Szukasz najlepszych alternatyw Wix?

Wix to narzędzie do tworzenia stron internetowych, którego ludzie używają do tworzenia strony internetowej po pierwszym uruchomieniu, prawdopodobnie dlatego, że widzieli reklamę telewizyjną lub słyszeli jedną z wielu reklam.

Wyzwaniem jest to, że ich darmowa wersja ma dość ograniczoną funkcjonalność, a przy próbie aktualizacji staje się bardzo droga.

Dobrą wiadomością jest to, że wiele innych kreatorów stron internetowych zapewnia lepszą funkcjonalność i funkcje przy niższych kosztach. W tym artykule podzielimy się naszym wyborem ekspertów z najlepszych alternatyw Wix, które są bardziej wydajne i niezawodne.

Best Wix Alternatives

Dlaczego Ludzie Rezygnują Z Wix?

Wix to popularny Kreator stron internetowych, który jest reklamowany jako prosty kreator przeciągnij i upuść, który ułatwia szybkie tworzenie stron internetowych.

Jednak ograniczają użytkowników do określonych funkcji i będziesz musiał zapłacić za każdą aplikację lub wtyczkę innej firmy, aby dodać więcej opcji do swojej witryny. Wraz ze wzrostem firmy, staje się droższe w użyciu i nadal ograniczone pod względem funkcji.

Ogranicza również wybór szablonu lub motywu. Oznacza to, że nie można przełączyć się na inny szablon po uruchomieniu witryny w Internecie.

Dzięki tym ograniczeniom Wix denerwuje wielu użytkowników i daje im powód do przejścia na inne, bardziej wydajne i niezawodne rozwiązania.

Na szczęście istnieje wiele alternatyw Wix z lepszymi funkcjami, elastycznością i cenami.

Najlepsze Alternatywy Wix

Istnieje wiele kreatorów stron internetowych, które możesz wybrać dla swojej witryny. Wybraliśmy najlepsze alternatywy Wix dla małych firm, blogów, sklepów internetowych (firmy eCommerce) itp.

Oto najlepsze alternatywy Wix, których możesz użyć.

1. WordPress

WordPress

WordPress jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych i doskonałą alternatywą dla Wix. Ponad 41% stron internetowych na świecie korzysta z WordPressa, co sprawia, że WordPress jest de facto liderem rynku.

Istnieją dwie różne wersje WordPressa, które często mylą początkujących. WordPress.com, jest rozwiązaniem hostowanym (w rankingu # 7-porozmawiamy o tym w dalszej części tego artykułu), a WordPress.org, który jest samodzielnym i darmowym rozwiązaniem (w rankingu # 1).

Aby uzyskać więcej informacji, należy sprawdzić nasz kompletny przewodnik na temat różnicy między WordPress.com vs WordPress.org.

WordPress jest bardzo łatwy w konfiguracji i daje maksymalną kontrolę nad witryną. Jest bardzo elastyczny i zawiera tysiące motywów i wtyczek, aby założyć bloga, stworzyć sklep internetowy, zbudować forum społeczności lub więcej.

W przeciwieństwie do Wix, jest to program do tworzenia stron internetowych o otwartym kodzie źródłowym z prostym panelem administracyjnym do dostosowywania. Możesz także użyć WordPress customizer z podglądem na żywo, aby wprowadzić zmiany w swojej witrynie.

Aby korzystać z WordPressa, potrzebujesz platformy hostingowej WordPress (na której przechowujesz swoje pliki) i nazwy domeny (adresu URL, którego użytkownicy będą używać do przeglądania witryny, takiego jak wpbeginner.com lub google.com) aby skonfigurować swoją stronę internetową.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat Wix vs. WordPress.

Cena: WordPress to darmowy kreator stron internetowych. Ale musisz kupić nazwę domeny i hosting, który kosztuje odpowiednio 14.99/rok i 7.99/miesiąc.

Bluehost oferuje użytkownikom WPBeginner zniżkę 65% na hosting, bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL. Jest to popularna firma hostingowa i oficjalny partner hostingowy WordPress.

Dzięki temu możesz stworzyć witrynę WordPress tak niską jak $2.75 miesięcznie, co jest o wiele tańsze niż Wix lub jakikolwiek inny program do tworzenia stron internetowych na rynku.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Jeśli szukasz alternatywy Bluehost, możesz sprawdzić SiteGround lub innego polecanego dostawcę z naszej najlepszej listy hostingowej WordPress.

2. Web.com

Web.com - Website Builder Logo

Web.com jest popularnym narzędziem do tworzenia stron internetowych dla małych firm. Ze względu na przystępne plany cenowe są niezwykle popularną alternatywą Wix wśród właścicieli firm.

Oferują łatwy w użyciu Kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść”, dzięki czemu każdy może zbudować witrynę bez konieczności posiadania umiejętności technicznych.

Możesz wybrać z ich tysięcy pięknych gotowych szablonów stron internetowych i dostosować projekt za pomocą tylko wskaż i kliknij. Ich funkcje e-commerce ułatwiają tworzenie sklepu internetowego i akceptowanie płatności na swojej stronie.

Wszystkie Web.com plany są dostarczane z bezpłatną nazwą domeny, biznesowym adresem e-mail, funkcjami automatycznego zapisywania i tworzenia kopii zapasowych, rozwiązaniem zabezpieczającym witrynę, narzędziami SEO, analizą witryny i innymi potężnymi narzędziami witrynowymi.

Cena: Web.com cena zaczyna się od $1.95 miesięcznie dla ich planu startowego. Aby utworzyć witrynę eCommerce, potrzebujesz planu eCommerce, który zaczyna się od $3.95 miesięcznie. Jest to jedna z najtańszych alternatyw Wix na rynku, która oferuje również zaawansowane funkcje.

3. HubSpot Website Builder

HubSpot CMS Hub

HubSpot Website Builder to potężny Kreator stron internetowych stworzony dla marketerów i właścicieli małych firm. Jest to alternatywa dla Wix i pozwala skonfigurować niestandardową stronę internetową w kilka minut bez pisania kodu.

Najlepszą częścią systemu zarządzania treścią HubSpot jest to, że łączy w sobie moc kreatora stron internetowych typu “przeciągnij i upuść”, narzędzi automatyzacji marketingu i CRM, dzięki czemu możesz zapewnić użytkownikom spersonalizowane wrażenia cyfrowe.

Możesz użyć ich zoptymalizowanych do konwersji szablonów stron internetowych, aby szybko zbudować witrynę, która przyniesie wyniki. Ich edytor przeciągnij i upuść ułatwia dostosowanie istniejących szablonów lub stworzenie niestandardowego projektu strony internetowej od podstaw.

HubSpot website builder bezproblemowo integruje się z platformą CRM, dzięki czemu można wykorzystać dane Klienta do stworzenia całkowicie spersonalizowanego doświadczenia cyfrowego dla każdego odwiedzającego witrynę.

Inne godne uwagi funkcje obejmują narzędzia SEO, potężne analizy, narzędzia do blogowania, oprogramowanie do czatu na żywo, funkcję marketingu e-mailowego, obsługę treści w wielu językach i wiele innych.

Jeśli mówimy o funkcjach, HubSpot jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej profesjonalnych kreatorów stron internetowych na rynku dla marketerów i małych firm.

Cena: Narzędzie do tworzenia stron internetowych HubSpot zaczyna się już od $25 miesięcznie i umożliwia utworzenie strony internetowej lub bloga.

Dostajesz wszystkie potężne funkcje marketingowe, takie jak CRM, e-mail marketing, czat na żywo, formularze, wyskakujące okienka, analizy i inne.

Dobrą rzeczą jest to, że HubSpot rozpoznaje, że WordPress jest najpopularniejszym kreatorem stron internetowych, więc ma bezpłatną wtyczkę WordPress, która pozwala połączyć moc narzędzi marketingowych HubSpot z WordPress, dzięki czemu uzyskasz to, co najlepsze z obu światów.

4. Aligator by HostGator

Gator Website Builder

Gator jest wiodącym kreatorem stron internetowych firmy HostGator. Ponieważ jest zbudowany przez popularną firmę hostingową, jest najlepszym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych i doskonałą alternatywą dla Wix.

Zawiera ponad 200 w pełni konfigurowalnych szablonów, aby łatwo zaprojektować stronę internetową. Te szablony są piękne i stylowe, aby zrobić potężne pierwsze wrażenie na odwiedzających Twoją witrynę.

Gator to hostowane rozwiązanie, co oznacza, że dbają o kopie zapasowe witryny, aktualizacje i oprogramowanie. Pozwala to skupić się na rozwoju firmy.

Oferuje również wiele narzędzi, integrację z mediami społecznościowymi, kanał na żywo na Instagramie i wsparcie dla sklepów eCommerce. Co więcej, ma najwyższej jakości zdjęcia stockowe, które można wykorzystać w swojej witrynie.

Cena: Gator ma plany premium już od $ 3.46 miesięcznie, dzięki czemu jest przystępny cenowo dla małych firm i startupów. Każdy plan zawiera bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL, analizę witryny i wsparcie Premium 24/7 na żywo.

5. Divi

Divi Website Builder

Divi to najlepszy motyw i Kreator stron typu “przeciągnij i upuść” dla stron WordPress. Zawiera ponad 100 pakietów układów dla różnych nisz biznesowych.

Zawiera również gotowe projekty 800+, niestandardowe szablony stron i elementy witryny, które można wykorzystać do łatwego utworzenia dowolnej witryny lub sklepu internetowego.

Dzięki narzędziom wskaż i kliknij, możesz rozpocząć edycję dowolnej sekcji witryny z poziomu interfejsu użytkownika. Divi jest łatwy w użyciu i daje pełną kontrolę nad wszystkim, w tym czcionek, kolorów, kształtów, tła, itp.

Oferuje zaawansowane funkcje edycji, takie jak wielokrotna selekcja i edycja zbiorcza, znajdowanie i zastępowanie stylów, potężny menedżer kolorów, kopiowanie i wklejanie stylów i wiele innych.

Divi jest lepszy i szybszy niż Wix. I łączy się z WordPress, aby zaoferować bardziej solidne i wydajne rozwiązanie do budowy dowolnej strony internetowej, bloga, sklepu internetowego lub witryny członkowskiej.

Cena: Cena wywoławcza wynosi 89 USD rocznie z rocznym wsparciem premium i aktualizacjami produktów. Możesz również zapłacić jednorazową opłatę w wysokości 249 USD i korzystać ze wszystkich ich funkcji, dożywotniej pomocy technicznej premium, dożywotnich aktualizacji oprogramowania i wielu innych.

Oba plany obejmują 30-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy bez ryzyka (bez zadawania pytań). Możesz więc zapoznać się z platformą, nie martwiąc się o swoje pieniądze.

6. Beaver Builder

Beaver Builder

Beaver Builder to potężna wtyczka do tworzenia stron WordPress, która łączy się z innymi funkcjami WordPress, aby szybko uruchomić witrynę.

Zawiera dziesiątki pięknych szablonów stron docelowych i treści, które są gotowe do dodania do twojej witryny. Możesz zastąpić tekst demonstracyjny i obrazy oryginalną treścią i opublikować strony.

W przeciwieństwie do Wix, Beaver Builder pozwala tworzyć w pełni konfigurowalne strony za pomocą Kreatora przeciągnij i upuść do konfiguracji. Możesz również użyć narzędzia WordPress customizer, aby wprowadzić zmiany w swojej witrynie.

Cena: Standardowy plan kosztuje $99, który obejmuje 1-rok wsparcia i aktualizacji, Moduły premium, szablony i więcej dla nieograniczonej liczby stron internetowych.

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak wsparcie dla sieci WordPress multisite, dedykowany motyw Beaver Builder itp., następnie możesz wybrać plan Pro za $199.

Dla użytkowników korporacyjnych, którzy chcą uzyskać pełną kontrolę nad oprogramowaniem, oferują plan agencyjny za 399 usd.

Beaver Builder jest również wyposażony w Dodatek Beaver Themer, który pozwala tworzyć całkowicie niestandardowe motywy WordPress od podstaw bez pisania kodu. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących programistów i / lub agencji, które chcą szybciej budować strony internetowe.

7. WordPress.com

WordPress.com

WordPress.com jest rozwiązaniem hostingowym dla blogów i stron internetowych WordPress. Jest zbudowany przez Matta Mullenwega, współzałożyciela self-hosted WordPress i założyciela Automattic.

Aby uzyskać więcej informacji, należy sprawdzić nasz artykuł na temat jak są WordPress.com oraz WordPress.org powiązane.

W przeciwieństwie do self-hosted WordPress.org, nie musisz się martwić o aktualizacje oprogramowania i kopie zapasowe z WordPress.com. jest to w pełni Niestandardowy Kreator stron internetowych dla początkujących i blogerów.

WordPress.com nie zawiera Kreatora przeciągania i upuszczania. Ale możesz użyć natywnego dostosowywania na żywo WordPress, aby łatwo wprowadzać zmiany.

Cena: Oferuje bezpłatny plan podstawowy z ograniczonymi funkcjami. Plan osobisty kosztuje 4 USD miesięcznie, w tym domenę niestandardową.

Ich plan premium dla freelancerów kosztuje 8 USD miesięcznie. W przypadku witryn dla małych firm oferują one biznesplan kosztujący $ 25 miesięcznie.

Jeśli chcesz uruchomić sklep internetowy z niestandardowymi funkcjami i rozszerzeniami WooCommerce,ma plan eCommerce za $ 45 miesięcznie. Wszystkie ich plany są rozliczane corocznie.

Inne Alternatywy Wix

Możesz również znaleźć inne alternatywy Wix, które są idealne dla różnych typów przypadków użycia.

BigCommerce

BigCommerce

BigCommerce to doskonały Kreator e-commerce dla Twojego sklepu internetowego. Jest to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia potężnych sklepów eCommerce i w pełni skalowalne, aby przenieść firmę na wyższy poziom.

Jest to hostowana platforma, a ich zespół ekspertów zadba o Szybkość witryny, bezpieczeństwo, aktualizacje i wszelkie inne problemy techniczne.

BigCommerce ma silną przynależność do WordPress, co oznacza, że możesz połączyć funkcje najpotężniejszych platform 2, aby stworzyć doskonałe rozwiązanie e-commerce dla swoich użytkowników.

Jeśli chodzi o rozwiązania płatnicze, BigCommerce obsługuje PayPal, Stripe, Apple Pay, Amazon Pay, Chase Pay, Visa Checkout i wiele innych. Nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych, co oznacza, że otrzymujesz pełny zysk ze sprzedaży.

Jest to idealne rozwiązanie eCommerce dla właścicieli sklepów internetowych i znacznie lepsze niż Wix eCommerce builder.

Cena: Oferuje 15-dniowy bezpłatny okres próbny, aby przetestować wszystkie funkcje platformy BigCommerce. Plany premium już od $29.95 miesięcznie. Aby uzyskać więcej funkcji optymalizacji konwersji, możesz przejść na lepszy plan w miarę rozwoju firmy.

Shopify

Shopify

Shopify to oprogramowanie e-commerce, które integruje się z kreatorem witryn w celu utworzenia sklepu online. Możesz użyć Shopify jako alternatywy Wix.

W przeciwieństwie do BigCommerce, musisz płacić opłaty transakcyjne za każdą sprzedaż dokonaną za pomocą Shopify. Staje się to również kosztowne, gdy chcesz dodać więcej funkcji i rozszerzeń, aby rozwijać swój sklep internetowy.

Powiązane: Sprawdź nasze porównania między Shopify vs WooCommerce i BigCommerce vs WooCommerce, aby znaleźć idealną alternatywę Wix dla sklepów eCommerce.

Squarespace

Squarespace

Squarespace to Kreator stron premium i alternatywa dla Wix. Jest łatwy w użyciu dla początkujących do dodawania treści w dowolnym miejscu na stronie bez edytowania kodu.

Jednak Squarespace ma ograniczone integracje stron trzecich, które mogą być przeszkodą w rozwoju Twojej firmy. Na początku może być idealny, ale wraz z rozwojem firmy musisz przejść na lepszą platformę, taką jak WordPress.

Możesz przeczytać nasz kompletny artykuł na Squarespace vs WordPress więcej szczegółów.

Weebly

Weebly

Weebly to elastyczny program do tworzenia stron internetowych dla każdego rodzaju witryny. Jest to alternatywa dla Wix przez długi czas i idealna dla małych firm i startupów.

Ogranicza cię do ograniczonych funkcji i nie pozwala dodawać narzędzi innych firm, aby skonfigurować potężną witrynę. Jeśli planujesz prowadzić sklep internetowy, Weebly pobiera również 3% opłat transakcyjnych za każdą płatność.

Powiązane: WordPress vs Weebly-który jest lepszy?

Wniosek: Jaka jest Najlepsza Alternatywa Wix?

Jeśli szukasz idealnej alternatywy Wix w przystępnej cenie, to WordPress jest właściwym wyborem. Jest bardzo elastyczny i łatwy w użyciu.

Możesz użyć Bluehost dla stron internetowych WordPress, aby uzyskać maksymalne rabaty i zacząć od $2.75 miesięcznie.

Następnie możesz użyć Divi lub Beaver Builder, które są potężnymi wtyczkami do tworzenia stron typu przeciągnij i upuść WordPress, aby zaprojektować piękne układy witryn bez pisania kodu.

Jeśli szukasz rozwiązania nie-WordPress, które jest bezproblemowe z lepszym wsparciem niż Wix, zalecamy zajrzenie na Web.com. jest to świetne rozwiązanie dla właścicieli małych firm. Ich ceny są bardzo przystępne i oferują wsparcie ekspertów, w tym niestandardowe usługi projektowania stron internetowych.

Możesz także wypróbować program HubSpot website builder. Jest to idealne rozwiązanie dla małych firm, które szukają zintegrowanego rozwiązania marketingowego, które ma e-mail marketing, CRM, narzędzia sprzedażowe i wiele innych. Ze względu na wszystkie potężne narzędzia, HubSpot jest bezpośrednią alternatywą Wix.

Jeśli chcesz zbudować potężny sklep internetowy, aby zastąpić rozwiązanie Wix eCommerce, będziesz potrzebować BigCommerce lub Shopify. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje i oba oferują znacznie wydajniejsze rozwiązania e-commerce niż Wix.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać najlepszy kreator stron internetowych dla Twojego projektu. Możesz również zobaczyć listę najlepszych usług e-mail marketingu i najlepszych usług telefonicznych dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

11-punktowa Lista kontrolna audytu SEO WordPress, aby zwiększyć swoje rankingi

W artykule: Co To jest audyt SEO?Jak przeprowadzić audyt SEO w WordPress1.…