Najlepsze wtyczki odliczania do WordPress

Czytelnicy często pytają nas, jak dodać minutnik do swojej strony internetowej. Liczniki odliczania to świetny sposób na zbudowanie oczekiwania, emocji i stworzenie efektu FOMO na swojej stronie.

Istnieje wiele różnych wtyczek do odliczania, które pozwalają utworzyć minutnik, więc którego z nich powinieneś użyć?

W tym artykule udostępnimy najlepsze wtyczki odliczania do WordPress i wyjaśnimy kluczowe cechy każdego z nich.

Best countdown plugins for WordPress

Co to jest wtyczka odliczania czasu i kiedy jej potrzebujesz?

Wtyczka odliczania czasu pozwala wyświetlić timer, który odlicza się do określonej godziny lub daty.

Inteligentni marketerzy używają liczników odliczających, aby wzbudzić emocje i stworzyć poczucie pilności wśród swoich klientów. Pomaga im to wykorzystać efekt FOMO, aby zwiększyć konwersje.

Istnieje wiele wtyczek WordPress, które pozwalają dodać odliczanie do swojej witryny. Te liczniki odliczania można podzielić na dwie grupy:

1. Normalne Liczniki Czasu

Normalny minutnik, czasami nazywany statycznym lub stałym minutnikiem, jest tym, o czym większość ludzi myśli, gdy wyobraża sobie timer.

Licznik ten liczy się do pewnego ustalonego punktu. Może to być uruchomienie strony internetowej, koniec sprzedaży lub inne wydarzenie.

Punkt końcowy zegara odliczającego jest taki sam dla wszystkich i nie zmienia się w zależności od tego, kto go ogląda.

Timer Evergreen

Evergreen countdown timer, czasami nazywany dynamicznym minutnikiem, jest specyficzny dla każdego użytkownika.

Zaczyna odliczać, gdy osoba pojawi się na twojej stronie. Na przykład mogą mieć 4 godziny na skorzystanie ze specjalnej oferty.

Może to być potężna technika marketingowa, ponieważ pozwala stworzyć poczucie pilności.

Zauważ, że większość wtyczek WordPress jest zaprojektowana do uruchamiania normalnych liczników odliczania, a tylko niektóre pozwalają na uruchamianie wiecznie zielonych liczników.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na jedne z najlepszych wtyczek odliczających czas dla WordPress.

1. OptinMonster

The OptinMonster website

OptinMonster to potężna wtyczka do generowania popupów i leadów dla WordPressa. Pozwala na konwersję odwiedzających witrynę na subskrybentów i płacących klientów.

Dzięki OptinMonster możesz tworzyć zarówno statyczne, jak i wiecznie zielone timery. Możesz tworzyć tyle timerów, ile chcesz i możesz używać różnych timerów na różnych stronach.

Istnieje wiele sposobów na ustawienie minutnika za pomocą OptinMonster. Jednym z najlepszych jest użycie pływającego paska, który przykleja się do góry lub dołu strony. W ten sposób pozostaje widoczny przez cały czas.

OptinMonster ma pełne instrukcje dotyczące tworzenia i dostosowywania minutnika.

Oto minutnik, który stworzyliśmy za pomocą wtyczki OptinMonster:

An example of a countdown created using OptinMonster

Uwaga: Będziesz potrzebował planu Pro OptinMonster lub wyższego, aby korzystać z liczników odliczających.

Pozwalają dodawać liczniki odliczania na wyskakujących okienkach, pływających paskach, pełnoekranowych matach powitalnych, polach przewijania i widżetach wbudowanych.

Ponadto możesz spersonalizować liczniki na podstawie lokalizacji użytkownika, strony, na której się znajduje, skąd odwiedza i nie tylko.

2. SeedProd

The SeedProd website

Wtyczka SeedProd jest świetną opcją, jeśli chcesz mieć stronę “coming soon” dla swojej witryny. Pozwala łatwo skonfigurować specjalną stronę docelową i umieścić witrynę w trybie coming soon lub maintenance.

Dzięki tej wtyczce będziesz tworzyć normalny timer, który liczy się do tego samego punktu dla wszystkich. Zazwyczaj będzie to dzień uruchomienia witryny. Nie możesz go użyć do utworzenia wiecznie zielonego timera.

Jedną z naprawdę sprytnych funkcji SeedProd jest to, że możesz ustawić swoją witrynę tak, aby natychmiast uruchamiała się po zakończeniu timera. Nie musisz pamiętać, aby zrobić to samodzielnie. Po prostu włącz funkcję “autolaunch” podczas dodawania minutnika do strony lub jej edycji.

Oto minutnik, który stworzyliśmy za pomocą wtyczki Seedprod Coming Soon Page Pro:

An example of a countdown timer created with SeedProd

3. Minutnik Ultimate

The Countdown Timer Ultimate WordPress plugin page

Countdown Timer Ultimate to kolejna dobra opcja do rozważenia, jeśli chcesz utworzyć normalny minutnik. Jest to prosta wtyczka i nie ma możliwości wyświetlania wiecznie zielonych liczników, które są specyficzne dla poszczególnych odwiedzających witrynę.

Możesz użyć Countdown Timer Ultimate, aby utworzyć tyle liczników, ile chcesz, i możesz dostosować ich wygląd do pewnego stopnia.

Oto minutnik, który stworzyliśmy za pomocą darmowej wersji wtyczki Countdown Timer Ultimate:

An example timer created with Countdown Timer Ultimate

Wtyczka pro zapewnia bardziej zaawansowane opcje. Obejmują one możliwość wyświetlania określonego tekstu po wygaśnięciu odliczania i dodatkowe funkcje projektowe.

Aby uzyskać instrukcje, zobacz nasz przewodnik, Jak dodać widżet odliczający czas w WordPress.

4. Countdown Builder

The Countdown Builder plugin page

Countdown Builder to prosty zegar odliczający z wbudowanymi wieloma różnymi stylami. Obejmują one odliczanie okręgów, odliczanie zegarów, a nawet stronę wkrótce.

Możesz umieścić swój timer w poście lub stronie w edytorze bloków WordPress, wybierając blok “odliczanie” (pod “Widgety”). Możesz również wybrać automatyczne wyświetlanie go na określonych postach lub stronach.

Oto zegar, który stworzyliśmy za jego pomocą:

An example timer created using Countdown Builder

Jeśli chcesz, możesz edytować szczegółowy wygląd zegara, zmieniając takie rzeczy, jak rozmiar czcionki, etykiety i styl animacji. Nie musisz tego robić z CSS. Jest wbudowany edytor.

W wersji pro możesz dodać rejestrację e-mail, zaplanować timery z wyprzedzeniem, pokazać/ukryć timery na urządzeniach mobilnych i nie tylko. Wersja pro jest wyceniona od $19.99 w górę, w zależności od tego, jakie funkcje chcesz.

5. Evergreen Countdown Timer

The Evergreen Countdown Timer plugin

Evergreen Countdown Timer pozwala tworzyć wiecznie zielone odliczania, jak można się spodziewać po jego nazwie. Można go również użyć do tworzenia normalnych odliczania, jak również.

Możesz wybrać sposób, w jaki wtyczka wykrywa odwiedzających, za pomocą pliku cookie lub ich adresu IP.

Aby dodać timery do swojej strony, musisz wprowadzić krótki kod. Możesz po prostu skopiować i wkleić to z sekcji Menedżer ustawień odliczania.

Gdy licznik osiągnie zero, możesz automatycznie przekierować odwiedzającego do wybranego adresu URL. Na przykład możesz wysłać je na stronę rejestracji, jeśli odliczasz czas do uruchomienia nowego kursu.

Oto timer, który stworzyliśmy za pomocą wtyczki Timer Evergreen Countdown:

An example timer created using the Evergreen Countdown Timer

Istnieje wersja pro wtyczki, która daje wiele dodatkowych opcji. Pozwala również wybrać więcej kolorów niż tylko czarny lub biały dla zegara.

W wersji pro możesz podać odliczanie dostępnych “miejsc”, takich jak miejsca lub bilety. Może to działać dobrze, jeśli sprzedajesz miejsca na płatne webinarium lub inne wydarzenie na żywo.

6. WordPress Countdown Widget

The WordPress Countdown Widget plugin

WordPress Countdown Widget to darmowa wtyczka, która ma interfejs przeciągania i upuszczania. Możesz go użyć do tworzenia wielu liczników w swojej witrynie.

Wtyczka umożliwia dodawanie liczników w widżetach bocznych, postach lub stronach za pomocą krótkiego kodu. Strona internetowa wtyczki zawiera pełne instrukcje dotyczące korzystania z shortcode.

W przeciwieństwie do innych wtyczek, ta wtyczka oferuje również liczniki “countup”, w których licznik liczy się od punktu w przeszłości, a nie odliczanie do punktu w przyszłości.

Na przykład możesz utworzyć wtyczkę, aby pokazać, jak długo minęło od wydarzenia historycznego, takiego jak narodziny kogoś sławnego.

Możesz nawet użyć tego, aby pokazać, jak długo minęło od założenia Twojej firmy lub od rozpoczęcia bloga. Oto przykład, który stworzyliśmy:

An example timer created using the WordPress Countdown Widget

7. HurryTimer

The HurryTimer plugin

Darmowa wersja HurryTimer pozwala tworzyć zarówno zimozielone, jak i zwykłe timery. Timer evergreen wykorzystuje zarówno wykrywanie plików cookie, jak i IP, aby wyświetlić odpowiedni timer każdemu użytkownikowi.

Możesz także skonfigurować liczniki, aby uruchomić odliczanie między dwoma ustalonymi datami. Jest to przydatne, jeśli chcesz przygotować się do nadchodzącej sprzedaży z wyprzedzeniem.

Timer działa z WooCommerce, ale nie musisz uruchamiać WooCommerce, aby z niego korzystać. Możesz wyświetlić swój timer kilka razy na tej samej stronie, jeśli chcesz.

Oto timer, który stworzyliśmy za pomocą Hurrytimera:

An example timer created using HurryTimer

Jeśli masz wersję pro, możesz skonfigurować cykliczny timer. Jest to timer, który działa zgodnie z określonymi regułami. Na przykład możesz mieć zegar, który pokazuje czasy odcięcia wysyłki.

W wersji pro możesz również utworzyć pasek ogłoszeń, który przykleja się do górnej lub dolnej części ekranu, aby twój timer był widoczny.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o najlepszych wtyczkach odliczania do WordPress. Możesz być również zainteresowany naszymi wskazówkami, aby odzyskać sprzedaż porzuconych koszyków WooCommerce, a także naszą listą najlepszych usług e-mail marketingowych, aby zwiększyć sprzedaż.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…