Porównanie najlepszego oprogramowania do połączeń konferencyjnych online

Szukasz najlepszej usługi połączeń konferencyjnych online dla swojej firmy?

Wraz z rosnącym trendem pracy zdalnej wiele firm w dużej mierze polega na połączeniach konferencyjnych, grupowych połączeniach wideo i czatach grupowych. Istnieje mnóstwo świetnych bezpłatnych i płatnych usług telekonferencyjnych na rynku, ale jak wybrać ten, który jest odpowiedni dla Twojej firmy?

W tym artykule porównamy najlepsze usługi i oprogramowanie do telekonferencji online, które pomogą Ci zarządzać zdalnymi zespołami, usprawnić komunikację i rozwijać firmę.

Comparing the best online conference call software

Zastrzeżenie Dotyczące Przejrzystości: Treści WPBeginner są obsługiwane przez czytelników, co oznacza, że jeśli klikniesz na niektóre linki w tym poście, możemy zarobić niewielką opłatę za polecenie. Pamiętaj, że zalecamy tylko produkty, z których korzystamy sami i/lub wierzymy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Zobacz, jak WPBeginner jest finansowany, aby uzyskać więcej informacji.

1. Nextiva

Nextiva

Nextiva to jedna z najlepszych usług telefonii biznesowej na rynku. Umożliwia łatwe zarządzanie połączeniami konferencyjnymi za pomocą wirtualnego numeru służbowego.

Aplikacja Nextiva działa na wszystkich urządzeniach (Android, iPhone, laptop i komputery stacjonarne). Możesz go używać do odbierania połączeń telefonicznych w podróży, w domu lub w biurze.

Jest idealny dla zespołów zdalnych, ponieważ Nextiva ułatwia dodawanie członków zespołu i Konfigurowanie reguł przekierowywania połączeń w oparciu o działy.

Ich jakość połączeń audio jest doskonała, aplikacje są łatwe w użyciu i oferują niesamowitą obsługę klienta. Ich platforma obejmuje również CRM, LiveChat i inne szeroki zakres funkcji potrzebnych do zarządzania firmą.

Jedynym minusem jest to, że ich funkcja połączeń wideo jest nieco ograniczona.

Uwaga: Używamy Nextiva na WPBeginner dla naszego wirtualnego numeru biznesowego. Z naszego doświadczenia wynika, że Nextiva jest najlepszym systemem telefonicznym dla małych firm na rynku, zarówno pod względem funkcji, jak i ceny.

Cennik: $20 miesięcznie na użytkownika, ale jeśli potrzebujesz nieograniczonej liczby połączeń konferencyjnych, potrzebujesz ich planu pro, który zaczyna się od $25 na użytkownika miesięcznie.

2. RingCentral

RingCentral

RingCentral to kolejny popularny biznesowy dostawca VOIP, który oferuje usługi połączeń konferencyjnych. Oferują profesjonalne numery telefonów biznesowych z funkcjami audio / video conferencing.

RingCentral udostępnia również wirtualny numer telefonu z aplikacjami mobilnymi, które umożliwiają korzystanie z tego samego numeru telefonu na wielu urządzeniach z dowolnego miejsca. Działa to doskonale dla zespołów zdalnych, które pracują z dowolnego miejsca.

Funkcje platformy RingCentral obejmują telefon w chmurze, wiadomości zespołowe, konferencje, przekazywanie połączeń, automatyczne pozdrowienia i wiele innych.

Wszyscy użytkownicy RingCentral mogą uzyskać bezpłatną usługę spotkań online, RingCentral Meetings, która umożliwia prowadzenie wysokiej jakości wideokonferencji z każdym członkiem zespołu i / lub klientami.

Bezpłatny plan spotkań online może mieć do 100 uczestników połączeń, jest wyposażony w Udostępnianie ekranu, ale jest ograniczony tylko do 40 minutowych połączeń.

Cennik: Ich podstawowy plan zaczyna się od $19.99 / operator miesięcznie. Możesz uaktualnić do planu Office Premium $ 34.99 / miesiąc, który usuwa ograniczenia połączeń i zapewnia mnóstwo dodatkowych funkcji.

3. Zoom

Zoom

Zoom to popularne oprogramowanie do wideokonferencji i spotkań online. Jeśli szukasz tylko oprogramowania do wideokonferencji i spotkań online, Zoom jest doskonałą opcją.

Możesz łatwo skonfigurować połączenie konferencyjne lub spotkanie online i zaprosić członków zespołu, po prostu udostępniając link. Jest łatwy w użyciu i ma aplikacje dostępne dla wszystkich urządzeń, w tym telefonów komórkowych.

Zoom oferuje bezpłatny plan usług, który obejmuje połączenia konferencyjne z maksymalnie 100 uczestnikami i nielimitowane spotkania 1 na 1. Jest to wystarczające dla większości małych firm ze zdalnymi zespołami.

Minusem darmowego planu jest to, że połączenia konferencyjne są ograniczone do 40 minut. Jest to naprawdę frustrujące, ponieważ wszyscy uczestnicy zaczną widzieć odliczanie, a po upływie 40 minut aplikacja wyrzuci wszystkich z sali konferencyjnej.

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych dostawców na naszej liście, Zoom nie daje dedykowanego Wirtualnego numeru telefonu biznesowego. Jednak każde spotkanie Zoom otrzymuje unikalny kod dial-in, który uczestnicy mogą wykorzystać do przyłączenia się przez telefon, na wypadek, gdyby nie mieli aplikacji lub dostępu do niezawodnego Internetu.

Cennik: Plan podstawowy jest bezpłatny, ale możesz uaktualnić do płatnego planu, aby usunąć limit czasu i odblokować inne funkcje. Ceny zaczynają się od $14.99 / miesiąc na hosta.

Uwaga: Nasz zespół używa Zoom do wewnętrznych spotkań i rozmów wideo. Nasi liderzy zespołu mają plan Pro, więc mogą prowadzić dłuższe spotkania w razie potrzeby, ponieważ tylko gospodarz musi mieć konto Pro, aby prowadzić spotkania o nieograniczonej długości.

4. G Suite Hangouts / Meet

G Suite

G Suite oferuje Spotkania Google Hangout do rozmów konferencyjnych i spotkań wideo. Oferuje bezpieczne wiadomości, czat, audio i wideokonferencje dla małych firm i zespołów.

Jest również dostępny za darmo za pośrednictwem Aplikacji Google Hangouts, które obsługują również połączenia konferencyjne online. Jednak w ramach G Suite otrzymasz profesjonalny biznesowy adres e-mail, miejsce w chmurze, aplikacje Google, takie jak kalendarz, Arkusze, dokumenty i inne.

W przeciwieństwie do innych programów do połączeń konferencyjnych na liście, Google Hangouts nie zawiera biznesowego numeru telefonu. Użytkownicy mogą dołączać do spotkań za pomocą numeru dial-in, ale nie masz żadnych funkcji właściwej usługi telefonu biznesowego.

Cennik: Klasyczne Google Hangouts jest bezpłatne. Płatne plany G Suite zaczynają się od $ 6 / miesiąc za użytkownika. Jeden użytkownik G Suite może zorganizować spotkanie z maksymalnie 100 uczestnikami. Możesz zwiększyć limit do 150 uczestników (G Suite Business plan) i do 250 uczestników w G Suite Enterprise / Education plan.

5. Microsoft Teams

Microsoft Teams

Microsoft Teams to wielofunkcyjne narzędzie do komunikacji dla zespołów zdalnych i małych firm. Jest wyposażony w wiadomości tekstowe, czaty grupowe, kanały, udostępnianie plików i funkcje audio / wideokonferencji.

Bardzo łatwo jest skonfigurować swój mały zespół biznesowy. Microsoft Teams działa na wszystkich systemach operacyjnych i urządzeniach, w tym na telefonach komórkowych.

Podstawowe oprogramowanie jest bezpłatne dla wszystkich, ale otrzymasz jeszcze więcej funkcji dzięki pakietowi Office 365, który jest pakietem produktywności firmy Microsoft. Office 365 pozwala uzyskać profesjonalną firmową pocztę e-mail i wszystkie aplikacje Microsoft Office, w tym Outlook, Word, Excel i inne.

Microsoft Teams nie udostępnia również funkcji służbowej usługi telefonicznej. Jeśli chcesz zarządzać połączeniami z klientami, nadal możesz potrzebować usługi telefonicznej.

Cennik: Podstawowa usługa Microsoft Teams jest bezpłatna, ale możesz uaktualnić ją do Office 365, która zaczyna się od $ 5 za użytkownika miesięcznie.

6. Skype

Skype

Skype to popularna aplikacja do przesyłania wiadomości i połączeń audio / wideo. To był sposób na prowadzenie indywidualnych (1:1) konferencji i spotkań dla freelancerów, przedsiębiorców i użytkowników indywidualnych.

Pozwala dzwonić na lokalne i międzynarodowe numery telefonów z aplikacji Skype. Możesz również uzyskać lokalny numer telefonu z różnych regionów i krajów i odbierać połączenia na ten numer.

Skype oferuje wideokonferencje HD, udostępnianie ekranu, nagrywanie rozmów, udostępnianie plików i wiele innych. Skype działa naprawdę świetnie dla połączeń 1-na-1, ale podczas wideokonferencji dodanie większej liczby uczestników znacznie pogarsza jakość połączeń.

Cennik: Podstawowa aplikacja Skype jest darmowa. Jeśli dodasz numer telefonu lub chcesz wykonywać połączenia telefoniczne, musisz kupić ulepszenia. Ceny różnią się w zależności od regionu i stawek połączeń.

7. GoToMeeting

GoToMeeting

GoToMeeting to kolejna dobra opcja dla połączeń konferencyjnych i spotkań online. Ich usługa oferuje szybkie spotkania online z prostymi narzędziami udostępniania, umożliwiając wszystkim członkom zespołu dołączenie do nich za pomocą dowolnego urządzenia.

Mają aplikacje dla wszystkich systemów operacyjnych, w tym telefonów komórkowych, co pozwala na prowadzenie spotkań w podróży.

Opcjonalnie możesz również dodać numery bezpłatne do swojego planu i umożliwić użytkownikom wybranie numeru, aby dołączyć do połączenia konferencyjnego.

Cennik: Już od $12 na organizatora miesięcznie.

8. Slack

Slack

Slack to popularna aplikacja do produktywności i komunikacji dla zespołów zdalnych. Jest wyposażony we wbudowaną funkcję połączeń audio / wideo, która umożliwia wykonywanie połączeń konferencyjnych bez opuszczania aplikacji.

Jako narzędzie do współpracy zespołowej, Slack zawiera integracje z wieloma popularnymi aplikacjami zwiększającymi produktywność, z których może już korzystać twój zespół, takimi jak Asana, Dysk Google, Kalendarz Google, Gmail, Zoom i inne.

Slack nie obejmuje usługi telefonicznej, więc jeśli szukasz połączeń konferencyjnych z klientami lub prowadzisz webinaria, nie możesz tego zrobić.

Cennik: Podstawowy bezpłatny plan ograniczony do 10 000 historii wiadomości i połączeń 1: 1. Standardowy plan zaczyna się od $ 6.67 za użytkownika miesięcznie.

Uwaga: Używamy Slack do naszych wewnętrznych czatów zespołowych i wiadomości grupowych. Niektórzy członkowie naszego zespołu używają funkcji połączeń Slack, gdy Zoom lub inne platformy nie działają poprawnie.

9. UberConference

UberConference

UberConference to kolejna świetna bezpłatna usługa połączeń konferencyjnych do komunikacji ze zdalnymi zespołami i klientami.

Jest bardzo łatwy w użyciu. Możesz po prostu zaprosić użytkowników, udostępniając adres URL i nie muszą niczego pobierać, aby dołączyć do połączenia. Działa na wszystkich urządzeniach, w tym telefonach komórkowych.

Platforma obejmuje Łatwe udostępnianie ekranu, transkrypcje połączeń, niestandardową muzykę hold, zaplanuj przypomnienia o połączeniach i aplikacje dla wszystkich urządzeń.

Jest to część DialPad, która pozwala na integrację służbowej usługi telefonicznej z planem UberConference. Można go również zintegrować ze Slack, G Suite i Office 365.

Cennik: Darmowy plan pozwala na dodanie do 10 uczestników. Płatne plany zaczynają się od $15 na organizatora miesięcznie z maksymalnie 100 uczestnikami.

Która usługa jest najlepsza?

Wszystkie wyżej wymienione platformy oprogramowania pozwalają na prowadzenie rozmów konferencyjnych i spotkań wideo online. Musisz jednak wybrać ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Jeśli potrzebujesz służbowej usługi telefonicznej do zarządzania audio połączeniami konferencyjnymi, Nextiva jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz mieć platformę all-inclusive (telefon + wideokonferencje), RingCentral jest najlepszą platformą do rozmów konferencyjnych.

Jeśli szukasz samodzielnej usługi wideokonferencji, Zoom jest najlepszy, ponieważ pozwala dodać wielu uczestników bez utraty jakości.

Slack i Microsoft Teams są odpowiednie do lepszej współpracy zespołowej, przesyłania wiadomości tekstowych i udostępniania plików dzięki podstawowym funkcjom połączeń konferencyjnych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie do połączeń konferencyjnych online. Możesz również zapoznać się z naszymi wskazówkami na temat najlepszych usług e-mail marketingu i najlepszego oprogramowania do czatu na żywo dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…