Wordfence i Sucuri to dwie z najlepszych i najpopularniejszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress na rynku.

Są one wysoce zalecane i niezwykle pomocne w utrzymaniu bezpieczeństwa witryny WordPress. To sprawia, że początkującym trudno jest wybrać, który z nich jest dla nich odpowiedni.

Podczas gdy Sucuri i Wordfence mają wiele podobnych funkcji, każdy z nich ma swoje wady i zalety.

W tym artykule porównamy Wordfence vs Sucuri, aby podzielić się, który z nich jest lepszy dla ogólnego bezpieczeństwa WordPress w naszej opinii ekspertów.

Sucuri vs Wordfance which one is better for security

Porównanie Wordfence vs Sucuri-na co zwrócić uwagę?

Wordfence i Sucuri to dwie najlepsze wtyczki bezpieczeństwa WordPress. Oba oferują kompleksową ochronę przed atakami brute force, infekcją złośliwym oprogramowaniem i kradzieżą danych.

Jako właściciel witryny musisz wybrać wtyczkę bezpieczeństwa, która nie tylko chroni Twoją witrynę, ale robi to skutecznie. Chciałbyś również czegoś, co wymaga niewielkiej konserwacji, abyś mógł skupić się na rozwijaniu swojej firmy.

Na koniec musisz wybrać wtyczkę bezpieczeństwa, która jest łatwa w użyciu i nie wymaga umiejętności technicznych do konfiguracji / utrzymania.

W tym przewodniku będziemy porównywać Sucuri vs Wordfence obok siebie. Nasze porównanie dzieli się na następujące kategorie:

  • Łatwość użycia
  • Website Application Firewall (WAF)
  • Monitorowanie bezpieczeństwa i powiadomienia
  • Skaner złośliwego oprogramowania
  • Hacked strona oczyścić

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak Wordfence vs Sucuri układają się i który z nich wychodzi jako najlepsza ogólna wtyczka bezpieczeństwa WordPress.

Łatwość użycia

Bezpieczeństwo stron internetowych to bardzo złożona i techniczna dziedzina. Dlatego naszą pierwszą kategorią porównawczą jest łatwość użycia.

Zobaczmy, jak łatwo jest użyć Wordfence vs Sucuri, aby chronić swoją stronę.

Wordfence-łatwość użycia

Konfiguracja Wordfence jest dość łatwa. Natychmiast po zainstalowaniu wtyczki poprosi Cię o podanie adresu e-mail, na który chcesz otrzymywać powiadomienia o zabezpieczeniach. Musisz również zgodzić się z ich warunkami świadczenia usług.

Wordfence setup

Następnie zobaczysz Kreatora wdrażania, który pomoże Ci zapoznać się z pulpitem nawigacyjnym Wordfence. Wskazuje, gdzie zobaczysz powiadomienia o zabezpieczeniach i skany.

Wordfence dashboard

Wtyczka włączy zaporę aplikacji internetowej w trybie uczenia się i uruchomi automatyczne skanowanie w tle. W zależności od rozmiaru witryny zobaczysz powiadomienia po zakończeniu skanowania.

Kliknięcie powiadomienia pokaże jego szczegóły z zalecaną czynnością, którą musisz podjąć. Na przykład tutaj pokazał nam, że nasz motyw WordPress ma nowszą wersję.

Security issues

Firewall domyślnie działa jako wtyczka WordPress, która nie jest bardzo skuteczna. Wordfence pozwala na uruchomienie go w trybie rozszerzonym dla lepszej ochrony, ale musisz go skonfigurować ręcznie (więcej na ten temat później).

Podstawowa konfiguracja wtyczki Wordfence jest dość prosta i nie wymaga zbyt dużego wkładu użytkownika. Interfejs użytkownika jest nieco zagracony, co może utrudnić początkującym znalezienie pewnych ustawień / opcji.

Sucuri-łatwość użycia

Sucuri oferuje czystszy interfejs użytkownika bez niepotrzebnych monitów pojawiających się na ekranie. Uruchamia również szybkie skanowanie po aktywacji, a zobaczysz powiadomienia na pulpicie nawigacyjnym wtyczki.

Sucuri dashboard

Sucuri ‘ s website application firewall (WAF) jest zaporą opartą na chmurze, co oznacza, że nie działa na twoim serwerze. Innymi słowy, nie wymaga konserwacji technicznej po twojej stronie.

Musisz dodać klucz API i skonfigurować ustawienia DNS dla nazwy domeny. Pozwoli to firewallowi przechwycić złośliwy ruch, zanim dotrze do serwera hostingowego WordPress.

Po skonfigurowaniu nie będziesz musiał się martwić o aktualizację lub utrzymanie go w przyszłości.

Sucuri ułatwia również wykonywanie zalecanych ustawień hartowania zabezpieczeń w Twojej witrynie. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć, aby zastosować różne ustawienia hartowania zabezpieczeń.

Hardening WordPress security with Sucuri

Ogólny interfejs użytkownika jest ładny. Jednak użytkownicy nadal będą musieli kopać głębiej, aby znaleźć opcje, których szukają.

Aktualizacja serwerów nazw w rejestratorze domeny jest dodatkowym krokiem wymaganym do skonfigurowania zapory Sucuri i może być nieco trudna dla niektórych użytkowników nie będących technikami. Dobrą rzeczą jest to, że najbardziej popularnych rejestratorów domen jak Domain.com, GoDaddy itp. będzie w stanie pomóc ci go skonfigurować.

/ Zwycięzca: Sucuri

Website Application Firewall (WAF)

Zapora sieciowa monitoruje ruch w witrynie i blokuje typowe zagrożenia bezpieczeństwa. Istnieją różne sposoby implementacji zapory sieciowej (opartej na aplikacjach, a opartej na chmurze).

Wierzymy, że zapory sieciowe oparte na chmurze są bardziej wydajne i niezawodne w dłuższej perspektywie.

Zarówno Sucuri, jak i Wordfence oferują zaporę aplikacji internetowych, zobaczmy, jak się różnią.

Wordfence Website Application Firewall

Wordfence oferuje zaporę aplikacji internetowej, która monitoruje i blokuje złośliwy ruch w witrynie.

Wordfence firewall

Jest to zapora na poziomie aplikacji, co oznacza, że działa na serwerze i jest mniej wydajna niż zapora w chmurze.

Domyślnie Wordfence włącza go w trybie podstawowym. Oznacza to, że firewall działa jako wtyczka WordPress, więc zanim atak zostanie zablokowany, WordPress musi się załadować. Może to zająć wiele zasobów serwera i nie jest wydajne.

Aby to zmienić, musisz ręcznie skonfigurować Wordfence firewall w trybie rozszerzonym. Pozwoli to Wordfence firewall monitorować ruch zanim dotrze do instalacji WordPress.

Ponieważ jest to zapora punktów końcowych, Wordfence może zablokować ruch tylko wtedy, gdy dotrze już do serwera hostingowego. W przypadku ataku DDOS lub próby brutalnej siły, zasoby serwera nadal będą miały wpływ, a wydajność witryny spadnie. Może się nawet rozbić.

Kiedy po raz pierwszy aktywujesz Wordfence, ich zapora jest w trybie uczenia się. Uczy się, w jaki sposób ty i inni użytkownicy uzyskujecie dostęp do witryny WordPress. W tym czasie nie stosuje się kilku reguł zapory, aby upewnić się, że prawowici użytkownicy witryny nie zostaną przypadkowo zablokowani.

Sucuri Website Application Firewall

Sucuri oferuje zaporę aplikacji internetowej opartą na chmurze, co oznacza, że blokuje podejrzany ruch nawet zanim dotrze do serwera hostingowego.

Sucuri WAF

Pozwala to zaoszczędzić wiele zasobów serwera i natychmiast poprawia szybkość witryny. Serwery CDN Sucuri znajdują się w różnych regionach, co jest kolejnym dodatkowym bonusem dla szybkości witryny.

Aby korzystać z zapory sieciowej, musisz zmienić ustawienia DNS nazwy domeny. Ta zmiana pozwoliłaby cały ruch na twojej stronie przejść przez serwery Sucuri.

Nie ma trybu podstawowego ani rozszerzonego. Po zakończeniu konfiguracji WAF Sucuri zacznie chronić Twoją witrynę przed złośliwymi żądaniami, atakami DDOS i próbami zgadywania haseł.

Mają solidny algorytm uczenia maszynowego, który jest wystarczająco zaawansowany, aby zapobiec fałszywym alarmom.

Sucuri pozwala Ci przejść z trybu wysokiego bezpieczeństwa do trybu paranoicznego, gdy doświadczasz DDoS. Dzięki temu serwer witryny nie ulega awarii.

/ Zwycięzca: Sucuri

Monitorowanie bezpieczeństwa i powiadomienia

Jako właściciel witryny musisz jak najszybciej wiedzieć, czy coś jest nie tak w Twojej witrynie. Problem bezpieczeństwa może kosztować klientów i pieniądze.

Aby otrzymywać te powiadomienia, musisz upewnić się, że Twoja witryna WordPress może wysyłać e-maile. Najlepszym sposobem, aby to zapewnić, jest użycie usługi SMTP do wysyłania wiadomości e-mail WordPress.

Zobaczmy, jak Wordfence i Sucuri radzą sobie z monitorowaniem i alarmami witryny.

Monitorowanie i alerty Wordfence

Wordfence ma doskonały system powiadomień i alertów. Po Pierwsze, powiadomienia będą podświetlane obok menu Wordfence na pasku bocznym administratora WordPress i pulpicie nawigacyjnym.

Dashboard notifications in Wordfence

Są one wyróżnione w zależności od ich ciężkości. Możesz kliknąć powiadomienie, aby dowiedzieć się więcej o nim i jak go naprawić.

Jednak zobaczysz to tylko po zalogowaniu się do Pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Wordfence jest również dostarczany z natychmiastowymi powiadomieniami za pośrednictwem poczty e-mail. Aby skonfigurować alerty e-mail, przejdź do Wordfence ” Wszystkie Opcje stronę i przewiń w dół do sekcji “Preferencje alertów e-mail”.

Email alerts in Wordfence

Tutaj możesz włączyć/wyłączyć alerty e-mail. Możesz także wybrać poziom ważności, aby wysłać alert e-mail.

Monitorowanie i alerty Sucuri

Sucuri wyświetla również krytyczne powiadomienia na pulpicie nawigacyjnym. Prawy górny róg ekranu służy do wyświetlania stanu podstawowych plików WordPress.

Sucuri dashboard alerts

Poniżej zobaczysz dzienniki audytu i stan zdrowia witryny.

Sucuri jest wyposażony w kompletny system zarządzania alarmami. Po prostu odwiedź Sucuri Security ” Ustawienia strony i przejść do zakładki alerty.

Sucuri Alerts

Możesz dodać adresy e-mail, o których chcesz otrzymywać powiadomienia. Następnie możesz dalej dostosowywać alerty e-mail.

Customize Sucuri email alert notifications

Możesz wybrać zdarzenia, o których chcesz otrzymywać powiadomienia, liczbę alertów na godzinę i dostosować ustawienia ataków brute force, typów postów i tematów wiadomości e-mail z alertami.

Ich zapora aplikacji internetowej będzie również wysyłać automatyczne alerty wysokiego poziomu na twój adres e-mail.

/ Zwycięzca: Krawat

Skaner Złośliwego Oprogramowania

Obie wtyczki są dostarczane z wbudowanymi skanerami zabezpieczeń, aby sprawdzić witrynę WordPress pod kątem złośliwego oprogramowania, zmienionych plików i złośliwego kodu.

Zobaczmy, jak Wordfence i Sucuri skanują w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i innych problemów.

Wordfence Malware Scanner

Wordfence jest wyposażony w potężny skaner, który jest wysoce konfigurowalny, aby spełnić twoje wymagania dotyczące środowiska hostingowego i bezpieczeństwa.

Domyślnie skanowanie jest włączone przy ograniczonych ustawieniach skanowania (aby zapisać zasoby serwera na współdzielonych planach hostingowych).

Wordfence scanner

W wersji darmowej Wordfence automatycznie decyduje o harmonogramie skanowania dla Twojej witryny. Użytkownicy wersji Premium mogą wybrać własny harmonogram skanowania.

Skaner można skonfigurować tak, aby działał w różnych trybach. Niektóre opcje skanowania są dostępne tylko w wersji premium.

Wordfence scanner może również sprawdzić wtyczkę i motywy, aby dopasować wersję repozytorium.

Sucuri Malware Scanner

Sucuri Malware scanner korzysta z interfejsu Sitecheck API Sucuri. Ten interfejs API automatycznie sprawdza witrynę pod kątem wielu interfejsów API Bezpiecznego przeglądania, aby upewnić się, że witryna nie znajduje się na czarnej liście.

Automatycznie sprawdza integralność podstawowych plików WordPress, aby upewnić się, że nie są one modyfikowane.

Możesz dostosować ustawienia skanowania z Sucuri Security ” Ustawienia strony i klikając na kartę skaner.

Sucuri scanner settings

Darmowy skaner Sucuri działa na publicznie dostępnych plikach na twojej stronie internetowej. Nie jest to skaner specyficzny dla WordPressa, więc jest niesamowicie dobry w wykrywaniu wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania i złośliwego kodu.

Jest to również mniej inwazyjne na zasoby Twojego serwera, co jest dodatkowym bonusem.

/ Zwycięzca: Sucuri

Hacked strona oczyścić

Sprzątanie zhakowanej witryny WordPress nie jest łatwe. Złośliwe oprogramowanie może wpływać na kilka plików, wstawiać łącza do treści lub blokować dostęp do własnej witryny.

Ręczne czyszczenie wszystkiego przez siebie nie jest możliwe dla większości początkujących.

Na szczęście zarówno Wordfence, jak i Sucuri oferują czyszczenie witryny i usługę usuwania złośliwego oprogramowania. Zobaczmy, który z nich robi to lepiej.

Sprzątanie Strony Wordfence

Usługa czyszczenia witryny Wordfence nie jest wliczona w ich plany bezpłatne lub premium. Jest sprzedawany oddzielnie jako usługa dodatkowa.

Wordfence site cleanup service

Site clean up da Ci również licencję premium Wordfence na jedną stronę internetową.

Proces czyszczenia złośliwego oprogramowania jest dość prosty. Skanują Twoją witrynę w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania / infekcji, a następnie oczyszczają wszystkie dotknięte pliki.

Ich zespół zbada również, w jaki sposób hakerzy uzyskali dostęp do twojej witryny. Przygotują szczegółowy raport z całego procesu oczyszczania wraz z sugestiami dotyczącymi przyszłej profilaktyki.

Sucuri site Clean up

Wszystkie płatne plany Sucuri obejmują usługę czyszczenia strony internetowej. Obejmuje to czyszczenie witryny, usuwanie czarnej listy, naprawę spamu SEO i ochronę przed WAF w celu zapobiegania w przyszłości.

Sucuri website cleanup

Są naprawdę dobrzy w usuwaniu złośliwego oprogramowania, wstrzykniętego kodu spamowego i plików dostępu do tylnych drzwi.

Proces jest dość prosty. Otwierasz zgłoszenie do pomocy technicznej, a ich zespół rozpocznie pracę nad procesem czyszczenia.

Będą używać danych logowania do dostępu FTP/SSH lub cPanel. Podczas tego procesu przechowują dziennik każdego dotkniętego pliku i automatycznie tworzą kopię zapasową wszystkiego.

Winnner: Krawat

Wniosek

Zarówno Wordfence, jak i Sucuri są doskonałymi wtyczkami bezpieczeństwa WordPress. Uważamy jednak, że Sucuri jest ogólnie najlepszą wtyczką bezpieczeństwa WordPress.

Oferuje on oparty na chmurze WAF, który poprawia wydajność i szybkość witryny, jednocześnie blokując złośliwy ruch i ataki brute force.

Wordfence jest dobrą darmową opcją, jeśli nie masz nic przeciwko użyciu zapory sieciowej i skanera po stronie serwera.

Jeśli szukasz darmowej zapory internetowej opartej na chmurze, możesz użyć Cloudflare jako bezpłatnej alternatywy, ale nie oferuje kompleksowej ochrony. Zobacz nasze porównanie Sucuri vs Cloudflare.

Uwaga wydawcy: używamy Sucuri na stronie WPBeginner, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Zobacz naszą szczegółową recenzję Sucuri.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać Wordfence vs Sucuri i dowiedzieć się, który z nich jest lepszy dla Twoich potrzeb. Możesz również skorzystać z naszego kompletnego przewodnika bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać instrukcje krok po kroku, aby chronić swoją witrynę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…