Dodawanie polecanych zdjęć w WordPress

Polecane obrazy znane również jako miniatury postów są dobrze znaną funkcją WordPress obsługiwaną przez większość motywów.

Są głównym obrazem dla Twoich postów na blogu i często pojawiają się obok nagłówka na stronie głównej i mediach społecznościowych. Wszystkie popularne motywy WordPress mają wbudowaną obsługę polecanych obrazów.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodawać polecane obrazy lub publikować miniatury w WordPress.

Adding featured images in WordPress

Przewodnik dla początkujących do polecanych obrazów w WordPress

Polecane obrazy są funkcją motywu WordPress. Prawie wszystkie motywy WordPress mają wbudowaną obsługę polecanych obrazów i pięknie je wyświetlają w różnych obszarach witryny WordPress.

Featured images preview on a typical WordPress blog

Jako ludzie uważamy, że elementy wizualne są bardziej angażujące niż zwykły tekst. Polecane obrazy pomagają uczynić strony bloga bardziej atrakcyjnymi.

Pomagają również budować zaangażowanie użytkowników i zwiększać liczbę wyświetleń strony. Wyszukiwarki i serwisy społecznościowe mogą również wykorzystywać te obrazy i wyświetlać je w wynikach wyszukiwania i mediach społecznościowych.

Najczęściej polecane obrazy są używane do postów na blogu, ale możesz także ustawić polecane obrazy dla stron i niestandardowych typów postów.

Uwaga: Wyróżnione obrazy nie są takie same jak okładka. Zobacz różnicę między obrazem okładki a obrazem polecanym w WordPress.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo dodawać polecane obrazy w WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

Dodawanie miniatury postu lub wyróżnionego obrazu w WordPress

Aby dodać polecany obraz w poście WordPress, po prostu Edytuj lub utwórz nowy post na blogu.

W edytorze treści znajdziesz zakładkę polecany obraz w prawej kolumnie.

Featured image section on post edit screen

Musisz kliknąć obszar “Ustaw wyróżniony obraz”, a to spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka WordPress media uploader.

W tym miejscu możesz przesłać obraz z komputera lub użyć istniejącego obrazu z biblioteki multimediów. Po wybraniu obrazu po prostu kliknij przycisk Ustaw wyróżniony Obraz.

Setting a featured image

WordPress wyświetli teraz podgląd polecanego obrazu w prawej kolumnie. Jednak rzeczywisty wyróżniony obraz wyglądałby inaczej w zależności od motywu WordPress.

Możesz teraz zapisać lub opublikować swój post i wyświetlić jego podgląd, aby zobaczyć, jak polecany obraz pojawi się w Twojej witrynie NA ŻYWO.

W zależności od ustawień zdefiniowanych przez twórcę motywu Twój polecany obraz pojawi się automatycznie wraz z Twoimi postami.

Jak znaleźć i efektywnie wykorzystać Polecane Zdjęcia?

Kolejnym dużym pytaniem, z którym spotyka się większość początkujących, jest to, gdzie znaleźć obrazy do wykorzystania jako polecane obrazy?

Nie możesz po prostu użyć wyszukiwarki obrazów Google i użyć dowolnego obrazu z Internetu. Te obrazy są chronione prawami autorskimi i używanie ich bez odpowiedniej zgody może powodować problemy prawne.

Na szczęście dostępnych jest kilka zasobów, których możesz użyć do znalezienia darmowych zdjęć do postów na blogu.

Nasze ulubione to:

 • Shutterstock – mają kilka darmowych zdjęć, ale prawdziwa wartość pochodzi z ich płatnych planów, które dają dostęp do ton wysokiej jakości zdjęć, ilustracji, rysunków, filmów i innych. To jest to, czego używamy w witrynie WPBeginner.
 • Unsplash-popularny zasób online publikujący obrazy o wysokiej rozdzielczości, które można wykorzystać na swojej stronie internetowej i innych projektach.
 • Negative Space-dobrze zorganizowany zbiór obrazów wolnych od praw autorskich.
 • New Old Stock-zbiór starych fotografii z archiwów publicznych.
 • Unsplash is a popular free image resource for bloggers

  Uwaga: Wszystkie te źródła zapewniają obrazy o wysokiej rozdzielczości, co oznacza, że mają duży rozmiar i wymiary. Musisz zoptymalizować obrazy pod kątem Internetu, zanim użyjesz ich jako polecanych obrazów.

  Polecane obrazy są obsługiwane przez Twój motyw WordPress. Aby zmienić sposób wyświetlania polecanych obrazów w Twoim szablonie, potrzebujesz podstawowych umiejętności kodowania CSS lub WordPress.

  Jeśli czujesz się komfortowo z kodowaniem, Kontynuuj czytanie, aby uzyskać więcej wskazówek.

  Theme Developers Guide to Featured Image and Post Thumbnails in WordPress

  Polecany obraz jest popularną funkcją obsługiwaną przez prawie wszystkie motywy WordPress. W rzadkich sytuacjach możesz natknąć się na motyw, który nie obsługuje polecanych obrazów lub może Ci się nie podobać sposób obsługi obrazów funkcji.

  W takim przypadku możesz dodać obsługę polecanych obrazów do swojego motywu lub zmienić jego wygląd.

  Jeśli wygodnie edytujesz pliki motywów WordPress i znasz trochę niestandardowego CSS, możesz to zrobić sam.

  Jeśli twój motyw nie obsługuje polecanych obrazów, nie zobaczysz opcji dodawania polecanego obrazu w edytorze zawartości.

  Aby dodać obsługę wyróżnionych obrazów w motywie WordPress, musisz dodać tę linię kodu w funkcjach szablonu.plik php:

add_theme_support ('post-thumbnails' );

Ten kod umożliwi obsługę polecanych obrazów dla postów i stron. Możesz teraz przejść do postów lub edytora bloków stron, a zobaczysz włączoną opcję polecany obraz.

Jednak po ustawieniu polecanego obrazu nie będzie on automatycznie wyświetlany w Twoim motywie WordPress. Aby wyświetlić polecane obrazy w motywie, musisz edytować szablony i dodać tę linię kodu, w której chcesz wyświetlić polecany obraz:

<?php the_post_thumbnail(); ?>

Pliki, które dodasz do powyższego kodu, będą się różnić w zależności od motywu. Będziesz chciał dodać kod w swojej pętli post.

Powiązane: Zobacz arkusz cheat sheet hierarchii motywów WordPress, aby lepiej zrozumieć, jak działają motywy.

Powyższy kod jest podstawową funkcją, którą musisz dodać obsługę polecanych obrazów i wyświetlać polecane obrazy w swoim motywie. Aby ustawić rozmiar obrazu dla polecanych obrazów, które przesyłasz, musisz dodać tę linię kodu do swojego funkcje.php plik.

set_post_thumbnail_size (50, 50) ;

Parametry dla set_post_thumbnail_size są w tej kolejności: szerokość, wysokość.

Możesz także ustawić dodatkowe rozmiary obrazów do użycia za pomocą funkcji the_post_thumbnail (). Na przykład:

// Rozmiar obrazu dla pojedynczych postów
add_image_size ('single-post-thumbnail', 590, 180 );

W tym przykładzie dodaliśmy nowy Rozmiar obrazu o nazwie single-post-thumbnail o wysokości 590px i 180px.

Aby użyć tego rozmiaru obrazu w naszym motywie, nadal będziemy musieli dodać go do odpowiedniego pliku motywu.

Sprawdź nasz przewodnik na temat dodawania dodatkowych rozmiarów obrazów w WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli wcześniej przesłałeś polecane obrazy, ale nadal pojawiają się w innym rozmiarze, musisz zregenerować miniatury i rozmiary obrazów dla starszych postów.

Poniżej znajduje się przykład funkcji polecanego obrazu o określonym rozmiarze obrazu.

<?php the_post_thumbnail( 'single-post-thumbnail');?>

Jest to rozbita wersja pełnej funkcjonalności. Istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić z polecanymi obrazami.

Najczęściej zadawane pytania o polecane obrazy w WordPress

Jako początkujący możesz natknąć się na pytania lub problemy podczas korzystania z polecanych obrazów na swoim blogu. Poniżej znajdują się tylko niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat polecanych obrazów.

1. Dlaczego wyróżniony obraz pojawia się dwa razy na moich postach?

Czasami początkujący dodają polecany obraz, a następnie dodają ten sam obraz wewnątrz części zawartości edytora postów.

Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć obraz z obszaru zawartości i użyć tylko wyróżnionego obrazu metabox, aby dodać wyróżniony obraz. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz artykuł na temat Jak naprawić wyróżniony obraz pojawiający się dwa razy w WordPress.

2. Jaka jest różnica między obrazem okładki a obrazem polecanym?

Obrazy okładek są używane w obszarze treści Twoich postów lub stron. Są one zwykle używane do oddzielania różnych sekcji długiej strony lub postu.

Wyróżniony obraz jest reprezentatywnym obrazem artykułu. Pojawia się przed lub obok treści, ale nie wewnątrz właściwego artykułu.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz przewodnik dotyczący różnicy między obrazem okładki a obrazem polecanym w WordPress.

3. Jak wyświetlać polecane obrazy obok ostatnich postów na blogu?

Edytor bloków WordPress zawiera blok “najnowsze posty”, który umożliwia wyświetlanie ostatnich postów z miniaturami postów.

Możesz także wyświetlać ostatnie posty z miniaturami w widżetach paska bocznego za pomocą wtyczki widżet Ostatnie posty. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat wyświetlania ostatnich postów w WordPress.

4. Jak przypomnieć autorom, aby dodali wyróżniony obraz w WordPress?

Polecane obrazy są wyświetlane w widocznym miejscu na stronie głównej, stronie bloga i innych stronach archiwalnych.

Jeśli ty lub inny autor na swoim blogu zapomnieliście go ustawić i opublikowaliście post, pojawi się on bez polecanego obrazu. Będzie to wyglądać źle i niespójnie, co nie jest dobre dla doświadczenia użytkownika.

Możesz zainstalować i aktywować wtyczkę Require Featured Image, która wyświetli powiadomienie, gdy ktoś spróbuje opublikować post bez polecanego obrazu.

Require featured image

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł o tym, jak wymagać polecanych obrazów w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodawać polecane obrazy lub zamieszczać miniatury w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym Przewodnikiem dla początkujących do image SEO, który pokazuje, jak zoptymalizować obrazy WordPress pod kątem wyszukiwarek.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…