Kilku naszych czytelników zapytało nas o znalezienie najlepszej usługi hostingu podcastów.

Hosting podcastów różni się od hostingu stron internetowych, ponieważ oferuje konkretne narzędzia zbudowane w celu optymalizacji doświadczenia subskrybenta (wyjaśnimy więcej w dalszej części artykułu).

Wybór niezawodnej platformy hostingowej podcastów ma kluczowe znaczenie dla podcastu, ponieważ pomoże Ci szybciej zwiększyć liczbę odbiorców, a jednocześnie ułatwi zarządzanie plikami podcastów.

W tym artykule porównamy najlepsze firmy hostingowe podcastów, z których możesz korzystać. Wiele z nich jest bezpłatnych, a niektóre pobierają niewielką opłatę, ponieważ oferują lepsze wsparcie i narzędzia.

The best podcast hosting companies compared

Co to jest Hosting podcastów i dlaczego go potrzebujesz?

Hosting podcastów to wyspecjalizowana usługa, która oferuje przechowywanie i dostarczanie plików multimedialnych powiązanych z podcastem.

Tak jak potrzebujesz usługi hostingu witryny do przechowywania wszystkich plików witryny, hosting podcastów oferuje tę samą usługę, ale dla plików multimedialnych podcastu.

Teraz możesz się zastanawiać, czy nie mógłbym po prostu użyć mojego hostingu witryny do przechowywania moich plików podcastów?

Możesz to zrobić, ale to nie byłoby dobre dla Twojej witryny lub słuchaczy.

Odcinki podcastów to duże pliki. Dostarczenie ich z tego samego serwera zajmie dużo zasobów serwera.

To sprawi, że Twoja strona będzie wolniejsza, a nawet może ulec awarii podczas dużego obciążenia.

Jeśli kilku użytkowników rozpocznie pobieranie w tym samym czasie, większość współdzielonych usług hostingowych po prostu zablokuje procesy pobierające zasoby serwera. Oznacza to, że użytkownicy nie będą mogli pobrać twojego podcastu.

I właśnie dlatego potrzebujesz usługi hostingu podcastów.

Why podcast hosting?

Firmy te specjalizują się w przechowywaniu i dostarczaniu dużych plików multimedialnych. Są one wykonane specjalnie dla podcasterów i mają specjalistyczne narzędzia do obsługi plików multimedialnych.

Możesz również uzyskać wsparcie od ludzi, którzy są specjalistami w branży. To ma ogromne znaczenie na dłuższą metę.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się najlepszym usługom hostingu podcastów, z których możesz korzystać.

Najlepsze Usługi Hostingu Podcastów

Istnieje wiele firm oferujących usługi hostingu podcastów. Jednak będziemy szukać tych, które są najłatwiejsze w użyciu, oferują świetne narzędzia i wsparcie, i oczywiście elastyczność w rozmiarach plików.

Oto nasze typy na najlepsze usługi hostingu podcastów.

1. Podbeskidzie

Podbean

Podbean jest najlepszym dostawcą usług hostingowych podcastów na rynku. Oferują nieograniczone plany hostingu podcastów z nieograniczoną przepustowością.

Zawiera również piękne narzędzia projektowe do hostowania witryny z konfigurowalnymi motywami. Możesz również łatwo osadzić Podcast Podbean bezpośrednio w swoich postach i stronach WordPress.

Poza tym mają również narzędzia promocji podcastów, które automatycznie przesyłają Twoje odcinki do wszystkich najlepszych katalogów podcastów. Pozwala to odbiorcom korzystać z preferowanych narzędzi do słuchania i pobierania podcastów.

Podbean oferuje również rynek reklamowy, który zapewnia podcasterom możliwości zarabiania na swoich treściach. Mają również ogromną społeczność podcasterów, którzy już używają Podbeana jako swojej platformy podcastingowej.

Cennik: Darmowy Plan z ograniczoną pamięcią masową, płatne plany już od $9 / miesiąc z nieograniczoną pamięcią masową.

2. BuzzSprout

Buzzsprout

BuzzSprout jest jednym z najłatwiejszych w użyciu dostawców hostingu podcastów dla początkujących. Działają w branży od 2009 roku i zbudowali silną społeczność podcasterów, która obejmuje niektórych z najlepszych podcasterów.

Jeśli dopiero zaczynasz, przekonasz się, że jest niezwykle łatwy w użyciu. Wystarczy przesłać plik multimedialny i automatycznie zajmie się resztą.

Będą również automatycznie przesyłać odcinki do wszystkich najlepszych katalogów podcastów, co zapewnia, że podcast jest dostępny na wszystkich urządzeniach i aplikacjach.

Ich wbudowany odtwarzacz podcastów wygląda świetnie i działa dobrze na wszystkich rozmiarach ekranu. Pokazuje okładkę, przyciski udostępniania społecznościowego,sterowanie przewijaniem do przodu i do tyłu i wiele innych.

Oferują również bezpłatną wtyczkę WordPress, która sprawia, że osadzanie jest jeszcze łatwiejsze.

Jeśli nie chcesz tworzyć strony internetowej, BuzzSprout może ją dla ciebie zrobić. Możesz dostosować jego projekt i użyć własnej niestandardowej nazwy domeny.

Minusem jest to, że nawet ich płatne plany mają limity pamięci i przepustowości.

Cennik: Ograniczony darmowy plan na 90 dni. Płatne plany zaczynają się od $12 / miesiąc za 3 godziny przesyłania.

3. Blubrry

Blubrry

Blubrry oferuje elastyczne plany hostingu podcastów dla nowych i doświadczonych podcasterów. Oferują popularną wtyczkę do podcastów WordPress o nazwie PowerPress, która sprawia, że zarządzanie podcastem bezpośrednio z witryny WordPress jest bardzo łatwe.

Korzystanie Blubrry z PowerPress ułatwia przesyłanie odcinków podcastów bezpośrednio do dostawcy hostingu podcastów. Umożliwia również łatwe przesyłanie podcastów do Podcastów Apple (wcześniej iTunes) i Google.

Dzięki temu Twoje podcasty są łatwo wykrywalne w aplikacji Google Home, Assistant i Google Podcast na urządzeniach z Androidem.

Blubrry oferuje również opcje zarabiania, statystyki podcastów, funkcje udostępniania społecznościowego i wiele innych.

Cennik: Już od $12 miesięcznie z 100 MB pamięci miesięcznie.

4. Tranzystor

Transistor

Transistor to potężna, ale łatwa w użyciu usługa hostingu podcastów dla profesjonalistów i początkujących. Oferują nieograniczone plany hostingu podcastów, co oznacza, że nie pobierają opłat za godziny przesyłania, jak robią to inni gospodarze.

Sprawiają, że niezwykle łatwo jest po prostu przesłać podcast i opublikować go. Oferują również analizę podcastów, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak przebiegał każdy odcinek.

Ich kod osadzania pozwala łatwo dodać każdy odcinek do postów i stron WordPress. Jeśli nie masz strony internetowej, mogą szybko utworzyć ją dla ciebie.

Jedną z rzeczy, na które należy uważać, jest to, że ich plany ograniczają liczbę pobrań. Co oznacza, że musisz uaktualnić swój plan, gdy twój podcast rośnie.

Cennik: Począwszy od $19 miesięcznie dla upto 10,000 pobrań każdego miesiąca,

5. Inteligentny Odtwarzacz Podcastów

Smart Podcast Player

Niezależnie od tego, którą usługę hostingu podcastów wybierzesz, będziesz potrzebował odtwarzacza multimedialnego, aby prawidłowo osadzić i wyświetlić podcasty w swojej witrynie.

Niektóre firmy podcastingowe mają własne wbudowane odtwarzacze, a niektóre nie.problem polega na tym, że nie wyglądają nigdzie tak dobrze, jak inteligentny odtwarzacz podcastów i na pewno nie mają tych samych opcji dostosowywania.

Smart Podcast Player to najlepszy odtwarzacz multimedialny dla stron podcastowych.

Pozwala wyświetlić piękny odtwarzacz multimedialny na swojej stronie internetowej. Można je wyświetlać na stronach poszczególnych odcinków podcastu lub na stronie głównej. Użytkownicy mogą przeglądać odcinki, używać kontrolek ekranowych, udostępniać podcast i nie tylko.

Wygląda pięknie na wszystkich urządzeniach i rozmiarach ekranu. Możesz również dostosować jego kolory, aby pasowały do twojej witryny i sprawiały, że była lepka na górze lub na dole.

Oprócz pomocy w znalezieniu nowych słuchaczy, pomaga również rozwinąć listę e-mail i zwiększyć liczbę powracających odwiedzających do twojej witryny.

To narzędzie jest używane przez każdego najlepszego podcastera na świecie i jest tworzone przez zespół Pata Flynna.

Cennik: Już od $8.09 miesięcznie (rozliczane rocznie)

6. Libsyn

Libsyn

Libsyn to kolejny niezawodny dostawca usług hostingowych podcastów. Oferują łatwą w użyciu platformę, która stawia Twoją markę w centrum uwagi i pomaga promować podcast na różnych platformach, aplikacjach i urządzeniach.

Libsyn rozpoczął działalność w 2004 roku, co czyni go jednym z pierwszych dostawców usług hostingowych podcastów. Został stworzony przez podcasterów dla innych podcasterów i ma dużą społeczność użytkowników, w tym niektórych z najbardziej wpływowych podcasterów.

Oferują plany hostingu podcastów z różnymi limitami pamięci każdego miesiąca, ale z nieograniczoną przepustowością. Oferują opcje monetyzacji, szczegółową analizę i integrację WordPress z wtyczką o nazwie Libsyn Publisher Hub.

Cennik: Już od $ 5 miesięcznie z miesięczną pamięcią 50 MB.

7. SoundCloud

SoundCloud

SoundCloud to popularna platforma hostingowa muzyki i podcastów. Dobrą rzeczą jest to, że możesz osadzić dowolny odcinek podcastu z SoundCloud, po prostu umieszczając adres URL w dowolnym miejscu w postach i stronach WordPress.

SoundCloud jest darmowy do 3 godzin przesyłania. Ich bezpłatny plan daje dobry punkt wyjścia dla początkujących, którzy chcą najpierw przetestować wody.

Ich płatne plany zawierają więcej pamięci masowej, przepustowości, zaawansowanych statystyk, monetyzacji i opcji dystrybucji. Jest łatwy w użyciu, ale nie jest najbardziej elastyczny lub konfigurowalny plan hostingu podcastów.

Cennik: Darmowy plan z limitem 3 godzin wysyłania. Płatne plany zaczynają się od $ 6 miesięcznie.

Która usługa hostingu podcastów jest najlepsza?

Jak widać, wiele usług hostingowych podcastów oferuje podobne plany z pasującymi funkcjami. Niektóre ograniczają przestrzeń dyskową, a niektóre ograniczają pobieranie.

Biorąc pod uwagę te czynniki, zalecamy Podbean jako ogólnie najlepszą usługę hostingu podcastów. Ich plany mają nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość z niezwykle łatwą w użyciu platformą. Pozwalają również łatwo promować swój podcast w różnych usługach.

Naszą drugą rekomendacją będzie BuzzSprout. Jest to jedno z najprostszych rozwiązań hostingowych dla podcastów, idealne dla początkujących.

Jak rozpocząć Podcast?

Oprócz usługi hostingu podcastów potrzebujesz również strony internetowej. To będzie dom twojego podcastu w Internecie, gdzie będziesz go promować i pomagać użytkownikom odkrywać więcej treści.

Aby utworzyć witrynę, potrzebujesz nazwy domeny i konta hostingowego.

Nazwa domeny będzie zazwyczaj kosztować $14.99 rocznie, a plany hostingowe zaczynają się od $7.99 miesięcznie, zwykle płatne rocznie.

Ponieważ dopiero zaczynasz, chcesz zaoszczędzić pieniądze, kiedy tylko możesz.

Na szczęście nasi przyjaciele z Bluehost oferują użytkownikom WPBeginner bezpłatną domenę i hojną zniżkę na hosting.

→ Odbierz Tę Ekskluzywną Ofertę Bluehost ←

Aby uzyskać pełne instrukcje krok po kroku, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia strony internetowej.

Następnie musisz skonfigurować swój podcast. Stworzyliśmy przewodnik krok po kroku, aby rozpocząć podcast dla początkujących, przeprowadzi Cię przez pełną konfigurację, w tym jak nagrywać podcasty.

Jakiego sprzętu potrzebujesz do podcastingu?

Wielu profesjonalnych podcasterów używa różnych urządzeń do nagrywania podcastów. Obejmuje to mikrofony, interfejs audio, Miksery, szybę przednią, mocowania amortyzatorów i wiele innych.

Cały ten sprzęt kosztuje dużo pieniędzy.

Jednak nie potrzebujesz ich wszystkich, aby nagrać Podcast. Jedynym sprzętem, który zalecamy kupować od początku, jest dobry mikrofon.

Zalecamy korzystanie z podcastu Rode, który można podłączyć do komputera za pomocą portu USB.

Jeśli możesz oszczędzić trochę więcej, możesz kupić zestaw Rode Podcaster, który jest wyposażony w ramię wysięgnika i mocowanie amortyzatora.

Alternatywa: Samson C01UCW to dobry mikrofon na poziomie podstawowym do nagrywania podcastów.

Gdy twój podcast rośnie i zarabiasz na nim pieniądze, możesz zainwestować w poprawę swojej konfiguracji. Ale pamiętaj, że nie możesz poprawić czegoś, jeśli nie zaczniesz, więc po prostu zacznij!

Jak promować swój Podcast

Wiele z wyżej wymienionych usług hostingu podcastów umożliwia automatyczne przesyłanie podcastów do różnych katalogów podcastów i wyszukiwarek.

Możesz również ręcznie przesłać swój podcast. Po zatwierdzeniu podcast i wszystkie jego odcinki będą widoczne na tych platformach.

Twój podcast jest publikowany jako kanał RSS. Musisz skopiować adres URL kanału podcastu dostarczony przez usługę hostingu podcastów.

Jak przesłać Podcast do iTunes lub Apple Podcasts

iTunes to największy na świecie katalog podcastów umożliwiający użytkownikom subskrybowanie podcastów za pomocą iphone ‘ ów, komputerów Apple, iPodów i innych urządzeń Apple.

Najpierw musisz zalogować się do witryny iTunes Connect za pomocą swojego Apple ID. Jeśli go nie masz, zarejestruj się, aby utworzyć go za darmo.

Po zalogowaniu kliknij przycisk Połącz podcasty.

Podcasts Connect

Na następnym ekranie wprowadź adres URL kanału podcastu i kliknij przycisk Potwierdź.

iTunes Submit

iTunes pobierze teraz informacje o podcastach. Kliknij przycisk Wyślij, aby kontynuować.

iTunes przejrzy teraz Twoje zgłoszenie podcastu i otrzymasz powiadomienie e-mailem po jego zatwierdzeniu.

Jak przesłać Podcast do Google Podcasts

Google Podcasts to alternatywa Google dla podcastów Apple i iTunes.

Aby przesłać podcast, musisz odwiedzić witrynę Muzyczną Google Play i kliknąć przycisk Publikuj.

Publish Google Podcast

Przeniesie cię to do konsoli zarządzania podcastami, gdzie musisz wprowadzić adres URL kanału podcastu.

Submit podcast feed

Następnie musisz zweryfikować własność za pośrednictwem poczty e-mail i przesłać kanał podcastów do recenzji. Po zatwierdzeniu Twój Podcast zostanie wyświetlony w Google Podcasts.

Promowanie swojego podcastu na własnej stronie internetowej

Posiadanie witryny WordPress dla podcastu daje mnóstwo opcji promowania podcastu.

Po pierwsze, zalecamy skorzystanie z naszego przewodnika SEO WordPress, aby upewnić się, że Twoja witryna podcast otrzymuje ruch w wyszukiwarce.

Teraz, gdy ludzie zaczną odwiedzać Twoją stronę, zauważysz, że większość z nich po prostu odchodzi bez subskrybowania podcastu. Tutaj pojawia się e-mail marketing.

Musisz uruchomić biuletyn e-mail, który pozwala użytkownikom subskrybować podcast za pośrednictwem poczty e-mail.

Wielu początkujących podcasterów znajduje mnóstwo nowych słuchaczy i subskrybentów, prowadząc konkurs z nagrodami. Zalecamy korzystanie z RafflePress, który jest najlepszym WordPress giveaway plugin. Pozwala tworzyć wirusowe konkursy z nagrodami, które pomagają szybko przyciągnąć więcej odwiedzających do twojej witryny.

Aby uzyskać więcej wskazówek, zobacz nasz przewodnik, jak zwiększyć ruch w witrynie i więcej odwiedzających Twoją witrynę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą usługę hostingu podcastów, aby uruchomić podcast. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak stworzyć profesjonalny biznesowy adres e-mail, aby dotrzeć do sponsorów i wirtualny numer telefonu biznesowego, aby przejść wraz z podcastem.

Last but not least, sprawdź nasz przewodnik na must have WordPress wtyczki rozwijać swoją stronę.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…