Najlepsza wizualizacja danych wtyczki WordPress

Chcesz pokazać kolorowe wykresy, wykresy, piktogramy lub infografiki na swojej stronie internetowej? Wizualizacja danych ułatwia użytkownikom zrozumienie udostępnianych danych.

W zależności od twoich celów istnieje wiele wtyczek i narzędzi WordPress, których możesz użyć do tworzenia wykresów, wykresów i infografik.

W tym artykule udostępnimy jedne z najlepszych wtyczek i narzędzi do wizualizacji danych WordPress.

Best data visualization WordPress plugins

Zrozumienie Wizualizacji Danych

Wizualizacja danych oznacza po prostu przekształcenie liczb w grafikę, taką jak wykresy, tabele, interaktywne wykresy i infografiki.

Tworzenie wizualnej reprezentacji danych może znacznie ułatwić wykrywanie trendów i wzorców. Pomaga to dowiedzieć się, co mówią ci dane.

Na przykład, gdy spojrzysz na Google Analytics, aby zobaczyć, jak radzi sobie Twoja witryna, prawdopodobnie będziesz patrzył na wykres liniowy. To może pokazać tendencję wzrostową w ruchu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Możesz użyć wizualizacji danych, aby ulepszyć swoje posty na blogu, umożliwić odwiedzającym interakcję z Twoją witryną, a nawet utworzyć optin e-mail, taki jak specjalny raport. Wszystko to może pomóc ci zbudować odbiorców i zarabiać na swojej stronie.

Niektóre z narzędzi, które będziemy omawiać, mogą być również używane do tworzenia dynamicznych wykresów i tabel, które zmieniają się na podstawie danych wejściowych użytkownika.

Rzućmy okiem na jedne z najlepszych wtyczek do wizualizacji danych WordPress:

1. WPForms: dodatek do ankiet i ankiet

WPForms' Surveys and Polls addon

WPForms to wtyczka premium WordPress. To fantastyczny sposób na prowadzenie ankiet lub ankiet na swoim blogu. To sprawia, że łatwo zobaczyć wyniki w sposób wizualny, zbyt.

Aby uruchomić ankietę za pomocą WPForms, musisz zarejestrować konto Pro lub wyższe za pośrednictwem witryny WPForms. Gdy to zrobisz, możesz pobrać i zainstalować wtyczkę na swojej stronie.

Aby utworzyć ankietę, musisz zainstalować dodatek ankieta i ankiety. Przejdź do WPForms ” Dodatki w pulpicie nawigacyjnym WordPress, aby go zainstalować i aktywować.

Wielką zaletą korzystania z WPForms do tworzenia ankiet jest to, że istniejące formularze można łatwo przekształcić w ankiety. Może to zaoszczędzić dużo czasu, jeśli masz już formularz, którego używasz do zbierania danych.

Możesz postępować zgodnie z naszymi instrukcjami, jak utworzyć ankietę w WordPress, aby wykonać ankietę za pomocą WPForms.

Dzięki tej wtyczce możesz przełączać się między różnymi sposobami wizualizacji danych. Nie jesteś ograniczony tylko do jednego typu wykresu lub wykresu.

Survey results

Możesz także pobrać swoje wykresy i wykresy w różnych formatach, takich jak JPG i PDF. Ułatwia to Korzystanie z wyników w postach na blogu, a także ze współpracownikami, szefem lub klientami.

Najlepsze dla: Prowadzenie ankiet w celu uzyskania danych od odwiedzających Twoją witrynę. Wbudowane narzędzia WPForms przekształcą te dane w potężne wizualizacje, takie jak wykresy i wykresy.

2. Formidable Forms

Formidable Forms data visualization plugin

Formidable Forms to wysoce zaawansowana wtyczka formularzy do WordPress, która pozwala tworzyć złożone formularze.

Można go używać do tworzenia całej gamy różnych form, w tym Wykresów kolumnowych, poziomych wykresów słupkowych, wykresów liniowych, wykresów kołowych, Wykresów obszarowych, Wykresów punktowych, histogramów, Wykresów stopniowanych i geograficznych map ciepła.

Możesz wyświetlać wykresy w dowolnym miejscu witryny za pomocą krótkiego kodu. To sprawia, że naprawdę łatwo umieścić je na stronach lub postach witryny.

Podobnie jak w przypadku WPForms, musisz użyć wtyczki do zbierania danych, zanim będziesz mógł utworzyć wykres. Możesz przekształcić dowolne dane formularza w dowolny typ wykresu, po prostu ustawiając odpowiedni typ w shortcode.

Możesz stylizować wykresy za pomocą różnych parametrów skrótu. Na przykład możesz wybrać kolory, dodając kody szesnastkowe do krótkiego kodu. Możesz także filtrować dane wykresów, aby były specyficzne dla różnych użytkowników.

Nie martw się jednak, jeśli nie jesteś pewien, że używasz skrótów. Formidable Forms jest wyposażony w Kreator skrótów, który pozwala wybrać z kilku list rozwijanych, aby utworzyć krótki kod.

Najlepsze dla: Każdy, kto chce utworzyć złożony formularz lub wyświetlić szeroką gamę danych na różne sposoby, takie jak kalkulatory, aplikacje oparte na danych, tabele list użytkowników, katalogi i inne.

3. Wizualizer

Visualizer tables and charts manager plugin

Visualizer to wtyczka do tabel i wykresów dla WordPress, która pozwala tworzyć interaktywne wizualizacje danych dla Twojej witryny.

Darmowa wersja zawiera 9 typów wykresów, w tym wykresy liniowe, wykresy obszarowe, wykresy słupkowe, wykresy kolumnowe, wykresy kołowe, wykresy geograficzne, wykresy tabel, wykresy bąbelkowe i wykresy rozproszone.

Możesz dodać te wykresy bez instalowania dodatkowych wtyczek.

Jeśli zdecydujesz się na wersję pro, otrzymasz dodatkowe typy wykresów 6 i wsparcie e-mail. Istnieje pełna 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że ci się nie podoba.

Za pomocą Visualizera można również tworzyć interaktywne tabele dla witryny, takie jak Tabela cen. Długie stoły można łatwo paginować, a użytkownicy mogą wyszukiwać i sortować stoły.

Najlepsze dla: Tworzenie wykresów i wykresów za darmo. Jeśli dopiero zaczynasz z wizualizacją danych, darmowa wersja Visualizera może być doskonałym miejscem na rozpoczęcie.

4. wpDataTables

The wpDataTables data visualization plugin

Wtyczka wpDataTables może wydawać się nieco skomplikowana z jej nazwy, ale jest tak samo łatwa w użyciu jak Excel.

Pozwala dodawać dane i łatwo tworzyć wykresy i wykresy, które świetnie wyglądają zarówno na stronach internetowych, jak i urządzeniach mobilnych.

Możesz podać swoje dane, przesyłając plik lub po prostu wpisując go. Można nawet tworzyć tabele, które użytkownik może edytować. To zmieni wykresy dla nich w czasie rzeczywistym.

Możesz tworzyć filtry dla swoich danych, aby łatwo było wyświetlać tylko wyniki z określonych dat, lokalizacji i tak dalej.

Istnieje wiele dokumentacji i “KREATOR”, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces tworzenia tabeli danych.

Dostępna jest wersja lite wtyczki, jeśli nie chcesz płacić za wersję premium. Zauważ, że ma to pewne ograniczenia. Na przykład użytkownicy nie mogą edytować tabel, jeśli używasz wersji lite.

Najlepsze dla: Złożone dane lub tabele i wykresy, w których chcesz, aby użytkownicy mogli wprowadzać wartości.

5. Snowball

The Snowball journalism and data visualization plugin

Snowball to nie tylko wtyczka do wizualizacji danych. Jest to wtyczka do tworzenia postów/stron, która jest przeznaczona dla dziennikarzy do tworzenia wciągających artykułów.

Jedną z kluczowych cech Snowball jest możliwość tworzenia wykresów i wykresów. Możesz go używać do tworzenia wykresów słupkowych i punktów rozpraszających, a także tabel danych i map.

Możesz użyć interfejsu graficznego, aby wprowadzić pewne zmiany w wyglądzie bloków treści. Jeśli chcesz, możesz przejść dalej i edytować kod CSS i HTML.

Snowball jest całkowicie darmowy i jest utrzymywany przez zespół badawczy openHTML na Uniwersytecie Drexel.

Powinien współpracować z istniejącym motywem. Jednak twórcy Śnieżki zalecają włączenie wbudowanego motywu pojedynczej kolumny dla artykułów o śnieżkach.

Najlepsze dla: W tym wizualizacji danych w długiej formie treści, zwłaszcza jeśli chcesz również dołączyć mapy lub filmy.

6. Łatwe Wykresy

Easy Charts data visualization plugin

Easy Charts to darmowa wtyczka, której możesz użyć do tworzenia całej gamy różnych wykresów. Obejmują one kilka rodzajów wykresów słupkowych i wykresów obszarowych, wykresów liniowych, wykresów kołowych, Wykresów pączkowych, Wykresów polarnych i wykresów wodospadowych.

Po wprowadzeniu danych można ich użyć do utworzenia dowolnego typu wykresu. Łatwo jest przełączać się między różnymi wykresami i podglądać, jak będą wyglądać w Twojej witrynie.

Ponieważ jest to darmowa wtyczka, nie oferuje niektórych zaawansowanych funkcji dostępnych w innych wtyczkach. Nie można na przykład tworzyć responsywnych tabel danych, które użytkownicy mogą edytować.

Najlepsze dla: Tworzenie szeregu prostych, darmowych wykresów lub Wykresów do wyświetlania danych na swojej stronie internetowej.

7. Generator Tabel Danych

Data Tables Generator plugin for WordPress

Wtyczka Generator tabel danych, od WordPress plugin creator Supsystic, pozwala tworzyć responsywne tabele.

Będziesz potrzebował wersji Pro, aby tworzyć wykresy i wykresy. Są one dostarczane za pośrednictwem technologii Google Chart. Możesz utworzyć wszystkie standardowe typy wykresów, których można się spodziewać, takie jak wykresy słupkowe, kołowe, pączkowe i inne.

Możesz również użyć danych, które masz w arkuszu kalkulacyjnym gdzie indziej. Wtyczka obsługuje importowanie z arkuszy CSV, Excel, PDF i Google.

Szczególnie przydatną funkcją jest to, że Generator tabel danych integruje się z WooCommerce. Możesz go użyć do tworzenia tabel produktów, które użytkownicy mogą łatwo wyszukiwać.

Najlepsze dla: Tworzenie tabel produktów w Twoim sklepie WooCommerce. Mogą one być filtrowane i sortowane przez użytkownika.

Bonus: Canva Infographics Maker Pro

Canva Pro

Canva to potężne narzędzie do projektowania, które pozwala tworzyć piękne infografiki, wizualizacje blogów i inne grafiki z całkowicie przeciągnij i upuść interfejs. Chociaż nie jest to wtyczka WordPress, jest to narzędzie, którego wielu blogerów używa do tworzenia atrakcyjnych treści wizualnych.

Mają również gotowe szablony do grafiki w mediach społecznościowych na wszystkie platformy, plakaty, banery, ulotki, prezentacje powerpoint i wiele innych.

Jest to w zasadzie najlepsze oprogramowanie do projektowania stron internetowych dla nie-projektantów, ponieważ jak łatwo jest stworzyć coś pięknego.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się więcej o najlepszych wtyczkach do wizualizacji danych WordPress. Możesz również sprawdzić naszą listę wtyczek do WordPress dla wszystkich stron internetowych oraz nasze porównanie najlepszych wtyczek do tworzenia stron WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…