Jesteśmy często pytani przez wielu czytelników o najlepsze miejsca do znalezienia nazw domen premium na sprzedaż.

Istnieje wiele rejestratorów nazw domen na rynku, każdy z nich próbuje sprzedać ci najlepsze nazwy domen.

Jednak nie wszystkie z nich oferują najlepsze narzędzia do znalezienia idealnej nazwy domeny. Niektórzy nawet starają się jak najlepiej sprzedać ci mniej znane rozszerzenia domen po niższych cenach.

Sprawia to, że początkującym trudno jest przeprowadzić badanie nazwy domeny i znaleźć markową nazwę dla swojej firmy lub bloga.

W tym artykule udostępnimy najlepsze miejsca do znalezienia nazwy domeny na sprzedaż, w tym nazwy nowych, wygasłych i premium. Podzielimy się również porad ekspertów, jak dołożyć należytej staranności przy zakupie nazwy domeny premium.

What are the best places to find domain name for sale

Nazwa Domeny Rejestratorzy

Pierwszym miejscem do rozpoczęcia Wyszukiwania domeny jest rejestrator nazwy domeny. Są to firmy, którym ICANN zezwala na sprzedaż nazw domen ogółowi społeczeństwa.

Jednak nie wszyscy rejestratorzy domen są tacy sami.

Niektórzy próbują agresywnie sprzedać inne usługi, których możesz nie potrzebować. Inni próbują cię zablokować, utrudniając przeniesienie nazwy domeny.

Poniżej znajdują się Dostawcy, z których korzystamy i polecamy.

1. Domain.com

Domain.com

Domain.com jest najlepszym rejestratorem nazw domen na rynku. Posiada szybkie i proste narzędzie do wyszukiwania domen, które pomaga łatwo znaleźć nazwę domeny dostępną do sprzedaży.

Oferują wszystkie nazwy domen najwyższego poziomu, w bardzo konkurencyjnych cenach dla nowszych nazw domen.

Jeśli szukasz nazw domen na sprzedaż, po prostu kliknij kartę domeny premium, aby znaleźć unikalne, znakowalne i krótsze nazwy domen.

Premium domain search

Nazwy domen Premium są zazwyczaj droższe, ale masz lepszy wybór do wyboru.

Domain.com ułatwia zarządzanie domenami za pomocą prostszego obszaru zarządzania domenami. Stamtąd możesz wskazać nazwę domeny dowolnej firmie hostingowej i rozpocząć tworzenie witryny.

2. Rozwiązania Sieciowe

Network Solutions

Network Solutions jest jednym z najpopularniejszych rejestratorów domen na świecie z ponad 7 milionami domen zarejestrowanych na ich platformie.

Oprócz umożliwienia rejestracji nowych domen z popularnymi rozszerzeniami, takimi jak .com,. net,. org,. biz,. info i zasadniczo wszystkimi innymi niszowymi domenami TLD, pozwalają one również kupować nazwy domen premium na sprzedaż na ich platformie.

Aby kupić nazwę domeny premium na sprzedaż, po prostu kliknij link nazwy domen Premium z menu rozwijanego domeny.

Network Solutions Premium Domain Name for Sale

Po przejściu na stronę domen premium możesz po prostu wyszukać słowo kluczowe, a wyświetli się lista domen premium dostępnych do sprzedaży.

Domeny te są zazwyczaj wyższe niż nowe rejestracje, a Rozwiązania sieciowe wyraźnie stwierdzają, że nie negocjują cen domen premium.

Jeśli jednak szukasz nowej rejestracji domeny, możesz skorzystać z naszego kodu kuponu Network Solutions, aby uzyskać 25% zniżki na zakup.

Znajdowanie nazw domen Premium na rynkach domen

Nazwy domen to dochodowy biznes. Możesz myśleć o tym jak o nieruchomościach dla Internetu.

Tysiące ludzi handluje domenami każdego dnia, co oznacza, że w danym momencie istnieją nazwy domen premium na sprzedaż od inwestorów domen.

Możesz znaleźć te nazwy domen na rynkach domen. W tym miejscu użytkownicy mogą wystawiać swoje nazwy domen na sprzedaż, umożliwiając innym wyszukiwanie, składanie ofert lub bezpośredni zakup nazwy po cenie premium.

3. Sedo

Sedo

Sedo jest jednym z największych rynków domen na świecie. Zapewniają niezawodną i bezpieczną platformę dla właścicieli domen do wystawiania nazw domen na sprzedaż.

Znajdziesz tam wiele nazw domen premium na sprzedaż. Niektóre z nich były używane w przeszłości, ale większość z nich nigdy nie jest używana do budowy strony internetowej.

Sedo jest również doskonałą platformą do badania nazwy domeny. Możesz znaleźć ciekawe pomysły pasujące do Twoich słów kluczowych, które możesz następnie wykorzystać do znalezienia podobnych nazw domen w zwykłej cenie.

4. Flippa

Flippa

Flippa jest wiodącą na świecie platformą do sprzedaży firm internetowych, stron internetowych i nazw domen. Jest to rynek, na którym sprzedawcy wystawiają swoje nazwy domen na sprzedaż. Większość z nich to nazwy domen premium wystawione na aukcję lub bezpośredni zakup.

Możesz oglądać nazwy domen, śledzić aukcje lub wziąć udział w aukcji, licytując nazwy domen.

Jeśli Twoja oferta zostanie zaakceptowana, możesz postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi płatności. Zazwyczaj sprzedawcy korzystają z usługi escrow Flippa w celu bezpiecznych płatności i przekazania rejestracji Kupującemu.

5. GoDaddy

GoDaddy

GoDaddy jest największym rejestratorem nazw domen na świecie. Zarządzają milionami nazw domen dla bardzo dużej liczby klientów na całym świecie.

Oferują narzędzia do badania domen, generator nazw domen, usługę brokera domen i wiele innych. Mają również własny rynek domen premium z aukcjami.

Jednak jest duża firma, oferują mnóstwo innych usług i upsells, które mogą być nieco przytłaczające dla początkujących.

Wiele alternatyw GoDaddy oferuje bardziej skoncentrowane, tańsze i lepsze usługi, aby konkurować, co ostatecznie przynosi korzyści klientom.

Znajdowanie nazw domen na sprzedaż na forach

Istnieją tysiące społeczności internetowych i forów, na których właściciele witryn mogą omawiać pomysły biznesowe online, techniki marketingowe i tworzenie stron internetowych.

Niektóre z tych społeczności internetowych koncentrują się wyłącznie na handlu nazwami domen, podczas gdy inne mają dedykowane sub-fora dla tego tematu. Oto niektóre z forów internetowych, za pomocą których można znaleźć nazwy domen dostępne do sprzedaży, w tym wygasłe nazwy domen lub wkrótce wygasające nazwy domen.

6. NamePros

NamePros

NamePros jest jedną z wiodących społeczności internetowych kupujących i sprzedających nazwy domen. Jest to również świetne miejsce, aby dowiedzieć się o budowaniu firm internetowych, inwestowaniu w Nazwy domen i znajdowaniu unikalnych pomysłów na nazwy domen.

Mają dedykowaną sekcję rynku domen, w której sprzedawcy mogą wystawiać swoje nazwy domen na sprzedaż. Domeny są wymienione jako aukcje, Kup Teraz, okazje i złożyć ofertę.

7. DNForum

DNForum

DNForum to kolejna popularna społeczność online, która znajduje unikalne nazwy domen. Forum jest używane zarówno przez sprzedających, jak i kupujących do handlu domenami, prowadzenia aukcji, składania ofert lub żądania pomocy od brokerów nazw domen, aby znaleźć unikalny pomysł.

Uzyskaj bezpłatną nazwę domeny za pośrednictwem hostingu

Jeśli chcesz po prostu zarejestrować nową nazwę domeny dla swojej firmy, najprostszym sposobem na uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny jest zarejestrowanie konta hostingowego. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze na rejestracji nazwy domeny i szybko utworzyć witrynę od razu.

Bonus: Bluehost

Bluehost

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie zalecanym dostawcą usług hostingowych przez WordPress i WooCommerce.

Zgodzili się zaoferować użytkownikom WPBeginner bezpłatną nazwę domeny + certyfikat SSL i hojny rabat na hosting. Możesz zacząć za jedyne $2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby ubiegać się o tę ekskluzywną ofertę Bluehost ←

Jak znaleźć świetną nazwę domeny na sprzedaż

Jest tak wiele miejsc, w których można znaleźć nazwy domen dostępne do sprzedaży. Jest to jednak bardzo konkurencyjny biznes, a jeśli nie będziesz ostrożny, możesz zapłacić znacznie więcej za nazwę domeny.

Po pierwsze, zalecamy samodzielne znalezienie unikalnego pomysłu na nazwę domeny. Użyj narzędzia sprawdzania dostępności domeny na Domain.com aby sprawdzić, czy Twoje imię i nazwisko jest dostępne do rejestracji.

W ten sposób będziesz w stanie znaleźć nazwę domeny po zwykłej cenie, która może wynosić od $10-14.99 rocznie.

Zobacz nasz przewodnik, jak znaleźć nazwę domeny, aby uzyskać kilka wskazówek na temat wpadających w ucho pomysłów na domenę.

Znalezienie nazwy domeny Premium na sprzedaż

Znalezienie nazwy domeny może być trudne. Możesz czuć, że wszystkie dobre pomysły na nazwy domen są już zajęte.

Jeśli jednak chcesz zainwestować w zakup krótszej, bardziej rozpoznawalnej i sprytnej nazwy domeny, rynki domen mogą być dobrym źródłem.

Pomaga to zawęzić wyszukiwanie i uzyskać nazwę domeny, która nie jest dostępna do rejestracji.

Zalecamy korzystanie z platform takich jak Sedo i Flippa, aby znaleźć unikalne nazwy domen premium na sprzedaż. Platformy te oferują lepsze narzędzia do bezpiecznego przenoszenia własności domen, lepsze narzędzia do oceny reputacji sprzedawcy i cieszą się zaufaniem legalnych firm na całym świecie.

Jak zrobić należytą staranność przy zakupie domeny Premium na sprzedaż

Po znalezieniu unikalnej nazwy domeny, którą chcesz kupić, nadszedł czas, aby dołożyć należytej staranności przed przejściem do przodu.

Nazwy domen, które zostały już użyte, mogą być na czarnej liście, oznaczone jako spam lub mają złą reputację. Zakup takiej nazwy domeny może wpłynąć na Twoją firmę.

Na szczęście istnieją narzędzia, których możesz użyć do odrabiania lekcji przed dokonaniem zakupu.

Po pierwsze, chcesz się upewnić, że nazwa domeny nie jest zarejestrowanym znakiem towarowym istniejącej firmy.

Zgodnie z zasadami ICANN, jeśli nazwa domeny narusza zarejestrowany znak towarowy firmy, firma ta może zażądać nazwy domeny lub poprosić o jej usunięcie.

Możesz sprawdzić bazę danych Urzędu patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, aby szybko wyszukać nazwę domeny, aby zobaczyć, że jest już zarejestrowana przez firmę.

Następnie chcesz sprawdzić, czy nazwa domeny została wcześniej użyta do utworzenia witryny. Łatwym sposobem na to jest użycie Wayback Machine. To ogromne archiwum indeksuje internet i wykonuje zrzuty stron internetowych.

Wayback Machine

Warto również przeszukiwać historyczne rekordy nazwy domeny za pomocą narzędzi Whois. Pozwala to sprawdzić, kiedy nazwa domeny została utworzona, ostatnio odnowiona, zmiany DNS i dane historyczne.

Who.is

Na koniec sprawdź, czy nazwa domeny nie została niewłaściwie użyta do wysyłania spamu, rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania lub innych złośliwych działań. Możesz wykonać Szybki test sprawdzania stanu domeny, aby sprawdzić, czy nie wywołuje on żadnych czerwonych flag.

Domain health check

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze miejsca do znalezienia nazwy domeny na sprzedaż. Możesz również zobaczyć nasz wybór najlepszych usług telefonicznych dla firm i Najlepszych Usług e-mail marketingowych, których możesz użyć do rozwoju swojej firmy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…