Sieci VPN zyskują coraz większą popularność ze względu na kwestie prywatności i bezpieczeństwa. VPN skrót od virtual private network pozwala chronić swoją prywatność, bezpieczne informacje i ominąć cenzurę. Jeśli szukasz najlepszych usług VPN, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest VPN, dlaczego potrzebujesz VPN i udostępnimy naszą starannie dobraną listę najlepszych usług VPN dla użytkowników WordPress.

Best VPN Services for WordPress Users

Co to jest VPN i dlaczego jest ważny?

VPN to wirtualna sieć prywatna, która pomaga zabezpieczyć połączenie internetowe i chronić tożsamość.

Wszyscy korzystamy z internetu na wielu urządzeniach, z wielu lokalizacji, a czasami z publicznych miejsc internetowych.

Skompromitowane publiczne Wi-Fi może dać hakerom dostęp do Twoich danych osobowych, takich jak hasła, karty kredytowe, historia przeglądania, pliki osobiste itp. Mogą zainstalować złośliwe oprogramowanie w Twojej witrynie WordPress, włamać się do profili mediów społecznościowych, ukraść informacje o koncie bankowym i nie tylko.

Nawet bezpośrednie połączenie z Internetem w domu lub biurze może być używane do przeglądania danych przesyłanych do iz urządzeń.

VPN pomaga zabezpieczyć połączenie internetowe i chronić tożsamość. Pozwala na prywatne przeglądanie Internetu przy użyciu szyfrowania i z różnych krajów (adresy IP). W ten sposób możesz ominąć ograniczenia dotyczące treści dla poszczególnych krajów na stronach internetowych, takich jak Netflix, YouTube, BBC itp.

Jako właściciel witryny WordPress korzystanie z VPN poprawia bezpieczeństwo WordPress. Jeśli korzystasz już z protokołu SSL w swojej witrynie WordPress, korzystanie z VPN całkowicie ukrywa twoje działania za wieloma warstwami szyfrowania.

Jak działa VPN?

How VPN works

Zwykle cały twój ruch internetowy przechodzi przez różne serwery rozsiane po całym świecie. Ten ruch internetowy można szpiegować. Hakerzy i rządy mogą zobaczyć, które witryny odwiedzasz i co robisz online.

VPN tworzy sieć prywatną, która działa jako sieć punkt-punkt między komputerem a serwerem VPN.

Gdy żądasz witryny z komputera za pomocą VPN, Twój klient VPN szyfruje twoje żądanie, a następnie wysyła je do serwera VPN.

Następnie serwer VPN żąda informacji ze strony docelowej i szyfruje je przed wysłaniem z powrotem na komputer.

Dzięki temu Twoje połączenie internetowe jest bezpieczne i z dala od wścibskich oczu hakerów, Twojego dostawcy usług internetowych i rządów.

Jak wybrać najlepszą usługę VPN?

Istnieje wiele dostawców usług VPN, z których możesz korzystać. Jednak nie wszystkie z nich oferują ten sam poziom bezpieczeństwa, prywatności i łatwości użytkowania.

Oto, czego musisz szukać w najlepszej usłudze VPN:

Łatwość użycia – Będziesz potrzebował łatwych w użyciu aplikacji dla wszystkich urządzeń, dzięki czemu możesz szybko połączyć się z VPN, przełączać serwery, zmieniać adresy IP bez żadnych umiejętności technicznych.

Szybkość i przepustowość – Usługi VPN mogą być powolne, jeśli nie mają wystarczającej przepustowości, aby obsługiwać szybsze połączenia dla wszystkich swoich klientów. Musisz wybrać firmę, która ma infrastrukturę do obsługi szybszych połączeń.

Lokalizacje i serwery – Więcej serwerów w wielu lokalizacjach oznacza, że możesz wybrać serwery z różnych krajów z różnymi adresami IP. Pozwala również na przełączanie się z wolniejszego serwera na szybszy.

Prywatność i bezpieczeństwo – Musisz upewnić się, że twój dostawca usług VPN oferuje najlepszą warstwę zabezpieczeń, aby chronić Twoją prywatność. Oznacza to, że nie przechowujemy dzienników i nie używamy warstw szyfrowania dla wszystkich transferów danych.

Mimo to przyjrzyjmy się najlepszym usługom VPN i temu, jak się ze sobą zestawiają.

1. IPVanish

IPVanish

IPVanish jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług VPN na świecie. Oferują najbardziej łatwą w użyciu usługę VPN, z której mogą korzystać zarówno początkujący, jak i eksperci.

IPVanish pozwala łatwo połączyć się z ich prywatną bezpieczną siecią. Mają aplikacje na wszystkie popularne platformy mobilne i stacjonarne, w tym Mac, Windows, iOS i Android.

Wszystkie te aplikacje są dość łatwe w użyciu dzięki prostemu interfejsowi użytkownika. Możesz jednocześnie korzystać z tego samego konta na maksymalnie pięciu urządzeniach w danym momencie.

Mają również ogromną sieć ponad 40 000 współdzielonych adresów IP, ponad 750 serwerów VPN w ponad 60 krajach. Możesz używać adresów IP z dowolnego regionu lub kraju. Aplikacja IPVanish zaproponuje nawet najszybsze serwery do wyboru.

Szybkość jest ważnym problemem dla większości użytkowników. IPVanish jest zauważalnie szybszy niż większość dostawców usług VPN ze względu na ich solidną sieć, przepustowość i lepszą infrastrukturę.

Wszystkie połączenia są szyfrowane 256-bitową technologią szyfrowania AES, która jest najwyższym standardem branżowym. Umożliwia nieograniczone połączenia P2P (używane dla torrentów) bez ograniczeń przepustowości. Mają również ścisłą politykę zerowego logowania, co oznacza, że nie rejestrują żadnych działań online.

Cennik: Począwszy od $6.99 miesięcznie płatne rocznie. Użytkownicy WPBeginner mogą korzystać z tego ekskluzywnego kuponu IPVanish, aby uzyskać zniżkę 20%.

2. StrongVPN

StrongVPN

StrongVPN to kolejny najlepszy dostawca usług VPN z ponad 12000 + klientami na całym świecie. Ich silna sieć jest rozproszona w 24 krajach i 47 miastach.

StrongVPN oferuje najwyższy standard szyfrowania w branży bez ograniczeń przepustowości dla wszystkich kont. Oferują również usługę StrongDNS, która pozwala ominąć cenzurę bez uszczerbku dla prędkości lub szyfrowania. Możesz użyć obu tych funkcji razem, aby uzyskać pełną prywatność, lub możesz po prostu użyć StrongDNS, aby ominąć cenzurę.

StrongVPN ma aplikacje na urządzenia Mac, Windows, iOS i Android. Wszystkie aplikacje są dość łatwe w konfiguracji i obsłudze, nawet dla użytkowników niedoświadczonych technologicznie. Nie mają żadnych ograniczeń co do liczby urządzeń, które łączysz z tym samym kontem, więc możesz z niego korzystać na wszystkich swoich urządzeniach.

Cennik: Już od $5.83 / miesiąc rozliczane rocznie.

3. NordVPN

NordVPN

NordVPN jest popularnym dostawcą usług VPN z ogromną siecią 765 lokalizacji serwerów na całym świecie w 58 różnych krajach.

Zawiera łatwe w użyciu aplikacje na wszystkie urządzenia, dzięki którym możesz natychmiast połączyć się z VPN i przełączać się między lokalizacjami geograficznymi bez ujawniania swojej tożsamości. Możesz podłączyć do 6 urządzeń jednocześnie, korzystając z różnych serwerów i lokalizacji geograficznych.

Wykorzystują najwyższy standard szyfrowania w branży z dwuwarstwową technologią szyfrowania dla większego bezpieczeństwa. To sprawia, że NordVPN jest idealny do użycia podczas uzyskiwania dostępu do Internetu przez publiczne lokalizacje Wi-Fi.

NordVPN umożliwia również połączenia P2P bez przepustowości lub limitów pobierania, co czyni je popularnym wyborem wśród VPN do torrentów. Mają politykę zerowego logowania, aby zapewnić prywatność swoich klientów. Mają wbudowany automatyczny wyłącznik awaryjny, co oznacza, że jeśli połączenie zostanie zerwane, nie zagrozi to Twojej prywatności.

Cennik: Już od $5.75 / miesiąc rozliczane rocznie.

4. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN to kolejny dostawca usług VPN z silną siecią 145 lokalizacji w 94 krajach. Oferują standardowe szyfrowanie w branży, aby chronić Twoją prywatność i zapewnić bezpieczeństwo Internetu.

Zawiera łatwe w użyciu aplikacje na wszystkie platformy i urządzenia. Oferuje nieograniczone przełączanie serwerów, umożliwiając przeskakiwanie z jednej geolokalizacji do drugiej za pomocą kliknięcia przycisku.

Możesz jednocześnie podłączyć do 3 urządzeń przy użyciu tego samego konta VPN, które jest niższe niż u innych dostawców usług VPN na tej liście.

ExpressVPN umożliwia korzystanie z usług udostępniania plików i połączeń P2P bez ograniczania pobierania i szybkości. Mają również politykę zerowego rejestrowania, aby zapewnić Twoją prywatność.

Cennik: Już od $8.25 miesięcznie rozliczane rocznie.

5. OverPlay

OverPlay

OverPlay to świetna usługa VPN ze wszystkimi funkcjami, których potrzebujesz do zapewnienia solidnej Prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Ich ogromna sieć składa się z ponad 650 serwerów rozmieszczonych w ponad 70 lokalizacjach w ponad 50 krajach.

Oferują standardowe szyfrowanie w branży, aby zabezpieczyć dostęp do Internetu za pomocą zasad zerowych dzienników, aby zapewnić prywatność.

Oferują również usługę SmartDNS, która umożliwia przeglądanie Internetu bez szyfrowania. Jest to szczególnie przydatne, jeśli próbujesz uzyskać dostęp tylko do zablokowanych stron internetowych.

Połączenie SmartDNS z usługą VPN sprawia, że Twoje połączenie internetowe jest bezpieczne i prywatne bez uszczerbku dla prędkości nawet z publicznych miejsc Wi-Fi.

OverPlay VPN oferuje również nieograniczone połączenia peer-to-peer bez przepustowości lub limitów pobierania. Posiada również aplikacje dla wszystkich popularnych urządzeń i platform.

Cennik: Już od $8.33 miesięcznie rozliczane rocznie za plan VPN + SmartDNS.

Wniosek:

Po dokładnej ocenie wszystkich tych usług VPN, uważamy, że IPVanish jest najlepszą dostępną obecnie usługą VPN. Oferują najlepsze zabezpieczenia, Łatwe w użyciu aplikacje, ogromną sieć i niesamowicie szybkie prędkości.

StrongVPN to druga najlepsza opcja na liście. Oferują podobny zestaw funkcji jak inni dostawcy usług VPN z dodatkową usługą StrongDNS.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą usługę VPN jako użytkownik WordPressa. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat prawidłowego zarządzania hasłami.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…