Ze względu na zwiększony nacisk na bezpieczeństwo witryny w dzisiejszym cyfrowym krajobrazie, jednym z najczęstszych próśb, które otrzymaliśmy od czytelników, jest analiza zalet i wad Sucuri vs CloudFlare, aby wyjaśnić, który z nich jest lepszy. Sucuri i CloudFlare to usługi online, które oferują zaporę internetową, CDN i usługi ochrony przed atakami DDoS. W tym artykule porównamy Sucuri vs Cloudflare z zaletami i wadami, aby dowiedzieć się, który z nich jest lepszy.

Sucuri vs CloudFlare (Pros and Cons)

Nawet najbezpieczniejsze witryny w Internecie są narażone na ataki DDoS (distributed denial of service), próby włamań i zastrzyki złośliwego oprogramowania.

Jako właściciel witryny WordPress możesz korzystać z najlepszych praktyk bezpieczeństwa, takich jak ochrona katalogu administratora hasłem, ograniczanie prób logowania, dodawanie uwierzytelniania dwuskładnikowego itp.

Jednak te wskazówki działają tylko na poziomie oprogramowania, które pozostawia Twoją witrynę w większości otwartą na inne rodzaje ataków. Ataki te mogą spowodować szkody finansowe, utratę danych, złe rankingi wyszukiwania i złe wrażenia użytkownika.

Sucuri i CloudFlare oferują zaporę aplikacji internetowych (WAF).

Oznacza to, że cały ruch w witrynie przechodzi przez skanery serwerów. Jeśli żądanie wygląda na złośliwe, zapora sieciowa zablokuje je, zanim dotrze do twojej witryny.

Z pozoru te dwie usługi wyglądają prawie identycznie, ale istnieją pewne kluczowe różnice.

W tym porównaniu skupimy się na:

  • Cechy
  • Cennik
  • Usługa Usuwania Złośliwego Oprogramowania

Na koniec będziesz dokładnie wiedzieć, która platforma jest dla ciebie najlepsza.

Gotowy? Porównajmy Sucuri vs Cloudflare.

Cechy

W tej sekcji przyjrzymy się funkcjom oferowanym przez Sucuri i CloudFlare.

Ważne jest, aby pamiętać, że obie usługi oferują różne plany, które mają inny zestaw funkcji.

Jako użytkownik upewnij się, że nie jesteś ofiarą ich witryny marketingowej, ponieważ nie wszystkie plany mają wszystkie funkcje.

Funkcje CloudFlare

CloudFlare jest najbardziej znany z bezpłatnej usługi CDN. Specjalizują się w łagodzeniu ataków DDOS za pomocą zapory aplikacji internetowej. CloudFlare utrzymuj swoją witrynę dostępną dla użytkowników podczas ataku lub pod dużym ruchem, gdy serwer nie reaguje.

Ich zapora internetowa blokuje podejrzany ruch, zanim dotrze do twojej witryny. Firewall obejmuje również formularze, które chronią Twoją witrynę przed spamem z komentarzami i spamem rejestracyjnym.

CloudFlare website firewall

CloudFlare oferuje również bezpłatne i niestandardowe certyfikaty SSL ze wszystkimi ich planami. Plany Free i pro pozwalają tylko na korzystanie z certyfikatu wydanego przez CloudFlare. W przypadku certyfikatu niestandardowego konieczne będzie uaktualnienie do planu biznesowego lub Enterprise.

Podczas gdy CloudFlare oferuje bezpłatną opcję, która obejmuje CDN, większość innych funkcji, w tym zaporę aplikacji witryny wymagaj płatnego planu.

CloudFlare nie oferuje usługi skanowania serwera w celu wykrycia złośliwego oprogramowania. Nie oferuje również gwarancji usuwania złośliwego oprogramowania, jeśli zostaniesz zhakowany na ich zegarku.

Funkcje Sucuri

Sucuri jest jedną z najbardziej renomowanych usług bezpieczeństwa i monitorowania witryny. Oferują kompleksowe monitorowanie witryny, skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, ochronę przed atakami DDoS i usługi usuwania złośliwego oprogramowania.

Sucuri oferuje CloudProxy, zaporę internetową i usługę równoważenia obciążenia. Blokuje podejrzany ruch przed dotarciem do twojej witryny, skutecznie blokując ataki DDoS, wstrzykiwanie kodu, złe boty i inne zagrożenia w witrynie. Zobacz nasze studium przypadku, w jaki sposób Sucuri pomógł nam zablokować 450 000 ataków w ciągu 3 miesięcy.

Sucuri oferuje integrację z bezpłatnym Let ‘ s Encrypt SSL dla ich podstawowego planu. Możesz również używać niestandardowych certyfikatów SSL z ich planami professional i business.

Sucuri CloudProxy

Sucuri regularnie skanuje Twoją witrynę pod kątem zmian plików, wstrzykiwania kodu i złośliwego oprogramowania. Czyszczą zhakowane witryny, z obsługą wszystkich popularnych programów CMS, takich jak WordPress, Joomla, Drupal itp.

/ Zwycięzca: Sucuri jest wyraźnym zwycięzcą, ponieważ oferują lepszą kombinację narzędzi i usług (Zapora sieciowa + Równoważenie Obciążenia + czyszczenie złośliwego oprogramowania / Naprawa hakerów).

Cennik

Ceny są ważnym czynnikiem dla wielu małych firm.

Tutaj porównamy różne plany cenowe oferowane przez CloudFlare i Sucuri, abyś dokładnie wiedział, co dostajesz za swoje pieniądze.

Za darmo nie zawsze jest lepiej :)

Plany Cenowe CloudFlare

CloudFlare oferuje bezpłatną usługę CDN dla wszystkich. Nie pobierają opłat za przepustowość, co oznacza, że będziesz mógł korzystać z bezpłatnego CDN niezależnie od natężenia ruchu.

Jednak ten bezpłatny plan nie jest dostarczany z zaporą aplikacji internetowej. Twoja witryna może korzystać z CDN, ale nie będzie odpowiednio chroniona przed atakami DDoS, spamem, złym ruchem itp.

W przypadku zapory aplikacji internetowej potrzebny jest plan Pro, który kosztuje $20 / miesiąc (to jest to, czego potrzebujesz do poprawy bezpieczeństwa).

Ten plan pro nie obejmuje Zaawansowanego łagodzenia DDoS i niestandardowego protokołu SSL. Dla tych funkcji, trzeba będzie ich biznesplan, który kosztuje $200 miesięcznie.

Plany Cenowe Sucuri

W przeciwieństwie do CloudFlare, Sucuri nie oferuje bezpłatnego planu. Ich plan stosu zabezpieczeń witryny zaczyna się od $199.99 na rok, co jest tańsze niż Plan Pro CloudFlare.

Ten podstawowy plan obejmuje pełne monitorowanie witryny, zaporę aplikacji witryny, ochronę DDoS, usuwanie złośliwego oprogramowania i bezpłatny certyfikat SSL LetsEncrypt.

Zamiast wyłączać funkcje z planów niższego poziomu, Sucuri wykorzystuje priorytet jako zachętę dla swoich planów wyższych płatności.

Na przykład szacowany czas usuwania złośliwego oprogramowania dla planu podstawowego wynosi 12 godzin, 6 godzin dla planu profesjonalnego i 4 godziny dla planu biznesowego. Jednak rzeczywiste terminy czyszczenia są znacznie szybsze niż dla wszystkich klientów.

Oferują wsparcie 24/7 jako część wszystkich planów. Ich abonenci biznes planu mogą również korzystać z pomocy czatu na żywo.

/ Zwycięzca: Sucuri to oczywisty wybór dla małych firm, jeśli chodzi o ceny. CloudFlare Pro kosztuje $240 / rok vs Sucuri kosztuje $199 / rok i oferuje więcej funkcji. Aby odblokować te same funkcje, musisz przejść do planu 2400 USD CloudFlare / rok. Najdroższy plan Sucuri to $ 499 / rok.

Usługa Usuwania Złośliwego Oprogramowania

Oprócz ataków typu “odmowa usługi”, złośliwe oprogramowanie i zastrzyki kodu są najczęstszymi zagrożeniami, z którymi borykają się właściciele witryn WordPress.

Zobaczmy, w jaki sposób obie usługi chronią Twoją witrynę przed tymi typowymi zagrożeniami.

Website security and malware removal

CloudFlare-Bezpieczeństwo i usuwanie złośliwego oprogramowania

CloudFlare darmowa wersja to w zasadzie sieć dostarczania treści, która pomaga szybko zrobić witrynę.

Zapora bezpieczeństwa witryny jest dostarczana z płatnym planem. Zawiera gotowy do użycia zestaw niestandardowych reguł CloudFlare. Te zasady chronią Twoją witrynę przed typowymi hackami code injection, exploitami JavaScript XSS i przesyłaniem formularzy.

Nie oferują one jednak wykrywania zmian plików, skanowania złośliwego oprogramowania, monitorowania czarnej listy i wielu innych funkcji bezpieczeństwa. Możesz dodawać aplikacje innych firm do skanowania złośliwego oprogramowania, ale te usługi będą Cię kosztować dodatkowe opłaty.

Sucuri-Bezpieczeństwo i usuwanie złośliwego oprogramowania

Sucuri jest firmą zajmującą się ochroną. Specjalizują się w monitorowaniu stron internetowych i ochronie ich przed złośliwym oprogramowaniem i innymi atakami.

Zapora aplikacji internetowej Sucuri chroni Cię przed atakami DDOS, zastrzykami SQL, zastrzykami JavaScript XSS, spamem z komentarzami i formularzami kontaktowymi.

Jeśli jednak coś przekroczy te wszystkie bariery bezpieczeństwa i w jakiś sposób dotrze do twojej witryny, Sucuri oferuje posprzątanie Twojej witryny (za darmo).

Jeśli masz już stronę internetową dotkniętą złośliwym oprogramowaniem, Sucuri również to wyczyści.

/ Zwycięzca: Sucuri – do łączenia zapory aplikacji internetowych z monitorowaniem, ochroną przed złośliwym oprogramowaniem i usługami czyszczenia.

Wniosek

CloudFlare i Sucuri oferują ochronę przed atakami DDoS na twojej stronie. CloudFlare robi trochę lepiej w obszarze sieci dostarczania treści.

Sucuri lepiej radzi sobie z ogólnymi funkcjami, lepszym monitorowaniem bezpieczeństwa i niższymi cenami. Jeśli używasz CMS jak WordPress, Sucuri jest tym, czego potrzebujesz.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać zalety i wady Sucuri vs CloudFlare. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych 7 WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…