe.

Obsługuje również wszystkich innych popularnych dostawców usług płatniczych. Możesz zainstalować integracje płatności dla Authorize.net, Amazon Pay, Square, Alipay i wiele innych.

WooCommerce payment options

W przypadku bram płatniczych WooCommerce ma nawet wsparcie dla wielu regionalnych i mniej popularnych usług płatniczych. Ponieważ nie ma bariery wejścia, każda firma płatnicza może tworzyć dodatki do WooCommerce i zapewniać wsparcie dla niego.

Jako platforma hostowana samodzielnie, opłaty transakcyjne pobierane są tylko przez bramkę płatności lub bank. O ile nie korzystasz z płatności WooCommerce, WooCommerce nigdy nie pobiera opłaty % od płatności kartą kredytową, co jest dużym plusem.

Jeśli wybór własnego konta sprzedawcy i korzystanie z bramy innej firmy jest dla Ciebie ważne, zaoszczędzisz dużo pieniędzy za pomocą WooCommerce.

Jeśli jesteś małym sklepem i chcesz korzystać z Shopify Payments, który ma takie same stawki kart kredytowych jak Stripe / Paypal, nie ma to znaczenia.

Zwycięzca: Remis

Integracje i Dodatki: Shopify vs WooCommerce

Bez względu na to, jak solidna jest platforma e-commerce, zawsze będziesz potrzebować narzędzi i usług innych firm, aby rozwijać swój sklep. Na przykład oprogramowanie do marketingu e-mail, narzędzia do generowania leadów, narzędzia analityczne, usługi informacyjne itp.

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce mają katalog rozszerzeń i integrują się z wieloma usługami innych firm.

Dodatki i integracje Shopify

Shopify posiada potężny interfejs API i sklep z aplikacjami, w którym można kupić dodatki innych firm do sklepu Shopify. Mają setki aplikacji w sklepie obejmujących każdą funkcję, którą chcesz dodać do swojego sklepu.

Shopify app store

W przypadku generowania leadów mają integracje z oprogramowaniem takim jak OptinMonster, które pomaga rozwijać listę e-mail i zmniejszyć porzucanie koszyka. Istnieją również aplikacje Shopify do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, recenzji produktów, rabatów, odliczania i innych.

Sklep z aplikacjami Shopify zawiera zarówno bezpłatne, jak i płatne aplikacje. Bezpłatne aplikacje są zwykle tworzone przez usługi innych firm, które mają własne ceny, a aplikacja integruje Twój sklep tylko z ich interfejsami API. Ceny płatnych dodatków są różne, a większość aplikacji oferuje miesięczne subskrypcje.

Jeśli chodzi o liczby, istnieje mniej dodatków i rozszerzeń dla Shopify niż dla WooCommerce / WordPress. Dzieje się tak dlatego, że uzyskanie aplikacji w ich sklepie może być trudne.

Shopify shopify, który osobiście przeszedł proces przesyłania wtyczki do WordPress i przesyłania aplikacji do sklepu Shopify, możemy powiedzieć, że proces ten jest niezwykle trudniejszy w przypadku Shopify vs WooCommerce.

Dodatki i integracje WooCommerce

WooCommerce extensions

WooCommerce jest open source i zbudowany na bazie WordPress. Daje to dostęp do ponad 58,000 + darmowych wtyczek WordPress i wielu innych płatnych wtyczek.

Możesz użyć tych dodatków, aby dodać bramki płatności, generowanie leadów, SEO e-commerce, optymalizację wydajności, integrację z mediami społecznościowymi i prawie każdą funkcję, o której myślisz.

Ze względu na niższą barierę wejścia, dla WooCommerce dostępnych jest o wiele więcej integracji i dodatków niż Shopify. Prawie wszystkie narzędzia innych firm i dostawcy usług mają własne wtyczki do bezproblemowej integracji ze sklepem WooCommerce.

Shopify shopify, który osobiście przeszedł proces przesyłania wtyczki do WordPress i przesyłania aplikacji do sklepu Shopify, możemy powiedzieć, że proces ten jest niezwykle trudniejszy w przypadku Shopify vs WooCommerce.

Możesz również wynająć programistę WordPress, aby utworzyć integrację lub wtyczkę tylko dla własnej strony internetowej.

Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, że WooCommerce jest o wiele łatwiejsze do dostosowania niż Shopify.

Zwycięzca: WooCommerce

Shopify vs WooCommerce Dropshipping

Shopify vs WooCommerce dropshipping

Dropshipping to firma internetowa, w której sklep eCommerce nie przechowuje produktów w magazynie. Zamiast tego realizuje zamówienia, Kupując produkty od dostawców, a następnie wysyłając je bezpośrednio do klientów.

Ze względu na niskie koszty ogólne dropshipping stał się popularny na całym świecie. Wielu naszych użytkowników poprosiło nas o porównanie WooCommerce vs Shopify Dla dropshipping i który z nich jest lepszy dla firmy dropshipping.

Dropshipping z Shopify

Budując biznes dropshipping, front-end Twojej witryny będzie wyglądał jak każdy sklep internetowy. Twoi użytkownicy będą mogli przeglądać produkty, dodawać je do koszyka i dokonywać płatności, tak jak zrobiliby to w każdym innym sklepie eCommerce.

Dropshipping in Shopify

W zależności od dostawców, które wybierzesz, będziesz musiał złożyć zamówienie Użytkownika na wysyłkę.

Shopify ma również aplikacje integracyjne dla kilku popularnych rynków dropshipping, takich jak AliExpress, Oberlo, Printify i inne. Jednak każdy z tych rynków produktów ma swoje własne opłaty członkowskie, koszty wysyłki i inne opłaty, o których należy pamiętać podczas tworzenia witryny dropshipping za pomocą Shopify.

Dropshipping z WooCommerce

WooCommerce jest popularnym wyborem wśród firm dropshippingowych. Głównie ze względu na elastyczne wtyczki dropshipping Dla WooCommerce, które sprawiają, że cały proces jest dość łatwy do skonfigurowania.

WooCommerce Dropshipping

Możesz łatwo znaleźć rozszerzenia, które umożliwiają natychmiastowy import produktów,realizację zamówień z witryny i wiele innych. Możesz nawet utworzyć podobny do eBay rynek e-commerce, umożliwiając innym dostawcom sprzedaż w Twojej witrynie.

Pamiętaj, że twój dostawca i sprzedawca mogą mieć minimalne wymagania dotyczące zamówienia, opłaty członkowskie i inne opłaty. Musisz o tym pamiętać, dodając produkty do swojego sklepu dropshipping WooCommerce.

/ Zwycięzca: WooCommerce

Skalowalność i wzrost: Shopify vs WooCommerce

Prawdopodobnie słyszałeś termin “growing pains” od różnych prezesów i założycieli. Wraz z rozwojem firmy będziesz potrzebować więcej zasobów, aby sprostać nowym wyzwaniom i celom.

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce można skalować do obsługi dużej ilości ruchu i zamówień, ale nie są one sobie równe. Przyjrzyjmy się, jak te dwie platformy eCommerce porównują się pod względem skalowalności.

Skalowalność w Shopify

Shopify enterprise

Shopify obsługuje części TECHNICZNE Twojego sklepu, co oznacza, że nigdy nie musisz się martwić o wydajność, bezpieczeństwo i skalowalność. Gdy Twoja firma zacznie się rozwijać, możesz po prostu uaktualnić swój plan Shopify.

Ich infrastruktura może z łatwością obsłużyć rozwijającą się firmę bez konieczności martwienia się o przestoje, kopie zapasowe, aktualizacje lub zabezpieczenia. Oferują one również usługi dla przedsiębiorstw w ramach planu Shopify Plus.

Shopify Plus

To eliminuje bolesną część wzrostu, ale także zwiększa koszty działalności. Twoje wydatki będą rosły i będziesz musiał odpowiednio zaplanować.

Dobre jest to, że Twoje koszty zostaną zrekompensowane przez to, że nie musisz zatrudniać ani zarządzać zespołem technicznym we własnym zakresie.

Skalowalność w WooCommerce

WooCommerce Scalability

WooCommerce to samodzielnie hostowana platforma, która sprawia, że jesteś odpowiedzialny za aktualizacje, kopie zapasowe i bezpieczeństwo swojej witryny.

Twój początkowy plan hostingowy WooCommerce wyczerpałby zasoby, gdy twój sklep zacznie generować większy ruch.

Dobrą wiadomością jest to, że masz wiele opcji zarządzania wzrostem, ponieważ masz pełną kontrolę nad swoją witryną WordPress.

Koszty hostingu WooCommerce wzrosną, ale będziesz miał lepszą kontrolę nad konkretnymi zasobami, które uaktualnisz, i możesz upewnić się, że nie płacisz za zasoby, których nie potrzebujesz.

Możesz nawet użyć zarządzanego dostawcy hostingu WordPress, takiego jak SiteGround lub WP Engine, aby pomóc w skalowaniu sklepu WooCommerce.

Pomimo kontroli, którą oferuje WooCommerce, niektóre małe firmy po prostu wolą bezproblemowe rozwiązanie.

Zwycięzca: Shopify

Opcje wsparcia dla WooCommerce vs Shopify

Zarówno WooCommerce, jak i Shopify są dość łatwe w użyciu. Jednak czasami możesz potrzebować pomocy, aby dowiedzieć się, jak zrobić coś nowego w swoim sklepie.

Zobaczmy, jak WooCommerce i Shopify obsługują wsparcie i opcje, które oferują, aby uzyskać pomoc w razie potrzeby.

Opcje pomocy technicznej w Shopify

Shopify jest w pełni hostowaną platformą, co oznacza, że kontrolują oprogramowanie i to oni najlepiej znają swoją platformę.

Shopify zapewnia całodobową obsługę klienta za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu, poczty e-mail i Twittera. Dla użytkowników, którzy chcą samodzielnie naprawiać rzeczy, Shopify oferuje obszerną dokumentację, poradniki, Bazę Wiedzy, samouczki wideo i fora.

Shopify support

Utrzymuje również katalog ekspertów Shopify, których możesz zatrudnić, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz zintegrować rozwiązanie innej firmy.

Jednak Shopify nie zapewnia wsparcia dla żadnych używanych aplikacji ani szablonów innych firm.

Opcje wsparcia dla WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza na świecie platforma e-commerce, co oznacza, że istnieje mnóstwo opcji wsparcia, które możesz wykorzystać w razie potrzeby.

Oficjalna strona zawiera obszerną dokumentację, samouczki i przewodniki, które pozwalają pomóc sobie. Mają również fora wsparcia, na których można uzyskać pomoc od zespołu wsparcia WooCommerce oraz innych użytkowników i ekspertów.

WooCommerce support

WooCommerce jest platformą hostowaną samodzielnie, co oznacza, że dostawca usług hostingowych jest odpowiedzialny za zapewnienie wsparcia w przypadku problemów z serwerem.

W przypadku motywu i rozszerzeń WordPress Ci programiści są odpowiedzialni za odpowiadanie na pytania dotyczące ich produktów.

Ze względu na ogromną popularność znalezienie programistów, którzy pomogą Ci rozwiązać problemy ze sklepem WooCommerce, jest dość łatwiejsze i często tańsze. Możesz znaleźć programistów na stronach freelancerskich, aby rozwiązać problemy z WooCommerce.

/ Zwycięzca: Shopify

WooCommerce vs Shopify: która jest najlepsza platforma eCommerce?

Shopify i WooCommerce to potężne platformy do uruchomienia sklepu eCommerce. To naprawdę sprowadza się do Twoich osobistych umiejętności i preferencji.

Shopify jest o wiele łatwiejszy w użyciu. Nie wymaga niczego instalowania i można szybko rozpocząć pracę. Konfigurowanie płatności jest łatwiejsze i mają łatwe do zrozumienia plany cenowe.

Wadą Shopify jest to, że nie masz pełnej kontroli nad wszystkim. Twoje koszty mogą być wysokie dzięki opłatom transakcyjnym, dodatkom i integracjom. Twoje opcje uaktualnienia są ograniczone do wybranych planów i nie możesz zarządzać kosztami na zasadzie “płać w miarę wzrostu”.

WooCommerce jest open source i daje pełną kontrolę nad swoją witryną. Uruchomienie sklepu internetowego z WooCommerce kosztuje o wiele mniej, szczególnie z tymi firmami hostingowymi WooCommerce.

Wadą jest to, że będziesz musiał utrzymywać oprogramowanie. Jest to związane z lekką krzywą uczenia się. Jednak miliony początkujących już z niego korzystają i dość szybko przechodzą przez fazę uczenia się.

Jeśli szukasz opłacalnego rozwiązania i chcesz mieć pełną kontrolę nad swoim sklepem internetowym, to WooCommerce jest najlepszą platformą dla ciebie.

Jeśli chcesz mieć coś, co jest całkowicie bezproblemowe i ma nieskończoną skalowalność, Shopify jest lepszą platformą dla ciebie.

Często zadawane pytania dotyczące Shopify vs WooCommerce

Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących Shopify vs WooCommerce, które zadali nam użytkownicy.

1. Czym WooCommerce różni się od Shopify?

Shopify zapewnia platformę jako usługę. Zapewniają oprogramowanie i hosting witryny dla Twojego sklepu internetowego oraz dbają o kopie zapasowe, Bezpieczeństwo i konserwację.

Z drugiej strony WooCommerce to samodzielnie hostowana platforma e-commerce. Potrzebujesz konta hostingowego WooCommerce i nazwy domeny, a sam będziesz zarządzać swoim sklepem online.

Obie platformy umożliwiają łatwą sprzedaż produktów online, otrzymywanie płatności za pośrednictwem zewnętrznych bramek płatniczych zgodnych z PCI i zarządzanie zapasami.

2. Który z nich jest bardziej popularny Shopify vs WooCommerce?

WooCommerce to najpopularniejsza na świecie platforma e-commerce. Według Builtwith, WooCommerce jest używany na 27% najlepszych 1 milionów stron internetowych, a następnie Shopify na 21%.

WooCommerce działa na WordPress, który sam w sobie jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych zasilającym ponad 42% wszystkich stron internetowych w Internecie.

3. Czy Mogę korzystać z Shopify z WordPress?

Możesz użyć Shopify Lite Shopify Lite z WordPress, instalując przycisk Kup Teraz Shopify. Ta implementacja zabierze użytkowników do koszyka Shopify, aby sfinalizować zamówienie.

Jednak jego implementacja byłaby nieco trudniejsza i może nie oferować najlepszego doświadczenia użytkownika. Jeśli korzystasz z WordPressa, istnieją wtyczki takie jak WPForms, które pozwalają akceptować płatności online bez instalowania wtyczki do koszyka na zakupy, takiej jak WooCommerce.

4. Jakie są alternatywy dla Shopify i WooCommerce?

Shopify i WooCommerce to dwie najlepsze platformy e-commerce na rynku.

Usługi e-commerce, które oferują platformy jako usługę, taką jak Shopify, obejmują BigCommerce, Squarespace, Wix i inne. Wtyczki WordPress, których możesz używać jako alternatywy WooCommerce, obejmują MemberPress, WP Forms, Easy Digital Downloads i wiele innych.

5. Która platforma eCommerce jest bardziej elastyczna?

WooCommerce oferuje większą elastyczność dzięki większej bibliotece rozszerzeń. Działa na WordPress, dzięki czemu może być używany do blogowania i strony biznesowej w tym samym czasie. Współpracuje ze wszystkimi platformami poczty e-mail, takimi jak Constant Contact, Mailchimp i inne. Możesz łatwo zoptymalizować swoją stronę za pomocą wtyczki SEO, takiej jak All in One SEO lub Yoast SEO.

Otrzymasz również więcej motywów WooCommerce za darmo WordPress.org sklep tematyczny. Co ważniejsze, możesz łatwo użyć narzędzi do zwiększenia konwersji i odzyskiwania porzuconych koszyków.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać zalety i wady Shopify vs WooCommerce. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…