Jesteś projektantem lub fotografem szukającym najprostszego sposobu na zbudowanie strony portfolio w WordPress?

Istnieje wiele wtyczek do portfolio WordPress, które pozwalają łatwo budować piękne strony portfolio.

Jednak znalezienie idealnej wtyczki do portfolio może być trudne dla początkujących. Musisz znaleźć wtyczkę, która wyróżnia Twoją pracę, szybko się ładuje i wygląda dobrze na urządzeniach mobilnych.

W tym artykule wybraliśmy jedne z najlepszych wtyczek do portfolio WordPress dla projektantów i fotografów.

Top WordPress portfolio plugins

Wybór między motywami Portfolio WordPress a wtyczkami Portfolio WordPress

Wiele motywów portfolio WordPress ma wbudowaną funkcjonalność do tworzenia witryny portfolio.

To sprawia, że wielu początkujących zastanawia się, dlaczego ktoś chciałby wybrać wtyczkę, gdy motywy mogą wykonać zadanie?

Motywy w WordPress mają TYLKO obsługiwać wygląd twojej witryny. Obejmuje to kolory, style, układy i prezentację treści.

Wtyczki z drugiej strony są właściwym sposobem na dodanie funkcji do witryny WordPress, takich jak suwak, formularz kontaktowy i inne.

Dodawanie portfolio wchodzi w zakres funkcjonalności, dlatego zalecamy użycie wtyczki.

Użycie motywu dla funkcjonalności wiąże witrynę z tym motywem. Jeśli zmienisz motyw, stracisz dane portfela.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się skorzystać z wtyczki portfolio, możesz z niej korzystać z dowolnego motywu.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na niektóre z najlepszych wtyczek portfolio WordPress.

1. Portfolio WP

WP Portfolio

WP Portfolio to najlepsza wtyczka do portfolio WordPress dla fotografów, freelancerów, programistów i agencji. Pozwala błyskawicznie tworzyć strony portfolio z ponad 40 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów portfolio.

Jest tworzony przez twórców motywu Astra, który jest jednym z najlepszych motywów WordPress wszech czasów. WP Portfolio zapewnia taką samą łatwość korzystania z portfeli.

Jest wyposażony w wiele opcji stylu, układów, obsługuje wszystkie rodzaje mediów i można go łatwo dostosować bez pisania kodu lub CSS.

Co najważniejsze, wszystkie układy portfolio wyglądają równie świetnie na urządzeniach mobilnych i działają tak elegancko, jak na laptopach.

2. Galeria Envira

Envira Gallery

Envira Gallery to plugin galerii Premium WordPress. Pozwala tworzyć piękne galerie zdjęć i albumy. Już używany przez tysiące, Envira Gallery to najlepsza Wtyczka WordPress dla fotografów i projektantów.

Tworzenie portfolio w Galerii Envira jest dość proste. Po prostu utwórz galerie zawierające elementy portfolio z opcjonalnym opisem i szczegółami. Możesz także grupować galerie w Albumy lub tworzyć filtrowalne portfolio.

Wtyczka ułatwia również dodawanie portfolio w dowolnym miejscu w witrynie WordPress za pomocą kliknięcia przycisku.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak dodać portfolio do swojej witryny WordPress.

3. Galeria NextGEN

NextGen

NextGen Gallery to popularna wtyczka WordPress do tworzenia galerii zdjęć, albumów i portfolio fotografii. Uwielbiany zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych fotografów, NextGen ma intuicyjny interfejs użytkownika do tworzenia galerii.

Zawiera wiele stylów i opcji układu z obsługą albumów, filtrowalnego portfolio,kolumn i innych. Można również tworzyć karuzele/suwaki portfolio, kompaktowe albumy portfolio oraz układy stylów list lub osi czasu.

4. Portfolio Wizualne

Visual portfolio

Visual Portfolio to elegancka wtyczka do portfolio WordPress, która pozwala tworzyć piękne galerie portfolio.

Jest wyposażony w wiele stylów układu, w tym murarskie, siatkowe, uzasadnione, płytki i karuzela. Wtyczka zawiera również blok Gutenberga, który sprawia, że jeszcze łatwiej jest dodać portfolio w dowolnym miejscu.

Użytkownicy mogą również sortować elementy portfolio za pomocą filtrów, które oferują piękne doświadczenie przeglądania.

5. Galeria Portfolio GridKit

GridKit portfolio gallery

Gridkit Portfolio Gallery to prosta Galeria zdjęć i wtyczka do portfolio WordPress. Pozwala na zarządzanie elementami portfolio w projektach i sortowanie ich. Pochodzi z obsługą nowego edytora bloków WordPress z obsługą skrótów dla starszego edytora.

Wtyczka podstawowa jest bardzo ograniczona stylami i funkcjami układu. Będziesz potrzebował wersji premium, aby uzyskać dostęp do większej liczby stylów i funkcji.

6. Galeria Miau

Meow Gallery

Galeria Meow to darmowa wtyczka galerii WordPress z pełną obsługą edytora bloków Gutenberg. Pozwala organizować elementy portfolio w pięknych galeriach zdjęć.

Jest dostarczany z obsługą wielu układów, w tym murów, siatki, płytek i justified. Możesz wybrać liczbę kolumn, które chcesz wyświetlić. Jest również wyposażony w kilka dodatkowych wtyczek, które mogą być używane do dodatkowych funkcji, takich jak lightbox, komentarz audio, Linki zewnętrzne i inne.

7. Genesis Portfolio Pro

Genesis portfolio pro

Jeśli używasz motywu StudioPress lub dowolnego motywu stworzonego dla Genesis theme framework, powinieneś wypróbować wtyczkę Genesis Portfolio Pro.

Został stworzony specjalnie dla Genesis framework i zapewnia niestandardowy typ postu do tworzenia elementów portfolio. Zawiera również szablony do wyświetlania polecanego obrazu ustawionego jako element portfolio w układzie siatki.

Jest to prosta wtyczka i nie zawiera wielu funkcji kilku innych wtyczek portfolio. Jeśli jednak szukasz czegoś minimalistycznego, to dobrze wykonasz swoją pracę.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze wtyczki portfolio WordPress dla projektantów i fotografów. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych darmowych motywów fotograficznych 41 dla WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…