Szukasz najlepszych motywów WordPress do swoich podcastów?

Strona internetowa podcastu zawiera treści multimedialne, w tym filmy, pliki audio i obrazy. Będziesz potrzebował motywu, który z łatwością zaoferuje wszystkie te funkcje.

Chcesz również, aby Twój motyw wyglądał profesjonalnie i dobrze zaprojektowany, więc robi świetne pierwsze wrażenie na nowych odwiedzających i potencjalnych sponsorach podcastów.

W tym artykule udostępnimy niektóre z najlepszych motywów WordPress dla podcasterów.

Best WordPress themes for podcasters

Budowanie strony Podcast z WordPress

WordPress to popularny Kreator stron internetowych z podcasterami na całym świecie. Oferuje dużą elastyczność i jest łatwy w użyciu dla własnej witryny podcastów.

Istnieją dwa różne typy witryn WordPress i ważne jest, aby wybrać odpowiedni. WordPress.com jest platformą hostowaną i WordPress.org jest hostowany samodzielnie. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź nasze porównanie między WordPress.com vs WordPress.org.

Polecamy hosting własny WordPress.org aby zbudować swoją stronę internetową podcast. Daje Ci dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji WordPress od razu.

Aby uruchomić witrynę WordPress, potrzebujesz nazwy domeny (np. wpbeginner.com). jest to adres Twojej strony internetowej w Internecie. Potrzebujesz również konta hostingowego WordPress. To tutaj przechowywana jest Twoja strona internetowa.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą usług hostingowych WordPress.

The Bluehost special offer for WPBeginner readers

Dla użytkowników WPBeginner Bluehost oferuje również bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i duży rabat na hosting.

Po uzyskaniu nazwy domeny i hostingu musisz skonfigurować witrynę WordPress swojego podcastu. Aby uzyskać pomoc w tym zakresie, sprawdź nasz przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć podcast.

Teraz rzućmy okiem na jedne z najlepszych motywów WordPress dla podcasterów.

1. Tusant

Tusant

Tusant to doskonały motyw podcastingu WordPress stworzony specjalnie dla podcasterów, zespołów muzycznych, vlogów i innych stron multimedialnych. Posiada imponujący nowoczesny układ strony głównej, który stawia Twoje media na pierwszym miejscu.

Możesz wyświetlić swój odtwarzacz podcastów w dowolnym miejscu na stronie internetowej, dzięki czemu ten motyw jest szczególnie przyjazny dla użytkownika. Tusant obsługuje playlisty audio / wideo, pojedyncze odcinki i wiele formatów. Oferuje również wiele opcji dostosowywania, Aby zmienić kolory, zorganizować widżety i tak dalej.

Motyw Tusant umożliwia osadzanie plików z Libsyn, SoundCloud, Mixcloud, YouTube, Vimeo i innych.

2. Astra

Astra

Astra to oszałamiający motyw WordPress, który został zaprojektowany, aby umożliwić łatwe tworzenie podcastu lub witryny multimedialnej. Integruje się z potężnymi kreatorami stron typu przeciągnij i upuść, takimi jak Beaver Builder, aby dostosować strony witryny.

Zawiera opcje kolorów, opcje nagłówka, układy stron, niestandardowe tła, wbudowane czcionki Google i wiele innych. Motyw jest lekki i szybki, co czyni go idealnym wyborem dla podcasterów.

Astra jest również zaprojektowana z myślą o dobrym SEO WordPress (search engine optimization), aby pomóc Twojej witrynie w wysokiej pozycji w Google i innych wyszukiwarkach.

3. Divi

Divi

Divi jest popularnym motywem wielofunkcyjnym WordPress dla każdego rodzaju strony internetowej. Jest wyposażony we wbudowany szablon strony internetowej dla podcasterów, vlogerów i filmowców.

Dzięki pełnoekranowemu układowi i gotowym niestandardowym stronom możesz szybko zastąpić zawartość demonstracyjną własną i uruchomić witrynę podcastową. Otrzymujesz również Divi Builder z narzędziami do punktowania i klikania dla łatwego dostosowywania.

Divi ma wiele opcji tematycznych, których możesz użyć. Ułatwia to robienie takich rzeczy, jak przesłanie niestandardowego logo dla witryny podcastu.

4. OceanWP

OceanWP

OceanWP to klasyczny darmowy motyw WordPress. Zapewnia wiele szablonów, które można zaimportować za pomocą jednego kliknięcia. Następnie po prostu zamień zawartość demonstracyjną na własną, aby skonfigurować witrynę podcastu.

Motyw ma rozszerzenia premium do dodawania funkcji, takich jak ikony mediów społecznościowych, lepkie menu nawigacji, rejestracja użytkownika i inne. Obsługuje również WooCommerce do sprzedaży produktów związanych z podcastami online.

5. Gumbo

Gumbo

Gumbo to fantastyczny podcast WordPress theme. Ma nowoczesny układ z pełnoekranowym suwakiem audio, aby użytkownicy mogli przejść do ulubionych odcinków.

Jest wyposażony w Pełne wsparcie dla popularnych wtyczek podcastingu, w tym poważnie prostego podcastingu. Jest również kompatybilny z zewnętrznymi osadzeniami z dowolnego hosta, w tym Soundcloud, YouTube, Vimeo i innych.

Gumbo automatycznie generuje również kanały RSS, które umożliwiają publikację podcastu w iTunes. Podcasty Google i inne główne platformy podcastingowe.

6. Hestia Pro

Hestia Pro

Hestia Pro to nowoczesny motyw WordPress z jednostronicowymi i wielostronicowymi układami. Pochodzi z kilku witryn startowych dla różnych nisz. Są one łatwe do dostosowania za pomocą dowolnego narzędzia do budowania stron, takiego jak Elementor Page builder lub WPBakery.

Obsługuje treści wideo po wyjęciu z pudełka, dzięki czemu nadaje się zarówno do podcastów wideo, jak i audio. Hestia Pro ma wiele sekcji strony głównej, aby dodać swoje portfolio, polecane podcasty i inne przydatne treści.

Hestia Pro jest również gotowa do tłumaczenia i obsługuje języki RTL.

7. Ultra

Ultra

Ultra to uniwersalny motyw WordPress, który zawiera gotowe projekty i instalację jednym kliknięciem. Posiada potężny Kreator stron do edycji dowolnej strony lub tworzenia własnych projektów.

Integruje się z odtwarzaczami wideo, aby wyróżnić podcast. Motyw zawiera również piękny odtwarzacz audio, który bez wysiłku pasuje do Twojego motywu.

Ultra jest również gotowa do retina i wykorzystuje responsywny projekt, co oznacza, że Twoja strona będzie wyglądać świetnie na wszystkich urządzeniach mobilnych.

8. Pieprz+

Pepper+

Pepper+ to uniwersalny motyw WordPress odpowiedni zarówno do podcastingu, jak i blogowania. Wymaga modułowego podejścia do projektowania i pozwala przeciągać i upuszczać elementy, aby tworzyć piękne strony internetowe.

Pepper+ zawiera wiele gotowych układów stron internetowych z treścią demonstracyjną. Jest bardzo łatwy w użyciu i doskonale współpracuje z niezbędnymi wtyczkami WordPress, w tym wtyczkami do podcastów, takimi jak wtyczka Blubrry PowerPress.

9. Satchmo

Satchmo

Satchmo to piękny motyw strony podcastingu WordPress zaprojektowany specjalnie dla podcasterów i vlogerów. Posiada wspaniały design z dużym obrazem tła, przyciskiem wezwania do działania i najnowszym widżetem odcinka.

Ma klasyczny odtwarzacz epizodów, który wygląda doskonale na wszystkich urządzeniach. Aby dostosować układ, możesz użyć ulubionego narzędzia do przeciągania i upuszczania stron, takiego jak Elementor lub Visual Composer.

10. Muzyka

Music

Muzyka to motyw WordPress przeznaczony dla muzyków, artystów, programów radiowych i podcastów. Jest wyposażony w pełnoekranowy obraz tła i odtwarzacz audio o pełnej szerokości na dole.

Ma super elastyczny Kreator przeciągania i upuszczania, który pozwala tworzyć nieograniczone projekty samodzielnie. Konfiguracja motywu jest dość prosta, a także możesz importować zawartość demonstracyjną, aby szybko utworzyć witrynę podcastową.

11. Oscylator

Oscillator

Oscillator to potężny, ale łatwy w użyciu motyw WordPress dla muzyków i podcastów. Jest wyposażony w piękny odtwarzacz strumieniowego dźwięku, który świetnie wygląda na wszystkich rozmiarach ekranu i urządzeniach.

Wewnątrz znajdziesz wbudowane sekcje, aby dodać suwaki, artystów, dyskografię, wydarzenia, galerie zdjęć i filmy. Posiada widgetized homepage z niestandardowymi widżetami dla treści i integracji z mediami społecznościowymi.

12. Monochromatyczne

Monochrome Pro

Monochrome od StudioPress to świetny minimalistyczny motyw podcastów WordPress. Zawiera dużo białej przestrzeni z elegancką typografią, która wyróżnia Twoje treści.

Monochrome został zaprojektowany z myślą o wydajności i szybkości. Posiada konfigurowalny nagłówek i widgetized stronę główną, aby łatwo dodać odtwarzacz audio.

StudioPress jest teraz częścią WP Engine, najpopularniejszej zarządzanej firmy hostingowej WordPress. Możesz uzyskać ten motyw i wszystkie 35 + inne motywy StudioPress po zarejestrowaniu się w hostingu WP Engine, aby zbudować swoją witrynę.

Bonus: Użytkownicy WPBeginner otrzymują również dodatkowe 20% zniżki. Rozpocznij z WP Engine już dziś!

13. Obsydian

Obsidian

Obsidian to nowoczesny i stylowy motyw WordPress. Posiada ciemny schemat kolorów z pełnoekranowym tłem i lepkim odtwarzaczem audio na dole strony.

Zawiera pełną obsługę wyświetlania list odtwarzania audio, a także treści wideo na swojej stronie internetowej. Możesz łatwo wprowadzać zmiany w czcionkach, kolorach i nie tylko za pomocą WordPress Live customizer z podglądem.

14. Oxium

Oxium

Oxium to znakomity motyw WordPress dla muzyki, artystów, zespołów i podcastów. Posiada unikalny design z wąskim paskiem bocznym i menu nawigacji po lewej stronie, a zawartość po prawej stronie.

Zawiera odtwarzacz audio i niestandardowe sekcje strony głównej, aby dodać artystów, galerie wideo, zdjęcia i inne. Możesz nawet użyć go do utworzenia sieci podcastów.

15. Amplify

Amplify

Amplify to motyw WordPress dla muzyków, artystów, podcastów i innych stron internetowych, które używają treści audio. Jest dostarczany z wtyczką towarzyszącą, aby dodać odtwarzacz audio, dyskografię, artystów i wiele innych.

Amplify ma niestandardowe szablony dla stron wydarzeń, galerii wideo, galerii zdjęć, albumów i utworów. Jest kompatybilny z popularnymi kreatorami stron do tworzenia niestandardowych stron docelowych.

16. Promenada

Promenade

Promenada to pięknie wykonany motyw WordPress. Zaprojektowany dla treści audio, muzyków i zespołów, ten motyw jest idealny dla poważnych podcasterów i pozwala skupić się bardziej na treści niż na innych elementach.

Inne godne uwagi funkcje obejmują pełną obsługę osadzeń audio / wideo, powiązanych postów, czcionek Google, gigów i szablonów o pełnej szerokości do użycia z dowolną wtyczką do tworzenia stron.

17. Nayma

Nayma

Nayma to uniwersalny motyw WordPress, który może obsłużyć każdy rodzaj treści i sprawić, że będzie wyglądał pięknie. Jest dobrze dostosowany do podcastów i jest wyposażony w format postu audio, który pozwala profesjonalnie zaprezentować odcinki podcastów.

Jest gotowy do eCommerce, co oznacza, że możesz sprzedawać treści lub produkty związane z Twoimi produktami online. Ma wbudowane szablony do portfolio, galerii, formularza kontaktowego i innych.

18. Utwory

Tracks

Tracks to darmowy motyw WordPress podcast. Charakteryzuje się ciemnym, prostym i minimalistycznym designem, który stanowi doskonałą opcję do publikowania zarówno treści tekstowych, jak i audio.

Niektóre z jego kluczowych funkcji to ikony mediów społecznościowych, pasek wyszukiwania, sterowanie wyświetlaniem komentarzy, układy premium i inne. Jest łatwy w użyciu i zarządzaniu za pomocą Live WordPress customizer.

19. Elegancki

Themify Elegant

Elegant to pełen wdzięku motyw WordPress, który pozwala wyświetlać wszelkiego rodzaju treści w układzie bez rozpraszania uwagi. Został zaprojektowany specjalnie dla osobistych blogerów, podcasterów i witryn z czasopismami, które potrzebują prostego projektu.

Zawiera piękną typografię, nieograniczone układy, sekcję portfolio, niestandardowy nagłówek, szablony stron i wiele schematów kolorów. Pochodzi z Themify Builder, aby swobodnie dostosować swoją stronę.

20. Dixie

Dixie

Dixie to motyw WordPress zaprojektowany specjalnie dla podcasterów. Ma elegancki wygląd strony głównej z pełnoekranowym tłem i odtwarzaczem epizodów.

Obsługuje wszystkie popularne wtyczki WordPress podcasting, a także kreatory stron typu przeciągnij i upuść. Jeśli chodzi o funkcje, temat zawiera wiele opcji układu, stronę hosta podcastu, a nawet formularz rejestracji listy newslettera.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszy motyw WordPress do podcastingu. Możesz również sprawdzić nasz przewodnik na temat najlepszego hostingu podcastów, aby skonfigurować swoją stronę podcastu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…