Porównanie najlepszych narzędzi do sprawdzania linków zwrotnych

Czy chcesz zobaczyć, skąd pochodzą Twoje linki zwrotne? Lub sprawdzić linki zwrotne konkurenta?

Linki zwrotne mogą pomóc zwiększyć ranking wyszukiwania i zwiększyć ruch.

W tym przewodniku porównamy najlepsze narzędzia do sprawdzania linków zwrotnych, których możesz użyć do audytu linków zwrotnych witryny, a także profilu linków zwrotnych konkurencji.

Comparing the best tools to check backlinks

Czym są Linki zwrotne i dlaczego są ważne?

Link zwrotny to link do twojej witryny z innej witryny. W oczach wyszukiwarek linki zwrotne są trochę jak głosy na Twoją stronę. Im więcej masz linków,tym wyższa jest Twoja witryna w wyszukiwarkach.

Jednak nie wszystkie linki zwrotne są sobie równe. Najlepsze linki zwrotne to te z dużych, szanowanych stron internetowych. Linki zwrotne ze spamów lub podejrzanych witryn mogą być aktywnie szkodliwe dla Twojej witryny.

Po zainstalowaniu wtyczki WordPress SEO, jak wszystko w jednym SEO lub Yoast i przestrzeganiu najlepszych praktyk, następnym krokiem jest przemyślenie strategii linków zwrotnych.

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie linków zwrotnych do twojej witryny, ale proces zawsze zaczyna się od użycia sprawdzania linków zwrotnych, aby sprawdzić istniejące linki zwrotne dla Twojej witryny, a konkurencja ma.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na najlepsze narzędzia do śledzenia linków zwrotnych dowolnej witryny.

1. SEMRush

The SEMrush keyword tool's front page

SEMRush to nasza najlepsza rekomendacja dla sprawdzania linków zwrotnych. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych na rynku i ma wiele potężnych narzędzi, które pozwalają analizować linki zwrotne.

Aby korzystać z funkcji backlink, Zaloguj się do SEMRush, wybierz “Backlink Analytics” i wpisz nazwę domeny, którą chcesz zbadać. Zobaczysz wtedy wiele informacji na temat domeny i jej linków zwrotnych.

Analyzing backlinks with SEMRush

Jeśli chcesz zagłębić się w więcej szczegółów na temat dowolnej sekcji tego przeglądu, po prostu kliknij link pod tą sekcją, aby wyświetlić pełny raport.

Możesz użyć SEMRush, aby sprawdzić, jakie linki ma Twoja witryna, co może pomóc ci wskazać wszelkie problemy, takie jak linki o niskiej jakości. W rzeczywistości SEMRush ułatwia to, pozwalając zobaczyć, ile łącznych linków ma Strona łącząca Cię. Jeśli strona ma setki linków, może to oznaczać, że jest to witryna spamowa.

Jeśli chodzi o linki zwrotne konkurentów, możesz użyć SEMRush, aby zobaczyć, które witryny o wysokim autorytecie łączą się z nimi, jakie słowa kluczowe są w rankingu i wiele więcej. To może dać ci całą listę witryn docelowych dla własnego budynku backlink.

Cena:

SEMRush kosztuje od $99.95 / miesiąc, chociaż możesz to obniżyć do $83.28 / miesiąc, Jeśli płacisz z góry za rok.

Możesz uzyskać ekskluzywny 30-dniowy bezpłatny okres próbny, przechodząc przez nasz link do SEMRush. Jeśli chcesz krok po kroku instrukcje, jak uzyskać tę ofertę, sprawdź naszą SEMRush kod kuponu strona.

2. LinkMiner

The LinkMiner backlinks tool

LinkMiner został zaprojektowany specjalnie do sprawdzania linków zwrotnych. Jest to narzędzie od Mangools, więc musisz mieć konto Mangools, aby z niego korzystać.

Podobnie jak w przypadku innych narzędzi, LinkMiner pozwala filtrować linki przez nofollow, usunięte, nowe i utracone.

Jedną z przydatnych funkcji, którą będziesz chciał wypróbować, jest możliwość “ulubionych” linków zwrotnych, dzięki czemu możesz łatwo do nich wrócić. Może to być świetny sposób na stworzenie krótkiej listy linków zwrotnych konkurentów do celu.

Możesz również użyć tej funkcji, aby śledzić dowolne własne linki zwrotne, które chcesz naprawić. Na przykład możesz utworzyć listę utraconych linków zwrotnych, które chcesz skoncentrować na odzyskiwaniu.

The favorites list in LinkMiner

Chociaż LinkMiner nie jest tak w pełni funkcjonalny jak SEMRush, jest to świetna opcja, jeśli masz napięty budżet.

Prawdopodobnie będziesz chciał użyć go w połączeniu z Siteprofiler Mangools, aby wyświetlić szczegóły, takie jak całkowite linki zwrotne i najlepsze domeny odsyłające.

Cena:

Możesz wziąć całkowicie bezpłatny 10-dniowy okres próbny bez konieczności wprowadzania danych karty kredytowej. Następnie musisz zapłacić $29 / miesiąc.

Opłata ta obejmuje wszystkie narzędzia Mangoola. Są to LinkMiner, KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher i SiteProfiler. To świetna opcja budżetowa.

3. Ubersuggest

The Ubersuggest tool

Ubersuggest jest narzędziem Neila Patela. Główne narzędzie oferuje funkcje badania słów kluczowych, ale istnieje również narzędzie linków zwrotnych, za pomocą którego można wyświetlić szczegóły linków zwrotnych witryny.

Ubersuggest ma podobne funkcje do innych narzędzi, na które patrzyliśmy. Na przykład może pokazać nowe linki zwrotne, utracone linki zwrotne, które są oznaczone jako nofollow i inne.

The backlink report from Ubersuggest

Możesz użyć darmowej wersji, aby zobaczyć te informacje, ale otrzymasz tylko szczegóły niewielkiej liczby linków zwrotnych dla każdej domeny. Musisz uaktualnić do płatnej wersji Ubersuggest, jeśli chcesz wszystko.

Inne narzędzia Ubersuggest mogą analizować ruch i pomagać w wymyślaniu pomysłów na słowa kluczowe i treści.

Cena:

Darmowa wersja Ubersuggest może dać ci dobre poczucie tego, co narzędzie może zrobić. Aby wykonać poważną analizę linków zwrotnych, będziesz chciał wersję Pro, która kosztuje $29 / miesiąc lub $290 / rok, jeśli płacisz z góry.

Istnieje 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy “bez zadawania pytań”.

4. Ahrefs

The Ahref keyword tool's front page

Ahrefs to kolejne potężne narzędzie do badania słów kluczowych. Podobnie jak SEMRush, jest łatwy w użyciu. Da ci przegląd wybranej domeny i możesz przejrzeć wiele szczegółów linków zwrotnych.

Ahrefs sprawia również, że naprawdę łatwo jest zobaczyć utracone linki zwrotne. To są linki, które kiedyś miałeś, które teraz zniknęły. Być może właściciel strony usunął na przykład stronę, która do ciebie linkowała.

Można również zidentyfikować linki zwrotne, które są uszkodzone. Są to linki, które wskazują na Twoją witrynę, ale używają zepsutego adresu URL, który ląduje na twojej stronie 404. Może być konieczne skontaktowanie się z właścicielem witryny, aby je naprawić.

Analizując linki zwrotne konkurentów, możesz filtrować je według “typu łącza”i wskazywać domeny, które chcesz kierować na siebie.

Filtering backlinks with Ahrefs

Możesz również użyć Ahrefs do sprawdzenia linków wewnętrznych w swojej witrynie. Możesz je filtrować, aby sprawdzić, czy przypadkowo nie ma linków wewnętrznych, dzięki czemu możesz je naprawić.

Cena:

Możesz wziąć 7-dniową wersję próbną Ahrefs ‘ s Site Explorer za jedyne $7. Po tym, to jest w cenie od $99 / miesiąc. Jeśli płacisz za rok z góry, to $82/miesiąc.

5. Moz Pro

Moz Pro's signup page

Moz Pro, zestaw narzędzi SEO od Moz, zawiera narzędzie Link Explorer.

Link Explorer może dać Ci szczegółowy profil linku Twojej witryny, który możesz porównać z profilem do 4 konkurentów. To pozwala dowiedzieć się, co mogą robić inaczej niż ty.

Comparing backlink profiles using Moz

Posiada również poręczne narzędzie o nazwie Link Intersect, w którym możesz zobaczyć, które witryny łączą się z konkurentami, ale nie z Tobą. Te strony są świetne do celowania w budowanie linków.

Podobnie jak inne narzędzia, na które patrzyliśmy, Moz pozwala również zobaczyć, jakie linki zwrotne straciłeś. Daje to możliwość spróbowania wymiany tych linków.

Oprócz narzędzi do linków zwrotnych uzyskasz również dostęp do wszystkich innych narzędzi SEO Moz. Obejmują one kampanie do śledzenia i analizowania witryny, sprawdzanie rankingu w celu oceny wydajności wyszukiwarki i wiele innych.

Cena:

Moz kosztuje od $99 / miesiąc ($79 / miesiąc płatne z góry rocznie). Istnieje jednak 30-dniowy bezpłatny okres próbny, który zapewnia pełny dostęp do wszystkich narzędzi.

6. BuzzSumo

Buzzsumo's website

BuzzSumo ma na celu umożliwienie analizy treści i treści konkurencji. Jest to świetny sposób na wymyślenie pomysłów tematycznych, ale możesz go również użyć, aby pomóc ci w strategii linków zwrotnych.

Możesz po prostu wpisać słowo kluczowe lub nazwę domeny, aby wyświetlić najpopularniejszą zawartość dla tego słowa kluczowego lub najpopularniejszą zawartość w tej domenie. Następnie możesz kliknąć ikonę łącza obok dowolnego z wyników, aby zobaczyć linki zwrotne dla tego fragmentu treści.

Checking the details of backlinks in Buzzsumo

Możesz nawet wpisać adres URL określonego kawałka treści i zobaczyć tylko linki zwrotne, które na to wskazują. Może to być świetny sposób, aby zobaczyć, które witryny łączą się z najlepszymi postami konkurencji.

Ich proste narzędzie linków zwrotnych pozwala znaleźć Strony prowadzące do określonego adresu URL lub domeny. Jest to łatwy sposób, aby zobaczyć linki zwrotne konkurencji na pierwszy rzut oka.

Możesz łatwo filtrować linki zwrotne, aby wyświetlić je z różnych okresów czasu od ostatnich 24 godzin do ostatnich 5 lat.

Cena:

Podstawowa wersja BuzzSumo jest darmowa. Jednak w celu dogłębnej analizy linków zwrotnych musisz uaktualnić do BuzzSumo Pro. To kosztuje od $99 / miesiąc, lub $79 jeśli płacisz rocznie.

Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna 7. W tym celu nie musisz podawać żadnych danych karty kredytowej.

7. OpenLinkProfiler

OpenLinkProfiler website

OpenLinkProfiler to darmowe narzędzie, które pozwala analizować linki zwrotne dowolnej domeny. Pochodzi z SEOProfiler (płatnego narzędzia) i daje bezpłatny dostęp do danych łącza.

Możesz pobrać 1000 linków na stronę, ale w tym celu musisz utworzyć konto. Możesz także filtrować i sortować wyniki, sprawdzać, które linki są nofollowed i nie tylko.

Istnieje wiele różnych opcji filtrowania linków zwrotnych, a nawet można sprawdzić, kiedy linki witryny zostały nabyte:

Checking the age of backlinks in OpenLinkProfiler

Biorąc pod uwagę, że jest bezpłatny, oferuje imponującą liczbę opcji i dużą ilość danych. Nie będzie pasował do wszystkich funkcji i mocy płatnych narzędzi, takich jak SEMRush, ale warto go użyć, jeśli nie stać Cię na płatne narzędzie.

Cena:

OpenLinkProfiler jest darmowy. Musisz utworzyć (bezpłatne) konto i zalogować się, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji.

Jakie jest najlepsze narzędzie do sprawdzania linków zwrotnych?

Każdy z tych kontrolerów linków zwrotnych może pomóc ci zbudować linki zwrotne Twojej witryny i zająć wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Niektóre z nich oferują o wiele więcej przydatnych informacji niż inne.

Naszą najlepszą rekomendacją jest SEMRush. Jest to jedno z najlepszych narzędzi SEO na rynku i pomaga rozwijać swój biznes.

Jeśli jednak masz napięty budżet, LinkMiner i Ubersuggest są w dobrej cenie. A OpenLinkProfiler jest całkowicie darmowy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o najlepszych narzędziach do sprawdzania linków zwrotnych. Możesz również zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem po WordPress SEO dla początkujących i naszymi wskazówkami, jak zwiększyć ruch na blogu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…