Najlepsze darmowe platformy e-commerce na początek

Szukasz najlepszej darmowej platformy eCommerce do budowy swojej witryny eCommerce?

Na początku platformy e-commerce kosztowały tysiące, co powstrzymywało wiele małych firm przed stworzeniem sklepu internetowego. Na szczęście teraz istnieje kilka popularnych platform eCommerce, które oferują bezpłatne lub tanie opcje.

W tym artykule porównamy najlepsze i najpopularniejsze darmowe platformy eCommerce, których możesz użyć do założenia sklepu internetowego. Mamy szczegółową analizę zalet i wad dla każdego, dzięki czemu możesz wybrać najlepszy kreator stron eCommerce dla swoich potrzeb.

Best free eCommerce platforms to get started with

Jak wybrać najlepszą darmową platformę eCommerce

Bądźmy szczerzy, nie ma czegoś takiego jak 100% darmowa platforma e-commerce.

Nawet jeśli sama platforma eCommerce jest darmowa, będziesz musiał zapłacić za domenę, hosting, opłaty za przetwarzanie płatności i inne koszty rozszerzenia.

Mamy szczegółowy przewodnik na temat rzeczywistych kosztów budowy witryn eCommerce.

Mając to na uwadze, twoim celem powinno być znalezienie platformy eCommerce, która pomoże Ci rozpocząć pracę od najniższych do bezpłatnych kosztów, bez nakładania poważnych ograniczeń na sposób prowadzenia lub rozwijania firmy.

Chciałbyś również, aby platforma była łatwa w użyciu, w pełni funkcjonalna, z możliwością przyjmowania płatności za pomocą preferowanych metod płatności.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się najlepszym darmowym platformom e-commerce, za pomocą których możesz zarabiać pieniądze w Internecie i rozwijać swój biznes.

1. WooCommerce

The WooCommerce website

WooCommerce to najpopularniejsza na świecie platforma e-commerce. Jest to całkowicie bezpłatne oprogramowanie, które można pobrać i uruchomić na dowolnym dostawcy usług hostingowych.

Ponieważ WooCommerce nie zapewnia Ci hostingu, musisz kupić hosting i nazwę domeny, aby upewnić się, że użytkownicy na całym świecie mają dostęp do twojej witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost lub SiteGround. Obie są jednymi z największych firm hostingowych na świecie i są oficjalnie polecane przez WooCommerce.

Bluehost oferuje nawet użytkownikom WPBeginner bezpłatną nazwę domeny + certyfikat SSL i hojny 60% rabat na hosting. Zasadniczo możesz zacząć za $ 2.75 miesięcznie.

→ Odbierz Tę Ekskluzywną Ofertę Bluehost ←

Plusy

 • Rozpoczęcie pracy z WooCommerce jest łatwe. Możesz szybko utworzyć sklep internetowy, nawet jeśli jesteś początkującym.
 • Sam będziesz hostował swoją stronę, co daje Ci pełną kontrolę. Chociaż musisz zapłacić za hosting WooCommerce, ale nie musi to dużo kosztować.
 • Istnieje wiele motywów (projektów) WooCommerce, co daje możliwość stworzenia sklepu, który naprawdę odzwierciedla Twoją markę.
 • Istnieją tysiące wtyczek WooCommerce, których możesz użyć do dodawania nowych funkcji i rozwijania firmy.
 • Z WooCommerce możesz sprzedawać wszystko, czy to produkty fizyczne, pliki do pobrania cyfrowe, plany członkowskie, sklep dropshipping lub produkty partnerskie.
 • WooCommerce nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych. Musisz tylko zapłacić dostawcy usług płatniczych, takiego jak PayPal lub Stripe, lub twój bank.

Wady

 • Jeśli jesteś początkującym, WooCommerce jest nieco trudniejsze niż niektóre inne opcje. Musisz na przykład kupić hosting i nazwę domeny.
 • Będziesz odpowiedzialny za utrzymanie sklepu internetowego w miarę jego rozwoju. Może to oznaczać uaktualnienie planu hostingowego lub opłacenie wtyczki bezpieczeństwa dla WordPress.

Aby pomóc początkującym, mamy najbardziej szczegółowy samouczek WooCommerce w Internecie, który pomaga zbudować witrynę eCommerce za pomocą WooCommerce.

2. Web.com Kreator Stron Internetowych

Web.com Website Builder Landing Page

Web.com Kreator stron internetowych nie ma darmowego planu, ale oferuje bardzo przystępny plan, który pozwala stworzyć sklep internetowy bez wydawania dużych pieniędzy.

Web.com będzie gospodarzem sklepu, a nawet zapewni Ci bezpłatną domenę niestandardową i bezpłatny certyfikat SSL.

Będziesz mieć w swoim sklepie do 500 produktów, akceptować karty kredytowe, śledzić i zarządzać zamówieniami, łączyć się z serwisem Facebook marketplace i nie tylko.

Plusy

 • Możesz zbudować sklep internetowy z Web.com Kreator stron internetowych przeciągnij i upuść. Możesz uzyskać bezpłatną niestandardową nazwę domeny do wyboru.
 • Możesz sprzedawać zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe za pośrednictwem swojego sklepu. Możesz użyć Web.com aby śledzić swój ekwipunek.
 • Dostępna jest całodobowa obsługa poczty e-mail i czatu na żywo.
 • Możesz dodać bloga do witryny swojego sklepu za darmo, chociaż oprogramowanie do blogowania jest bardzo proste i nie oferuje tych samych funkcji, co platforma blogowa, taka jak WordPress.
 • Ceny są bardzo przystępne, zaczynając od $3.95 miesięcznie dla planu eCommerce.

Wady

 • Funkcje eCommerce nie są tak potężne jak WooCommerce lub Shopify.

3. BuyNow Plus

BuyNow Plus website

BuyNow Plus nie jest pełną platformą eCommerce. Zamiast tego pozwala tworzyć przyciski “Kup Teraz”, które można umieścić na dowolnej stronie internetowej.

Aby korzystać z BuyNow Plus, musisz utworzyć darmowe konto Stripe.

Plusy

 • Opłata transakcyjna jest dość niska i wynosi zaledwie 2% za transakcję. Pamiętaj jednak,że Stripe pobiera własne opłaty transakcyjne.
 • Za pomocą BuyNow Plus możesz obsługiwać cykliczne płatności kartami kredytowymi bez konieczności zakładania Konta przez klientów. Jeśli sprzedajesz subskrypcje cykliczne dla produktów offline, jest to bardzo przydatna funkcja.
 • Możesz umieścić linki przycisków w mediach społecznościowych, a także na swojej stronie internetowej, lub nawet użyć ich w wiadomościach e-mail.
 • Nie ma ograniczeń co do tego, ile różnych produktów możesz sprzedać za pomocą BuyNow Plus.

Wady

 • BuyNow Plus nie oferuje nic dodatkowego, jak śledzenie zapasów lub tworzenie stron internetowych.
 • Możesz zrobić coś podobnego, używając Stripe bezpośrednio na swojej stronie internetowej. W ten sposób nie musisz płacić opłaty transakcyjnej BuyNow Plus. Potrzebujesz własnego certyfikatu SSL, ale możesz uzyskać certyfikat SSL za darmo.

4. BigCommerce

BigCommerce's eCommerce platform website

BigCommerce to w pełni hostowana (lub all-in-one) Platforma eCommerce, której możesz użyć do stworzenia sklepu eCommerce. Dostępna jest również wtyczka WordPress, jeśli masz istniejącą witrynę, z której chcesz korzystać z BigCommerce.

Chociaż nie mają dostępnego bezpłatnego planu, dostępna jest bezpłatna wersja próbna, która pozwala skonfigurować sklep i rozpocząć pracę bez płacenia czegokolwiek.

Plusy

 • Nie musisz podawać żadnych danych karty kredytowej, aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego.
 • BigCommerce jest naprawdę łatwy do rozpoczęcia. Możesz po prostu zarejestrować się, wprowadzić dane o swoim sklepie i zacząć dodawać produkty.
 • Możesz otrzymać darmową domenę jak mystore.mybigcommerce.com jeśli nie chcesz płacić za niestandardową nazwę domeny.
 • BigCommerce oferuje wiele różnych sposobów przyjmowania płatności. Ma wbudowaną integrację z wieloma platformami płatniczymi, w tym PayPal zasilany przez Braintree, Stripe, Authorize.net i więcej.
 • Istnieje wiele aplikacji innych firm, które możesz dodać do sklepu BigCommerce, aby rozszerzyć jego funkcjonalność.

Wady

 • Bezpłatny okres próbny trwa tylko 15 dni, co nie daje Ci wiele czasu na rozpoczęcie zarabiania w sklepie. Następnie musisz zapłacić $ 29.95 / miesiąc lub więcej, aby utrzymać swój sklep.
 • BigCommerce to platforma all-in-one, co oznacza, że jesteś ograniczony do korzystania z ich dodatków i motywów. Nie będziesz mieć takiego zakresu wyboru, jaki masz w przypadku innych opcji e-commerce.

Powiązane: Zobacz nasze porównanie WooCommerce vs BigCommerce więcej szczegółów.

5. Shopify

The Shopify eCommerce platform website

Shopify to kolejna w pełni hostowana platforma e-commerce. Shopify oferuje również bezpłatny okres próbny 14 i, podobnie jak bezpłatny okres próbny BigCommerce, nie wymaga karty kredytowej.

Plusy

 • Rozpoczęcie pracy z Shopify jest naprawdę łatwe. Ich Kreator stron ma interfejs przeciągania i upuszczania, co oznacza, że nawet początkujący mogą stworzyć świetnie wyglądający sklep internetowy.
 • Jeśli chcesz dodać dodatkowe funkcje do swojego sklepu, istnieje rynek aplikacji z wieloma dodatkami, które możesz kupić.
 • Dostępne jest wsparcie 24/7 za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu, poczty e-mail i Twittera.
 • Shopify Payments (wbudowana bramka płatności Shopify) pobiera opłaty w wysokości 2,9% plus 30 centów za transakcję. Ponieważ jest to wbudowana funkcja, która ma taką samą cenę jak Stripe lub inne bramy, ułatwia to użytkownikom rozpoczęcie pracy.

Wady

 • Jeśli korzystasz z innych bramek płatności, takich jak PayPal lub Stripe, Shopify pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 2%. Jest to dodatek do opłaty pobieranej przez bramkę płatności innej firmy.
 • Bezpłatny okres próbny trwa tylko 14 dni. Następnie musisz przejść na płatny plan. Najtańszy jest $29 / miesiąc.

Powiązane: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie Shopify vs WooCommerce.

6. Weebly

Weebly's eCommere platform website

Weebly nie jest tak dobrze znany jak inne platformy eCommerce, takie jak Shopify i WooCommerce, ale oferują bezpłatny okres próbny, w którym można przetestować platformę.

Plusy

 • Możesz dodać dowolny rodzaj produktów fizycznych lub cyfrowych do swojego sklepu
 • Interfejs przeciągnij i upuść jest łatwy w użyciu do tworzenia witryny i zarządzania przedmiotami w sklepie.
 • Istnieje około 100 różnych motywów (wzorów), z których możesz wybierać, więc powinieneś być w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla Twojej witryny.
 • Wbudowane funkcje zarządzania zapasami, wysyłką i podatkami.
 • Oprócz forum społeczności, bezpłatny plan zapewnia dostęp do czatu na żywo, poczty e-mail, a nawet pomocy telefonicznej.
 • Jeśli chcesz uaktualnić do płatnego planu, są one przystępne nawet dla bardzo małych firm. Plan startowy Ecommerce zaczyna się od 12 USD miesięcznie wypłacanych rocznie.

Wady

 • Weebly pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 3%. Jest to dodatek do opłaty transakcyjnej, którą pobiera bramka płatności.
 • Jeśli korzystasz z planów bezpłatnych lub osobistych (9 USD/miesiąc), Weebly wyświetli reklamy i marki od Square, firmy macierzystej Weebly.
 • Nawet z płatnym planem startowym jesteś ograniczony do sprzedaży tylko 25 produktów na raz.

7. Wielki Kartel

The Big Cartel eCommerce platform's website

Big Cartel to hostowana platforma e-commerce zaprojektowana specjalnie dla artystów i twórców. Jeśli chcesz mieć sklep sprzedający ręcznie robione produkty lub podobne, może to być świetna opcja dla ciebie.

Plusy

 • Bezpłatny plan nie zawiera żadnych opłat transakcyjnych. Będziesz musiał zapłacić opłaty Stripe lub PayPal (są to jedyne opcje Big Cartel oferuje przetwarzania płatności).
 • Twój DARMOWY adres URL sklepu można dostosować. Musi być w formacie name.bigcartel.com, ale możesz wybrać, co chcesz dla nazwy. Wiele innych platform przydziela Ci określony adres URL na podstawie Twojej nazwy użytkownika lub nazwy sklepu i nie możesz go zmienić.
 • Możesz mieć do 5 produktów w Darmowym planie, co czyni go bardziej hojnym niż inne hostowane bezpłatne plany.
 • Szybko skonfigurujesz swój sklep i łatwo dodasz swoje produkty. Wielki Kartel przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces.

Wady

 • Jeśli chcesz dostosować motyw witryny, musisz edytować kod HTML motywu. To zdecydowanie nie jest tak przyjazne dla początkujących, jak większość innych platform eCommerce.
 • Bezpłatny plan ma tylko ograniczone funkcje. Musisz przejść na płatny plan, jeśli chcesz korzystać z takich rzeczy, jak śledzenie zapasów lub kody rabatowe.

Wybór najlepszej darmowej platformy eCommerce

Więc która jest najlepsza darmowa platforma eCommerce dla ciebie? To zależy, czego szukasz.

Jeśli chcesz zacząć tanio i mieć pełną swobodę rozwoju swojej firmy, WooCommerce jest najlepszym rozwiązaniem.

Korzystając z naszej ekskluzywnej oferty Bluehost, możesz zacząć za $2.75 miesięcznie. To mniej niż filiżanka kawy.

Jeśli chcesz korzystać z niedrogiej platformy eCommerce innej niż WordPress, spójrz na Web.com Kreator stron internetowych. Jest łatwy w użyciu i dość przystępny cenowo w porównaniu do Shopify lub Bigcommerce. Jest jednak ograniczony pod względem funkcji i elastyczności, które można uzyskać z innymi platformami.

Jeśli chcesz wypróbować sklep internetowy za darmo, ale z przyjemnością zapłacisz za coś, co pasuje do Twojej firmy, BigCommerce i Shopify są świetnymi, w pełni funkcjonalnymi opcjami.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o najlepszych darmowych platformach e-commerce, z którymi możesz zacząć. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat najlepszych usług e-mail marketingu i najlepszego oprogramowania do czatu na żywo dla e-commerce, dzięki czemu możesz zwiększyć sprzedaż w sklepie.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…