Szukasz wtyczki do typografii WordPress, aby poprawić swój projekt? Typografia odgrywa ważną rolę w projektowaniu stron internetowych. Poprawia czytelność i czas, jaki użytkownicy spędzają na twojej stronie. W tym artykule pokażemy Ci jedne z najlepszych wtyczek do typografii WordPress, aby poprawić swój projekt.

Typography for WordPress

Dlaczego Typografia jest ważna dla Twojej witryny WordPress?

Typografia odgrywa ważną rolę w projektowaniu. Piękne czcionki zapewniają lepsze wrażenia użytkownika, zwiększają zaangażowanie i zwiększają czas spędzany przez użytkowników w witrynie.

Wiele motywów premium WordPress ma już dostęp do czcionek Google i pozwala dostosować typografię do własnych potrzeb.

Zaawansowani użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak dodawać zewnętrzne czcionki w WordPress. Mogą używać czcionek Google w swoich motywach WordPress.

Jednak większość użytkowników jest początkujących i nie wie, jak edytować pliki motywów. Na szczęście istnieje wiele wtyczek WordPress, które pomagają poprawić typografię w Twojej witrynie bez pisania kodu.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na jedne z najlepszych wtyczek do typografii WordPress, które możesz wypróbować w swojej witrynie.

1. Łatwe Czcionki Google

easygooglefonts

Łatwe Czcionki Google umożliwiają łatwe korzystanie z czcionek Google w witrynie WordPress. Pozwala również kontrolować typografię w witrynie WordPress, dodając kartę Typografia w dostosowywaniu motywów.

Na karcie typografia można zmieniać czcionki podczas wyświetlania podglądu zmian na żywo. Możesz wybrać rozmiary czcionek, kolory, wypełnienia, obramowania i wiele więcej.

Do zaawansowanej typografii można użyć selektorów CSS. Po prostu użyj narzędzia Inspect, aby znaleźć klasy CSS, które chcesz kierować.

2. Google Font Manager

Google Fonts Manager

Google Fonts Manager to kolejna wtyczka, która przynosi moc biblioteki czcionek Google do twojej witryny WordPress. Będziesz potrzebował darmowego klucza Google Fonts API, a znajdziesz proste instrukcje, aby utworzyć go w ustawieniach wtyczki.

Google Fonts Manager umożliwia wybieranie, przeglądanie i podgląd czcionek z Google fonts, a następnie dodawanie czcionek, których chcesz użyć do swojej biblioteki. Następnie możesz użyć tych czcionek w edytorze postów i motywach.

3. Czcionki Typekit dla WordPress

TypeKit for WordPress

TypeKit jest jednym z największych repozytoriów czcionek w Internecie. Jest to usługa oparta na subskrypcji z ograniczonym bezpłatnym wykorzystaniem. Mają jedne z najpiękniejszych czcionek, które możesz dodać do swojej witryny.

Wtyczka TypeKit dla WordPress pomaga połączyć witrynę z TypeKit, dodać kod, aby załadować czcionki, a nawet pozwala dodać niestandardowy CSS.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz przewodnik, Jak dodać niesamowitą typografię w WordPress za pomocą TypeKit.

4. Prosta Drop Cap

Simple Drop Caps

Ta prosta wtyczka przekształca pierwszą literę w poście na blogu w drop cap. Możesz ustawić, aby robił to automatycznie dla wszystkich postów lub używać [dropcap] A [/dropcap] shortcode.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, jak dodawać Drop caps w postach WordPress.

5. wp-Typografia

wp-Typography

Domyślnie WordPress filtruje tekst w Twoich postach i stronach pod kątem bezpieczeństwa i formatowania. wp-Typography poprawia te filtry dla lepszej typografii.

W razie potrzeby może automatycznie używać myślników. Może również wykonywać inteligentną obsługę cudzysłowów, zaćmień, myślników, znaków towarowych i symboli praw autorskich i wielu innych. Wszystkie te ulepszenia poprawiają komfort czytania dla użytkowników.

6. Prosty Cytat Pull

Simple pull quotes

Czy widziałeś, jak popularne serwisy informacyjne wykorzystują blockquotes do podkreślenia chwytliwych linii z artykułu? Są to tzw. cytaty pull i są bardzo skuteczne w ulepszaniu sposobu, w jaki użytkownicy czytają dłuższe artykuły na twojej stronie.

Wtyczka Simple Pull Quotes pozwala łatwo dodawać piękne cytaty do postów WordPress. Możesz użyć przycisku w edytorze wizualnym lub użyć skrótów do ręcznego tworzenia cytatów pull w artykułach.

Możesz także tworzyć cytaty pull, które można łatwo udostępnić. Zobacz nasz przewodnik, Jak dodać Kliknij, aby Tweet pola w postach WordPress.

7. TinyMCE Advanced

TinyMCE Advanced

Jeśli korzystasz z edytora wizualnego WordPress, być może zauważyłeś, że brakuje zaawansowanych funkcji edycji, takich jak zmiana rozmiarów czcionek, kolorów tła, tabel itp.

Tutaj wkracza TinyMCE Advanced.

Rozszerza domyślny edytor WordPress o więcej przycisków formatowania. Możesz wybrać przyciski, które chcesz dodać lub usunąć z edytora wizualnego.

8. Zeno Font Resizer

Zeno Font Resizer

Użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę mogą zmieniać rozmiar czcionek za pomocą przeglądarki. Jednak dodanie zmiany rozmiaru czcionki do witryny pozwala użytkownikom zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki według własnych upodobań.

Zeno font Resizer ułatwia dodawanie widżetu do paska bocznego. Ten widget używa jQuery, co oznacza, że użytkownik może dostosować rozmiar czcionki bez przeładowywania strony.

9. Tytuł Strony Splitter

Title splitter marker

Page Title Splitter pozwala na łatwe dzielenie dłuższych tytułów postów na nowe linie. Pozwala to na używanie dłuższych tytułów postów, jednocześnie upewniając się, że są one nadal czytelne.

Zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak podzielić posty lub tytuły stron w WordPress.

10. Tytuł Drugorzędny

Adding sub-title to post title

Podobnie jak w przypadku splittera tytułu postu, Tytuł dodatkowy umożliwia dodawanie napisów do postu, strony lub niestandardowych tytułów typu postu.

11. Widżet Dostępności

Accessibility widget

Widżet ułatwień dostępu dodaje widżet zmiany rozmiaru czcionki, który jest bardziej dostępny dla użytkowników z wadami wzroku.

Widżet pozwala na maksymalnie cztery opcje zmiany rozmiaru. Domyślne opcje to 90%, 100%, 110% i 120%. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiary czcionek tutaj.

12. Przypisy końcowe

Endnotes

Endnotes zapewnia łatwiejszy sposób dodawania przypisów do postów WordPress. Domyślnie można tworzyć zwinięte przypisy i rozwijać je, gdy użytkownik na nie kliknie.

13. Numeracja wątków Grega

Comment numbers

Wtyczka numeracji komentarzy Grega umożliwia dodawanie numerów obok komentarzy WordPress. Jest również w stanie obsługiwać komentarze gwintowane.

Wtyczka jest dostarczana z własnym arkuszem stylów. Możesz także dodać własne niestandardowe style, aby kontrolować sposób wyświetlania liczb przez wtyczkę.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik, jak dodawać liczby do układu komentarzy WordPress.

14. Kolorowy widżet tekstowy

Colorful text widgets

Zmęczony tym samym starym, nudnym widżetem tekstowym? Kolorowy widżet tekstowy umożliwia dodawanie kolorowych widżetów tekstowych. Pozwala to na stworzenie widżetu tekstowego popout.

Kolor tła, tekstu i tytułu można wybrać w Ustawieniach widżetu. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania kolorowych widżetów tekstowych w WordPress.

15. Kursor Tekstu

Text Hover

Wtyczka text Hover umożliwia łatwe dodawanie wskazówek narzędzi do dowolnego tekstu. Możesz utworzyć własną listę fraz, akronimów i tytułów w ustawieniach wtyczki za pomocą prostego formatu.

Możesz także włączyć kursor tekstowy dla komentarzy, a nawet rozróżniać wielkość liter.

16. Tylko Piszę

WordPress jest wyposażony w tryb pisania bez rozpraszania uwagi, który został wprowadzony w WordPress 4.1. Przed tą wersją WordPress miał prawdziwy pełnoekranowy tryb pisania o nazwie “tylko pisanie”.

Ta wtyczka po prostu zastępuje obecny tryb pisania rozproszenia WordPress za pomocą edytora pełnoekranowego, który był używany przed WordPress 4.1. Pozwala również wybrać przyciski i opcje, które chcesz zachować w trybie pisania pełnoekranowego.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze wtyczki do typografii WordPress, aby poprawić swój projekt. Możesz również zobaczyć naszą listę sprawdzonych metod 8 do promowania starych postów w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…