Kluczowe zadania konserwacyjne do regularnego wykonywania w witrynie WordPress

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie ważne zadania konserwacyjne powinieneś wykonywać regularnie w swojej witrynie WordPress?

Rutynowe zadania konserwacyjne WordPress zajmują bardzo mało czasu, ale zapewniają, że Twoja witryna jest Bezpieczna, bezpieczna i działa z maksymalną wydajnością.

W tym artykule podzielimy się najważniejszymi zadaniami konserwacyjnymi WordPress, które należy wykonywać regularnie, i jak wykonać każde z nich.

Crucial maintenance tasks to perform on your WordPress site regularly

Dlaczego i kiedy wykonywać zadania konserwacji WordPress

Twoja witryna WordPress to potężny system złożony z kilku części. Obejmuje to hosting WordPress, samo oprogramowanie WordPress, wtyczki i motywy.

Ponadto dodajesz własne treści z tekstem i obrazami. Razem wszystko to tworzy stronę, która jest kochana przez odwiedzających i klientów.

Po uruchomieniu bloga lub strony internetowej wielu właścicieli witryn nie przeprowadza kontroli konserwacji, chyba że coś się zepsuje.

Jeśli jednak chcesz optymalnej wydajności, musisz regularnie wykonywać proste zadania konserwacyjne. Te czynności konserwacyjne zapewniają, że Twoja strona internetowa jest zawsze w najlepszej formie.

Jak często należy wykonywać zadania konserwacji WordPress?

Jeśli prowadzisz ruchliwą stronę internetową o dużym ruchu, powinieneś przejść tę listę kontrolną konserwacji co trzy miesiące. W przypadku mniejszych witryn o niskim natężeniu ruchu i treści należy wykonywać te zadania konserwacyjne co sześć miesięcy.

Rzućmy okiem na podstawowe zadania konserwacyjne WordPress, które musisz wykonać i jak je wykonać. Możesz użyć tych szybkich linków, aby przejść bezpośrednio do każdego zadania.

 1. Zmień Wszystkie Swoje Hasła WordPress
 2. Stwórz kompletną kopię zapasową swojej witryny
 3. Sprawdź i zaktualizuj wszystkie pliki WordPress
 4. Sprawdzanie i usuwanie spamu
 5. Przetestuj Wszystkie Swoje Formularze WordPress
 6. Zoptymalizuj Swoją Bazę Danych WordPress
 7. Uruchom Testy Wydajności
 8. Znajdź i Napraw błędy 404
 9. Znajdź i napraw Niedziałające linki
 10. Przeprowadzić gruntowny audyt treści i SEO
 11. Zoptymalizuj obrazy w swojej witrynie WordPress
 12. Przejrzyj Dzienniki Bezpieczeństwa WordPress
 13. Rozwiązywanie Zadań Konserwacyjnych

1. Zmień Wszystkie Swoje Hasła WordPress

Change all your passwords regularly

Hasła są twoją pierwszą obroną przed nieautoryzowanym dostępem do twojej witryny. Zawsze należy używać silnych unikalnych haseł dla wszystkich kont online. Należą do nich witryna WordPress, konta FTP i baza danych.

Jednak nawet jeśli używasz silnych haseł,mogą one zostać naruszone bez Twojej wiedzy.

Dlatego eksperci od bezpieczeństwa WordPress zalecają regularną zmianę haseł WordPress. Obejmuje to hasła do obszaru administracyjnego WordPress, kont FTP lub SSH oraz hasła do bazy danych WordPress.

Aby uzyskać więcej pomocy, sprawdź nasz przewodnik dla początkujących, aby zmienić hasło w WordPress.

Problem z silnymi hasłami polega na tym, że trudniej je zapamiętać. Dlatego zalecamy używanie aplikacji do zarządzania hasłami, takich jak LastPass, aby bezpiecznie przechowywać i łatwo wypełniać hasła bez konieczności ich wpisywania.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz przewodnik na temat najlepszych sposobów zarządzania hasłami WordPress.

2. Stwórz kompletną kopię zapasową swojej witryny

Create manual backup

Kopie zapasowe są jedną z najważniejszych wtyczek WordPress w twoim arsenale.

Istnieje wiele świetnych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, takich jak UpdraftPlus lub BackupBuddy. Mogą one pomóc w całkowitej automatyzacji procesu tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Czasami jednak rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych może nagle przestać działać bez powiadomienia.

Raz na jakiś czas musisz ręcznie uruchomić wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych, aby utworzyć kompletną kopię zapasową witryny. Po uruchomieniu kopii zapasowej sprawdź, czy pliki kopii zapasowej są prawidłowo przechowywane w wybranej lokalizacji zdalnej (Dropbox, Dysk Google itp.).

3. Sprawdź i zaktualizuj wszystkie pliki WordPress

Check and update all WordPress files

WordPress jest wyposażony we wbudowany system do zarządzania aktualizacjami rdzenia WordPress, wtyczek i motywów. Zawsze należy aktualizować WordPress, aby korzystać z najnowszej wersji, a także aktualizować wszystkie wtyczki i motywy.

W związku z tym istnieją sytuacje, w których możesz przegapić aktualizację. Na przykład, gdy wtyczka premium lub licencja motywu wygaśnie, może nie sprawdzić aktualizacji.

Przejdź do strony aktualizacje WordPress, aby ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji. Przejrzyj wszystkie zainstalowane wtyczki i motywy, aby upewnić się, że działają one w najnowszej wersji. Jeśli tak nie jest, upewnij się, że udokumentowałeś powód, dla którego nie chcesz aktualizować.

4. Sprawdzanie i usuwanie spamu

Review spam comments

Wielu właścicieli witryn używa Akismet do zwalczania spamu komentarza w WordPress. Automatycznie utrzymuje spam z dala od kolejki moderacji komentarzy.

Jednak czasami Akismet może oznaczać legalny komentarz jako spam. Raz na jakiś czas musisz rzucić okiem na komentarze spamu, aby upewnić się, że nie ma prawdziwych komentarzy nieprawidłowo oznaczonych jako spam.

Po zakończeniu możesz bezpiecznie usunąć wszystkie komentarze spamu ze swojej witryny. Jeśli masz tysiące komentarzy ze spamem, powinieneś wsadowo usunąć wszystkie komentarze ze spamem w WordPress.

Niekoniecznie poprawi to wydajność, ale zapewni, że nie przegapisz prawdziwych komentarzy.

5. Przetestuj Wszystkie Swoje Formularze WordPress

Test all your WordPress forms

Wtyczki do tworzenia formularzy WordPress, takie jak WPForms, sprawiają, że tworzenie pięknych formularzy na twojej stronie jest bardzo łatwe.

Jednak z powodu błędnej konfiguracji na serwerze hostingowym WordPress lub dostawcy usług e-mail, czasami te formularze mogą nagle przestać wysyłać wiadomości e-mail.

Musisz sprawdzić wszystkie formularze na swojej stronie internetowej, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Jeśli Formularz nie działa, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym naprawiania problemu z wysyłaniem wiadomości e-mail WordPress.

Jako najlepszą praktyką zalecamy korzystanie z wtyczki WP Mail SMTP, ponieważ ma rejestrowanie wiadomości e-mail i powiadomi Cię, gdy wiadomość e-Mail nie zostanie wysłana.

6. Zoptymalizuj Swoją Bazę Danych WordPress

Optimize your WordPress database

WordPress przechowuje większość danych w bazie danych WordPress. Zawiera wszystkie treści, komentarze, użytkowników i ustawienia.

Z czasem baza danych może gromadzić wiele niepotrzebnych danych. Zwiększa to rozmiary kopii zapasowych WordPress, które mogą wpływać na przesyłanie, pobieranie i przywracanie kopii zapasowych.

Optymalizacja bazy danych WordPress pozwala oczyścić bałagan, defragmentować tabele i poprawić wydajność bazy danych.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz przewodnik na temat optymalizacji bazy danych WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

7. Uruchom Testy Wydajności

Run performance tests

Wielu użytkowników optymalizuje wydajność WordPress, gdy po raz pierwszy uruchamia swoją stronę internetową, a następnie o niej zapomina.

W miarę upływu czasu dodajesz nową zawartość, instalujesz nowe wtyczki, a nawet możesz zmienić motyw. Wszystkie te elementy mogą wpływać na wydajność witryny WordPress.

Szybsze strony internetowe są nie tylko dobre dla doświadczenia użytkownika, ale także poprawiają rankingi SEO. Dlatego musisz regularnie przeprowadzać dokładną ocenę wydajności swojej witryny.

Sprawdzając wydajność witryny, nie ograniczaj jej tylko do ulepszania strony głównej. Przetestuj również najpopularniejsze treści i wszystkie ważne strony.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby zwiększyć szybkość i wydajność WordPress.

8. Znajdź i Napraw błędy 404

Fix 404 errors

Gdy użytkownik zażąda strony, która nie istnieje w Twojej witrynie, WordPress wyświetli im stronę błędu 404.

404 błędy, które występują, ponieważ użytkownik błędnie wpisał adres, są normalne i nie ma się czym martwić. Jednak błędy 404, które występują, ponieważ strona nie jest już dostępna, są frustrujące dla użytkowników i powodują złe wrażenia użytkownika.

Jeśli nie śledzisz jeszcze stron błędów 404, zobacz nasz przewodnik, jak łatwo śledzić strony błędów 404 w WordPress i przekierowywać je.

Find and fix broken links in WordPress

Wraz z rozwojem witryny zdasz sobie sprawę, że niektóre zewnętrzne strony internetowe, do których linkowałeś w starszych artykułach, już nie istnieją. Niektóre mogły przenieść się do nowych lokalizacji, podczas gdy inne mogą po prostu zniknąć.

Problem z uszkodzonymi linkami nie ogranicza się tylko do linków zewnętrznych. Możesz przypadkowo dodać uszkodzone obrazy, źle sformatowane linki lub błędnie napisać własne linki. Może to być frustrujące dla odwiedzających i szkodzi zaangażowaniu użytkowników witryny.

Musisz sprawdzić swoją witrynę pod kątem niedziałających linków w ramach rutynowej konserwacji WordPress. Aby uzyskać instrukcje, zobacz nasz przewodnik, jak znaleźć i naprawić uszkodzone linki w WordPress.

10. Przeprowadzić gruntowny audyt treści i SEO

SEO Audit

Kolejną rzeczą, którą musisz uwzględnić w regularnych zadaniach konserwacyjnych, jest dogłębny przegląd treści. W tym miejscu pojawiają się dane z Google Search Console i Google Analytics.

Google Analytics pokazuje, skąd pochodzą odwiedzający i co robią w Twojej witrynie. Te dane pozwalają odkryć treści w witrynie, w której masz duży ruch, ale Współczynnik konwersji jest niski.

Strona wydajności wyszukiwania Google Search Console może pomóc w znalezieniu słów kluczowych, w których witryna pojawia się w wynikach wyszukiwania. Możesz go posortować, aby pokazać słowa kluczowe, w których Twoja witryna może łatwo awansować, aktualizując te artykuły.

The Queries tab in Google Search Console

Jeśli używasz All in One SEO, możesz ustawić konkretne słowo kluczowe jako frazę fokusową. Wszystko w jednym SEO da Ci prawdziwy wynik SEO plus konkretne wskazówki dotyczące optymalizacji.

The Focus Keyphrase score in All in One SEO

Nawet z doskonałym wynikiem SEO, można jeszcze bardziej poprawić swoje treści. Spróbuj dodać nowe informacje, dodać obrazy i połączyć się z nimi z innych stron w swojej witrynie.

Aby uzyskać więcej wskazówek SEO, postępuj zgodnie z naszym ostatecznym krok po kroku WordPress SEO przewodnik dla początkujących.

Pro Tip: Możesz użyć narzędzia takiego jak SEMRush do uruchamiania automatycznych audytów witryny. Tego używamy na WPBeginner.

11. Zoptymalizuj obrazy w swojej witrynie WordPress

Optimize images and media library

Ładowanie obrazów trwa dłużej niż tekst. Oznacza to, że zmniejszają szybkość ładowania strony. Podczas sprawdzania wydajności witryny odkryjesz zbyt duże obrazy.

Jednak prawdopodobnie przegapisz te w mniej popularnych artykułach. Jeśli prowadzisz witrynę WordPress z wieloma autorami, niektórzy z Twoich autorów mogą nie być tak ostrożni w zakresie rozmiarów obrazów,jak ty.

Przeglądanie obrazów i biblioteki multimediów pozwala pozostać na bieżąco z problemem. Możesz to sprawdzić, aby znaleźć obrazy, które można zmniejszyć lub obrazy, które są po prostu zbyt duże.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący zapisywania obrazów zoptymalizowanych pod kątem Internetu.

12. Przejrzyj Dzienniki Bezpieczeństwa WordPress

WordPress security review

Niektórzy użytkownicy WordPress nie zdają sobie sprawy, że ich witryna jest atakowana, dopóki nie spowalnia lub nie spadnie ich ranking wyszukiwania.

Wspomnieliśmy już o pewnych środkach ostrożności, takich jak zmiana haseł i tworzenie ręcznych kopii zapasowych jako proaktywnych środków. Musisz również przejrzeć dostęp do witryny i dzienniki błędów, aby sprawdzić, czy w witrynie nie ma nietypowych aktywności.

Inną dobrą opcją jest dodanie wtyczki audytu bezpieczeństwa do swojej witryny.

Zalecamy również stosowanie Sucuri. Jest to firma zajmująca się bezpieczeństwem witryn internetowych, która oferuje zaporę internetową w celu ochrony witryny przed powszechnymi zagrożeniami.

Aby uzyskać pełny audyt bezpieczeństwa witryny WordPress, postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym ostatecznym przewodniku dotyczącym bezpieczeństwa WordPress krok po kroku.

13. Rozwiązywanie Zadań Konserwacyjnych

Troubleshooting issues caused by maintenance tasks themselves

Większość zadań związanych z utrzymaniem witryny WordPress jest dość nieszkodliwa i nie wpłynie na normalne funkcjonowanie witryny. Jednak niektóre mogą spowolnić Twoją witrynę, na przykład sprawdzając niedziałające linki lub uruchamiając wtyczkę optymalizatora obrazu.

Jeśli uruchamiasz witrynę testową, możesz wykonywać zadania konserwacyjne w witrynie testowej, a następnie je uruchamiać.

Jednak większość użytkowników WordPress nie uruchamia witryny testowej. W takim przypadku będziesz musiał spodziewać się tymczasowej powolnej witryny i nieoczekiwanych błędów.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym jest umieszczenie witryny WordPress w trybie konserwacji. Alternatywnie możesz wykonywać te zadania w godzinach niskiego natężenia ruchu.

Jeśli napotkasz problem, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak naprawić typowe błędy WordPress. Jeśli błąd, który widzisz, nie jest tam wymieniony, wykonaj kroki opisane w naszym przewodniku rozwiązywania problemów WordPress. Pomoże Ci zlokalizować problem i znaleźć rozwiązanie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się kluczowych zadań związanych z konserwacją WordPress, które należy regularnie wykonywać na swojej stronie. Możesz również zobaczyć nasze wskazówki, jak zwiększyć ruch na blogu i nasze porównanie najlepszych kreatorów stron WordPress, aby tworzyć niestandardowe układy projektowe bez żadnego kodu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…