Darmowa domena publiczna i obrazy na licencji cc0

Szukasz zdjęć z licencją royalty-free public domain i CC0 na swoim blogu?

Dodanie wysokiej jakości zdjęć do witryny może zwiększyć poziom zaangażowania użytkowników.

W tym artykule pokażemy Ci świetne strony internetowe 16, na których możesz znaleźć Darmowe obrazy z domeny publicznej i licencjonowane CC0, których możesz używać w dowolnym miejscu.

free public domain and cc0-licensed images

Dlaczego warto korzystać z bezpłatnej domeny publicznej lub obrazów na licencji CC0?

Wszystkie obrazy w Internecie są chronione prawem autorskim. Nawet jeśli Prawa autorskie nie są wymienione, należy założyć, że są. A używanie tych zdjęć bez pozwolenia jest nielegalne.

Chociaż możesz kupić wysokiej jakości, bezpłatne obrazy ze stron ze zdjęciami stockowymi, takich jak ShutterStock, nie każdy ma budżet na zakup licencjonowanych zdjęć i obrazów.

Wtedy przydają się obrazy z domeną publiczną i licencją CC0.

Domena publiczna jest terminem używanym do opisywania utworów, których licencje wygasły lub utworów, które zostały wyraźnie wydane bez ograniczeń dotyczących ich użytkowania.

CC0 jest licencją, która pozwala właścicielom praw autorskich na publikowanie swoich prac bez żadnych ograniczeń.

Obrazy w domenie publicznej lub na licencji CC0 mogą być używane przez każdego w dowolnym celu. Jako właściciel witryny możesz używać tych obrazów w swoich postach na blogu, polecanych obrazach, suwaku, galeriach obrazów, tłach i w zasadzie wszędzie tam, gdzie chcesz.

Mimo to, rzućmy okiem na niektóre z najlepiej dobranych źródeł dla bezpłatnej domeny publicznej lub obrazów na licencji CC0.

1. Pexels

Pexels free stock photos

Pexels to bardzo dobrze zorganizowany i duży zbiór zdjęć z domeny publicznej. Możesz łatwo przeglądać obrazy zapisane w kategoriach lub korzystać z ich funkcji wyszukiwania.

Wszystkie zdjęcia w serwisie Pexels można używać za darmo bez żadnych wymagań dotyczących atrybucji.

2. Unsplash

Unsplash

Bardzo popularne miejsce na wysokiej jakości fotografie na licencji CC0. Strona publikuje 10 zdjęć co 10 dni. Ma fajną funkcję wyszukiwania, której możesz użyć, aby znaleźć obrazy pasujące do określonych motywów, takich jak natura, biuro, praca i inne.

3. Przestrzeń Negatywna

Negative Space

Negative Space to pięknie dobrana kolekcja obrazów na licencji CC0 dla blogerów, artystów i małych firm. Posiada łatwą w użyciu funkcję wyszukiwania, a także można przeglądać obrazy według tagów i kolorów.

4. Public Domain Pictures

Public Domain Pictures

Public domain Pictures oferuje darmowe wysokiej jakości obrazy, grafiki i wektory do pobrania. Obrazy są sortowane w kategoriach dla łatwego przeglądania.

5. New Old Stock

New Old Stock

Jak sama nazwa wskazuje, ta strona zawiera piękną kolekcję starych zdjęć, które są teraz w domenie publicznej.

6. Pixabay

Pixabay

Pixabay oferuje dużą kolekcję darmowych zdjęć. Strona jest regularnie aktualizowana, więc znajdziesz tam nowe i mniej używane zdjęcia.

7. Moje Zdjęcia Stockowe

My Stock Images

Przyzwoita kolekcja 500 + darmowych zdjęć stockowych dla blogów. Obrazy są starannie zorganizowane w kategorie i można je pobrać w wysokiej rozdzielczości.

8. Odbiór Obrazu

Pickup Image

Pickup Image oferuje ogromną kolekcję obrazów w domenie publicznej. Witrynę można łatwo przeglądać za pomocą tagów lub można spróbować wyszukiwania. Oferuje również bezpłatne cliparty i Grafiki.

9. SplitShire

Splitshire

SplitShire to piękna kolekcja fotografii Daniela Nanescu wydana na licencji CC0. Możesz przeglądać witrynę za pomocą tagów, filtrów lub wyświetlać obrazy w widoku mozaiki.

10. Biblioteka Brytyjska

The British Library

The Flickr account of the British Library prezentuje ponad milion ilustracji, rysunków i prac zaczerpniętych z książek z XVII, XVIII i XIX wieku. Wszystkie te prace są wydawane na licencji CC0 i mogą być używane w dowolnym miejscu bez ograniczeń.

11. LibreShot

Libreshot

LibreShot zawiera prace fotografa Martina Vorela wydane w domenie publicznej.

12. PDPics

Pdpics

PDPicks to zbiór bezpłatnych zdjęć stockowych z domeny publicznej. Ma dużą kolekcję tysięcy obrazów z domeny publicznej, które można pobrać i wykorzystać w swoich postach na blogu.

13. Sztuka Wielokrotnego Użytku

Reusable Art

Sztuka wielokrotnego użytku to kolekcja ponad 3000 starych rysunków, ilustracji i dzieł sztuki. Wszystkie prace wyświetlane na stronie są własnością publiczną.

14. Skitterphoto

Skitterphoto

Pięknie dobrana kolekcja obrazów na licencji CC0. Strona zawiera prace własnych fotografów, dzięki czemu znajdziesz mniej używane i unikalne fotografie.

15. StockSnap.io

StockSnap.io

StockSnap jest kuracja piękne darmowe zdjęcia, gdzie setki obrazów są dodawane co tydzień.

16. Zdjęcia Stodoła

Barn Images

Obrazy stodoły to kolekcja obrazów na licencji CC0. Możesz przeglądać obrazy w kategoriach lub tagach lub wyszukiwać słowa kluczowe. Wszystkie obrazy są dostępne w wysokiej rozdzielczości do pobrania za darmo.

Ostatnie Przemyślenia: Najlepsze Zdjęcia Stock Website

Podczas gdy powyższe strony internetowe oferują duży wybór darmowych zdjęć, często czytelnicy pytają nas, skąd weźmiemy nasze świetnie wyglądające ilustracje do naszych miniatur / polecanych zdjęć.

Używamy Shutterstock, ponieważ daje nam dużą bibliotekę obrazów premium, wektorów i ilustracji.

Niezależnie od tego, z jakiej strony zdjęć stockowych korzystasz, zawsze ważne jest, aby zapisać obrazy zoptymalizowane pod kątem Internetu, aby Twoja witryna zawsze ładowała się szybko.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze źródła darmowych obrazów z domeny publicznej i licencji CC0 dla Twojej witryny. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat najlepszych wtyczek buforujących WordPress i najlepszych usług CDN WordPress, aby przyspieszyć swoją witrynę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…