Najlepsze narzędzia do śledzenia i zarządzania afiliacją dla WordPress

Szukasz narzędzia do śledzenia i zarządzania swoimi afiliantami?

Marketing afiliacyjny to sprawdzony sposób na zwiększenie świadomości na temat Twojej firmy i produktów. Dlatego większość dużych firm, takich jak Amazon, eBay i Hilton, uczyniła go integralną częścią swojej strategii marketingowej.

W tym artykule porównamy najlepsze oprogramowanie do śledzenia i zarządzania partnerskiego dla WordPress i podkreślimy ich zalety i wady.

Best affiliate tracking and management tools for WordPress

Dlaczego warto dodać Program Partnerski do swojej firmy?

Marketing afiliacyjny pozwala natychmiast zbudować armię sprzedaży, aby dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów.

Najlepsze jest to, że płacisz tylko partnerom, gdy dokonują sprzedaży. To świetny sposób, aby zarobić więcej pieniędzy w Internecie i zwiększyć swoje przychody.

Zarządzanie tym zespołem partnerskim na własną rękę może być jednak dużo pracy. Musisz śledzić każdego partnera i sprzedaż, którą robią, a następnie regularnie płacić prowizję po rozpoczęciu sprzedaży.

Na szczęście korzystanie z odpowiedniego oprogramowania do zarządzania partnerstwem ułatwi to.

Jeśli myślisz o dodaniu programu partnerskiego do swojego sklepu internetowego, jesteś we właściwym miejscu.

Rzućmy okiem na najlepsze rozwiązania do zarządzania afiliacjami dla WordPress.

1. AffiliateWP

AffiliateWP Affiliate Tracking Software

AffiliateWP to oprogramowanie do śledzenia i zarządzania partnerskiego, które jest faktycznie zbudowane jako wtyczka WordPress.

Jest on opracowany przez Pippin Williamson i Andrew Munro, ludzie za łatwe cyfrowe pliki do pobrania. Bije inne rozwiązania pod względem opłacalności i kontroli, którą oferuje nad programem partnerskim.

Afiliatewp to niezawodny system na rynku i jest używany przez innych programistów wtyczek WordPress do sprzedaży swoich produktów. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zbudować małą grupę starannie dobranych partnerów.

Najlepszą częścią AffiliateWP jest to, że otrzymujesz 30-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy. To dużo czasu, aby wypróbować wtyczkę i sprawdzić, czy spełnia Twoje potrzeby.

Używamy AffiliateWP do zasilania programu partnerskiego dla naszych nowszych sklepów, takich jak Smash Balloon i SearchWP.

Plusy

 • Jednorazowy zakup uprawnia do rocznego wsparcia i aktualizacji. Plany licencyjne zaczynają się od $149.
 • Prowadzisz własny program partnerski na własnej stronie i budujesz własną sieć.
 • Pełna integracja z łatwymi cyfrowymi plikami do pobrania, WooCommerce, iThemes Exchange i innymi popularnymi wtyczkami eCommerce WordPress.
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym dla Ciebie i Twoich partnerów.
 • Zobacz swoich najlepszych partnerów i buduj trwałe partnerstwa bez płacenia wysokich opłat.
 • Otrzymasz 30-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy.
 • Opcja płatności zbiorczej dostępna dla PayPal, a także zintegrowane usługi wypłat, aby ułatwić Ci życie.

Wady

 • Zarządzasz wszystkim, w tym aktualizacjami wtyczek, zapewniasz prawidłowe śledzenie itp.
 • Wtyczka działa na serwerze hostingowym WordPress, co oznacza, że potrzebujesz więcej zasobów, jeśli Twoja witryna jest duża.
 • Nie masz dostępu do istniejącej sieci partnerów, co oznacza, że będziesz musiał sprowadzić partnerów, aby zarejestrować się w programie.

2. Łatwy Partner

Easy Affiliate

Easy Affiliate, dawniej znany jako Affiliate Royale, jest jedną z najlepszych wtyczek marketingu afiliacyjnego dla WordPress. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu i oferuje wiele funkcji do śledzenia i zarządzania partnerami.

Oferuje kompleksowe rozwiązanie do tworzenia samodzielnie hostowanego programu partnerskiego. Bezpośrednio z pulpitu WordPress możesz łatwo zarządzać partnerami i otrzymywać raporty w czasie rzeczywistym, aby śledzić ich wydajność.

Otrzymasz również funkcję wykrywania oszustw, która ostrzega Cię o podejrzanym zachowaniu partnera. Ponadto oprogramowanie łatwo integruje się z usługami WooCommerce, MemberPress, PayPal i e-mail marketingowymi.

Plusy

 • Easy Affiliate jest bardzo prosty w użyciu i można utworzyć program partnerski w zaledwie kilku kliknięciach.
 • Za pomocą pulpitu afiliacyjnego możesz zarządzać i monitorować różne podmioty stowarzyszone, edytować ich konta, pobierać linki i banery oraz przeglądać historię płatności.
 • Oprogramowanie oferuje szczegółowe raporty, aby śledzić wydajność swoich partnerów, a nawet pozwala skonfigurować różne poziomy prowizji wraz ze śledzeniem prowizji dla każdego użytkownika.
 • Możesz również zabezpieczyć swoje płatności za pomocą funkcji wykrywania oszustw i oznaczyć podejrzane zachowanie partnera, zanim zapłacisz swoim partnerom.
 • Easy Affiliate pozwala tworzyć niestandardowe linki do śledzenia partnerów, a także obsługuje ładne linki, dzięki czemu adresy URL są krótkie, czyste i niezapomniane.
 • Bezproblemowa integracja z platformami eCommerce, takimi jak WooCommerce i łatwym pobieraniem plików cyfrowych, usługami płatniczymi, takimi jak PayPal, oraz narzędziami do marketingu e-mail, takimi jak ConvertKit.

Wady

 • Easy Affiliate nie oferuje bezpłatnej wersji próbnej, aby przetestować oprogramowanie przed dokonaniem zakupu.
 • Nie ma sieci oddziałów, których możesz użyć do natychmiastowego rozwoju firmy. Musisz dotrzeć do ludzi, aby dołączyć do programu partnerskiego, co może być czasochłonne.

3. ShareASale

ShareASale Affiliate Management Software

ShareASale jest jedną z najpopularniejszych sieci afiliacyjnych w Internecie. Łatwo jest zacząć, a także oferuje dostęp do rozległej sieci marketerów afiliacyjnych.

Działają w branży od ponad 20 lat i mają ponad 225 000 oddziałów w swojej sieci.

Używamy ShareASale dla naszej rodziny produktów WPBeginner, takich jak OptinMonster i WPForms.

W naszym doświadczeniu jako handlowiec, ShareASale był świetny do pracy. Opłata za transakcję, którą pobierają, zdecydowanie się sumuje i nie zalecamy jej już dla mniejszych sklepów.

Plusy

 • Oprogramowanie jest hostowane na serwerze ShareASale, więc nie musisz się martwić o zarządzanie lub aktualizowanie go.
 • ShareASale dba o śledzenie i wysyłanie płatności do każdego partnera, który oszczędza czas
 • Uzyskujesz dostęp do dużej sieci marketerów afiliacyjnych na ShareASale.
 • Brak miesięcznej opłaty cyklicznej, a płacisz tylko niewielki procent, gdy partner dokona sprzedaży.
 • Niektóre inne funkcje ShareASale to śledzenie w czasie rzeczywistym, segmentacja najlepszych wykonawców, łączenie wielu witryn w jedno konto.

Wady

 • Fatalny interfejs użytkownika-przyzwyczaisz się do niego, ale na pierwszy rzut oka nie jest ładny.
 • Istnieje Jednorazowa opłata Instalacyjna w wysokości 550 USD i cykliczna opłata za transakcję.
 • Miesięczna opłata transakcyjna w wysokości 35 usd, a nowi sprzedawcy otrzymują 30-dniowy okres karencji. Nigdy nie mieliśmy problemu z tym problemem po okresie karencji.

4. Wpływ

Impact Affiliate Software

Impact oferuje rozwiązanie marketingu afiliacyjnego, w którym płacisz tylko za partnerów, z którymi pracujesz, a nie za opłaty sieciowe.

To znacznie zmniejsza koszty, ponieważ płacisz tylko za platformę i liczbę partnerów, z którymi pracujesz.

Rozwiązanie Impact umożliwia śledzenie interakcji z klientami na różnych urządzeniach. Funkcja śledzenia między urządzeniami zapewnia szczegółowy obraz podróży klienta oraz urządzeń, z których korzystają Twoi partnerzy i klienci.

Oprogramowanie posiada również opcje śledzenia, które pomagają dokładnie mierzyć kampanie partnerskie. Istnieje również ochrona przed oszustwami, dzięki czemu możesz łatwo zidentyfikować podejrzane podmioty stowarzyszone przed wypłatą.

Plusy

 • Zapewnia lepszą analizę i wgląd w kampanię marketingową.
 • Widzisz dokładnie, kto przynosi ci więcej sprzedaży i odpowiednio rozwijasz strategiczne partnerstwa.
 • Świetny interfejs użytkownika
 • Inne funkcje obejmują śledzenie mobilne, przyjazne dla SEO adresy URL, śledzenie kuponów, integrację z Salesforce i innymi platformami CRM.
 • Ochrona przed oszustwami pomaga bezpiecznie wypłacać partnerom.

Wady

 • Miesięczna opłata cykliczna, ale nie płacisz opłaty sieciowej za każdego partnera, który przynosisz, co może być korzyścią dla większych programów
 • Mniejsza sieć marketerów afiliacyjnych.

Jakie Oprogramowanie Wybrać?

Musisz wybrać rozwiązanie w oparciu o własny budżet i wymagania. Jeśli szukasz opłacalnego rozwiązania dla WordPress, zalecamy skorzystanie z AffiliateWP lub Easy Affiliate.

Oba są doskonałymi opcjami, a usługi wypłat AffiliateWP naprawdę dają ci to, co najlepsze na świecie.

Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji i nie masz nic przeciwko kosztom transakcji i wyższym opłatom, ShareASale jest najlepszym rozwiązaniem.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie do śledzenia partnerów dla Twojej witryny WordPress. Możesz również zapoznać się z naszymi przewodnikami na temat najlepszych wtyczek WooCommerce i jak rozpocząć własny podcast.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…