WordPress vs Blogger porównanie-plusy i minusy każdego

Planujesz założyć nowego bloga? Nie wiesz, czy powinieneś używać WordPress lub Blogger jako platformy blogowej? Możemy pomóc.

WordPress i Blogger to dwie najpopularniejsze platformy blogowe w Internecie. Oba pozwalają łatwo tworzyć bloga. Jednak działają one zupełnie inaczej, a każdy z nich ma określone plusy i minusy.

W tym artykule porównamy Blogger vs WordPress obok siebie i pokażemy różnice, które mają znaczenie. Naszym celem jest pomóc Ci zdecydować, która platforma jest lepsza dla Twoich potrzeb.

WordPress vs Blogger comparison - pros and cons of each

Czego szukać na swojej platformie blogowej?

Zanim zaczniemy nasze porównanie WordPress vs. Blogger, omówmy kilka ważnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze platformy blogowej.

 • Łatwość użycia: Potrzebujesz prostej i łatwej w użyciu platformy do szybkiego skonfigurowania bloga, dodawania treści i zwiększania odbiorców.
 • Elastyczność: Potrzebujesz platformy, która pozwala dodawać więcej funkcji lub wykorzystywać więcej zasobów w miarę rozwoju bloga.
 • Opcje monetyzacji: Czy chcesz zarabiać w Internecie na swoim blogu? Jeśli tak, musisz wybrać platformę, która ma wiele opcji zarabiania.
 • Wsparcie: Możesz potrzebować wsparcia podczas tworzenia bloga, projektowania lub zarządzania nim. Jeśli utkniesz lub masz pytania, będziesz chciał uzyskać pomoc tak szybko i łatwo, jak to możliwe.

Oprócz powyższego, należy również wziąć pod uwagę koszty platformy, Dostępne opcje projektowania, funkcje optymalizacji SEO dla ruchu i wiele innych.

Mając to na uwadze, porównajmy, w jaki sposób WordPress i Blogger zestawiają się z tymi wymaganiami.

Spis treści-WordPress vs Blogger

Ponieważ jest to szczegółowe porównanie, skorzystaj z szybkich linków poniżej, aby przejść od razu do różnych części artykułu.

 • Przegląd: WordPress vs Blogger
 • Łatwość użycia
 • Własność
 • Kontrola
 • Opcje Projektowania
 • Bezpieczeństwo
 • Wsparcie
 • Przyszłość
 • Przenośność
 • Cennik
 • Wniosek: Blogger vs WordPress – który jest lepszy?

Uwaga: To porównanie jest między self-hosted WordPress.org i Blogger (nie WordPress.com vs Blogger). Zobacz nasz przewodnik na temat różnic między self-hosted WordPress.org vs WordPress.com.

Przegląd – WordPress vs Blogger

Jak wspomniano powyżej, WordPress i Blogger to dwie najczęściej używane platformy do zarządzania blogami na świecie.

Według statystyk użycia technologii blog z BuiltWith, WordPress jest najpopularniejszym oprogramowaniem blogowym nr 1. Jest używany przez około 38% wszystkich witryn w top 1 milion witryn i przez zdumiewające 95% wszystkich blogów wśród tych witryn.

Ten sam raport pokazuje Blogger jako drugą najpopularniejszą platformę używaną przez około 1% blogów w top 1 milion witryn.

Porównaliśmy również wyszukiwane hasła “WordPress” i “Blogger” w Google Trends, aby zobaczyć zainteresowanie w czasie dla każdego:

Google Trends graph, showing the interest over time in WordPress vs Blogger

Jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu, WordPress stale wzrastał do popularności pokonując Bloggera przez 2005. Dziś jest o wiele bardziej popularny.

Czym jest WordPress?

WordPress.org Best Blogging and Website Platform

WordPress to darmowe oprogramowanie open source, które pozwala łatwo stworzyć stronę internetową, bloga lub sklep internetowy. Rozpoczęty w 2003, WordPress zasila teraz ponad 38% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Możesz pobrać oprogramowanie WordPress za darmo i używać go na dowolnej liczbie witryn.

Aby utworzyć blog w WordPress, musisz kupić plan hostingowy i nazwę domeny, aby można było zainstalować WordPress. Na początku brzmi to trochę skomplikowanie; jednak jest to dość proste z mnóstwem przyjaznych dla użytkownika samouczków na WPBeginner i innych stronach.

Nasz zespół może nawet skonfigurować bloga WordPress za darmo. Dowiedz się więcej o naszej bezpłatnej usłudze konfiguracji bloga.

Czym jest Blogger?

Blogger Best Blogging Platform

Blogger to bezpłatna usługa blogowania od Google. Rozpoczęty w 1999 roku przez Pyra Labs, został przejęty przez Google w 2003 roku.

Blogger to bezpłatna usługa hostingu blogów, która pozwala tworzyć bloga bez płacenia nic. Otrzymasz również bezpłatną subdomenę Blogspot.

Adres Twojego bloga będzie wyglądał mniej więcej tak: www.yourname.blogspot.com.

Możesz jednak również użyć niestandardowej nazwy domeny na swoim blogu. W tym celu musisz zarejestrować nazwę domeny za pośrednictwem zewnętrznych rejestratorów domen, a następnie podłączyć ją do swojego bloga blogera.

Łatwość użycia-Blogger vs WordPress

Większość ludzi, którzy chcą stworzyć bloga, nie jest programistami stron internetowych. Mogą być właścicielami małej firmy lub organizacji non-profit, chcą dzielić się swoimi pomysłami ze światem lub chcą spróbować nowego hobby.

Aby ujawnić swoje słowa, potrzebują łatwej w użyciu platformy blogowej.

Blogger-łatwość użycia

Blogger to proste narzędzie do blogowania, w którym możesz stworzyć bloga w ciągu zaledwie kilku minut. Aby rozpocząć, musisz mieć konto Google.

Przejdź do strony blogera, a następnie zarejestruj się na swoim koncie Google. Następnie kliknij opcję “Utwórz nowy Blog”. Następnie możesz wybrać nazwę wyświetlaną, a następnie utworzyć tytuł bloga, adres bloga i motyw.

Gdy to zrobisz, twój blog zostanie skonfigurowany. Następnie możesz skonfigurować ustawienia bloga, edytować układ bloga i dodawać posty.

Creating an Article in Blogger

Proces konfiguracji jest dość prosty. Jeśli jednak chcesz dostosować swój motyw, jest to o wiele trudniejsze. Aby zmienić wygląd bloga w Blogger, będziesz potrzebował umiejętności HTML.

WordPress-łatwość użycia

Założenie bloga w WordPress to prosty i szybki proces. Nie potrzebujesz żadnych umiejętności kodowania. Musisz tylko wiedzieć, jak wskaż i kliknij ekran komputera, aby skonfigurować WordPress i zainstalować wtyczki WordPress.

Możesz śledzić nasz przewodnik krok po kroku dla początkujących, jak założyć blog WordPress, a będziesz gotowy do działania w mniej niż 30 minut.

Po zakończeniu konfiguracji możesz wybrać motyw bloga WordPress, który dobrze pasuje do Twojego bloga. Motyw jest jak szablon dla Twojego bloga. Kontroluje, jak wygląda twój blog.

Następnie możesz zainstalować najlepsze wtyczki WordPress, aby dać swojemu blogowi WordPress więcej funkcji.

Dodawanie treści do WordPress jest proste dzięki systemowi postów i stron.

Adding a post in WordPress using the built-in block editor

Możesz łatwo tworzyć treści tekstowe, dodawać obrazy, filmy i inne media do postów i stron WordPress za pomocą intuicyjnego edytora bloków.

Oprócz edytora bloków, WordPress ma możliwość przeciągania i upuszczania kreatorów stron, które pozwalają dostosować absolutnie wszystko.

Podczas gdy proces konfiguracji Bloggera jest szybszy, WordPress znacznie ułatwia dostosowywanie rzeczy, aby wyglądały dokładnie tak, jak chcesz.

/ Zwycięzca: WordPress.

Własność-Blogger vs WordPress

Własność bloga jest kolejnym kluczowym aspektem do rozważenia przy wyborze witryny bloga.

Posiadanie pełnej własności bloga daje Ci swobodę robienia czegokolwiek, w tym jak sobie z nim poradzić, jak go zarabiać i kiedy go zamknąć.

Kto jest właścicielem Twojego bloga na Blogger?

Blogger to usługa blogowania świadczona przez giganta technologicznego Google. Jest bezpłatny, niezawodny i ma wystarczająco dużo funkcji, aby łatwo publikować treści w Internecie.

Jednak nie jest własnością użytkownika.

Google uruchamia tę usługę i ma prawo ją wyłączyć lub zablokować dostęp do niej w dowolnym momencie. To tak jak Facebook, Twitter i Instagram, które mogą banować ludzi lub zawieszać ich konta bez ostrzeżenia.

Nawet jeśli nie zrobisz nic złego, nadal możesz stracić bloga, jeśli Google kiedykolwiek zdecyduje się przestać wspierać Bloggera. Google ma historię porzucania projektów bez ostrzeżenia, takich jak Feedburner.

Kto jest właścicielem Twojego bloga na WordPress?

Dzięki WordPress korzystasz z dostawcy usług hostingowych WordPress do hostowania swojej witryny. Możesz zdecydować, jak długo chcesz prowadzić swój blog. Nie zostanie wyłączony bez ostrzeżenia.

Ponadto nie jesteś powiązany z żadnym konkretnym hostem internetowym. Możesz przejść do nowego hosta w dowolnym momencie, jeśli chcesz. Dzięki Blogger nie możesz zabrać swojego bloga nigdzie poza samym blogerem.

Kiedy korzystasz z WordPress dla swojej witryny, jesteś właścicielem wszystkich swoich danych i kontrolujesz, jakie informacje udostępniasz stronom trzecim.

/ Zwycięzca: WordPress.

Kontrola i elastyczność – Blogger vs WordPress

Kolejną ważną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest elastyczność.

Czy witryna Twojego bloga pozwala Ci w pełni kontrolować wygląd swojego bloga? Czy jesteś w stanie dodać nowe funkcje do swojego bloga?

Zobaczmy, jak Blogger i WordPress porównują się w tym aspekcie.

Kontrola i elastyczność z Blogger

Blogger ma być prostym narzędziem do blogowania. Oznacza to, że rzeczy, które możesz zrobić na swoim blogu Blogspot, są ograniczone.

Blogger ma zestaw wbudowanych “gadżetów”, które pozwalają dodawać funkcje takie jak reklama, linki do subskrypcji, formularz kontaktowy i inne. Ale te gadżety mają ograniczoną funkcjonalność i nie ma dla nich dostępnych alternatyw. Wszystkie są dostarczane przez Google.

Adding Blogger Gadgets

Zaawansowane opcje, takie jak wyskakujące okienka, funkcje e-commerce i nie tylko, nie są dostępne na platformie Blogger. To poważnie ogranicza twój potencjał zarabiania pieniędzy za pomocą Bloggera.

Opcje kontroli i elastyczności z WordPress

WordPress jest oprogramowaniem open source, dzięki czemu można go łatwo rozszerzyć, aby dodać nowe funkcje. Możesz dodać prawie każdą możliwą funkcję do swojego bloga WordPress z wtyczkami i integracjami innych firm.

Istnieją tysiące darmowych i premium wtyczek WordPress, które pozwalają znacznie modyfikować i rozszerzać domyślne funkcje.

Na przykład za pomocą wtyczek można:

 • Dodaj sklep internetowy do swojej strony
 • Tworzenie portfolio
 • Stwórz wyskakujące okienko, aby przechwycić adresy e-mail odwiedzających
 • Dodaj przyciski udostępniania społecznościowego

… i wiele więcej.

Jeśli odwiedzisz stronę wtyczek na WordPress.org, znajdziesz tam ponad 56,000 + darmowych wtyczek.

Official WordPress plugins page

Jeśli masz umiejętności kodowania, możesz nawet tworzyć własne niestandardowe wtyczki i używać ich na swoim blogu.

Jak więc WordPress vs Blogger porównuje elastyczność i opcje dostosowywania? WordPress jest najlepszym długoterminowym rozwiązaniem dla każdego poważnego blogera, który chce rozwijać swoją witrynę lub budować biznes online.

/ Zwycięzca: WordPress.

Wygląd i opcje projektowe

Wygląd lub wygląd Twojego bloga odgrywa istotną rolę w przyciąganiu odwiedzających i utrzymywaniu ich w pobliżu. Twój projekt bloga musi dać świetne pierwsze wrażenie, aby zaangażować użytkowników i zmniejszyć współczynnik odrzuceń witryny.

Projekt musi również sprawić, aby twój blog był łatwy w użyciu i nawigował, aby poprawić czas spędzony na blogu.

Opcje projektowania bloga w Blogger

Blogger zapewnia tylko ograniczony zestaw szablonów do użycia. Te szablony są dość proste i zostały użyte na tysiącach blogów.

Blogger Themes

Możesz zmienić kolory i układ tych szablonów za pomocą wbudowanych narzędzi Bloggera. Nie można jednak tworzyć własnych szablonów ani wprowadzać modyfikacji.

Dostępne są nieoficjalne szablony blogerów, ale znalezienie takich wysokiej jakości może być naprawdę trudne, a do tego trzeba za nie zapłacić.

Niewielki zakres szablonów, ograniczone opcje dostosowywania i brak opcji układu sprawiają, że Blogger poważnie pozostaje w tyle pod względem wyboru projektu.

Opcje projektowania bloga w WordPress

W WordPress istnieją tysiące darmowych i premium motywów, dzięki czemu łatwo wybrać idealny motyw dla swojego bloga.

Istnieje motyw WordPress dla każdego rodzaju witryny, o której możesz pomyśleć. Bez względu na to, o co chodzi w Twojej witrynie, znajdziesz mnóstwo wysokiej jakości motywów, które można łatwo modyfikować i dostosowywać.

Możesz znaleźć kolekcję 7,400 + darmowych motywów WordPress na oficjalnej stronie WordPress.org strona tematyczna. Jeśli pójdziesz do Wygląd ” Tematy na pulpicie nawigacyjnym WordPress możesz wyszukać “blog”, aby wyświetlić motywy zaprojektowane specjalnie dla blogów.

Powinieneś znaleźć więcej niż darmowe motywy bloga 2,000:

Free WordPress blog themes

Możesz uzyskać więcej motywów od dostawców motywów innych firm, takich jak Elegant Themes, Themify i Astra Themes.

Co więcej, możesz również użyć prostego narzędzia do przeciągania i upuszczania stron WordPress, aby łatwo zaprojektować wspaniałe strony docelowe w WordPress.

Możesz nawet tworzyć własne niestandardowe motywy WordPress bez pisania kodu.

/ Zwycięzca: WordPress.

Bezpieczeństwo-WordPress vs Blogger

Security of Your Blog

Bezpieczeństwo jest kolejnym istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy blogowej. Jeśli Twoja witryna jest na czarnej liście lub zhakowana, możesz stracić miesiące lub lata ciężkiej pracy.

Zarządzanie bezpieczeństwem w Blogger

Korzystając z Bloggera, masz dodatkową zaletę solidnej, bezpiecznej platformy Google. Nie musisz się martwić o zarządzanie zasobami serwera, zabezpieczanie bloga ani tworzenie kopii zapasowych.

Jeśli jednak Blogger upadnie, Twoja witryna również … wraz ze wszystkimi innymi witrynami hostowanymi na Blogger. Nie możesz zrobić nic, aby odzyskać bloga, gdy strona blogera jest wyłączona.

Zarządzanie bezpieczeństwem w WordPress

WordPress jest dość bezpieczny, ale ponieważ jest to rozwiązanie hostowane samodzielnie, jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo i kopie zapasowe.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele wtyczek WordPress, które ułatwiają Ci pracę.

Na przykład możesz użyć UpdraftPlus lub VaultPress do tworzenia kopii zapasowej, a Sucuri do zapory aplikacji internetowych, aby poprawić bezpieczeństwo witryny.

Aby uzyskać kompletny przewodnik dotyczący zarządzania bezpieczeństwem w WordPress, zobacz nasz najlepszy przewodnik dotyczący bezpieczeństwa WordPress.

/ Zwycięzca: Krawat

Wsparcie-WordPress vs Blogger

Wsparcie jest kolejnym krytycznym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy blogowej. Sprawdź, czy istnieje niezawodny system wsparcia, który pomoże Ci w razie potrzeby.

Opcje wsparcia w Blogger

Wsparcie dla Bloggera jest ograniczone. Mają bardzo podstawową dokumentację i forum użytkowników. Jeśli chodzi o wsparcie, twoje wybory są bardzo ograniczone.

Możesz kliknąć opcję Pomoc w Panelu Administracyjnym Bloggera, aby zobaczyć samouczki pomocy, jak pokazano na poniższym obrazku.

Blogger Support Options

Ponieważ jest to bezpłatna usługa, Google nie może zapewnić indywidualnego wsparcia osobom korzystającym z Bloggera.

Opcje wsparcia w WordPress

WordPress ma bardzo aktywny system wsparcia społeczności. Są fora pytań i odpowiedzi dla każdego tematu i wtyczki na WordPress.org. na przykład jest to oficjalne forum wsparcia popularnej wtyczki seedprod coming soon.

SeedProd Coming Soon Plugin Support Page

Jeśli korzystasz z płatnych produktów WordPress, możesz uzyskać jeszcze bardziej dedykowane wsparcie od ich twórców. Możesz również uzyskać wsparcie na żywo od firmy hostingowej.

Poza tym istnieją tysiące samouczków online stworzonych przez programistów WordPress i członków społeczności. Nasz zespół ekspertów WordPress pomaga również tysiącom użytkowników za pośrednictwem naszej grupy na Facebooku.

Nawet z darmowymi wtyczkami możesz uzyskać pomoc i wsparcie, jeśli utkniesz. Sprawdź nasz przewodnik, jak prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pomocy.

/ Zwycięzca: WordPress.

Przyszłość-Blogger vs WordPress

Przyszłość Platformy blogowej określa, jak daleko możesz posunąć się z blogiem. Co stanie się z Twoją witryną za rok lub za pięć lat?

Przyszłość Twojego bloga na Bloggerze

Blogger nie miał żadnych większych aktualizacji przez bardzo długi czas. Przez lata widzieliśmy, jak Google pozbywa się popularnych usług, takich jak Google Reader, Google Adsense for feeds i FeedBurner.

Przyszłość Bloggera zależy od Google i mają prawo go zamykać, kiedy tylko chcą. Tak więc przyszłość Twojego bloga zależy również od decyzji Google.

Przyszłość Twojego bloga na WordPress

WordPress jest oprogramowaniem open source, co oznacza, że jego przyszłość nie jest zależna od jednej firmy lub osoby. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa, sprawdź nasz artykuł na temat historii WordPress. Jest zarządzany przez społeczność programistów i użytkowników.

WordPress to najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią (CMS). Tysiące firm na całym świecie od niego zależy. Przyszłość WordPressa jest jasna i uspokajająca.

/ Zwycięzca: WordPress.

Przenośność-WordPress vs Blogger

Portability - Moving Your Blog From One Platform to Another

Celem tego artykułu jest pomoc w wyborze najlepszej platformy, dzięki czemu nie musisz przenosić swojej witryny. Ale błędy mogą się zdarzyć. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoja platforma blogowa ma Bezpieczne opcje przejścia na inną platformę, czy nie.

Przenośność Twojego bloga blogera

Przeniesienie witryny z Bloggera na inną platformę to skomplikowane zadanie. Istnieje znaczne ryzyko, że stracisz SEO (rankingi wyszukiwarek), subskrybentów i obserwujących podczas przeprowadzki.

Mimo że Blogger pozwala eksportować treści, Twoje dane pozostaną na serwerach Google przez bardzo długi czas.

Przenośność Twojego bloga WordPress

Korzystając z WordPress, możesz przenieść swoją witrynę w dowolne miejsce. Możesz przenieść swoją witrynę WordPress do nowego hosta, możesz zmienić nazwę domeny lub nawet przenieść swoją witrynę do innych systemów zarządzania treścią.

/ Zwycięzca: WordPress.

Cennik-Blogger vs WordPress

Nie chcesz, aby twój blog był ogromnym drenażem pieniędzy. Podobnie, nie chcesz stać się tak obsesyjnym na punkcie “wolnego”, że walczysz o rozwój swojego bloga.

Ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoja platforma blogowa będzie cię kosztować zarówno pod względem pieniędzy, jak i możliwości.

Koszt tworzenia bloga w Blogger

Blogger to całkowicie darmowa usługa blogowania. Zapewnia bezpłatny hosting blogów i bezpłatną subdomenę Blogspot, aby rozpocząć. Wszystkie motywy, gadżety i inne opcje blogera są również bezpłatne, chociaż istnieją motywy innych firm, za które możesz zapłacić.

Jeśli chcesz użyć niestandardowej nazwy domeny z Blogger, musisz ją kupić od firmy rejestrującej domeny, takiej jak Domain.com. a nazwa domeny zazwyczaj kosztuje $14.99 Rocznie, ale możesz uzyskać zniżkę z naszym Domain.com kod kuponu.

Ostatecznie, podczas gdy platforma Blogger jest całkowicie darmowa, brakuje jej wielu funkcji, które będą potrzebne, aby twój blog odniósł sukces.

Koszt tworzenia bloga w WordPress

Oprogramowanie WordPress jest bezpłatne, ale musisz kupić plan hostingowy i nazwę domeny, aby rozpocząć blog.

Dzięki Bluehost możesz uzyskać plan hostingu WordPress za jedyne $2.75 miesięcznie, a wraz z nim bezpłatną domenę.

Get started with Bluehost

Po skonfigurowaniu bloga bieżący koszt zależy od usług, z których chcesz korzystać. Jeśli używasz płatnych motywów i wtyczek, będzie to oczywiście kosztować więcej niż korzystanie z darmowych.

Jednak płatne motywy i wtyczki mogą również przynieść ci wielki zwrot z inwestycji, jeśli zarabiasz na swoim blogu.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz kompletny przewodnik na temat tego, ile naprawdę kosztuje zbudowanie witryny WordPress.

/ Zwycięzca: Krawat

Wniosek: Blogger vs WordPress – który jest lepszy?

WordPress i Blogger są szeroko stosowanymi platformami blogowymi. Ale ponieważ musisz wybrać jeden, sprowadza się to do celu Twojego bloga.

Jeśli twoim celem jest stworzenie osobistego bloga i podzielenie się swoimi historiami, możesz wybrać prostą platformę, taką jak Blogger.

Ale jeśli chcesz stworzyć profesjonalnego bloga, który może zarabiać na życie, potrzebujesz solidnej i skalowalnej platformy, takiej jak WordPress.

Dzięki WordPress możesz dodać sklep do swojego bloga, utworzyć witrynę członkowską i dodać mnóstwo narzędzi marketingowych do swojego bloga i zarabiać pieniądze.

Mamy nadzieję, że to porównanie WordPress vs Blogger pomogło Ci zrozumieć zalety i wady każdego z nich i pomogło Ci podjąć właściwą decyzję dla swojego bloga.

Aby dowiedzieć się więcej o WordPressie, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika na temat Dlaczego WordPress jest darmowy? i nasz artykuł na temat obalania najczęstszych mitów na temat WordPressa.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…