OffSite Redirect - WordPress.com

Prawdopodobnie widziałeś naszą grafikę porównującą self Hosted WordPress.org vs. Free WordPress.com, w którym wersja Self-Hosted zdecydowanie wygrywa pod względem większej kontroli, dodatkowych wtyczek, dodatkowych motywów i wielu innych. Często, gdy użytkownicy są gotowi przenieść się do własnego niezależnie hostowanego bloga, przechodzą przez bardzo długi proces przenoszenia. Oczywiście wielu użytkowników korzysta z naszego pakietu Doradczego i każe nam to robić. Ale teraz WordPress ułatwił przenoszenie, dodając opcję przekierowania poza witryną.

Jedną z kluczowych kwestii przy przeprowadzce z WordPress.com was: “jak przekierować moich użytkowników do nowego bloga?”lub” czy będę w stanie zachować wszystkie soki linków SEO, takie jak linki zwrotne itp?”. Wcześniej można było przekierować WordPress.com ruch do nowego bloga, Ale To był długi proces zmiany DNS, a następnie zmiany go ponownie. I da Ci tylko przekierowanie 302. Z tagów oficjalnego postu ogłoszeniowego wynika, że to nowe przekierowanie offsite będzie przekierowaniem 301, które jest lepsze dla SEO.

Jak chcesz to zrobić? Uaktualnienie można kupić na ekranie uaktualnień na pulpicie nawigacyjnym. Następnie musisz wprowadzić nową domenę, w której chcesz wordpress.com ruch do przekierowania. Wpisz adres URL w puste pole i kliknij niebieski przycisk z napisem Przekieruj do tego adresu URL. Na poniższym obrazku przykład jest example.com jako ilustrację.

OffSite Redirect - WordPress.com

Po potwierdzeniu zakupu zostaniesz przeniesiony do ekranu zarządzania domenami w uaktualnienia > domeny. Zauważysz kilka rzeczy, ponumerowanych na poniższym obrazku.

OffSite Redirect - WordPress.com

Powyższy obrazek pokazuje, że twój zakup został potwierdzony, więc ekran aktualizacje > domeny zawiera teraz zarządzanie nową aktualizacją przekierowania poza witryną. Po drugie, przekierowanie działa. Przycisk opcji pokazuje domenę zewnętrzną jako nową domenę podstawową. Możesz zmienić docelowy adres URL w dowolnym momencie, edytując pole URL i klikając Aktualizuj przekierowanie, lub możesz całkowicie usunąć przekierowanie. Jeśli chcesz wyłączyć przekierowanie na jakiś czas, ale nie chcesz go usuwać, wystarczy kliknąć przycisk radiowy obok oryginału wordpress.com domeny i kliknij przycisk Aktualizuj domenę podstawową, jak pokazano na poniższym obrazku.

Jest to naprawdę łatwe i mamy nadzieję, że tag jest prawidłowy i jest to przekierowanie 301. Kolejna przydatna funkcja. Na co teraz czekasz? Jesteś gotowy na zamianę?

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…