7 Najlepsze wtyczki jar wskazówka dla WordPress

Czy chcesz zbierać darowizny na swojej stronie WordPress? Wtyczki Tip jar to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy na swojej stronie zarówno dla organizacji non-profit, jak i twórców treści.

Ułatwiają użytkownikom przekazanie darowizny, jeśli podobają im się Twoje treści lub to, co oferujesz.

W tym artykule udostępnimy najlepsze wtyczki do WordPressa (z ich zaletami i wadami).

7 best tip jar plugins for WordPress

Dlaczego warto używać słoika z napiwkami na swojej stronie?

Wirtualny słoik z końcówkami jest podobny do prawdziwego słoika z końcówkami. Jest to środek dla publiczności, aby dać ci kilka dolarów jako “dziękuję” za pracę.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz go użyć. Być może.:

  • Jesteś muzykiem, artystą lub pisarzem. Udostępniasz swoją pracę swobodnie w Internecie, ale potrzebujesz dodatkowych funduszy.
  • Tworzysz wolne oprogramowanie. Chcesz dać swoim użytkownikom szansę na wsparcie, więc możesz nadal dostarczać oprogramowanie za darmo.
  • Prowadzisz wirtualną klasę online, za którą nie pobierasz opłat. Darowizny pomogą Ci to utrzymać.
  • Po prostu chcesz eksperymentować ze słoikiem ze wskazówkami jako sposobem na zarabianie pieniędzy online na swoim blogu.

Słoiki z końcówkami to mini formularze darowizny. Są one często umieszczane na pasku bocznym strony internetowej, dzięki czemu są łatwo widoczne.

Chcesz, aby twój słoik z napiwkami był tak prosty, jak to możliwe. W ten sposób ludzie będą bardziej skłonni go używać.

Korzystanie z odpowiedniej wtyczki tip jar dla Twoich potrzeb ma kluczowe znaczenie, ponieważ niektóre z tych wtyczek mogą oferować inne przydatne funkcje w zależności od twoich potrzeb.

Uwaga: Niektóre wtyczki tip jar wymagają użycia certyfikatu SSL. Zdecydowanie zalecamy to niezależnie od tego, czy jest to wymagane, czy nie. Jeśli nie masz jeszcze certyfikatu SSL, nasz samouczek o tym, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL, przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces jego uzyskania.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na najlepsze wtyczki do WordPressa.

1. WPForms

The WPForms plugin's website

WPForms to najlepsza wtyczka forms dla WordPress. Możesz go użyć do utworzenia słoika z napiwkami i dostosowania formularza do potrzeb Twojej marki.

WPForms ma bardzo przyjazny dla początkujących interfejs. Ponadto możesz użyć szablonu formularza Wpforms, aby szybko utworzyć słoik z napiwkami.

Obsługuje Stripe i PayPal do przyjmowania darowizn na swojej stronie. Możesz go użyć do przyjmowania jednorazowych lub powtarzających się darowizn. Możesz także dodać słoik porad w dowolnym miejscu w witrynie, w tym samodzielne strony, paski boczne, obszar stopki i inne.

An example of a tip jar created using WPForms

WPForms ułatwia również oferowanie czegoś w zamian za darowizny. Jeśli jesteś muzykiem, możesz zaoferować ekskluzywne nagranie, które nie jest dostępne publicznie. Jeśli jesteś projektantem oprogramowania, możesz dać dostęp do wersji beta nowego oprogramowania.

Aby zaoferować darmową darowiznę, możesz zintegrować formularz darowizny z usługą e-mail marketingu. Pozwala to skonfigurować autoresponder, aby podziękować ludziom za ich darowiznę i dostarczyć im darmową przesyłkę.

Tip: WPForms to nie tylko słoiki z końcówkami. Możesz używać WPForms do wszystkich rodzajów formularzy, takich jak FORMULARZ KONTAKTOWY lub formularz ankiety.

Ze względu na to, że jest wielofunkcyjny, mamy WPForms jako dostawcę #1 na liście.

Cennik

WPForms ma ograniczoną bezpłatną wersję,a ich plany premium zaczynają się od $39. W przypadku opcji darowizny potrzebujesz planu Pro, który kosztuje $199, korzystając z naszego ekskluzywnego kuponu WPForms.

Jeśli jesteś organizacją non-profit, możesz uzyskać dodatkową zniżkę za pośrednictwem programu Wpforms Care, który oferuje specjalne ceny na formularzach WordPress dla organizacji non-profit.

2. GiveWP

The GiveWP plugin's website

GiveWP, znany również jako Give, to fantastyczna, w pełni funkcjonalna wtyczka do darowizn dla WordPressa. Jest to jedna z najlepszych wtyczek dla Organizacji Non-Profit, ale możesz go również używać dla siebie lub swojej firmy nastawionej na zysk.

Istnieje wiele różnych opcji z GiveWP. Możesz na przykład zezwolić darczyńcom na przekazywanie darowizn we własnej walucie. Możesz również przyjmować cykliczne darowizny.

Można również tworzyć cele zbiórki pieniędzy do określonego punktu. To może działać naprawdę dobrze, jeśli oferujesz swoim odbiorcom coś nowego po osiągnięciu celu.

An example of a tip jar created using GiveWP

Na przykład, jeśli jesteś autorem literatury faktu, możesz obiecać wydanie rozdziału swojej nadchodzącej książki za darmo, gdy osiągniesz $1,000 w darowiznach.

GiveWP może być podłączony do całej gamy bramek płatności. Należą do nich paski, Authorize.net, PayPal, 2Checkout, Braintree, Mollie, Paytm, PayFast, Square, AmeriCloud, Paymill i wiele innych.

Dzięki GiveWP możesz zainstalować wiele różnych dodatków, aby uzyskać dodatkowe funkcje. Dostajesz wszystkie podstawowe dodatki z planem podstawowym. Dodatki premium są dostępne w planach Plus i Pro.

Rozpoczęcie pracy z GiveWP jest łatwe. Jak tylko go zainstalujesz i aktywujesz, przejdziesz przez Skrócony przewodnik.

GiveWP pozwala dostosować formularze darowizny. Jeśli jednak pełna kontrola nad formularzem darowizny jest dla Ciebie kluczową funkcją, To WP Forms może być lepszym rozwiązaniem. Przyjrzymy się tej wtyczce za chwilę.

Cennik

GiveWP ma ograniczoną darmową wersję. Płatne plany zaczynają się od $240 / rok, a wersja Plus daje dostęp do wszystkich dodatków za $ 360 / rok.

3. Darowizny PayPal

The PayPal Donations plugin on the WordPress site

Paypal darowizny jest prosty plugin, który pozwala przyjmować darowizny przez PayPal. Jest bardzo łatwy w konfiguracji. Możesz utworzyć słoik z napiwkami i dodać go do paska bocznego lub stopki za pomocą widżetu Paypal Donations.

Jeśli chcesz szybko dodać słoik z końcówkami, może to być wtyczka dla ciebie. Jest również bezpłatny, co może być dużą zaletą, jeśli nie spodziewasz się wielu darowizn.

Możesz wybrać walutę, której chcesz użyć do napiwków. Możesz także ustawić domyślną kwotę darowizn, jeśli chcesz. Wtyczka umożliwia wprowadzenie adresu URL strony “dziękuję”, na który może przejść dawca po przekazaniu darowizny.

Możesz utworzyć niestandardowy przycisk lub po prostu użyć jednego z wbudowanych przycisków PayPal.

An example of a tip jar created using the PayPal Donations plugin

Jeśli chcesz pomóc w skonfigurowaniu słoika z napiwkami, sprawdź nasz przewodnik, Jak dodać przycisk PayPal donate w WordPress.

Jak można się spodziewać po nazwie, wtyczka Paypal darowizny pobiera tylko darowizny za pośrednictwem PayPal. Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji dla swojego słoika z końcówkami, potrzebujesz innej wtyczki.

Nie jest to najobszerniejsza funkcjonalna wtyczka. Jednak darowizny PayPal są warte obejrzenia, jeśli chcesz zachować rzeczy tak proste, jak to możliwe.

Cennik

Paypal darowizny jest bezpłatny plugin.

4. Tip Jar WP

The Tip Jar WP plugin on the WordPress website

Tip jar WP to stosunkowo nowa wtyczka, po raz pierwszy wydana w lipcu 2019. Chociaż nie ma pełnej funkcjonalności wtyczek premium, takich jak GiveWP i WPForms, jest bardzo dobrze przygotowany do tworzenia słoików z końcówkami.

Tip jar WP został zaprojektowany tak, aby proces darowizny był jak najbardziej bezproblemowy dla Twoich darczyńców. Jest również łatwy w użyciu, ponieważ istnieje prosty proces konfiguracji z przewodnikiem.

Domyślny formularz jest ładnie zaprojektowany i łatwy w użyciu, możesz go umieścić w dowolnym miejscu, na przykład na pasku bocznym lub stopce.

Możesz dodać swój formularz do strony lub posta za pomocą edytora bloków WordPress lub możesz umieścić go na pasku bocznym za pomocą krótkiego kodu. Ponadto działa również ze wszystkimi kreatorami stron WordPress. Responsywny projekt oznacza, że będzie dobrze wyglądać również na urządzeniach mobilnych.

Możesz użyć Tip Jar WP do przyjmowania cyklicznych płatności, takich jak darowizna co tydzień lub miesiąc. Oferuje wiele walut, dzięki czemu darczyńcy mogą korzystać z własnej waluty.

An example screenshot from Tip Jar WP showing the default tip jar

Możesz przyjmować płatności kartą kredytową. Sprytnie, formularz tip jar może również stwierdzić, czy urządzenie użytkownika obsługuje Apple Pay, Google Pay lub Microsoft Pay. Pokaże im odpowiednią opcję, jeśli tak.

Jedną z wad jest jednak to, że Tip Jar WP nie integruje się z PayPal. Może się jednak okazać, że użytkownicy chętnie płacą kartą kredytową lub obsługiwanymi metodami urządzeń mobilnych.

Cennik

Tip jar WP to darmowa wtyczka. Pobiera 1% Twoich darowizn jako opłatę transakcyjną. Jeśli otrzymasz dużą liczbę darowizn, może to oznaczać, że inna wtyczka będzie działać bardziej opłacalnie.

5. Kup mi kawę

The Buy Me a Coffee tip jar plugin on the WordPress website

Wtyczka Buy me a Coffee jest udostępniana przez platformę internetową Buy me a Coffee. Aby z niego korzystać, musisz utworzyć konto, które jest bezpłatne.

Twoi fani mogą użyć PayPal, karty kredytowej, Apple Pay, Google Pay lub innych metod, aby wysłać Ci darowiznę. Buy me a Coffee pozwala na przyjmowanie jednorazowych i powtarzających się darowizn. Można go również wykorzystać do nagradzania darczyńców ekskluzywnymi treściami, a nawet do sprzedaży produktów cyfrowych.

Widget Buy me a Coffee wygląda świetnie po wyjęciu z pudełka. Jest to również łatwe do dostosowania: możesz zmienić kolor za pomocą jednego kliknięcia na pulpicie WordPress. Możesz także zmienić tekst.

Nie możesz jednak zmienić kwot darowizn. Twoi zwolennicy mogą zapłacić wielokrotności $3.

Uwaga: Nieco myląco, co Kup mi kawę nazywa ich “widget” nie jest widżetem WordPress, który dodajesz do paska bocznego. Zamiast tego, po aktywacji, pojawi się w prawym dolnym rogu wszystkich stron witryny jako mały kubek kawy, który rozszerza się po kliknięciu.

The Buy Me a Coffee widget in action on a website

Możesz jednak również dodać Przycisk do paska bocznego, korzystając z widżetu Buy me a Coffee WordPress Wygląd ” Widgety.

Jedną z wad jest to, że nie ma zbyt wiele dokumentacji dla wtyczki WordPress (w przeciwieństwie do platformy online). Ponadto niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z dostępem do pomocy technicznej.

Cennik

Kup mi kawę jest darmowa, ale pobiera 5% opłaty transakcyjnej od wszystkich Twoich darowizn. Może to być tego warte, jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji platformy online.

6. Formidable Forms

The Formidable Forms plugin's website

Formidable Forms to kolejna dobra opcja do tworzenia słoika z końcówkami.

Podczas gdy Formidable Forms jest świetną wtyczką forms, nie jest tak przyjazna dla początkujących jak WPForms. Jest bardziej przygotowany dla programistów i doświadczonych użytkowników WordPress.

Z pewnością możesz go użyć do słoika z napiwkami. Najprostszym sposobem jest użycie szablonu “Darowizna PayPal”, wstępnie zbudowanego formularza, który możesz dostosować w dowolny sposób.

An example of a tip jar made using Formidable Forms

Jeśli chcesz zrobić coś skomplikowanego lub niezwykłego ze swoim słoikiem z końcówkami, Formidable Forms może być najlepszym rozwiązaniem dla ciebie. Oferuje dużą moc i elastyczność. Podobnie jak w przypadku WPForms, możesz go użyć do tworzenia wielu innych typów formularzy.

Cennik

Formidable Forms kosztuje od $149 / rok. Aby korzystać z systemu PayPal, musisz mieć licencję biznesową (od $299 / rok). Oferują one 14-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy.

Dostępna jest również ograniczona darmowa wersja.

7. Kryptowaluta Darowizna Box

The Cryptocurrency Donation Box tip jar plugin on the WordPress website

Kryptowaluta Donation Box to wyspecjalizowana wtyczka tip jar. Pozwala przyjmować darowizny od ponad 20 różnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin i innych.

Konfiguracja jest prosta: wystarczy wpisać adresy portfela kryptowalut wewnątrz wtyczki. Istnieje również opcja kodu QR, dzięki której twoi zwolennicy mogą zeskanować kod QR zamiast kopiować adres, jeśli wolą.

An example of a tip jar created using the Cryptocurrency Donation Box tip jar plugin

Jeśli chcesz przyjmować darowizny w kryptowalucie, jest to świetna opcja, aby spróbować. Działa tylko z kryptowalutami. Oznacza to, że nie jest zbyt pomocne, jeśli chcesz dolary (lub własną walutę lokalną) zamiast.

Cennik

Kryptowaluta Donation Box to darmowa wtyczka.

Która jest najlepsza Wtyczka WordPress Tip Jar?

Każda z tych wtyczek może być świetną opcją dla Twojego słoika z końcówkami. Najlepszy dla ciebie będzie zależał od tego, czego potrzebujesz.

Dla łatwego formularza darowizn, który możesz umieścić w dowolnym miejscu na swojej stronie, WPForms to świetny wybór. Jest to szczególnie dobre, jeśli chcesz również utworzyć formularz kontaktowy lub dodać ankiety i ankiety na swojej stronie.

Jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji, takich jak możliwość zarządzania darczyńcami i kontaktowania się z nimi, GiveWP jest bardzo solidną opcją. Jest bardzo dobrze przygotowany dla organizacji non-profit i organizacji charytatywnych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o najlepszych wtyczkach do WordPress. Możesz również zapoznać się z naszą listą wtyczek WordPress dla wszystkich witryn i naszym najlepszym przewodnikiem SEO WordPress, aby zwiększyć swoje rankingi.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…