Najlepsza nisza blogowa, aby założyć bloga

Myślisz o założeniu bloga, ale nie wiesz, które tematy lub niszę wybrać?

Wybór odpowiedniej niszy na bloga ułatwia tworzenie angażujących treści, a nawet zarabianie w Internecie.

W tym artykule wyjaśnimy, jak łatwo wybrać najlepszą niszę blogową, która ostatecznie pomoże Ci zacząć zarabiać w Internecie.

Best blogging niche to start a blog

Czym jest Blog?

Blog to strona internetowa, która jest regularnie aktualizowana o nowe treści, które są zwykle pisanymi artykułami. Są one nazywane “postami” i pojawiają się w odwrotnej kolejności chronologicznej, z najnowszymi na górze listy.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między blogiem a stroną internetową.

Kiedy blogi zaczęły powstawać, były to głównie osobiste pamiętniki, dzielące się informacjami na wiele tematów interesujących osobę piszącą.

Nadal tak działają niektóre blogi, ale duża liczba blogów koncentruje się teraz na konkretnych niszach, które interesują blogera i ich odbiorców docelowych.

Na przykład WPBeginner to blog skupiający się na pomaganiu użytkownikom nietechy robić więcej z WordPress poprzez pomocne samouczki, poradniki i inne artykuły.

Jak zrobić bloga?

Aby założyć bloga, potrzebujesz trzech kluczowych rzeczy:

 • Nazwa domeny: adres Twojej strony (nasza jest wpbeginner.com)
 • Hosting www: przechowywanie online dla Twojej witryny, aby odwiedzający mogli do niej uzyskać dostęp
 • Platforma blogowa: specjalne oprogramowanie, które umożliwia łatwe tworzenie bloga bez konieczności kodowania

Zwykle nazwa domeny kosztuje około 15-20 rocznie, a hosting zaczyna się od 7.95 rocznie.

To znacząca inwestycja, zwłaszcza gdy dopiero testujesz wodę.

Na szczęście Bluehost zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny i hojny rabat na hosting. Zasadniczo możesz zacząć za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby ubiegać się o tę ekskluzywną ofertę Bluehost ←

Potrzebujesz więcej opcji? Zobacz nasz przewodnik, jak wybrać najlepszy hosting szczegółowe porównanie najlepszych dostawców hostingu.

Jeśli chodzi o platformę blogową, dostępnych jest wiele opcji, w tym wiele świetnych darmowych. Zobacz naszą listę najlepszych platform blogowych, aby uzyskać szczegółowe porównanie.

Jeśli jednak chcesz zarabiać na swoim blogu w najbliższej przyszłości, to WordPress.org jest twoją najlepszą opcją (tego używamy na WPBeginner).

Jest łatwy w użyciu i zawiera tysiące opcji projektowych i dodatków. Co najważniejsze, daje Ci swobodę zarabiania na swoim blogu w dowolny sposób.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz szczegółowy przewodnik, jak założyć blog WordPress.

Powiązane: Dlaczego warto korzystać z WordPress

Czy Naprawdę Możesz Zarabiać Na Blogach?

Rozpoczęcie bloga nie uczyni cię bogatym z dnia na dzień,ale na pewno możesz zarabiać na blogach.

Wiele popularnych blogów zarabia pieniądze w Internecie za pomocą różnych metod. Często nazywa się to” zarabianiem ” na swoim blogu.

Mniejsze blogi o określonej grupie docelowej mogą z łatwością generować miły dochód poboczny. Wiele popularnych blogów generuje sześcio -, a nawet siedmiocyfrowe dochody (zobacz: WPBeginner income – ile pieniędzy zarabia WPBeginner?).

Oto tylko niektóre z najpopularniejszych metod zarabiania stosowanych przez blogi na całym świecie.

Reklama: Uruchamianie reklam, często za pośrednictwem sieci reklamowej, takiej jak Google AdSense. Niektórzy blogerzy zamiast tego sprzedają reklamy bezpośrednio firmom.

Sponsoring: Prowadzenie sponsorowanych (płatnych) treści od reklamodawcy. Często ma to postać sponsorowanych postów na blogu, ale może również obejmować posty w mediach społecznościowych na Instagramie lub innych sieciach społecznościowych.

Marketing afiliacyjny: Łączenie się z produktami lub usługami, które oferują prowizję, gdy ktoś kliknie Twój link i dokona zakupu. To świetny sposób na zarabianie na swoim blogu. Mamy wiele porad i narzędzi marketingu afiliacyjnego, aby ułatwić Ci to.

Produkty cyfrowe: Sprzedając produkty cyfrowe, takie jak e-booki, kursy online, Materiały do druku, aplikacje, oprogramowanie, Muzyka i inne. Produkty cyfrowe mają zwykle niskie koszty ogólne i mogą pracować dla prawie każdej niszy.

Usługi: Jeśli jesteś pisarzem, fotografem, trenerem lub podobnym, może to być świetny sposób na zarabianie na swoim blogu. Możesz nawet założyć bloga, aby pomóc ci sprzedać istniejącą usługę, którą oferujesz, taką jak projektowanie logo lub pisanie na zlecenie.

Produkty fizyczne: Chociaż mają wyższe koszty niż cyfrowe, fizyczne produkty mogą być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Łatwo jest dodać sklep internetowy do swojego bloga WordPress i rozpocząć sprzedaż.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze niszy blogowej

Wiele nowych blogów umiera w ciągu kilku tygodni, a większość nie dociera nawet do kilku miesięcy.

Niezależnie od tego, jaką niszę wybierzesz, upewnij się, że naprawdę interesujesz się tym tematem. Ułatwiłoby to trzymanie się tego i utrzymywanie motywacji.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę:

Czy wiesz wystarczająco dużo o swojej niszy, aby móc pisać pewnie? Nie musisz być ekspertem, ale najlepiej jest założyć bloga na temat, o którym możesz pisać bez konieczności wykonywania mnóstwa badań.

Czy możesz łatwo zarabiać pieniądze ze swojej niszy? Podczas gdy blogi na różne tematy mogą i zarabiają pieniądze, niektóre nisze są o wiele łatwiejsze do zarabiania niż inne. Blog o mało znanym lub nieciekawym temacie może nie mieć wystarczającej liczby czytelników, aby zarobić dużo pieniędzy.

Czy wybrałeś odpowiednią niszę? Lepiej nie przesadzać. Jeśli celujesz w publiczność “wszystkich”, prawdopodobnie skończysz z “nikim”. Spróbuj znaleźć sub-niszę, która idealnie pasuje do ciebie.

Czy jesteś szczęśliwy, że Twoje imię jest związane z Twoją niszą? Chociaż możesz blogować anonimowo, jeśli chcesz, jednak możesz mieć trudności z zarabianiem.

Najlepsze Nisze Blogowe, Które Zarobią Pieniądze

Być może masz już temat na swoim blogu lub możesz nie mieć żadnych pomysłów. Wszystkie poniższe nisze są świetne do wypróbowania, o ile wybierzesz temat, który naprawdę Cię interesuje.

Są to wszystkie duże, popularne nisze, które istnieją od lat i które mogą zarabiać dużo pieniędzy.

1. Zdrowie i Fitness

Health and fitness
Zdrowie i fitness to ogromne tematy, a na pewno znajdziesz odbiorców, jeśli blogujesz o czymś w tej dziedzinie.

Zdrowie i fitness to jedna z najpopularniejszych nisz blogowych. Jest to lukratywna nisza, co oznacza, że istnieje mnóstwo blogów, które będą konkurować z Tobą.

Najprostszym sposobem na zbudowanie głosu jest zawężenie go do ogólnego interesu.

Istnieje wiele różnych kątów, które można podjąć:

 • Szczególna dieta: paleo, bezglutenowa, surowa żywność, 5: 2, keto…
 • Szczególny rodzaj ćwiczeń: bieganie, podnoszenie ciężarów, CrossFit…
 • Konkretna publiczność: kobiety, mężczyźni, młodzi, starzy, maniacy…
 • Szczególne podejście do zdrowia: homeopatia, akupunktura, wellness…
 • Dzielenie się swoimi postępami: jeśli jesteś na własnej drodze do zdrowia, możesz aktualizować czytelników na ten temat i dzielić się zdobytymi doświadczeniami

Tip: Mamy listę najlepszych motywów WordPress dla siłowni CrossFit. Wiele z nich może również działać na inne tematy związane ze zdrowiem lub fitnessem, więc spójrz i zobacz, czy byłby odpowiedni dla Twojego bloga.

2. Finanse Osobiste

Personal finance

Wszyscy potrzebujemy pieniędzy, a wielu z nas chce zarabiać więcej, wydawać mniej lub oszczędzać więcej. Blogi na temat finansów osobistych znalazły ogromną publiczność i znowu istnieje wiele różnych kątów i podejść, które możesz podjąć.

Możesz napisać o:

 • Oszczędność: wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy, korzystanie z kuponów, antykonsumpcjonizm…
 • Inwestowanie: porady RYNKOWE, najlepsze fundusze indeksowe, angel investors…
 • Zadłużenie: spłata, kredyty hipoteczne, kredyty studenckie…
 • Budżetowanie: oprogramowanie, motywacja, wskazówki dotyczące cięcia kosztów…
 • Dzielenie się swoimi postępami: jest to dość powszechne w przypadku blogów, które koncentrują się na wychodzeniu z długów

Powiązane: Najlepsze motywy WordPress dla blogów finansowych.

3. Moda

Fashion blog

Moda to kolejna niezmiernie popularna nisza blogowa, która może być świetnym producentem pieniędzy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli lubisz publikować na Instagramie, gdzie niektórzy blogerzy modowi stali się szczególnie wpływowi.

Wiele blogów o modzie skupia się na blogerze i zawiera wiele zdjęć. Jeśli chcesz pozostać anonimowy, lub jeśli nie lubisz być fotografowany, to ten rodzaj blogowania modowego prawdopodobnie nie jest dla ciebie. Zamiast tego możesz pisać na blogu o konkretnych trendach w modzie lub udostępniać wiadomości związane z modą.

Chociaż blogowanie modowe może kojarzyć się z blogerami kobiecymi, ta nisza nie jest tylko dla kobiet.

Istnieje wiele blogów o modzie męskiej (często nazywanych “męskim stylem”). Te skupiają się bardziej na wskazówkach i sugestiach produktów niż na osobistych zdjęciach.

Mamy kompletny przewodnik, Jak założyć blog o modzie i zarabiać pieniądze z instrukcjami krok po kroku.

4. Styl życia

The Stack theme for WordPress

Jaka jest nisza “lifestyle” w blogowaniu? Może to być trochę mylące, jeśli dopiero zaczynasz blogować, więc Podzielmy to.

Styl życia oznacza pisanie o wielu różnych tematach, które są połączone poprzez posiadanie tej samej publiczności.

Na przykład możesz mieć blog o stylu życia, na którym piszesz o jedzeniu, modzie i macierzyństwie. Chodzi o to, że piszesz dla kobiet po trzydziestce i czterdziestce, które chcą dobrze jeść i świetnie wyglądać podczas wychowywania małych dzieci.

Alternatywnie możesz mieć blog o stylu życia skierowany do samotnych kobiet, który koncentruje się na podróżach, urodzie i włosach. Możesz też mieć bloga skierowanego do mężczyzn w wieku od 20 do 40, który dotyczy stylu, kondycji i muzyki.

Mieszanka tematów zależy od ciebie, ale ważne jest, aby upewnić się, że twój blog ma bardzo jasną markę, aby nadać mu skupienie i kierunek.

Tip: Wiele modnych motywów WordPress lub motywów fitness WordPress może być dobrym rozwiązaniem dla blogów lifestylowych. Podobnie jak w przypadku blogów o modzie, projektowanie jest naprawdę ważne w tej niszy, więc zainwestuj w motyw premium, jeśli możesz.

5. Biznes i Marketing

Business blog

Istnieje wiele blogów, które obejmują tematy związane z biznesem i marketingiem. Jeśli czytasz dużo o blogowaniu, możesz mieć wrażenie, że każdy popularny blog mówi o czymś związanym z blogowaniem, marketingiem lub budowaniem firmy!

Jeśli masz doświadczenie biznesowe lub marketingowe, założenie bloga w tej niszy może być świetnym pomysłem. Podobnie jak w przypadku innych nisz na naszej liście, jest to ogromna, więc będziesz chciał znaleźć wyraźne skupienie i głos na swoim blogu.

W zależności od wiedzy i zainteresowań możesz wybrać blog o:

 • Marketing B2B (business-to-business)
 • Marketing B2C (business-to-consumer)
 • Przedsiębiorczość: zakładanie i rozwój firm
 • Małe firmy: coraz więcej osób przechodzi do samozatrudnienia, więc jest to świetny obszar, do którego należy kierować
 • Szczególny rodzaj marketingu lub obszar marketingu: networking, social media marketing, copywriting, direct response marketing…

Tip: Prawie każdy z tych wielofunkcyjnych motywów WordPress może działać dla Twojej firmy lub witryny marketingowej. Divi jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest w pełni responsywny i możesz go dostosować, jak chcesz.

6. Technologia i gry

Technology and gaming

Szybko rozwijająca się nisza technologiczna świetnie nadaje się do zarabiania pieniędzy na dochodach partnerów, bezpośrednio od producentów i firm programistycznych lub za pośrednictwem strony internetowej takiej jak Amazon.

Twoje najlepsze trasy zarabiania mogą być poprzez reklamę i marketing afiliacyjny. Nawet jeśli nie piszesz dogłębnych recenzji produktów, blog o technologii lub grach da Ci wiele szans na link do produktów lub oprogramowania za pomocą linków partnerskich.

Możesz nie być w stanie przełamać wiadomości branżowych lub udostępnić informacji poufnych, ale nadal istnieje wiele rzeczy, o których możesz napisać w tej niszy:

 • Specjalny sprzęt lub gadżety: telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, monitory fitness, Chromebooki…
 • Gry: na konsole, komputery, telefony komórkowe, Facebook…
 • Tutoriale: albo dla konkretnego oprogramowania (np. Photoshopa), albo dla szerszego zakresu
 • Najnowsze wiadomości: zazwyczaj o konkretnej firmie lub rodzaju produktu
 • Technologia lub gry dla określonej grupy demograficznej, takiej jak Nastolatki lub boomers

Powiązane: Zobacz nasz krok po kroku kompletny przewodnik affiliate marketing dla początkujących.

7. Podróże

Start a travel blog

Ostatnią niszą na naszej liście są Podróże. Ponownie, jest to niezwykle popularna nisza, zarówno wśród blogerów, jak i czytelników, i istnieje wiele różnych podejść, które możesz podjąć, aby zbudować udany blog.

Blogowanie o własnych podróżach może być zarabiane za pomocą linków partnerskich do hoteli, zalecanych zakupów podróży i tak dalej. Może nawet dać Ci możliwość bezpłatnych wakacji.

Świetne zdjęcia są oczywiście ważną częścią Twojego bloga podróżniczego. Nawet jeśli piszesz tylko o lokalnych atrakcjach, ludzie będą chcieli zobaczyć zdjęcia.

Możesz skupić się na blogu podróżniczym, pisząc o:

 • Określone kraje lub kontynenty: rzeczy do zrobienia, restauracje do odwiedzenia, sposoby poruszania się…
 • Szczególny typ podróżnika: rodziny, samotne podróżniczki, cyfrowi nomadowie…
 • Oferty podróży: na loty, hotele, Pakiety…
 • Własne podróże: posiadanie kluczowego motywu lub marki może ułatwić zarabianie

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik, Jak założyć blog podróżniczy i zarabiać na nim pieniądze.

Inne popularne nisze blogowe do rozważenia

Oczywiście, nie są to jedyne, na których można zarobić wielkie pieniądze. Istnieją blogerzy z udanymi blogami na prawie każdy temat, o którym możesz pomyśleć.

Może żaden z naszych pomysłów nie pasuje do ciebie. Nie zmuszaj się do zakładania bloga na temat, który cię nie interesuje.

Oto kilka innych dobrych opcji do wypróbowania. Wszyscy mają potencjał, aby zarobić dużo pieniędzy.

Crafts Blog

Jeśli lubisz robić na drutach, malować, szyć, robić biżuterię lub angażować się w inny rodzaj rzemiosła, dlaczego nie blogować o tym? Istnieje wiele wspaniałych przebiegłych blogów i mają one tendencję do bardzo dobrze radzenia sobie na Pintereście.

Podobnie jak w przypadku innych wysoce wizualnych nisz, takich jak moda, styl życia i Podróże, musisz być w stanie dołączyć świetne zdjęcia. Możesz zarabiać, korzystając z linków partnerskich do wszelkich narzędzi rzemieślniczych i materiałów, które chcesz promować lub sprzedając wykonane przedmioty za pośrednictwem rynku takiego jak Etsy.

Blog DIY

Czy lubisz dekorować i przebudowywać swój dom? A może poszedłeś dalej i przeprojektowałeś lub nawet przebudowałeś swój dom. Istnieje wiele blogów dla majsterkowiczów, a to może być świetny rodzaj blogowania, jeśli lubisz pisać samouczki i artykuły” Jak to zrobić”.

Blog Dla Rodziców

Masz dzieci? Istnieją tysiące blogów na temat rodzicielstwa, obejmujących różne kąty. Chociaż możesz pomyśleć, że nisza jest już pełna blogerów mamusi, publiczność blogów rodzicielskich jest tak duża, że zdecydowanie warto się nad tym zastanowić.

Aby pomóc twojemu blogowi rodzicielskiemu wyróżnić się, będziesz potrzebował jasnego kąta. Możesz pisać o etapie rodzicielstwa (jak rodzicielstwo małych dzieci) lub możesz pisać dla określonej grupy rodziców (jak starsi rodzice lub nastoletni rodzice).

Blog Edukacyjny

Czy istnieje temat, który dobrze znasz i którego mógłbyś nauczyć innych? To może stać się dla ciebie wielką niszą.

Na przykład, być może jesteś zapalonym fotografem-amatorem i możesz napisać szczegółowe samouczki dla początkujących. A może jesteś doświadczonym programistą i możesz zaoferować wskazówki dla osób uczących się kodowania.

Witryny, które uczą ludzi, jak coś zrobić, prawie zawsze można zarabiać poprzez sprzedaż e-booków, kursów online lub innych produktów informacyjnych.

Tip: Możesz także tworzyć i sprzedawać kursy online wraz z postami na blogu, aby zarobić poważne pieniądze.

Blog Kulinarny

Wszyscy musimy jeść! Blogi o jedzeniu mogą być bardzo popularne. W tej niszy prawie na pewno będziesz dzielić się przepisami, więc będziesz chciał robić zdjęcia, dzięki którym twoje jedzenie wygląda świetnie.

Ponownie pomaga mieć kąt lub konkretny obszar, na którym koncentruje się twój blog w szerszej niszy. Być może będziesz pisał o szybkich i łatwych posiłkach, które świetnie smakują lub o bezglutenowych lub bezmlecznych przepisach.

Reklama, linki partnerskie lub własna książka kucharska mogą być świetnymi sposobami na zarabianie na swoim blogu o jedzeniu.

Zobacz nasz kompletny przewodnik, Jak założyć blog o jedzeniu i zarabiać pieniądze, aby uzyskać więcej porad i szczegółów.

Ostatnie przemyślenia na temat wyboru najlepszej niszy blogowej

Możesz spędzić wiecznie próbując wybrać najlepszą niszę blogowania. Możesz też założyć swojego bloga, a za sześć miesięcy lub rok możesz na tym zarabiać.

Najpierw wybierz niszę, która Cię interesuje i upewnij się, że masz jasny pomysł na to, jak możesz ją zarabiać.

Następnie wybierz nazwę domeny, która działa dobrze dla Twojego tematu bloga.

Na koniec Zarejestruj konto hostingowe i zarejestruj nazwę domeny. Zalecamy Bluehost, który będzie kosztował tylko $2.75 / miesiąc, z bezpłatną nazwą domeny w zestawie (jest to specjalna oferta dla czytelników WPBeginner).

To wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć pracę z blogiem.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać najlepszą niszę blogową, aby zarabiać na swoim blogu. Możesz również zapoznać się z naszą listą pomysłów na biznes online, aby zarabiać pieniądze, a także z naszym artykułem o tym, jak zwiększyć ruch na blogu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…