Niedawno podczas dyskusji o tym, jak używać FTP do przesyłania plików do WordPress, jeden z naszych użytkowników poprosił nas o polecenie klientów FTP dla Systemów Windows i Mac. Dostępnych jest wiele darmowych i płatnych klientów FTP. W tym artykule wybraliśmy jedne z najlepszych klientów FTP dla początkujących WordPress. Celem jest znalezienie najbardziej niezawodnego, bezpiecznego i łatwego w użyciu narzędzia FTP do wszystkich edycji i przesyłania plików WordPress.

Best FTP clients for Mac and Windows WordPress users

Co To jest klient FTP? Po co Ci to?

FTP (File Transfer Protocol) umożliwia przesyłanie plików z komputera do witryny WordPress. Aby korzystać z FTP, potrzebujesz klienta FTP, który jest aplikacją komputerową, która łączy komputer z kontem hostingowym WordPress.

Zapewnia łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika, dzięki czemu można wykonywać wszystkie funkcje FTP, takie jak kopiowanie, przesyłanie, usuwanie, zmiana nazwy i edycja plików / folderów w witrynie WordPress.

Nie jest konieczne instalowanie klienta FTP, aby korzystać z WordPress. Jednak klient FTP może pomóc szybko naprawić typowe błędy WordPress, gdy nie masz dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

Jak korzystać z klienta FTP?

Będziesz potrzebował nazwy użytkownika i hasła FTP, aby połączyć się z witryną WordPress.

Informacje te można znaleźć w wiadomości e-mail otrzymanej przy pierwszym uruchomieniu bloga i rejestracji konta hostingowego.

Możesz również uzyskać te informacje z Pulpitu nawigacyjnego cPanel lub poprosić o wsparcie, a oni wyślą je do Ciebie e-mailem.

Po uzyskaniu tych informacji możesz połączyć się ze swoją witryną.

Najpierw musisz uruchomić klienta FTP i wprowadzić nazwę użytkownika FTP, hasło, host (Zwykle adres witryny, np. wpbeginner.com), a następnie kliknij przycisk Połącz.

Connecting your FTP client

Host to zazwyczaj adres URL Twojej witryny (np. wpbeginner.com).

Jeśli nic nie wpisujesz w polu port, klient FTP połączy się przy użyciu zwykłego protokołu FTP na porcie 21.

Możesz użyć portu 22, aby połączyć się z serwerem za pomocą protokołu SFTP, który szyfruje informacje przed wysłaniem ich na serwer WWW. Zmniejsza to szanse hakerów na kradzież hasła FTP lub wąchanie informacji.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na jedne z najlepszych klientów FTP dostępnych dla użytkowników WordPress na różnych platformach.

Najlepsze klienty FTP dla użytkowników WordPress

Istnieje kilka płatnych i darmowych klientów FTP dostępnych dla różnych platform i systemów operacyjnych. Każdy z nich jest wyposażony w łatwy w użyciu interfejs i dodatkowe funkcje, które ułatwią edycję plików WordPress.

1. WinSCP

WinSCP

WinSCP jest jednym z najbardziej wydajnych i łatwych w użyciu klientów FTP dla użytkowników systemu Windows. Wydaje się, że w interfejsie użytkownika jest zbyt wiele rzeczy, ale w rzeczywistości jest to dość łatwe do nauczenia.

Po lewej stronie masz pliki na komputerze, a po prawej, widzisz pliki na serwerze. Wystarczy kliknąć plik, aby go pobrać, przesłać lub edytować.

Dla zaawansowanych użytkowników WinSCP ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz od potężnego klienta FTP. Obsługuje SFTP, SSH i oczywiście zwykły stary FTP. Obsługa plików i przypisywanie domyślnych edytorów jest dość łatwe z WinSCP.

Platforma: Okna
Cena: Za darmo

2. Cyberduck

Cyberduck

CyberDuck to niezwykle łatwy w użyciu klient FTP, odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Jest on dostępny dla komputerów Mac i Windows. W przeciwieństwie do innych aplikacji wieloplatformowych, w rzeczywistości pięknie integruje się z natywnym środowiskiem Mac. Obsługuje również funkcje Mac, takie jak przechowywanie danych logowania w pęku kluczy i lokalizowanie plików w Finderze.

Możesz wybrać preferowany edytor kodu i otworzyć pliki do edycji za pomocą kliknięcia przycisku.

Platforma: Windows, Mac
Cena: Za darmo

3. Transmituj

Transmit

Transmisja jest najpopularniejszym klientem FTP dla komputerów Mac, szczególnie wśród programistów internetowych. Jest wyposażony w niezwykle potężny zestaw funkcji, takich jak Synchronizacja folderów, funkcja dysku i wyższe prędkości.

Przesyłanie pięknie integruje się z natywnym środowiskiem Mac, co sprawia, że użytkownicy komputerów Mac mogą szybko się uczyć. Możesz dodać skróty transmisji do Findera jako ulubione i szybko uzyskać do nich dostęp.

Obsługuje połączenia SSH, SFTP, FTP, FTPs. Jest również wyposażony w zgrabny edytor kodu do szybkich edycji plików.

Platforma: Mac
Cena: Darmowa, płatna wersja za $ 34

4. Darmowy FTP

Free FTP

Free FTP by Coffee House to popularny klient FTP wśród użytkowników Windows. Jest bardzo przyjazny dla początkujących i dość łatwy w użyciu.

Obsługuje FTP, SFTP, FTPS i pięknie integruje się z systemem operacyjnym. Posiada funkcję historii, która pozwala zapamiętać, gdzie przechowywany plik.

Dostępna jest również płatna wersja, która nazywa się Direct FTP. Posiada dodatkowe funkcje, takie jak edytor kodu, autouzupełnianie, przeglądarka obrazów itp.

Platforma: Okna
Cena: Darmowa, płatna wersja za $ 39

5. FileZilla

FileZilla

FileZilla to popularny darmowy klient FTP dla Systemów Windows, Mac i Linux.

Jest to prawdopodobnie najbardziej łatwy w użyciu klient FTP. Jednak powodem, dla którego umieściliśmy go na piątej pozycji jest to, że użytkownicy systemu Windows podobno znaleźli adware lub spyware pakowane do plików do pobrania.

Możesz odznaczyć pole podczas instalacji, aby zrezygnować z adware, ale ponieważ wielu naszych użytkowników jest początkujących, boimy się, że mogą go przegapić i ostatecznie skończyć z adware na swoim komputerze.

Nasi doświadczeni użytkownicy mogą zainstalować FileZilla z oficjalnej strony internetowej. Użytkownicy Linuksa znajdą Filezillę dostępną w oficjalnych repozytoriach swojej dystrybucji.

Platforma: Windows, Mac, Linux
Cena: Za darmo

6. WS_FTP Professional

WS_FTP Professional

WS_FTP Professional to popularny komercyjny klient FTP dla systemu Windows. Oferuje zabezpieczenia klasy korporacyjnej z szyfrowaniem SSH i 256-bitowym AES, zatwierdzoną przez FIPS 140-2 oraz szyfrowaniem plików OpenPGP dla transferów.

Jest wyposażony w zaawansowane wyszukiwanie plików, transfery przeciągnij i upuść, szybsze prędkości, zaplanowane transfery i wiele innych zaawansowanych funkcji.

Platforma: Okna
Cena: Od 49,95 zł

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszego klienta FTP do przesyłania plików do WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym Przewodnikiem dla początkujących do wklejania fragmentów kodu w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…