Zgłaszanie swojej strony do wyszukiwarek

Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał nas, jak przesłać swoją witrynę WordPress do wyszukiwarek takich jak Google?

Wyszukiwarki są największym źródłem ruchu dla większości stron internetowych. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że mogą łatwo znaleźć i ocenić strony witryny.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo przesłać swoją stronę do wyszukiwarek i rozpocząć ruch na swojej stronie.

Submitting your website to search engines

Ponieważ jest to obszerny przewodnik, prosimy skorzystać z szybkich linków poniżej, aby przejść bezpośrednio do różnych sekcji w tym artykule.

  • Czy musisz zgłosić swoją stronę do wyszukiwarek?
  • Jak zgłosić swoją stronę do Google
  • Tworzenie mapy witryny WordPress z All in One SEO
  • Jak przesłać swoją stronę do Bing, Yahoo i DuckDuckGo
  • Jak sprawdzić, czy Twoja strona została zindeksowana
  • Czy powinieneś korzystać z usługi przesyłania stron internetowych?
  • Rozwiązywanie problemów i Często zadawane pytania dotyczące przesyłania witryny do wyszukiwarek

Czy musisz zgłosić swoją stronę do wyszukiwarek?

Nie, Nie musisz zgłaszać swojej strony do wyszukiwarek. Większość botów wyszukiwarek może automatycznie znaleźć Twoją stronę, jeśli została wymieniona na innych stronach.

Jednak w przypadku witryn WordPress zalecamy przesłanie go ręcznie, ponieważ pomoże Ci to szybciej zostać wykrytym.

Dlaczego warto zgłosić swoją stronę do wyszukiwarek?

Jeśli dopiero zaczynasz nową firmę lub blog, wyszukiwarki są najważniejszym źródłem bezpłatnego ruchu na stronie. Oznacza to, że możesz rozwijać swoją firmę online bez dużych pieniędzy.

W przeciwieństwie do płatnego ruchu z reklam, organiczny ruch w wyszukiwarce jest bezpłatny i nie musisz za to płacić wyszukiwarkom.

Co ważniejsze, proces składania jest dość prosty, bezpłatny i daje dostęp do kilku narzędzi, które pomogą Ci rozwijać swoją firmę w późniejszym czasie.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak przesłać swoją witrynę WordPress do wyszukiwarek.

Przesyłanie witryny do Google

Google to największa i najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. W przypadku większości stron internetowych Google jest często największym źródłem ich ruchu.

Aby przesłać swoją stronę do Google, musisz zarejestrować się w Google Search Console. Jest to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które pomaga właścicielom witryn sprawdzić, jak ich witryna działa w wynikach wyszukiwania.

Rejestracja jest darmowa i łatwa. Wystarczy wejść na stronę Google Search Console i kliknąć przycisk “Start now”.

Możesz użyć istniejącego konta Google, aby zalogować się lub utworzyć nowe konto.

Następnie Google poprosi Cię o podanie nazwy domeny witryny. Zalecamy użycie opcji prefiksu URL tutaj, ponieważ jest to łatwiejsze do zweryfikowania.

Using the URL prefix method to add your site to Google Search Console

Po wybraniu tej opcji użyj metody znaczników HTML, aby zweryfikować swoją witrynę i przesłać ją do Google. Wystarczy kliknąć opcję znacznika HTML, aby ją rozwinąć, a następnie skopiować kod, klikając przycisk “Kopiuj”.

Copying the HTML meta tag from Google Search Console

Teraz istnieje wiele sposobów, aby dodać ten kod do swojej witryny. Pokażemy Ci dwie najprostsze metody i możesz wybrać jedną, która najbardziej Ci odpowiada.

1. Dodawanie kodu weryfikacyjnego w WordPress przy użyciu All in One SEO

Najprostszym sposobem na to jest użycie All in One SEO, która jest najlepszą wtyczką WordPress SEO na rynku. Pozwala zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek bez uczenia się żargonu SEO.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę all in One SEO. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Następnie musisz odwiedzić Wszystko w jednym SEO “Ustawienia Ogólne” narzędzia dla webmasterów stronę i kliknij na Google Search Console opcja.

The Webmaster Tools page in All in One SEO, to select Google Search Console

Następnie musisz wkleić wartość treści z meta tagu HTML do pola “kod weryfikacyjny Google”. Część, którą chcesz, to długi ciąg cyfr i liter.

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz zmiany” u góry ekranu.

Entering your Google verification code (from the HTML meta tag) into All in One SEO

2. Dodawanie kodu weryfikacyjnego w WordPress za pomocą Wstaw nagłówki i stopki

Jeśli nie używasz wtyczki all in One SEO, możesz użyć tej metody, aby dodać kod weryfikacyjny Google Search Console do swojej witryny WordPress.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Wstaw nagłówek i stopkę. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Wstawianie nagłówków i stopek strona w Twoim adminie WordPress. Następnie po prostu wklej cały meta tag HTML do pola “Skrypty w nagłówku”.

Pasting the Google meta tag into the Insert Headers and Footers header box

Następnie kliknij przycisk Zapisz na dole strony.

Po dodaniu metatagu do witryny za pomocą dowolnej metody wróć do Google Search Console i kliknij przycisk “zweryfikuj” dla metody znaczników HTML.

Powinieneś teraz zobaczyć komunikat o sukcesie w Google Search Console, aby poinformować Cię, że Twoja witryna została zweryfikowana.

Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, sprawdź nasz przewodnik krok po kroku na temat dodawania witryny WordPress do Google Search Console.

Tworzenie mapy witryny XML z All in One SEO

Mapa witryny XML w WordPress to lista wszystkich treści w Twojej witrynie, w tym wszystkich postów i stron. Pomaga botom wyszukiwarek szybciej odkrywać Twoje treści i wyświetlać je w wynikach wyszukiwania.

W aktualizacji WordPress 5.5, mapy witryn XML zostały dodane jako wbudowana funkcja. Jednak te mapy witryn są bardzo proste i nie można ich łatwo dostosować.

Zalecamy użycie All in One SEO, aby utworzyć mapę witryny.

Wszystko w jednym SEO to kompletny zestaw narzędzi SEO WordPress i zawiera kompleksowy generator map witryn.

Pozwala dostosować mapy witryn XML, wykluczając niepotrzebne lub zduplikowane treści. Mają również potężną niestandardową mapę witryny dla WooCommerce, mapę witryny wiadomości i mapy witryn wideo. Daje to dodatkową przewagę w SEO w miarę rozwoju firmy.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę all in One SEO. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji, All in One SEO automatycznie utworzy Twoją mapę witryny.

Aby go zobaczyć, po prostu przejdź do Wszystko w jednym SEO ” Sitemaps strona w Twoim adminie WordPress. Następnie kliknij przycisk “Otwórz mapę witryny”.

Click the button to open your sitemap, which has been automatically generated by All in One SEO

Następnie zobaczysz indeks witryny witryny. Ten link do wszystkich sitemaps, że wszystko w jednym SEO stworzył.

The index of sitemaps in All in One SEO

Uwaga: Wszystko w jednym SEO tworzy wiele map witryn, ponieważ najlepszą praktyką jest dzielenie dużych map witryn. Korzystając z różnych map witryn dla różnych typów treści, mapy witryn będą się szybko ładować i będą mieć łatwy w zarządzaniu Rozmiar, nawet gdy Twoja witryna będzie rosła.

Proszę zachować tę stronę otwartą lub zapisać adres URL strony, jak będzie to potrzebne później w samouczku.

Jeśli chcesz, możesz kliknąć dowolny link, aby zobaczyć zawartość wymienioną w każdej mapie witryny. Oto Mapa strony na naszej stronie demo.

The list of pages in the All in One SEO pages sitemap

Dodaj swoją mapę witryny XML do Google Search Console

Teraz, gdy wygenerowałeś mapę witryny XML, następnym krokiem jest pomóc Google szybko ją odkryć.

Najłatwiej to zrobić za pomocą Google Search Console.

Po prostu zaloguj się na swoje konto Google Search Console, a następnie kliknij łącze mapy witryn na lewym pasku narzędzi:

The Sitemaps tab in Google Search Console

Google Search Console umieściło już domenę Twojej witryny. Wystarczy wpisać Mapa strony.xml do pola i kliknij przycisk Prześlij.

Entering your sitemap URL into Google Search Console

Search Console powinien wyświetlać komunikat informujący o pomyślnym przesłaniu mapy witryny. Zobaczysz również mapę witryny na liście “przesłane mapy witryn”.

Your sitemap should appear in the table after you submit it to Google Search Console

Jak przesłać swoją stronę do Bing, Yahoo i DuckDuckGo

Google całkowicie dominuje na rynku wyszukiwarek z aż 92% udziałem w rynku. Jednak inne wyszukiwarki, takie jak Bing, Yahoo i DuckDuckGo, mogą nadal być znaczącym źródłem ruchu na twojej stronie.

Przesyłanie witryny do Bing, Yahoo i DuckDuckGo

Aby przesłać swoją witrynę do Bing, musisz zarejestrować się w Narzędziach dla webmasterów Bing.

Wystarczy kliknąć przycisk Zaloguj się, aby rozpocząć. Następnie zaloguj się za pomocą konta Microsoft, Google lub Facebook.

Następnie usługa Bing wyświetli monit o dodanie witryny. Zalecamy skorzystanie z opcji “Dodaj swoją witrynę ręcznie”. Działa niezawodnie i nie wymaga weryfikacji witryny za pomocą Google Search Console.

Następnie po prostu wprowadź nazwę domeny (adres URL) swojej witryny, a następnie kliknij przycisk “Dodaj”.

Adding your site manually to Bing Webmaster Tools

Następnie zobaczysz kilka opcji metody weryfikacji. Najpierw kliknij metodę meta Tag HTML. To otworzy szczegóły. Następnie kliknij przycisk “Kopiuj”, aby skopiować meta tag.

Getting the HTML meta tag from Bing Search Console

Najprostszym sposobem na dodanie metatagu do witryny jest użycie All in One SEO. W panelu WordPress przejdź do Wszystko w jednym SEO “Ustawienia Ogólne” narzędzia dla webmasterów strona.

Następnie kliknij opcję Narzędzia dla webmasterów Bing.

Selecting the Bing Webmaster Tools option on the All in One SEO Webmaster Tools page

Spowoduje to otwarcie pola, w którym można wprowadzić kod weryfikacyjny Bing. Jest to długi ciąg cyfr i liter, który tworzy wartość zawartości w meta tagu Bing.

Entering the Bing verification code from your Bing HTML meta tag

Alternatywnie możesz zainstalować bezpłatną wtyczkę Wstaw nagłówek i stopkę dla WordPress.

Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Wstawianie nagłówków i stopek strona w Twoim adminie WordPress. Następnie po prostu wklej cały meta tag HTML do pola “Skrypty w nagłówku”.

Copying the Bing meta tag into the Header section of the Insert Headers and Footers plugin

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz” na dole strony.

Następnie musisz powrócić do narzędzi dla webmasterów Bing i kliknąć przycisk zweryfikuj. Powinieneś zobaczyć komunikat o sukcesie informujący, że Twoja witryna została dodana.

Następnie kliknij kartę mapy witryn na lewym pasku bocznym. Następnie kliknij przycisk “Prześlij mapę witryny”.

Submitting your sitemap to Bing Search Console

Musisz wkleić adres URL indeksu mapy witryny, który all in One SEO stworzył dla ciebie. To powinna być Twoja nazwa domeny z Mapa strony.xml na końcu.

Następnie kliknij przycisk “Wyślij”.

Entering your sitemap URL for Bing

Mapa witryny zostanie teraz wyświetlona w tabeli mapa witryny w Narzędziach dla webmasterów Bing.

The table of sitemaps in Bing

Twoja strona pojawi się również w wynikach wyszukiwania Yahoo i DuckDuckGo

Teraz po przesłaniu witryny do Bing, została ona również automatycznie przesłana do Yahoo.

DuckDuckGo korzysta również z wyników wyszukiwania Bing. Oznacza to, że przesyłając swoją stronę do Bing, otrzymasz ją również zindeksowaną na DuckDuckGo.

Jak sprawdzić, czy Twoja strona została zindeksowana

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy Twoja strona została zaindeksowana, jest po prostu przejście na stronę główną wybranej wyszukiwarki i wpisanie site:yoursitename.com jako wyszukiwany termin.

Na stronie WPBeginner wpisujemy site:wpbeginner.com do wyszukiwarki.

Jeśli Twoja witryna została zindeksowana, powinieneś zobaczyć listę swoich treści. Twoja strona główna będzie zwykle na górze.

Google results showing that the WPBeginner site has been indexed

Działa to dla wszystkich popularnych wyszukiwarek, w tym Google, Yahoo, Bing i DuckDuckGo.

Czy powinieneś korzystać z usługi przesyłania stron internetowych?

Nie, Nie należy korzystać z usługi przesyłania witryny internetowej, aby przesłać swój blog lub witrynę WordPress do wyszukiwarek.

Nie ma żadnych dodatkowych korzyści z korzystania z witryny lub usługi przesyłania w wyszukiwarkach. Pobierają opłatę premium, aby zrobić coś, co jest bezpłatne, i możesz to zrobić sam.

Co ważniejsze, te usługi przesyłania mogą przesłać Twoją witrynę do źródeł spamu,które mogą zaszkodzić pozycjonowaniu witryny.

Rozwiązywanie problemów i Często zadawane pytania dotyczące przesyłania witryny do wyszukiwarek

Ponieważ WPBeginner jest największą darmową witryną z zasobami WordPress, słyszeliśmy prawie każde pytanie związane z tym tematem. Oto kilka typowych problemów i często zadawanych pytań, które słyszymy o zgłaszaniu witryny do wyszukiwarek.

1. Jak długo potrwa, zanim moja strona pojawi się w wyszukiwarkach?

Może to potrwać kilka dni lub kilka tygodni, aby Twoja strona pojawiła się w wyszukiwarkach.

To od wyszukiwarek zależy indeksowanie Twojej witryny. Nie możesz zmusić Google ani żadnej Wyszukiwarki do szybszego indeksowania witryny.

Należy jednak postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby pomóc wyszukiwarkom znaleźć Twoją witrynę tak łatwo, jak to możliwe. Uzyskanie wielu linków zwrotnych do witryny może również przyspieszyć ten proces.

2. Przesłałem swoją stronę, ale nie wyświetla się w wyszukiwarkach?

Najpierw sprawdź, czy Twoja witryna jest widoczna dla wyszukiwarek. W panelu administracyjnym WordPress przejdź do Ustawienia ” Czytanie strony i upewnij się, że pole “zniechęcaj Wyszukiwarki do indeksowania tej strony” nie jest zaznaczone.

Make sure the box to discourage search engines is not checked in the Reading settings

Jeśli pole jest zaznaczone, to zatrzymuje Wyszukiwarki przed indeksowaniem witryny WordPress. Po prostu odznacz go, a następnie kliknij przycisk “Zapisz zmiany”.

Jeśli to ustawienie jest poprawne, po prostu musisz być cierpliwy. Przetworzenie mapy witryny przez Google Search Console może potrwać około dnia.

3. Moja strona jest wymieniona w wyszukiwarkach, ale nie otrzymuję żadnego ruchu?

Jeśli nie uzyskujesz ruchu na swojej stronie, może to być spowodowane tym, że jest ona bardzo niska w wynikach wyszukiwania. Powinieneś użyć All in One SEO, aby uzyskać szczegółowe zalecenia dotyczące SEO Twojej witryny (search engine optimization).

W szczególności ważne jest, aby odpowiednio używać słów kluczowych w treści witryny.

Możesz również użyć tych narzędzi do badania słów kluczowych, aby napisać bardziej zoptymalizowaną treść SEO i wdrożyć nasze sprawdzone wskazówki 27, aby zwiększyć ruch w witrynie.

4. Jak Mogę za darmo zgłosić moją stronę do wyszukiwarek?

Wszystkie metody, które omówiliśmy powyżej, są bezpłatne. Zalecamy, aby nie płacić za umieszczenie witryny w wyszukiwarkach.

Tworzenie kont za pomocą Google Search Console i narzędzi dla webmasterów Bing jest bezpłatne. Żadne z nich nie pobiera żadnych opłat.

5. Jak Wyszukiwarki znajdują moją stronę?

Wyszukiwarki używają zautomatyzowanego oprogramowania do ciągłego przeglądania sieci w poszukiwaniu nowych stron internetowych. To oprogramowanie jest często nazywane: boty wyszukiwania, web crawler, lub pająk. Proces wyszukiwania nowych stron nazywa się “indeksowaniem”.

Robot internetowy przechodzi przez linki, aby znaleźć nowe strony. Dlatego Mapa strony XML jest tak ważna. Zawiera linki do wszystkich treści na twojej stronie i informacje o nich, które Robot internetowy może zrozumieć.

6. Czy istnieje lista stron, z których mogę korzystać?

Nie musisz się martwić o przesyłanie do wielu wyszukiwarek. Najważniejszym z nich jest Google.

Po przesłaniu witryny do Google dobrym pomysłem jest również przesłanie jej do Bing. Pomaga to Yahoo i DuckDuckGo również znaleźć Twoją witrynę.

Inne wyszukiwarki, które powinieneś rozważyć, to te lokalne. Na przykład możesz przesłać swoją stronę do Yandex, jeśli chcesz uzyskać więcej odwiedzających z Rosji.

7. Jak śledzić ruch w witrynie pochodzący z wyszukiwarek?

Najprostszym sposobem na śledzenie ruchu w wyszukiwarkach jest użycie MonsterInsights. Jest to najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress i pozwala zobaczyć, skąd pochodzą Twoi użytkownicy, jakie strony przeglądają i co robią w Twojej witrynie.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować Google Analytics w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zgłosić swoją stronę do wyszukiwarek. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik po najlepszych usługach e-mail marketingowych, aby połączyć się z odwiedzającymi po opuszczeniu witryny, a także naszą listę ekspertów najlepszych wtyczek WordPress dla wszystkich stron internetowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

11-punktowa Lista kontrolna audytu SEO WordPress, aby zwiększyć swoje rankingi

W artykule: Co To jest audyt SEO?Jak przeprowadzić audyt SEO w WordPress1.…