Wtyczki WordPress do łatwego klonowania lub duplikowania strony internetowej

Czy chcesz przenieść swoją witrynę do nowego hosta? A może chcesz utworzyć wersję testową swojej witryny, w której możesz wypróbować nowe wtyczki bez wpływu na Twoją działającą witrynę.

Możesz przenieść witrynę ręcznie, ale jest to proces techniczny, który jest niezwykle czasochłonny i podatny na błędy.

W tym artykule udostępnimy najlepsze wtyczki WordPress, aby sklonować lub zduplikować witrynę, aby zaoszczędzić czas i kłopoty.

WordPress plugins to easily clone or duplicate a website

Kiedy można sklonować lub zduplikować witrynę?

Istnieje wiele sytuacji, w których możesz chcieć wykonać kopię swojej witryny. Może zajść konieczność:

  • Przenieś swoją witrynę do innego hosta lub serwera.
  • Przenieś witrynę do nowej nazwy domeny.
  • Skonfiguruj witrynę testową, w której możesz przetestować zmiany przed ich uruchomieniem.
  • Utwórz kopię zapasową, której możesz później użyć do przywrócenia witryny w razie potrzeby.
  • Stwórz stronę Klienta na swoim lokalnym serwerze, aby mógł ją przejrzeć, zanim ją sfinalizujesz i uruchomisz.

Chociaż możesz ręcznie klonować, duplikować i przenosić witrynę WordPress, jest to czasochłonny proces.

Dlatego każdy inteligentny profesjonalny programista WordPress i zaawansowani użytkownicy wykorzystują wtyczkę do klonowania, aby skutecznie zarządzać transferami i migracjami.

Jeśli korzystasz z zarządzanego dostawcy hostingu WordPress, większość z nich będzie miała wbudowane funkcje ułatwiające przenoszenie, klonowanie i tworzenie kopii zapasowych witryn.

Oto kilka najlepszych firm hostingowych WordPress, które mają funkcje tworzenia i klonowania WordPress: Bluehost, SiteGround, WP Engine, Liquid Web, Dreamhost itp.

Jeśli nie korzystasz z zarządzanego hostingu WordPress, możesz po prostu użyć wtyczki WordPress, aby sklonować lub zduplikować swoją witrynę z naszej listy poniżej.

Tip: Chcesz utworzyć kopię zapasową? Wiele z tych wtyczek będzie przesadą. Wypróbuj naszą listę najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

1. Duplicator Pro

The Duplicator pro plugin for WordPress

Duplicator Pro to nasza ulubiona wtyczka do klonowania WordPress. Jest niezwykle popularny, z ponad 15 milionami pobrań. Możesz go użyć do tworzenia kopii zapasowych witryny, ale jest to również bardzo potężna wtyczka do klonowania witryny.

Jedną z największych zalet Duplicatora jest to, że pozwala przenosić witrynę między domenami lub hostami bez przestojów. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego ruchu lub klientów, może to być naprawdę ważne.

Duplikator działa poprzez łączenie wszystkiego z twojej witryny w jeden “pakiet” w postaci pliku zip. Ten pakiet zawiera absolutnie wszystko z twojej witryny, takie jak wtyczki, motywy, zawartość, baza danych, a nawet pliki WordPress.

Oznacza to, że możesz użyć pakietu, aby przenieść wszystko do nowej lokalizacji. Nie musisz nawet mieć już zainstalowanego WordPressa, ponieważ pakiet Duplikatora będzie zawierał wszystkie pliki WordPress.

Możesz użyć Duplicator Pro do tworzenia zaplanowanych kopii zapasowych, migracji sieci wielostanowiskowych i wielu innych.

Mamy pełny przewodnik, jak sklonować stronę za pomocą powielacza. To przeprowadzi Cię przez proces krok po kroku.

Cena:

Duplicator Pro kosztuje od $59 / rok, co pozwala używać go na maksymalnie 3 stronach internetowych.

Jeśli masz napięty budżet, darmowa wersja Duplicatora jest również świetną opcją. Ma to jednak pewne ograniczenia i nie można korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak zaplanowane kopie zapasowe, obsługa sieci multisite itp..

2. WP dyliżans

The WP Stagecoach plugin for WordPress

WP Stagecoach to świetna wtyczka, która pozwala skonfigurować witrynę postojową WordPress, zwłaszcza jeśli Twoja firma hostingowa WordPress nie oferuje tej funkcji.

Witryna testowa to specjalna wersja testowa witryny, w której możesz wypróbować nowe wtyczki lub kod lub po prostu wykonać aktualizacje, których nie chcesz robić na żywo.

Dzięki wtyczce WP Stagecoach możesz utworzyć krótkoterminową witrynę postojową. Możesz użyć tego, aby przetestować wszystko, a następnie wypchnąć zmiany do swojej aktywnej witryny, gdy będziesz gotowy.

Wtyczka Scala zmiany w bazie danych, zamiast nadpisywać bazę danych. Oznacza to, że nie stracisz niczego, co wydarzyło się w Twojej aktywnej witrynie w czasie, gdy utworzyłeś witrynę testową.

Jest to naprawdę szybka i łatwa w użyciu wtyczka, z solidnymi testami, co oznacza, że powinna działać z praktycznie każdą witryną. WP Stagecoach hostuje również swoją witrynę postojową na swoich serwerach, więc nie musisz używać do tego własnego miejsca hostingowego.

WP Stagecoach nie działa jednak z sieciami wielostanowiskowymi. Jeśli chcesz utworzyć wersję tymczasową konfiguracji wielostanowiskowej, musisz wybrać inną wtyczkę.

Cena:

WP Stagecoach kosztuje od $12/miesiąc. Możesz zaoszczędzić pieniądze, płacąc za roczny plan (od $120 / rok).

Dostępna jest bezpłatna wersja próbna 5 oraz pełna gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli wtyczka nie działa dla ciebie.

3. UpdraftPlus Premium

The UpdraftPlus Premium plugin for WordPress

UpdraftPlus Premium to świetna wtyczka, która pozwala naprawdę łatwo klonować i migrować strony internetowe.

Być może słyszałeś wcześniej o UpdraftPlus. Jest to fantastyczna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress, którą często zalecamy.

Wersja premium UpdraftPlus zawiera narzędzie Migrator oraz UpdraftClone. Otrzymasz również wszystkie inne dodatki.

Migrator umożliwia duplikowanie witryny i przenoszenie jej do nowej nazwy domeny lub hosta. Aby rozpocząć proces, musisz zainstalować WordPress i UpdraftPlus zarówno na oryginalnych, jak i nowych witrynach.

Migrator UpdraftPlus pozwala nawet przenieść samodzielną witrynę WordPress do sieci WordPress.

Dodatek UpdraftClone pozwala utworzyć tymczasową witrynę, w której można wypróbować zmiany. Wystarczy kilka kliknięć, aby skonfigurować witrynę testową, ponieważ jest ona hostowana na serwerach UpdraftPlus.

Wadą tego jest to, że musisz kupić tokeny, aby tworzyć i utrzymywać witryny stagingowe. Niektóre z nich dostajesz za darmo dzięki UpdraftPlus Premium, ale prawdopodobnie będziesz chciał kupić więcej.

Musisz również uważać na łączenie zmian z powrotem do aktywnej witryny, jeśli nastąpiły jakiekolwiek zmiany w aktywnej witrynie od czasu jej sklonowania.

Cena:

Możesz uzyskać dodatek Migrator za $ 30. Sam UpdraftClone jest dostępny z darmową wersją UpdraftPlus, ale musisz zapłacić za tokeny. Te kosztują $15 za 5. Możesz kupić więcej na raz lub wykupić miesięczny abonament, aby uzyskać lepszą ofertę.

Zalecamy zakup wersji Premium UpdraftPlus. Zawiera Migrator i wszystkie inne dodatki UpdraftPlus. Otrzymasz również 12 miesięcy wsparcia. To kosztuje od $70 / rok.

W planie osobistym otrzymasz 1 darmowy token do użytku z UpdraftClone. Jeśli kupisz droższy plan, otrzymasz więcej żetonów.

4. Migrate Guru

The Migrate Guru plugin for WordPress

Migrate Guru to darmowa wtyczka, która współpracuje z prawie wszystkimi popularnymi dostawcami hostingu WordPress. Został zaprojektowany, aby pomóc ci przenieść witrynę z Jednego Hosta lub serwera na inny.

Pochodzi od osób stojących za popularną wtyczką BlogVault i korzysta z serwerów BlogVault. Pomaga to w szybkim i łatwym procesie. Po zakończeniu migracji, Migrate Guru usunie kopię Twojej witryny z serwerów BlogVault.

Jeśli masz dość dużą stronę internetową, Migrate Guru jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może przenieść witrynę 1 GB w mniej niż 30 minut. Może być stosowany w witrynach o wielkości do 200 GB. Będziesz otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym i e-mailem o tym, gdzie znajduje się Twoja migracja.

Nie nadaje się to jednak do tworzenia strony internetowej na Twoim localhost, ponieważ nie obsługuje przenoszenia do/z twojego localhost i Twojej aktywnej witryny.

Z Migrate Guru, jesteś ograniczony do migracji witryny 5 miesięcznie. Możesz przenosić te witryny 5 nieograniczenie razy. Może to być więcej niż wystarczające dla większości użytkowników, a deweloperzy mogą ubiegać się o zmianę tego limitu.

Cena:

Migrate Guru jest całkowicie darmowy. Nie ma płatnej wersji ani płatnych rozszerzeń dla wtyczki.

5. All-in-One WP Migration

The All-in-One WP Migration plugin for WordPress

All-in-One WP Migration plugin z ServMask to kolejny bardzo prosty sposób na sklonowanie witryny i przeniesienie jej na nowy serwer lub nazwę domeny.

Wtyczka jest kompatybilna z ogromną gamą różnych dostawców hostingu, ponieważ nie ma żadnych zależności. Omija również wszelkie limity rozmiaru pliku, które może mieć twój Hosting, dzieląc dane na części do importowania.

Wtyczka ma jednak kilka ograniczeń. Głównym jest to, że obsługuje tylko import do 512 MB danych. To może nie wystarczyć, jeśli Twoja strona jest dość duża.

Aby usunąć ten limit, musisz dodać rozszerzenie Unlimited. Dostępnych jest również wiele innych rozszerzeń premium. Obejmują one rozszerzenie Multisite, które pozwala korzystać z wtyczki all-in-One WP Migration z konfiguracją multisite.

Cena:

Podstawowa Wtyczka all-in-One WP Migration jest bezpłatna. Możesz kupić płatne rozszerzenia, aby dodać więcej funkcji. Nieograniczone rozszerzenie, którego wielu właścicieli witryn będzie chciało, kosztuje 69 do użytku osobistego i 69 + 29/miesiąc do użytku biznesowego.

Pamiętaj, że nie ma gwarancji zwrotu pieniędzy. Zwroty są wyłącznie według uznania firmy.

6. XCloner

The XCloner plugin for WordPress

XCloner to prosta, darmowa wtyczka WordPress, która pozwala tworzyć kopie zapasowe witryny. Może tworzyć “kopie różnicowe”, które zawierają tylko pliki zmodyfikowane po określonej dacie.

Możesz ustawić XCloner, aby regularnie tworzyć automatyczne kopie zapasowe. Możesz nawet użyć go do generowania automatycznych kopii zapasowych przed automatycznymi aktualizacjami WordPress.

Po utworzeniu kopii zapasowej możesz użyć jej do przywrócenia witryny lub w nowej lokalizacji. Pozwala to na duplikowanie witryny na nowym hoście lub w nowej domenie.

Jest całkowicie za darmo. Jest to jednak trochę bardziej techniczne niż niektóre inne wtyczki. Możesz wybrać inną wtyczkę, jeśli nie masz rozsądnego doświadczenia z WordPress.

Cena:

XCloner jest obecnie darmowy. Możesz jednak zapłacić, aby uzyskać wsparcie premium 24/7, które obecnie kosztuje €49.95 / rok lub €99.95 za wsparcie dożywotnie.

W momencie pisania tego tekstu, XCloner został właśnie przejęty przez Watchful. Oznacza to, że ceny mogą ulec zmianie w najbliższej przyszłości.

7. NS Cloner

The NS Cloner plugin for WordPress

NS Cloner jest specjalnie zaprojektowany dla sieci WordPress multisite. Pozwala wziąć dowolną istniejącą witrynę w sieci i utworzyć nową, identyczną witrynę z tymi samymi ustawieniami motywu, wtyczkami i treścią.

Jest to świetna wtyczka, jeśli hostujesz i zarządzasz wieloma witrynami klientów w środowisku wielostanowiskowym. Działa również dobrze, jeśli chcesz skonfigurować wiele witryn testowych lub tworzyć witryny dla członków organizacji.

Należy pamiętać, że działa tylko z WordPress multisite. Będziesz potrzebował wersji NS Cloner pro, jeśli chcesz go używać z pojedynczymi witrynami. Wersja pro pozwala również klonować między pojedynczym i wielostanowiskowym WordPress i odwrotnie.

W wersji pro otrzymasz również dodatkowe funkcje, takie jak możliwość klonowania wszystkich użytkowników witryny i ich uprawnień.

Cena:

NS Cloner jest darmowy. Jest też wersja pro, która oferuje dodatkowe funkcje i kosztuje od $298.

Która jest najlepsza Wtyczka WordPress do klonowania lub powielania witryny?

Dla zdecydowanej większości przypadków użycia, Duplicator Pro to najlepsza Wtyczka WordPress do klonowania lub duplikowania strony internetowej.

Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić migrację witryny, przenieść witrynę na serwer lokalny, czy cokolwiek innego, Duplicator może to zrobić.

Jeśli twoim celem jest stworzenie witryny postojowej, zawsze zalecamy skorzystanie z opcji wbudowanej w dostawcę usług hostingowych WordPress. Wszyscy dobrzy dostawcy hostingu, tacy jak SiteGround, Bluehost, WP Engine, Liquid Web itp. oferują tę funkcję swoim użytkownikom.

Jeśli jednak twój host nie ma funkcji przemieszczania, możesz użyć WP Stagecoach. Jest łatwy w użyciu, niedrogi i ma bezpłatny okres próbny.

Wreszcie, jeśli masz sieć wielu witryn, NS Cloner może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Jest specjalnie zaprojektowany do kopiowania witryn w sieci wielostanowiskowej, a Podstawowa wersja jest bezpłatna.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o najlepszych wtyczkach WordPress do klonowania lub powielania witryny. Możesz również zobaczyć nasze porównanie najlepszych wtyczek do tworzenia stron WordPress i Najlepszych Usług e-mail marketingu dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…