Dodawanie blogroll do witryny lub bloga WordPress

Czy chcesz dodać blogroll na swojej stronie WordPress?

Blogroll to lista linków do innych blogów, które posiadasz, lub blogów, które podziwiasz, obserwujesz, a nawet konkurujesz z nimi. Blogroll ma długą historię w kulturze blogowania.

W tym artykule podzielimy się, jak łatwo dodać blogroll w WordPress. Porozmawiamy również o historii blogroll i o tym, jak możesz z niej skorzystać dzisiaj.

Adding a blogroll to your WordPress website or blog

Czym jest Blogroll?

Blogroll to lista linków do innych blogów związanych z Twoim blogiem. Może zawierać linki do innych witryn blogów lub blogów, które lubisz, lub dowolnych witryn, które chcesz, aby użytkownicy sfinalizowali zamówienie.

Na początku blogowanie było bardziej osobiste i oparte na społeczności. Podobnie myślący ludzie często łączą się z innymi blogami, które im się podobały. Oto jak pokazywaliśmy blogroll na WPBeginner w 2009.

Blogroll displayed on WPBeginner

Blogroll był powszechną funkcją w tamtych czasach, dlatego większość platform blogujących obsługuje go domyślnie. Jednak ponieważ blogowanie stało się bardziej popularne i popularne, funkcja blogroll stała się mniej powszechna.

WordPress miał funkcję blogroll od samego początku. Najpierw nazwano linki, a następnie zmieniono nazwę na Blogroll w WordPress 2.1.

Blogroll feature in WordPress 2.1

Został ponownie zmieniony na linki w WordPress 2.5 i pozostał w ten sposób do WordPress 3.5. W tym czasie zespół WordPress postanowił usunąć tę funkcję z rdzenia.

Funkcja ta była nadal dostępna jako darmowa wtyczka o nazwie Link Manager. Jednak ta wtyczka nie była aktualizowana od lat i nie potrzebujesz jej już, aby dodać blogroll w WordPress.

Tip: Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak WordPress zmieniał się w czasie, sprawdź nasz dogłębny artykuł na temat historii WordPress.

Po co dodawać Blogroll w WordPress

Blogroll zapewnia użytkownikom możliwość odwiedzenia innych blogów, które polecasz.

Zwykle są to blogi lub strony internetowe, które posiadasz ty lub Twoja firma. Możesz jednak dodawać linki do innych blogów, które podziwiasz lub chcesz, aby użytkownicy je sprawdzali.

Dzięki temu użytkownicy mogą odkrywać inne blogi, które posiadasz, lub przeglądać inne polecane witryny.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo dodać blogroll w WordPress, zarządzać linkami i łatwo wyświetlać go w dowolnym miejscu na swojej stronie.

Dodawanie Blogrolla w WordPress

WordPress ma niesamowitą funkcję zarządzania menu, która była powodem, dla którego główny zespół postanowił usunąć funkcję blogroll.

Zwykle używasz menu nawigacji w WordPress, aby dodawać linki do paska nawigacji witryny, linków stopki lub innych miejsc.

Możesz jednak użyć tego samego menu nawigacyjnego, aby utworzyć blogroll i zarządzać nim w WordPress.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Menu stronę i kliknij link “Utwórz nowe menu”.

Create a new menu in WordPress

WordPress utworzy teraz nowe puste menu i poprosi o podanie nazwy. Możesz go nazwać Blogroll, dzięki czemu łatwo jest zidentyfikować, kiedy pracujesz nad swoją witryną.

Creating the blogroll menu

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Utwórz menu”, aby go zapisać.

Następnie kliknij, aby rozwinąć zakładkę “niestandardowe łącza” w kolumnie “Dodaj elementy menu” po lewej stronie.

Adding a link to blogroll menu

Tutaj musisz wprowadzić adres URL bloga lub strony internetowej, a następnie dodać tytuł bloga pod “tekstem linku”. Następnie kliknij przycisk “Dodaj do Menu”.

W prawej kolumnie pojawi się element, a puste Menu Blogroll będzie teraz miało element.

Blogroll link added

Teraz możesz powtórzyć proces, aby dodać inne linki, które chcesz wyświetlić w swoim blogrollu. Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz Menu”, aby zapisać linki do blogroll.

Saving blogroll links

Otwórz linki Blogroll w nowym oknie i zrób je Nofollow

Linki Blogroll są linkami zewnętrznymi, co oznacza, że zabierają użytkowników z twojej witryny i przekazują również sok z linków SEO.

Teraz, jeśli posiadasz wszystkie linki w swoim blogrollu i nie przeszkadza ci, że użytkownicy opuszczają jeden ze swoich blogów, aby wyświetlić drugi, nie musisz ich dodawać.

Jeśli jednak nie posiadasz tych linków zewnętrznych, możesz otworzyć je w nowym oknie i zrobić z nich nofollow.

Te dodatkowe opcje są domyślnie ukryte, ale można je łatwo odkryć.

Po prostu kliknij przycisk “Opcje ekranu” w prawym górnym rogu ekranu. Wyświetli menu flydown, w którym musisz zaznaczyć pole obok opcji “link Target” i ” Link Relationship (XFN)”.

Show advanced link options for WordPress menus

Następnie przewiń w dół do linków dodanych wcześniej, a następnie kliknij dowolny link, aby go rozwinąć. Możesz teraz zaznaczyć pole obok opcji “Otwórz link w nowej karcie”, a następnie wprowadzić “nofollow” w polu ” związek linków (XFN)”.

Open a blogroll link in a new window and make it nofollow

Możesz powtórzyć proces dla wszystkich linków, które chcesz nofollow lub otworzyć w nowym oknie. Następnie nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz Menu”, aby zapisać zmiany.

Wyświetlanie Blogroll w Twojej witrynie WordPress

Teraz, gdy utworzyłeś blogroll, możesz go dodać do swojego bloga WordPress.

Najczęstszym miejscem do wyświetlania blogroll jest pasek boczny Twojej witryny.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Widgety strona i dodaj widżet “menu nawigacyjne” do paska bocznego.

Adding navigation menu widget to sidebar

Następnie wprowadź tytuł, który chcesz wyświetlić dla blogroll, a następnie wybierz utworzone wcześniej menu z rozwijanego menu.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać ustawienia widżetu.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć swój Blogroll wyświetlany na pasku bocznym. Oto jak to wyglądało na naszym blogu testowym.

Blogroll sidebar preview

Możesz również pokazać blogroll w obszarze stopki, jeśli twój motyw WordPress ma obszar widżetu stopki. Możesz to sprawdzić, przechodząc do Wygląd ” Widgety strona.

Footer widget area

Po prostu dodaj widżet menu nawigacyjnego do obszaru widżetu stopki i wybierz Menu blogroll. Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać zmiany.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć linki blogroll wyświetlane w akcji.

Blogroll in footer widget area

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo dodać blogroll w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak utworzyć biuletyn e-mailowy, aby połączyć się z odwiedzającymi po opuszczeniu witryny, a także nasze porównanie najlepszego oprogramowania do powiadomień push, aby zwiększyć ruch.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…