Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, czy istnieje łatwy sposób na skanowanie witryny pod kątem bezpieczeństwa, hacków i luk w zabezpieczeniach. Jeśli podejrzewasz, że Twoja witryna może zostać zhakowana, Szybkie skanowanie zabezpieczeń WordPress może być dobrym punktem wyjścia. W tym artykule wybraliśmy jedne z najlepszych skanerów bezpieczeństwa WordPress, które pomogą Ci uruchomić szybkie kontrole bezpieczeństwa.

Best WordPress vulnerability scanners

Co mogą zrobić Skanery zabezpieczeń i złośliwego oprogramowania WordPress?

Luka w zabezpieczeniach Online lub skanery złośliwego oprogramowania mogą pomóc w sprawdzeniu witryny pod kątem bardzo typowych zagrożeń bezpieczeństwa. Na przykład mogą szukać złośliwego kodu, podejrzanych linków, podejrzanych przekierowań, wersji WordPress i innych.

Są one jednak dość ograniczone, ponieważ nie mogą uruchamiać testów na bazie danych WordPress, kontach użytkowników, Ustawieniach WordPress, wtyczkach i innych.

Hakerzy mogą łatwo ukryć złośliwy kod i pozostać niezauważeni przez te podstawowe kontrole bezpieczeństwa. Dlatego zalecamy używanie zapory sieciowej Sucuri. Jest to kompletna usługa bezpieczeństwa witryny, która wykrywa i neutralizuje złośliwy kod, nawet zanim dotrze do twojej witryny.

Aby Twoja witryna WordPress była bezpieczniejsza, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress z instrukcjami krok po kroku, aby chronić swoją witrynę.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na jedne z najlepszych skanerów luk WordPress, które możesz wypróbować.

1. Sucuri SiteCheck

Sucuri SiteCheck

SiteCheck to narzędzie online Sucuri, najlepsza zapora WordPress i usługa bezpieczeństwa. Oferuje dokładną kontrolę witryny w poszukiwaniu złośliwego kodu, zastrzyku spamu, defacement witryny itp.

Sprawdza również witrynę na kilku narzędziach czarnej listy nazw domen, w tym Google Safe Browsing. Narzędzie SiteCheck Sucuri nie tylko skanuje adres URL, który wprowadzasz, ale także indeksuje inne strony powiązane z nim, aby zaoferować dokładne i szybkie skanowanie.

2. Skaner Bezpieczeństwa IsItWP

IsItWP Security Scanner

IsItWP Security Scanner pozwala szybko sprawdzić witrynę WordPress pod kątem złośliwego oprogramowania i innych luk w zabezpieczeniach. Jest zasilany przez Sucuri i pomaga szybko sprawdzić swoją witrynę z instrukcjami krok po kroku, aby zaostrzyć bezpieczeństwo WordPress.

Sprawdza również Twoją witrynę w Google Safe Browsing i innych czarnych listach złośliwego oprogramowania, aby upewnić się, że Twoja domena jest czysta.

3. Bezpieczne Przeglądanie Google

Google Safe Browsing

Narzędzie Google Safe Browsing pozwala sprawdzić, czy adres URL jest oznaczony jako niebezpieczny do odwiedzenia przez Google. Google monitoruje miliardy adresów URL i jeśli podejrzewa, że witryna rozpowszechnia złośliwe oprogramowanie, oznacza to, że odwiedzanie jej jest niebezpieczne.

Może to potencjalnie zrujnować reputację Twojej witryny, ponieważ użytkownicy korzystający z wyszukiwarki Google lub Google Chrome będą wyświetlać stronę ostrzegawczą podczas odwiedzania Twojej witryny. Jeśli korzystasz z Google Search Console, otrzymasz ostrzeżenie, gdy Twoja witryna zostanie oznaczona jako niebezpieczna, z instrukcjami usunięcia Ostrzeżenia.

4. WPSec

WPSec

WPSec sprawdza Twoją witrynę pod kątem znanych luk w zabezpieczeniach i podejrzanego kodu. Utrzymują indeks luk wykrytych przez ich system i sprawdzają witrynę pod kątem wycieków zabezpieczeń.

Próbuje również wykryć wersję WordPress, zainstalowane wtyczki i roboty.pliki txt. Po zakończeniu skanowania wyniki są prezentowane w łatwym do zrozumienia formacie z wyjaśnieniem każdego elementu.

5. ScanWP

ScanWP

ScanWP to bardzo prosty skaner podatności WordPress. Próbuje wykryć wersję WordPress, aby sprawdzić, czy używasz najnowszej wersji. Wykrywa również tag generatora WordPress i to, czy wyświetla go Twoja witryna, czy nie.

Tag generator pokazuje, której wersji WordPress używasz. Niektórzy eksperci od bezpieczeństwa uważają, że może to pomóc hakerom w skutecznym ukierunkowaniu witryny i zalecają usunięcie tagu generatora WordPress.

6. Skanowanie Zabezpieczeń WordPress

WordPress Security Scan

WordPress Security Scan uruchamia dokładny test, próbując wykryć wtyczki WordPress, nazwy użytkowników, wersję WordPress, aktywny motyw i inne. Sprawdza również witrynę w Google Safe Browsing index, aby upewnić się, że nie jest na czarnej liście.

Zapewnia szczegółowy raport stanu witryny z krótkim wyjaśnieniem każdego elementu. Są to głównie elementy, które są powszechnymi najlepszymi praktykami bezpieczeństwa WordPress, takimi jak korzystanie z najnowszej wersji WordPress i aktualizowanie wtyczek.

7. wprecon

wprecon

wprecon to kolejne podstawowe narzędzie do skanowania luk WordPress. Wykrywa wersję WordPress, aby sprawdzić, czy potrzebujesz aktualizacji, sprawdza indeks Bezpiecznego przeglądania Google, a następnie próbuje wykryć zainstalowane wtyczki WordPress.

Skanuje również w poszukiwaniu indeksowania katalogów, wykrywania ścieżek motywów, linków zewnętrznych, ramek iframe i Javascriptów. Wyniki są prezentowane w ładnym formacie z dobrym wyjaśnieniem dla każdego zeskanowanego elementu.

8. Quttera

Quttera

Quttera oferuje przydatne narzędzie do skanowania luk w zabezpieczeniach online. Uruchamia głęboki test, przeszukując Twoją witrynę, aby wyszukać podejrzane pliki, złośliwy kod, osadzone elementy iframe, przekierowania i Linki zewnętrzne.

Sprawdza również Twoją domenę wśród baz danych domen na czarnej liście, w tym Google Safe Browsing, Malware Domain List, PhishTank i innych. Szczegółowy raport jest podzielony na różne sekcje i możesz kliknąć każdy element, aby wyświetlić status skanowania.

9. Web Inspector

Web Inspector

Skaner bezpieczeństwa witryny internetowej Web Inspector to kolejne przydatne narzędzie, które można wykorzystać do przetestowania witryny WordPress. Najpierw sprawdza twoją stronę w Google Safe Browsing i indeksuje analityków Comodo. Następnie skanuje w poszukiwaniu pobierania złośliwego oprogramowania, złośliwego oprogramowania, podejrzanego kodu przypominającego backdoor WordPress, robaka, trojana, ramek iFrame, podejrzanych skryptów i plików.

10. Skaner Podatności WordPress

WordPress Vulnerability Scanner

Skaner luk WordPress przetestuje Twoją witrynę WordPress pod kątem typowych wskaźników luk w witrynie. Skanuje twoją wersję WordPress, zainstalowaną wtyczkę i motywy, sprawdź wtyczki ze znanymi lukami.

Witryna udostępnia również kilka innych narzędzi skanowania dla zaawansowanych użytkowników, które mogą być przydatne w wykrywaniu witryny o naruszonym bezpieczeństwie.

11. Skaner Chmury UpGuard

UpGuard Cloud Scanner

Upguard Cloud Scanner to kolejne narzędzie online do skanowania witryny WordPress pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa. Najpierw sprawdza rekordy domeny, DNS, otwarte porty i ustawienia poczty. Hacki na domeny i serwery mogą przejąć nazwę domeny lub użyć jej do wysyłania spamu lub złośliwego oprogramowania.

Następnie szuka znanego złośliwego kodu, wzorców złośliwego oprogramowania, podejrzanych linków i prób wyłudzania informacji. Wynik skanowania jest wyświetlany w przyjemnym, łatwym do zrozumienia formacie.

12. urlquery URL Scanner

urlquery URL Scanner

Powszechną techniką stosowaną przez hakerów i złośliwe oprogramowanie jest przekierowywanie odwiedzających witrynę do witryny spamowej. Te hacki przekierowują tylko niezalogowanych użytkowników, co pozwala im pozostać niezauważonym przez długi czas.

urlquery URL scanner po prostu sprawdza podany adres URL, aby wykryć, czy przekierowuje użytkowników, inicjuje pobieranie złośliwego oprogramowania, ustawia pliki cookie i nie tylko. Informacje te można wykorzystać do dalszej analizy stanu bezpieczeństwa witryny.

13. VirusTotal

VirusTotal

VirusTotal to kolejny sposób na szybkie skanowanie adresu URL w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach i złośliwego oprogramowania. Sprawdza adres URL witryn internetowych w dziesiątkach baz danych złośliwego oprogramowania i przedstawia szczegółowy raport. Skanuje również w poszukiwaniu przekierowań i podejrzanego kodu w nagłówku witryny.

14. Norton Safe Web

Norton Safe Web

Norton Safe Web to kolejne przydatne narzędzie do skanowania witryny WordPress w poszukiwaniu zagrożeń bezpieczeństwa. Wykorzystuje zaawansowane technologie wykrywania firmy Symantec do wyszukiwania typowych wzorców złośliwego oprogramowania, phishingu i spamu.

Wyniki będą wyświetlać zagrożenia komputerowe, identyfikować zagrożenia i czynniki drażniące. Czysta strona internetowa otrzyma idealne 0 na wszystkich trzech skanach. Jeśli Twoja witryna jest niebezpieczna, wyświetli wykryte zagrożenia, które mogą pomóc w dalszym dochodzeniu i rozwiązaniu problemu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć jedne z najlepszych skanerów luk WordPress online. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik dla początkujących na temat naprawiania zhakowanej witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…