Pomysły na strony internetowe, które możesz uruchomić w tym roku

Szukasz pomysłów na stronę internetową, aby rozpocząć działalność poboczną w Nowym Roku?

Istnieje mnóstwo możliwości online z dochodowych pomysłów na stronę internetową, które można łatwo przekształcić w zrównoważony dochód po stronie.

W tym artykule podzielimy się najlepszymi pomysłami na stronę internetową, które zostaną uruchomione w tym roku. Pokażemy Ci również, jak łatwo rozpocząć pracę bez dużych inwestycji.

Website ideas that you can launch this year

Czego potrzebujesz, aby wprowadzić pomysły na stronę w życie

Częstym mitem jest to, że aby założyć stronę internetową, trzeba być doświadczonym technologicznie lub programistą. Prawdopodobnie było to prawdą w latach 90-tych, ale w dzisiejszych czasach nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, aby zbudować stronę internetową.

Oto, czego właściwie potrzebujesz, aby stworzyć stronę internetową:

 • Nazwa domeny. Będzie to adres Twojej strony w internecie, np. wpbeginner.com).
 • Konto hostingowe. To będzie dom Twojej witryny i miejsce, w którym będziesz przechowywać wszystkie pliki witryny
 • Kreator stron internetowych. Zalecamy korzystanie z WordPress.org który jest najlepszym kreatorem stron internetowych zasilającym ponad 39% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Zalecamy korzystanie z Bluehost, aby stworzyć swoją stronę. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i są oficjalnie polecane przez WordPress.

Oferują użytkownikom WPBeginner hojną zniżkę 60% na hosting z bezpłatną nazwą domeny i bezpłatnym certyfikatem SSL. Zasadniczo możesz uruchomić stronę internetową za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Automatycznie instalują dla Ciebie WordPress i możesz szybko rozpocząć pracę nad swoim pomysłem na witrynę w ciągu kilku minut. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, wykonaj kroki opisane w naszym przewodniku instalacji WordPress, aby skonfigurować swoją witrynę.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na niektóre z najbardziej dochodowych pomysłów na uruchomienie witryny w tym roku i przekształćmy je w opłacalny biznes.

Oto krótka lista pomysłów na stronę internetową, o których porozmawiamy. Możesz przejść do tego, który Cię interesuje lub przeczytać podczas przewijania.

 • Załóż osobisty blog
 • Zbuduj sklep internetowy
 • Stwórz stronę członkowską
 • Sprzedaj Kursy Online
 • Twórz stronę Dropshipping
 • Stwórz stronę partnerską
 • Uruchom blog o modzie
 • Załóż stronę podróżniczą
 • Stwórz stronę kulinarną / przepisy kulinarne
 • Uruchom stronę internetową podcastu
 • Załóż stronę poszukiwania pracy
 • Stwórz stronę kuponów
 • Tworzenie rynku Online
 • Załóż stronę restauracji
 • Twórz stronę opinie
 • Stwórz stronę Fotograficzną
 • Uruchom stronę Portfolio
 • Załóż stronę internetową z dostawą żywności
 • Sprzedaj Rękodzieło Online
 • Załóż społeczność właścicieli zwierząt
 • Załóż serwis informacyjny

1. Załóż własną stronę / bloga

Start a personal website / blog

Blogi są popularnym pomysłem na stronę internetową, który istnieje od jakiegoś czasu i nadal jest silny. Przedsiębiorcy tacy jak Darren Rowse, John Lee Dumas i Pat Flynn zaczynali jako blogerzy i teraz zarabiają sześciocyfrowe dochody.

Dyrektor generalny naszej firmy, Syed Balkhi, założył ten blog, który doprowadził go do zbudowania ośmiocyfrowego biznesu (patrz: WPBeginner income).

Uruchomienie bloga jest dość łatwe i może dotyczyć dowolnego tematu, który Cię pasjonuje. Zaletą założenia bloga jest to, że możesz później użyć go jako platformy do uruchomienia wielu innych pomysłów na witrynę.

Istnieje również mnóstwo opcji zarabiania, które sprawiają, że blogowanie jest opłacalnym pomysłem na stronę internetową. Możesz używać programów takich jak Google AdSense do wyświetlania reklam, promowania produktów partnerskich, sprzedaży reklam bezpośrednich lub nawet sprzedaży własnych produktów czytelnikom, takim jak Kursy online, e-booki itp.

Potrzebujesz pomocy? Zobacz nasz krok po kroku, jak rozpocząć blog tutorial, w którym przeprowadzamy Cię przez każdy krok.

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy, oferujemy również bezpłatną usługę konfiguracji witryny WordPress, w której jeden z naszych ekspertów WordPress utworzy dla ciebie bloga.

2. Zbuduj sklep internetowy

Start an eCommerce store

Kolejnym dynamicznie rozwijającym się pomysłem na witrynę jest zbudowanie sklepu eCommerce. Wielu ludzi uważa, że jest to prawdopodobnie zbyt techniczne, aby rozpocząć, co nie jest do końca prawdą.

Możesz łatwo uruchomić witrynę eCommerce za pomocą WooCommerce. Jest to najpopularniejsza na świecie platforma e-commerce, która działa na platformie WordPress.

Jest bardzo łatwy w użyciu i pozwala sprzedawać dowolny rodzaj produktów cyfrowych, wirtualnych lub fizycznych, które wymagają wysyłki. Możesz łatwo akceptować płatności online za pomocą PayPal, Stripe lub wielu innych usług płatniczych.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, możesz postępować zgodnie z naszym Przewodnikiem dla początkujących, jak założyć sklep internetowy.

Potrzebujesz pomysłów na to, co sprzedać w swoim sklepie? Zobacz nasz samouczek na temat pozyskiwania produktów do sprzedaży online.

3. Stwórz stronę członkowską

Membership website

Innym popularnym pomysłem na witrynę, który nabiera rozpędu, jest stworzenie witryny opartej na członkostwie.

Zasadniczo ograniczasz dostęp do niektórych treści na swojej stronie internetowej, które są dostępne tylko dla płatnych członków. Może to być Kurs online, fora tylko dla członków, treści audio lub wideo lub cokolwiek innego.

Najprostszym sposobem na to jest użycie MemberPress. Jest to wtyczka członkostwa WordPress, która pomaga tworzyć subskrypcje, ograniczać dostęp i sprzedawać plany członkostwa w swojej witrynie.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, skorzystaj z naszego samouczka na temat tworzenia witryny członkowskiej z instrukcjami krok po kroku.

4. Sprzedaj Kursy Online

Sell online course website

Tworzenie i sprzedaż kursów online to kolejny popularny pomysł na stronę, który rozwija się bardzo szybko.

Ta rosnąca nisza internetowa jest napędzana przez nowoczesną gospodarkę gig, w której ludzie muszą nauczyć się nowych umiejętności, aby znaleźć nową pracę, poprawić istniejące umiejętności lub po prostu nauczyć się czegoś nowego jako hobby.

MemberPress to najlepsza Wtyczka WordPress LMS, która pozwala łatwo tworzyć i sprzedawać kursy online na swojej stronie internetowej.

5. Twórz stronę Dropshipping

Dropshipping

Dropshipping to kolejny rozwijający się pomysł na stronę, który możesz uruchomić bez większych inwestycji. Sklep dropshipping to sklep internetowy, w którym sprzedajesz produkty, ale są one wysyłane bezpośrednio przez Sprzedawcę.

Pozwala to zaoszczędzić od kłopotów związanych z zarządzaniem i przechowywaniem rzeczy, utrzymywaniem zapasów i wysyłką rzeczy. Pozwala również na sprzedaż szerokiej gamy produktów.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak stworzyć firmę dropshipping Dla początkujących.

6. Stwórz stronę partnerską

Affiliate website

Jednym z najbardziej popularnych pomysłów na stronie internetowej jest uruchomienie strony partnerskiej.

Marketing afiliacyjny to umowa rekomendacji, w której sprzedawca internetowy (reklamodawca) płaci Ci prowizję, gdy użytkownicy kupują swój produkt z twojego linku polecającego.

Jest to ogromna branża, co oznacza, że możesz stworzyć niszową stronę partnerską i zacząć na niej budować. Możesz znaleźć programy partnerskie w prawie każdej branży, zwłaszcza jeśli zarejestrujesz się w programie partnerskim, takim jak Amazon Associates lub ShareASale.

Na przykład: możesz stworzyć stronę internetową, która koncentruje się całkowicie na przeglądaniu wszystkich najnowszych torebek damskich, nowych routerów internetowych, nowych smartfonów itp.

Gdy użytkownicy dokonują zakupu na podstawie Twojej rekomendacji, otrzymujesz opłatę za polecenie.

Aby uzyskać bardziej szczegółową dyskusję, zobacz nasz przewodnik dla początkujących do marketingu afiliacyjnego, który zawiera instrukcje krok po kroku dla nowych marketerów afiliacyjnych.

7. Uruchom blog o modzie

Fashion blog

Moda i styl życia to kolejny opłacalny pomysł na stronę, który ma ogromny potencjał. Istnieje wiele blogerów modowych i influencerów zarabiających sześciocyfrowe dochody.

Lepiej mieć własną stronę internetową, a nie tylko być w mediach społecznościowych, ponieważ istnieje więcej możliwości zarabiania.

Możesz zarabiać pieniądze poprzez reklamy displayowe, marketing afiliacyjny, partnerstwa Instagram z markami i wiele innych.

Dzięki WordPress możesz dodać wszystkie narzędzia potrzebne do rozwoju swojej marki. Możesz podłączyć swój kanał na Instagramie i inne media społecznościowe, filmy z Youtube, znaleźć motywy witryn modowych, używać wtyczek reklamowych i wiele innych.

Szczegóły znajdziesz w naszym tutorialu, Jak założyć blog o modzie i promować go we właściwy sposób.

8. Załóż stronę podróżniczą

Travel blog

Tworzenie bloga podróżniczego to kolejny świetny pomysł na stronę internetową, który jest łatwy do wdrożenia i budowania.

Możesz być doświadczonym podróżnikiem, vlogerem lub marketerem promującym różne miejscowości turystyczne. Możesz zarabiać za pomocą reklam displayowych, partnerstw turystycznych, zarabiania profitów i nie tylko.

Wpływowi blogerzy podróżni wykorzystują swoje blogi podróżnicze do wprowadzania różnych produktów i uzyskiwania znaczących pasywnych dochodów.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, nie zapomnij sprawdzić nasz artykuł na temat Jak zrobić stronę podróżniczą za pomocą WordPress.

9. Stwórz stronę kulinarną / przepisy kulinarne

Food blog

Strony z jedzeniem i przepisami są już popularnym pomysłem na stronę internetową z dużą ilością miejsca na nowe strony internetowe.

Możesz łatwo założyć bloga lub stronę internetową, dzielić się przepisami, dyskutować o jedzeniu, odchudzaniu, zdrowiu lub innych powiązanych tematach. Większość witryn z przepisami zarabia dzięki reklamom, marketingowi afiliacyjnemu i sprzedaży subskrypcji członkowskich.

WordPress jest wyposażony w wtyczki, które pozwalają łatwo pisać przepisy w formacie SEO friendly. Aby uzyskać szczegółowe informacje, możesz śledzić nasz samouczek, Jak stworzyć stronę internetową z jedzeniem i zarabiać pieniądze w Internecie.

10. Uruchom stronę internetową podcastu

Podcast website

Podcasting to kolejny popularny pomysł na stronę, który możesz uruchomić. Jest to szybko rozwijająca się nisza z mnóstwem opcji monetyzacji.

Podcast to epizodyczna seria plików audio, które użytkownicy mogą subskrybować, aby pobrać i posłuchać.

Sukces podcasterów zarabiają znaczne pieniądze w Internecie poprzez sponsoring, reklamy, sprzedaż produktów i wiele innych. Wymaga to trochę sprzętu i trochę praktyki z nagrywaniem i przesyłaniem plików.

Mamy obszerny przewodnik po uruchomieniu strony internetowej podcastu z instrukcjami krok po kroku.

Mamy również listę najlepszych platform hostingowych podcastów, które pomogą Ci odnieść sukces.

11. Załóż stronę poszukiwania pracy

Job board

Innym popularnym pomysłem na stronę internetową jest stworzenie strony poszukiwania pracy. Łatwo jest zarabiać, a zarabiasz pieniądze w oparciu o treści generowane przez użytkowników.

Zasadniczo strona internetowa job board pozwala firmom zamieszczać oferty pracy i ułatwiać osobom poszukującym pracy, przeglądając i szukając pracy.

Istnieją wtyczki WordPress, które pomagają szybko stworzyć wyszukiwarkę ofert pracy. Możesz nawet akceptować płatności online od pracodawców do publikowania ofert.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz przewodnik dotyczący tworzenia tablicy zadań w WordPress.

12. Stwórz stronę kuponów

Coupons website

Strona kupony pomaga klientom znaleźć kupony i oferty dla swoich ulubionych produktów.

Łączy firmy z klientami i zapewnia im narzędzia do lokalizowania ofert i rabatów. Jest on zarabiany przez linki partnerskie, partnerstwa i reklamy displayowe.

Możesz całkowicie zautomatyzować swoją stronę i pozwolić firmom na bezpośrednie przesyłanie ofert. Pozwala to na zarabianie pieniędzy w Internecie za pomocą treści generowanych przez użytkowników.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik, Jak utworzyć witrynę z kuponami w WordPress.

13. Tworzenie rynku Online

Marketplace website

Wielu odnoszących sukcesy marketerów wykorzystuje pomysły, które obejmują treści generowane przez użytkowników, aby zarabiać pieniądze. Tworzenie strony internetowej online marketplace jest jednym z takich pomysłów na stronie internetowej, które można łatwo replikować.

Witryna marketplace to miejsce, w którym udostępniasz platformę e-commerce innym do sprzedaży swoich produktów. Dostajesz cięcia na każdej transakcji dokonanej na swojej stronie internetowej, podczas gdy sprzedawcy zarządzają wysyłką i realizacją.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tworzenia witryny online marketplace ze szczegółowymi instrukcjami.

14. Załóż stronę restauracji

Restaurant website

Tworzenie strony internetowej restauracji to pomysł specyficzny dla osób z branży restauracyjnej i spożywczej. Tworzenie strony internetowej restauracji pozwala na przyjmowanie rezerwacji stolików, a nawet przyjmowanie zamówień online na dostawę żywności.

Dzięki WordPress możesz używać narzędzi takich jak WPForms do przyjmowania rezerwacji i zamówień na dostawę żywności. Daje również dostęp do wielu profesjonalnie zaprojektowanych szablonów restauracji, które można dostosować do własnych potrzeb.

Tworzenie strony internetowej restauracji pomaga również w łatwej promocji firmy, dotarciu do nowych klientów i wzmocnieniu wizerunku marki.

15. Twórz stronę opinie

Reviews website

Większość użytkowników patrzy na opinie online przed podjęciem decyzji o zakupie. To sprawia, że strona internetowa opinie naprawdę lukratywny pomysł na stronę.

Twoja strona z recenzjami może dotyczyć dowolnej niszy lub tematu, który Cię interesuje, od aparatów cyfrowych po Gry wideo lub inne produkty.

Strona z recenzjami może polegać zarówno na treści generowanej przez użytkowników, jak i oryginalnej. Możesz zarabiać za pomocą reklam displayowych, marketingu afiliacyjnego, sponsoringu i innych.

Mamy artykuł o tym, jak stworzyć niszową stronę internetową z instrukcjami krok po kroku.

16. Stwórz stronę Fotograficzną

photography website

Innym ekscytującym pomysłem na stronę internetową jest uruchomienie witryny fotograficznej. Może to być blog o samej fotografii lub może to być miejsce do prezentacji i sprzedaży własnych zdjęć.

Możesz także utworzyć rynek, taki jak Shutterstock, w którym użytkownicy mogą sprzedawać lub kupować zdjęcia, ilustracje i inne elementy projektu graficznego.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tworzenia witryny fotograficznej w WordPress.

17. Uruchom stronę Portfolio

Portfolio website

Świetnym pomysłem na stronę internetową jest wykonanie strony portfolio. Jeśli jesteś artystą, fotografem, muzykiem lub kamerzystą, witryna portfolio pomoże Ci zaprezentować swoją pracę i znaleźć nowe możliwości.

Jednak nie musisz być artystą, aby stworzyć stronę portfolio. Ten sam pomysł może być używany przez wszelkiego rodzaju profesjonalistów, takich jak pisarze, projektanci stron internetowych, Programiści, modelki Mody i inne.

Możesz użyć wtyczek portfolio, aby zaprezentować swoją pracę lub wybrać jeden z tych pięknych motywów portfolio, aby rozpocząć.

18. Załóż stronę internetową z dostawą żywności

Food delivery website

Biznes dostawy żywności online rozwija się i może to być opłacalny pomysł na stronę internetową przy odrobinie inwestycji.

Możesz znaleźć lokalne restauracje i stworzyć stronę internetową, która prezentuje te restauracje i pozwala klientom zamawiać jedzenie online. Następnie możesz przekazać zamówienie do restauracji, a oni dostarczą jedzenie.

Możesz użyć WPForms do zbierania zamówień na dostawę żywności. Po przesłaniu formularza możesz pokazać użytkownikom stronę z szacowanym czasem dostawy i numerem telefonu do restauracji.

19. Sprzedaj Rękodzieło Online

Sell handicrafts online

Chcesz sprzedać swoje domowe przedmioty w Internecie? Jest to naprawdę łatwe do zrobienia i może być początkiem udanego pomysłu na biznes.

Możesz założyć sklep internetowy za pomocą WooCommerce, który jest bardzo łatwy w konfiguracji. W przeciwieństwie do innych platform, WooCommerce nie bierze udziału w każdej dokonywanej transakcji, co jest naprawdę ważne dla biznesu domowego.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz przewodnik, jak zrobić Etsy jak sklep w WordPress.

20. Załóż Sklep zoologiczny / społeczność

Pet shop website

Tworzenie internetowego sklepu zoologicznego to kolejny łatwy do uruchomienia pomysł na stronę internetową. Jest to tak ogromny przemysł, że można znaleźć wiele niewykorzystanych pomysłów niszowych catering do konkretnych klientów.

Możesz sprzedawać wszystko w swoim sklepie zoologicznym za pomocą WooCommerce. Możesz także użyć MemberPress, aby zbudować społeczność tylko dla członków, która generuje jeszcze większe przychody dla Twojej firmy.

21. Załóż serwis informacyjny

News website

Jeśli interesujesz się sprawami bieżącymi i Polityką, Tworzenie witryny z wiadomościami może być pomysłem na zarabianie pieniędzy, którego szukasz.

Możesz uruchomić witrynę z wiadomościami i zarabiać na niej za pomocą reklam displayowych i sprzedaży subskrypcji członkowskich. Wiele tradycyjnych gazet już umieszcza swoje treści za paywallami i monetyzuje.

Możesz zacząć od małej liczby artykułów tygodniowo, a następnie na tym bazować. Możesz nawet zaprosić autorów gości, rozpocząć podcast i sprzedawać towary, aby stworzyć zrównoważony biznes.

Z lokalnymi gazetami walczy, istnieje duże zapotrzebowanie na hiperlokalną niszową stronę informacyjną i wierzymy, że będzie to ogromny trend w 2021 roku i Później.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszy pomysł na uruchomienie strony w Nowym Roku. Po uruchomieniu witryny możesz zobaczyć nasze wskazówki, jak zwiększyć ruch w witrynie, a także nasz przewodnik po najlepszych wtyczkach WordPress, aby rozwijać swój biznes online.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…