Nigdy nie wiadomo, co może spowodować wzrost ruchu. I nie tylko chwilowy wzrost, ale stały przepływ większego niż zwykle natężenia ruchu.

Na blogu lub stronie z wiadomościami post stał się wirusowy może to zrobić.

W przypadku witryny e-commerce może to być entuzjastyczna recenzja z renomowanej witryny z recenzjami produktów lub poparcie celebrytów.

W przypadku witryny biznesowej być może słowo o całej doskonałej pracy wykonanej dla lokalnego zestawu klientów.

Cokolwiek to jest, co daje Twojej marce i stronie internetowej duży impuls, musi być w stanie obsłużyć wzrost ruchu i, co więcej, utrzymać go. Zaledwie kilka sekund czasu oczekiwania może kosztować uwagę (i biznesu) niecierpliwych gości. A z pełną przerwą na stronie? Wystarczy spojrzeć na swoje analizy, aby zobaczyć, co trendy mówią o tym, ilu nowych odwiedzających i sprzedaży możesz stracić za każdą godzinę, gdy Twoja witryna pozostaje niedostępna.

Jeśli Twoja witryna startuje (lub możesz wyczuć, że stanie się to lada dzień), nadszedł czas, aby rozpocząć skalowanie witryny WordPress, aby przygotować się na zwiększony ruch. Ten przewodnik pokaże Ci, jak to zrobić poprzez poprawę wydajności, hartowanie zabezpieczeń,a także poprzez poprawę komfortu użytkowania na miejscu.

Wskazówki 20 dotyczące skalowania witryny WordPress, gdy ruch wzrasta

Bądźmy szczerzy, jest to marzenie każdego właściciela witryny i programisty WordPress: Twoja strona jest wielkim hitem, a szczęśliwi fani po prostu wciąż wchodzą. To musi być to, jak ludzie tacy jak Kim Kardashian czują się, gdy widzą sesje zdjęciowe w magazynie ” break the Internet.”

przez GIPHY

Ale złamanie Twojej witryny nie otrzyma tego samego rodzaju rozgłosu lub (głównie) pozytywnego odbioru, jak witryna z wiadomościami lub modą, która spada z powodu popularności wirusowego postu celebrytów lub sesji. Zepsuta strona internetowa, powolna strona internetowa, serwer z pomiarem czasu-niezależnie od formy–nie jest dobra dla biznesu i na pewno nie jest dobra dla reputacji marki.

Oczywiście masz nadzieję, że korzystając z WordPressa, nie będzie to problemem, z którym musisz sobie poradzić. Podczas gdy WordPress jest w stanie zarządzać dużą ilością ruchu, wszystko wokół niego musi być odpowiednio skonfigurowane, aby obsłużyć zwiększenie ruchu. Istnieje wiele rzeczy, które mogą zagrozić wszystkiemu niesamowitemu ruchowi przybywającemu do twojej witryny, które musisz uważać na monitorowanie i zarządzanie.

Aby obsłużyć znaczny wzrost ruchu i utrzymać wysoki entuzjazm odwiedzających, Twoja witryna WordPress musi się skalować lub być gotowa do skalowania w dowolnym momencie. Oto wskazówki 20, które pomogą Ci skalować witrynę WordPress i chronić ją przed zgniataniem pod presją dużego ruchu:

1. Uzyskaj plan hostingowy ze skalowaniem pionowym

Skalowanie pionowe, jeśli chodzi o Serwery WWW, zazwyczaj odnosi się do dostawców hostingu, którzy oferują wielopoziomowe plany, które klienci mogą łatwo uaktualnić w miarę zmian potrzeb. Jeśli denerwujesz się, że twój obecny hosting nie będzie w stanie wystarczająco obsłużyć rosnącego ruchu, sprawdź obecnie dostępne zasoby w swoim planie.

Czy przepustowość, pamięć masowa, a nawet limity liczby odwiedzających nie pozwolą Twojej witrynie pewnie obsługiwać ruchu? Jeśli tak, sprawdź inne opcje planu hostingowego. Jeśli te nie będą działać, może być tak, że potrzebujesz nowego Typ hostingu. Podczas gdy hosting współdzielony jest świetny do rozpoczęcia, większy ruch oznacza, że potrzebujesz większego dostępu do zasobów serwera i tylko coś takiego jak hosting VPS lub serwer dedykowany może w tym pomóc.

2. Uzyskaj Plan hostingowy ze skalowaniem poziomym

Gdy ruch w witrynie naprawdę rośnie, może się okazać, że skalowanie pionowe za pomocą planów hostingowych nie wystarczy–zwłaszcza jeśli jednego dnia twój ruch jest wysoki, a następnego wymknie się spod kontroli. W takim przypadku warto przyjrzeć się skalowaniu poziomemu.

W przeciwieństwie do skalowania pionowego, które utrzymuje całą witrynę na jednym serwerze, skalowanie poziome dzieli ją na różne warstwy. WordPress zaleca użycie architektury zorientowanej na usługi, aby to stworzyć. Zasadniczo oddzielisz serwer front-end, serwer bazy danych, warstwę proxy i warstwę obrazu. Ułatwi to skalowanie zasobów dla części zaplecza, które naprawdę ich potrzebują.

3. Użyj dysków SSD

Czy wiesz, jakiego rodzaju dysków pamięci używa twój plan hostingowy? Jeśli obecnie korzystasz z dysku twardego lub dysku twardego, jest to problem. Dyski SSD lub dyski półprzewodnikowe są z natury bardziej niezawodne, bezpieczne i szybkie niż ich odpowiedniki HDD.

4. Przegląd Wersji Platformy

Wiesz, jak ważne jest aktualizowanie oprogramowania WordPress. To samo dotyczy technologii serwerowej i każdej z działających na niej platform. Tak więc, niezależnie od tego, czy jest to Apache, Linux, PHP, MySQL, czy jakakolwiek inna platforma, na której polegasz, aby prawidłowo zarządzać witryną, upewnij się, że Twój host działa i jest kompatybilny z najnowszymi stabilnymi wersjami dla każdej z nich.

5. Uzyskaj Zarządzany Hosting WordPress

Jeśli to wszystko wydaje ci się zbyt pracochłonne–skalowanie zasobów, zarządzanie konfiguracją serwera–możesz przenieść pracę do dedykowanego profesjonalisty. Zarządzane usługi hostingowe WordPress są zawsze realną opcją. Chociaż będzie to kosztować więcej niż standardowy plan hostingowy, zarządzani dostawcy hostingu WordPress pomagają złagodzić presję związaną ze skalowaniem witryny WordPress, jednocześnie zwracając uwagę na bezpieczeństwo i wydajność.

6. Nakładaj limity na MySQL

Mimo że możesz przechowywać dużo danych w MySQL, musisz być bardzo ostrożny w tym, jak to robisz, aby nadmiernie rozciągać jego granice, co może zagrozić szybkości witryny. Najpierw załóż czapkę na zapytania automatycznego ładowania. 200 to dobre maksimum do pracy. Należy również pamiętać o tabeli opcji. Każda kolumna tabeli może pomieścić do 4 GB, ale wielokrotne uderzanie w ten maksymalny limit może również zaszkodzić wydajności witryny.

Są też inne sposoby na mądrzejsze zarządzanie wydajnością MySQL. Ten artykuł z InfoWorld wskaże ci właściwy kierunek.

7. Adjust MySQL / MariaDB

WordPress sugeruje dostosowanie ustawień MySQL i MariaDB, aby złagodzić napięcie spowodowane przez duży ruch i wynikające z niego żądania bazy danych. W szczególności zalecane jest indeksowanie MySQL i buforowanie zapytań.

Możesz również pobrać wtyczkę HyperDB z WordPress. Pomoże to w konfiguracji baz danych, optymalizując je pod kątem najwyższej wydajności.

8. Użyj wtyczki do buforowania i optymalizacji

Wszystko, co możesz zrobić, aby zminimalizować żądania serwera HTTPS w swojej witrynie, jest idealne. W ten sposób zmniejszasz liczbę plików przesyłanych między serwerem a odwiedzającymi, utrzymując niski czas ładowania nawet w miarę wzrostu ruchu. Wtyczka do buforowania i optymalizacji plików, taka jak Hummingbird, poradzi sobie z tym za Ciebie.

9. Dodaj CDN do swojego serwera

Technologia CDN to świetna rzecz, gdy chcesz niesamowicie szybkich prędkości dla swojej witryny WordPress. To powiedziawszy, kiedy konkretnie chcesz skalować-zwłaszcza jeśli ruch pochodzi z całego świata–CDN jest absolutną koniecznością, ponieważ skróci odległość między serwerem a przeglądarkami odwiedzających.

10. Wzmocnij bezpieczeństwo hostingu

Bezpieczeństwo odgrywa również dużą rolę podczas skalowania witryny WordPress, ponieważ większy ruch oznacza więcej potencjalnych zagrożeń, na które musisz uważać.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest praca z hostem, aby zablokować serwer. Obejmuje to:

 • Buforowanie serwera
 • CDN po stronie serwera
 • Firewall
 • Monitorowanie i zarządzanie bezpieczeństwem (szczególnie w przypadku DDoS)

11. Użyj wtyczki zabezpieczającej

Następnie będziesz potrzebował wtyczki zabezpieczającej, takiej jak Defender, aby chronić swoją witrynę przed wszelkimi zagrożeniami: złośliwym oprogramowaniem, spamem, DDoS itp. Dzięki wbudowanemu skanowaniu i monitorowaniu, a także ochronnym środkom bezpieczeństwa, takim jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe i czarna lista, Defender zapewni, że bezpieczeństwo po stronie WordPress Twojej witryny jest całkowicie pokryte.

12. Przestrzegaj Ścisłych Zasad Bezpieczeństwa

Oczywiście są inne rzeczy, które powinieneś robić, aby chronić swoją witrynę przed naruszeniem bezpieczeństwa. Ta lista kontrolna bezpieczeństwa WordPress i ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPress zapewnią, że pokryłeś wszystkie swoje bazy, takie jak zmiana wp-admin, usunięcie nazwy użytkownika administratora, zastosowanie antywirusa w sieci i tak dalej.

13. Korzystaj z niezawodnej bramki płatności

W przypadku witryn e-commerce istnieje duże prawdopodobieństwo, że ruch pewnego dnia nagle eksploduje–co jest niesamowite. Więcej ruchu = więcej $$$.

Jednak ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest to, aby Twoja witryna wytrzymała te gwałtowne wzrosty ruchu i broniła się przed lukami… tylko po to, aby odwiedzający mogli przejść do kasy i nie byli w stanie sfinalizować zakupu. Zanim dotrze do tego punktu, powinieneś mieć niezawodną, bezpieczną i dobrze przetestowaną bramkę płatności, aby upewnić się, że nie będzie problemów, czy jeden klient lub klienci 10,000 chcą kupić twoje produkty w danym momencie.

14. Miej oko na oprogramowanie WordPress

Jak zawsze, przypomnę ci, aby zachować bliskie karty oprogramowania WordPress: rdzeń, wtyczki i motywy.

 • Usuń wszystko, co jest stare, nie jest już obsługiwane przez oryginalnego programistę lub czego nie używasz.
 • Zachowaj wszystko, co is w użyciu zaktualizowany. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą Automate.
 • Często sprawdzaj swoje wtyczki, aby sprawdzić, czy ich rozmiar/jakość / itp. niepotrzebny wpływ na czas ładowania. (Jeśli tak, nie bój się wymienić ich na bardziej lekkie.)

15. Hostuj Tylko Niezbędne Media

Treści wizualne są obecnie bardzo ważną częścią projektowania stron internetowych. Bez niego prawdopodobnie szybko stracisz uwagę odwiedzających.

Ale wiesz, co jeszcze traci ich uwagę? Zawartość wizualna (lub dowolna treść), która trwa zbyt długo. Aby oszczędzić im kłopotu czekania, aby zobaczyć cokolwiek z tego, tylko pliki hosta na swojej stronie, które absolutnie musisz. Innymi słowy, jeśli możesz hostować filmy za pomocą usług takich jak YouTube i Vimeo, a następnie osadzić je na swojej stronie, zrób to!

16. Użyj Leniwego Ładowania

Po usunięciu wagi filmów ze swojej witryny, musisz coś zrobić z tymi obrazami. Leniwe ładowanie jest dobrym miejscem na rozpoczęcie, ponieważ będzie ono służyć odwiedzającym tylko wtedy, gdy dotrą do tych części twoich stron internetowych, a nie wcześniej.

17. Optymalizacja Obrazów

Smush Pro Plugin

Leniwe ładowanie pomoże opóźnić ładowanie obrazów, ale nie powstrzyma całkowicie żądań serwera. W końcu chcesz, aby odwiedzający zobaczyli tę treść. Gdy tak się stanie, użyj wtyczki do optymalizacji obrazu, takiej jak Smush Pro, która zajmie się zmianą rozmiaru i kompresją obrazów w celu szybszego ładowania.

18. Napraw Uszkodzone Linki

Chociaż zepsute linki nie są wielką sprawą pod względem bezpieczeństwa i wydajności, lepiej uwierz, że zaszkodzą one doświadczeniu użytkownika, a w konsekwencji SEO. Ponieważ Twoja witryna otrzymuje większy ruch, nie możesz pozwolić sobie na to, aby odwiedzający uderzyli w te przeszkody, więc upewnij się, że masz wdrożony proces sprawdzania uszkodzonych linków i naprawiania ich na miejscu.

19. Automatyzacja skanowania i raportowania

WP Checkup

Jako programista WordPress nie możesz być wszędzie naraz. Dlatego zautomatyzowane skanowanie i raportowanie stron internetowych musi znaleźć się w arsenale narzędzi każdego programisty. Zmniejszy to obciążenie związane z monitorowaniem bezpieczeństwa, wydajności, SEO i innych, jednocześnie informując Cię o poważnych zmianach w czasie rzeczywistym.

Potrzebne narzędzia do automatycznego skanowania i raportowania są następujące:

 • Google Analytics, aby wiedzieć, kiedy występują skoki ruchu i analizować źródła ruchu, zachowania odwiedzających i oceniać podróż odwiedzających na stronie.
 • Skanowanie zabezpieczeń w celu wykrycia i usunięcia nowych luk w zabezpieczeniach.
 • Skanowanie wydajności (zacznij od WP Checkup!), aby obserwować problemy z dostępnością czasu pracy, czarną listą w Google, zagrożeniami bezpieczeństwa i nie tylko.
 • Narzędzia do testowania prędkości do wykrywania spowolnienia w Twojej witrynie.

20. Użyj wtyczki kopii zapasowej

Snapshot Pro

Wreszcie wtyczka do tworzenia kopii zapasowych jest niezbędna do skalowania witryny WordPress. Bez względu na to, ile ostrożności i środków ostrożności podejmiesz, aby utrzymać witrynę w linii, a serwer do tabaki, coś może się zdarzyć, że wszystko się zepsuje. A kiedy tak się stanie, będziesz potrzebował szybkiego i łatwego sposobu, aby go przywrócić. Snapshot Pro jest dobry do sprawdzenia, jeśli nie masz już wtyczki do tworzenia kopii zapasowych i przywracania .

Wrapping Up

To ekscytujący czas dla Twojej witryny WordPress. Aby zachować te wyższe wolumeny, musisz upewnić się, że odwiedzający ufają ci, że zapewnisz wysokiej jakości wrażenia przez cały czas. Aby to zrobić, musisz skalować swoją witrynę wraz z tym ruchem, aby zapewnić naprawdę zoptymalizowane wrażenia pod względem bezpieczeństwa, wydajności i nie tylko!

Do ciebie: co jest twoim największym zmartwieniem, jeśli chodzi o skalowanie strony internetowej?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…