wtyczki przekierowujące wordpress

Szukasz darmowej wtyczki przekierowania 404 dla WordPress?

Błąd 404 jest częstym błędem, który pojawia się, gdy użytkownik wpisze niewłaściwy adres URL lub odwiedzi stronę, która już nie istnieje. Nie jest to dobre dla doświadczenia użytkownika i może również wpłynąć na rankingi SEO witryny.

W tym artykule pokażemy Ci najlepsze darmowe wtyczki przekierowania 404 dla WordPress, których możesz użyć do naprawy błędów 404.

wordpress redirect plugins

Dlaczego Twoja witryna WordPress wyświetla błąd 404?

Zanim zaczniesz naprawiać błędy 404, bardzo ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego WordPress wyświetla błąd 404.

Często początkujący WordPress pytają nas, dlaczego ich witryna WordPress pokazuje błąd 404 dla istniejących postów. Jest to jeden z typowych problemów WordPress, które napotykają początkujący.

Oto tylko kilka z wielu możliwych przyczyn, które mogą spowodować, że istniejąca zawartość wyświetli błędy 404:

1. Zmiany w strukturze adresu URL

WordPress jest wyposażony w obsługę przyjaznej dla SEO struktury URL.

Jeśli dokonasz zmian w strukturze adresu URL, zmieni to całą strukturę linków w Twojej witrynie. Czasami jest to powód, dla którego Twoja strona pokazuje błąd 404 nawet na istniejących postach.

2. Zaginiony lub uszkodzony .htaccess

Innym powodem tajemniczych błędów 404 dla istniejącej zawartości jest brak lub uszkodzenie .plik htaccess.

Jeśli zainstalowałeś nową wtyczkę, utworzyłeś nowy niestandardowy typ postu lub zarejestrowałeś niestandardową taksonomię, dostęp do nowego adresu URL może spowodować błąd 404, ponieważ twój .plik htaccess nie jest aktualizowany.

3. Przeniesienie witryny do nowej domeny

Poza powyższymi przyczynami, jeśli niedawno przeprowadziłeś się z WordPress.com na WordPress.org lub przeniósł WordPress do nowej domeny, może to spowodować, że witryna wyświetli błędy 404.

4. Post lub strona została usunięta lub przeniesiona

Z drugiej strony, jeśli usuniesz post lub stronę,wyświetli ona stronę błędu 404 not found.

Podobnie, jeśli zmienisz adres URL wpisu na blogu na nową lokalizację i nie zaktualizujesz wewnętrznych linków do nowej lokalizacji, może to prowadzić do błędu 404.

Napraw błąd 404 z wtyczką przekierowania WordPress

Najlepszym sposobem naprawienia błędów 404 jest przekierowanie użytkowników do nowej lokalizacji. Powinieneś również poinformować Wyszukiwarki o nowej lokalizacji tych postów i stron, dodając wiadomość nagłówka przekierowania 301.

Dzięki temu możesz zaoferować wspaniałe wrażenia użytkownika i nie stracić pozycji w rankingach wyszukiwarek.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na niektóre z najpopularniejszych wtyczek przekierowania 404 dla WordPress, które mogą pomóc w zarządzaniu tymi problemami.

1. SeedProd

seedprod best landing page builder for wordpress

SeedProd to najlepszy kreator stron docelowych dla WordPress. Oferuje Kreator stron typu “przeciągnij i upuść” i pomaga w tworzeniu wszystkich typów stron docelowych.

Wśród wielu funkcji SeedProd umożliwia tworzenie niestandardowych stron 404. Zawiera piękne szablony stron błędów 404, których możesz użyć jako punktu wyjścia.

Ready to use custom 404 page templates for WordPress

Łączy się ze wszystkimi popularnymi usługami e-mail marketingu i pozwala konwertować utracony ruch na subskrybentów poczty e-mail.

Wtyczka oferuje również opcję włączania przekierowań 301 dla strony 404. Podczas tworzenia strony 404 po prostu włącz tryb przekierowania z ustawień i wprowadź adres URL, na który chcesz przekierować odbiorców.

Do szablonu strony 404 możesz dodać wszystko, co chcesz. Na przykład możesz dodawać różne bloki dla obrazów, filmów, przycisków, nagłówków, wprowadzić minutnik, formularz rezygnacji i wiele innych.

Dużą zaletą korzystania z SeedProd jest to, że nie opiera się na Twoim motywie WordPress, co oznacza, że możesz użyć dowolnego projektu, aby stworzyć imponującą stronę 404.

2. Wszystko w jednym Menedżerze przekierowań SEO

All in One SEO Redirection Manager

All in One SEO to najpopularniejsza i najlepsza wtyczka SEO WordPress na rynku. Zawiera dodatek do menedżera przekierowań do zarządzania przekierowaniami 301, śledzenia błędów 404 i naprawiania ślepych zaułków.

Wtyczka automatycznie wysyła użytkowników ze starych adresów URL do nowych adresów URL. Dotyczy to również wyszukiwarek, więc nigdy nie stracisz ruchu.

Wszystko w jednym SEO ułatwia ręczne dodawanie źródłowego adresu URL i docelowego adresu URL. Możesz również użyć funkcji automatycznego przekierowywania, aby zapewnić, że użytkownicy i wyszukiwarki znajdą nową zawartość za każdym razem, gdy usuniesz post lub zmienisz adres URL.

Automatic redirects

Pozwala również przekierować wiele adresów URL do tej samej strony. Pomaga to w przełączaniu domen i przenoszeniu treści na nową witrynę.

AIOSEO śledzi również przekierowania i tworzy dziennik z kompletnymi informacjami o przekierowaniu na temat odwiedzającego, przeglądarki i osoby odsyłającej na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Śledzi przekierowania 404, które zdarzają się na twojej stronie i pozwala rozwiązać problemy.

Jest to kompletne rozwiązanie, które nie tylko pomaga w przekierowaniach, ale poprawia pozycję w wyszukiwarkach, aby zwiększyć ruch w witrynie.

3. Przekierowanie

redirection 404 redirect plugin for wordpress

Przekierowanie to potężna Wtyczka WordPress, która pozwala łatwo skonfigurować przekierowania dla stron 404. Jest wyposażony we wbudowaną opcję śledzenia błędów 404, które wystąpiły na twojej stronie od zainstalowania wtyczki.

Przekierowanie pozwala używać potężnych wyrażeń regularnych, aby dopasować wzorce adresów URL i przekierować je do odpowiednich stron. Jest to bardzo przydatne, jeśli przeniosłeś witrynę o innej strukturze adresu URL do WordPress.

Napisaliśmy kompletny przewodnik po tym, jak śledzić strony 404 i przekierowywać je w WordPress za pomocą wtyczki przekierowującej.

Chociaż ta wtyczka jest świetna, jedyną rzeczą, na którą chcesz uważać, jest ustawienie rejestrowania 404.

Jeśli nie skonfigurujesz go poprawnie, Ta wtyczka może sprawić, że Twoja baza danych będzie bardzo ciężka. Poza tym jest to świetna wtyczka i jest w 100% darmowa.

4. 404strona

404page wordpress redirect plugin

404page to nieco inna Wtyczka WordPress na naszej liście w porównaniu do innych. Pomaga tworzyć strony 404, ale nie oferuje przekierowań.

Strony błędów 404 w motywach WordPress są zwykle dość nudne i niezbyt pomocne.

Istnieją sposoby, aby poprawić szablony 404 w WordPress. Wymagają one jednak użycia kodu i edycji pliku szablonu.

Wtyczka 404page pozwala po prostu wybrać istniejącą stronę z witryny WordPress i użyć jej jako stron 404. Jest to doskonała wtyczka, jeśli chcesz po prostu zbudować niestandardowe strony 404.

5. Custom 404 Pro

custom 404 pro wordpress redirect plugin

Custom 404 Pro to minimalistyczna Wtyczka WordPress, która jest bardzo łatwa w użyciu i jest w 100% darmowa. Pozwala szybko i za pomocą kilku kliknięć skonfigurować przekierowania 404.

Możesz przekierować swoje strony do istniejącej strony lub do określonego adresu URL. Ponadto wtyczka obsługuje przekierowania 301, 302, 307 i 308.

Kolejną zaletą korzystania z niestandardowego 404 Pro jest to, że rejestruje błędy 404, a nawet wysyła wiadomość e-mail do Administratora Witryny, gdy rejestruje błąd. Jest to cenna funkcja, która pomaga naprawić złe linki na swojej stronie.

6. 301 przekierowań

301 redirects free wordpress plugin

301 Redirects to kolejna popularna wtyczka przekierowująca WordPress. Przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że konfiguracja i zarządzanie przekierowaniami 301, 302 i 307 w WordPress jest bardzo prosta.

Wtyczka zapewnia, że Twoja strona pozostaje przyjazna SEO, a użytkownicy otrzymują wspaniałe wrażenia, przekierowując ich ze strony błędu 404 na dowolną wybraną stronę.

301 Redirects oferuje wiele opcji wyboru lokalizacji przekierowania. Możesz wysyłać odwiedzających do posta, strony, mediów lub niestandardowego adresu URL.

Poza tym, 301 Redirects pozwala importować i eksportować reguły przekierowania. Pozwala to na łatwą migrację z innej wtyczki do przekierowań 301.

Chociaż wtyczka jest łatwa w użyciu, nie rejestruje jeszcze błędów 404. Zobaczysz kartę dla 404 błąd Zaloguj się do wtyczki, ale pokaże komunikat mówiący wkrótce.

7. Bezpieczny Menedżer Przekierowań

Safe Redirect Manager

Safe Redirect Manager to darmowa wtyczka WordPress do zarządzania przekierowaniami 404 na twojej stronie. Jest zbudowany z myślą o szybkości i wydajności i umożliwia tylko do 250 przekierowań.

Po wyjęciu z pudełka wtyczka nie zawiera wielu opcji dostosowywania, ale zawiera działania i filtry, dzięki czemu programiści mogą go łatwo dostosować.

Konfiguracja wtyczki do zarządzania przekierowaniami jest łatwa i prosta. Wszystkie ustawienia można znaleźć w sekcji Narzędzia w obszarze administracyjnym WordPress.

Która jest najlepsza Wtyczka przekierowania 404?

Błędy 404 są częstym problemem, z którym boryka się wielu właścicieli witryn WordPress i uważamy, że AIOSEO to najlepsza wtyczka przekierowująca 404, którą możesz wybrać.

Ułatwia znalezienie błędów 404 i zarządzanie przekierowaniami, bez względu na to, ile trzeba skonfigurować. Wtyczka oferuje najwięcej funkcji dostosowywania w porównaniu z innymi wtyczkami przekierowującymi.

SeedProd jest również świetnym rozwiązaniem do budowania niestandardowej strony 404. Kreator stron docelowych typu “przeciągnij i upuść” pozwala tworzyć wspaniałe strony 404 dla Twojej witryny i łatwo przekierowywać odwiedzających do nowej lokalizacji.

Dodatkowo integruje się z usługami e-mail marketingu i pozwala rozwijać listę e-mail zamiast tracić ruch w witrynie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze darmowe wtyczki 404 dla Twojej witryny WordPress. Możesz również zapoznać się z naszą listą najlepszych wtyczek i narzędzi WordPress dla witryn biznesowych oraz naszym porównaniem najlepszych wtyczek członkostwa WordPress do tworzenia i sprzedaży kursów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…